Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fikuszt megharapdálta a gyerek. Lehet valami következménye? Mérgező? fórum

Fikuszt megharapdálta a gyerek. Lehet valami következménye? Mérgező? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. bared
2009. okt. 31. 13:24
bocs, a hányás kimaradt((
10. vviki2 (válaszként erre: 2. - Kírakitti)
2009. okt. 31. 13:23

Nem amiatt aludt be? Vagy amúgy is alvásidő...?

Evett utána mást is? Ebédre gondolok. Vagy előtte.

9. Jéghegy (válaszként erre: 7. - Jéghegy)
2009. okt. 31. 13:23
Ha nem evett belőle túl sokat, akkor nyugi!!!!!!
2009. okt. 31. 13:23

Fikusz: Minden részében mérgező nedv "csörgedez"


Az eperfafélék családjába sorolt fikusz Kelet-Indiából származó örökzöld. A kétszikű szobafikusz hatalmas bőrnemű levelében, valamint szárában tejnedv "csörgedez", ami gyantát, kaucsukot, kumarint és különböző proteineket tartalmaz. Ha a kíváncsi gyermeknek sikerült átrágnia magát a tenyérnyi, zöld leveleken, esetleg a kemény, fás szárral is megbirkózott - netalán le is nyelte -, akkor a következő tünetekkel számolhatunk: erős hasfájás, hasmenés, valamint hányás. Nagymennyiség elfogyasztása után fulladás is felléphet.


Ellátás:

A mérgezést követően haladéktalanul adjunk sok vizet és aktív szenet a gyermeknek, majd hívjuk ki az orvost.

2009. okt. 31. 13:22

Mérgező:((((

Fikusz: tejnedve gyantát és kaucsukot tartalmaz, gyomor- és bélrendszeri tüneteket okoz.(hányás, hasgörcs, hasmenés) Amíg orvoshoz visszük a kicsit, elsõsegélyként széntablettát adjunk sok vízzel.

2009. okt. 31. 13:22

a fikusz mérgező növény, de ha nem etet meg csak megharapdálta alszik egy jót, más baja nem lesz...azért kövesd figyelemmel, és ha sokallod az alvási idejét, mindenképpen keltsd fel!

Lehet, hogy egy kicsit menni fog a hasa,de nem lesz komolyabb baja, ne ijedj meg!

2009. okt. 31. 13:22
Én úgy tudom mérgező...:-(
2009. okt. 31. 13:19

Először is utána kellene nézni, hogy mérgező-e!!!

Na, várj csak, mindjárt segítek rajtad:D

3. ff36256613 (válaszként erre: 2. - Kírakitti)
2009. okt. 31. 13:19

Szia!

Én nem tudom, biztos, hogy mérgező?

Ha igen, akkor itass vele sok tejet, talán nem jut annyi a szervezetébe, ami kárt okozhatna.

2009. okt. 31. 13:17
az enyém most egy fél órája meg rágcsálta a levelét, most alszik , mennyi időn belül kéne jelentkezni a mérgezési tüneteknek?
2009. okt. 31. 13:16
Fikuszt megharapdtála már valakinek a gyermeke, történte e utána valami
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook