Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Figyeljünk az intő jelekre fórum

Figyeljünk az intő jelekre (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
18. pribyke (válaszként erre: 16. - Fanatic)
2011. aug. 13. 14:25
én a XVIII. kerben tudok
2011. aug. 13. 14:09
Köszönöm szépen a cikket, valóban tanulságos. Inkább többször feleslegesen a kórházba, mint egyszer későn. Sajnos ezt sokan elfelejtik. Főleg a gyerekdoki, védőnő... További jó egészséget a kislányodnak, és neked kitartást!!!!
2011. aug. 13. 13:47

Tudtok nekem javasolni Budapesten valakit, aki megnézné a kisfiamat?

Már mi is jártunk mindenfelé - orvosok, de nincs baja. Furán kifelé köröz a jobb lábával futáskor, és szerintem még túl merev is.

Köszi

2011. aug. 13. 13:42

Sziasztok!

Nekem is volt ilyen jellegű gondom a nagyobbik gyermekemmel. Szerintem nem volt megfelelő a mozgásfejlődése, amire több orvos azt mondta, "nem mindennek úgy történni, ahogy az a nagykönyvben meg van írva!" Nagynehezen kaptunk beutalót a Fejlődésneurológiára. Ott megmutatták, hogy milyen gyakorlatokat kell végeznem a gyerekkel, naponta 5 X fél órát. Ez még a Katona féle módszer volt. Néhány hónapon belül teljesen rendbe jött és egészséges.

2011. aug. 13. 13:24

Sziasztok!


Nálunk minden mozgás időben volt, viszont mikor felállt a manó, akkor láttam, hogy a jobb lábát kifelé tartja... Engem is lebeszélt mindenki, mondván, teljesen rendben van a gyerek.

Nem hallgattam rájuk, elvittem egy Petős konduktorhoz, aki megmondta, h minimális az eltérés, de VAN. Valószínűleg nem okozna semmit, de nem szeretném, h majd iskolás kora körül jönne elő egy jó ki diszlexia, diszgráfia, értési problémák, stb...


A házi orvosunk még most is hülyeségnem tartja, szerinte nem gyógytornászhoz járassuk a gyereket, hanem rá költsük azt a pénzt... (ez szó szerint így hangzott)


Tanulságként írtam le, hogy tényleg mennyire fontos az anyai ösztön...

2011. aug. 13. 13:18

Sziasztok.

Biztos, hogy az anyai megérzés sokat jelent. Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert a gyerekorvosom sose rázott le, meghallgatott és mindig tanácsot adott, és mondta hova vigyem a gyereket. Most is vele beszéltem, hogy az 5 éves fiamat vigyem a nevelési tanácsadóba,annak ellenére, hogy hordom máshová is. Örülök, hogy Ő az orvosunk, mert lehet más orvos 1 hetes korában mikor már láttam, hogy valami gond van nem küldött volna sehova, de neki se tetszett amit látott. Hiába Dévényezték 4 hónapos korától, a mozgásával még mindig gond van,így addig viszem még nem találok egy olyan helyet, ahol rendesen foglalkoznak vele, és nem azt mondják, hogy túl aggódom, meghogy tőle sokkal sérültebb gyerekek vannak. Ő az Enyém és Én látom mi kell neki, mi nem jó neki, és mivel van gond.

2011. aug. 13. 13:15

Szia!


Bár az én kislányom nem volt koraszülött, de a szülés közben mégis akadtak gondok, amiknek a következménye az izomgyengeség lett.

Nálunk is én figyeltem az intő jelekre, utánanéztem, éreztem, hogy valami nem jó, valami lemaradás van.

Szerencsére mi is Dévényhez kerültünk (magam néztem utána a neten, a környezetemben senki nem hallott róla, egyik orvos sem említette.)

Annak örülök én is, hogy nem engedtem belém beszélni a "Nincs semmi gond, te látsz rémeket" típusú megnyilvánulásokat.

2011. aug. 13. 12:28

Hát tényleg sokat számít az anyai megérzés.Én amikor kismama voltam és a 40ik hetet tapostuk,a kórházban addig jártam még a doki meg nem vizsgált és derült ki zöld a víz,éreztem nem ok valami!


Habár gondunk nem volt,a babám gondolom egy oldalon feküdt a méhemben és csak balra akarta a fejét tartani mindig,pár hetet végigszenvedtünk mert direkt jobb oldalon fektettük és nem tetszett neki,de utána már nem volt gond ezzel amiután maga is tudott forgolódni.

10. vakri
2011. aug. 13. 12:01
Az én kislányom is koraszülött volt újraélesztéssel, lélegeztetőgéppel, mindennel ami aggódásra ad okot. Aztán amikor eljött volna az ideje és ő sem csinált semmit mi is lefutottunk minden kört, neurológiával, gyógytornával mindennel együtt, bár mindenki mondta, hogy felesleges, csak lusta, de mi nem nyugodtunk bele. Bár mi nem voltunk ennyire speciális intézetben csak a helyi szomatopedagógus útmutatása alapján itthon tornáztattuk azt se túl rendszeresen. Hogy ez segített rajta, vagy tényleg csak lusta volt nem tudom, de végülis 21 hónaposan indult el és azóta semmi probléma nincs vele. Legalábbis a mozgásával :-).
9. sajert (válaszként erre: 4. - Kisj)
2011. aug. 13. 11:53

Nálunk az anyósom is "hülyének" nézett.

A szakértői véleményt olvasgatva jöttek rá sokan a családból, hogy nem túlaggódos vagyok (mondjuk az vagyok, de nem ebben a témában :-)). Anyukámtól azóta megkaptam azt is, hogy miért nem vittem korábban!? Mondtam azért, mivel mindenki lebeszélt róla, és mivel pl. ő is felnevelt három gyereket, hiszek neki, ha azt mondja nincs semmi baja a gyereknek.


Tudod mennyi Anyuka van, akinek szakértő (pl, gyógytornász, konduktor stb...) mondja hogy valami mozgásszervi rendellenessége van a gyereknek, és fejleszteni kéne. Anyuka meg vállat von, hogy az ő gyerekének nincs baja, aztán majd az iskolában meg vért izzadnak. És az az Anyuka kiabál a leghangosabban, akinek már oviba szólnak.

2011. aug. 13. 11:46

Szívemből írtál.

Ezt a cikket akár én is írhattam volna, csak épp nekem túlhurdott, nagy bébim lett, akinek a pocakban (szülés előtt jó pár nappal is) leesett többször a szívhangja.


A gyerekorvos, a védőnő, a rokonok (köztük Anyukám!), az ismerősök stb... mind hülyének meg túlpörgős Anyukának néztek, aki túlaggódja magát. Én a Petőbe vittem el, onnan küldtek neurológushoz. Aztán korai fejlesztő, most meg fejlesztős bölcsi, majd szeptembertől fejlesztős ovi. Mondjuk szerintem az ovi már inkább megelőzés az iskola miatt, mert már sokkal ügyesebb mint volt. Én eléggé későn hallgattam a megérzésemre, már elmúlt másfél éves. Már három hónapos korában szóltam a védőnőnek, orvosnak hogy valami nem stimmel, de a jajj, majd kinővi, meg egy kicsit lusta dumával le lehetett szerelni.


Én mindenkinek azt tanácsolom, megjegyzem még senki se hallgatott rám :-) - hogy pár hetes korában vigye el v. neurológushoz v. valamilyen korai fejlesztőbe felmérésre. Nézzék át alaposan.


Én már annyira későn léptem, hogy 100%-os nem lesz, de a 90%-95% is jó. Ha három hónapos korában léptem volna, akkor 100%-os szintre lehetett volna felhozni Dévény módszerrel.

2011. aug. 13. 11:46

Azért nem "tanácsolják" az orvosok, védőnők stb., mert ezt a módszert nem igazán ismerik el az "okosok".


Én most már a második gyermekemmel járok. Az elsővel másfél évig jártunk... Most jóval korábban kezdtük, remélhetőleg hamarabb be is fejezzük...

2011. aug. 13. 11:46

Pont így gondolom én is ahogy írtad.Szerintem ezt be kellene valahogy vezetni legalább a koraszülött babáknál de mindenkinél igazából, hogy úgy ahogy van lehetőség csípőszűrésre úgy gyógytornász is lássa.Én túlhordtam a fiam és elakadt a válla szülésnél maga mögött hozta és meghúzódtak az idegek, izmok hála az égnek és a kis őrangyalának hogy nem szakadtak azon ugyanis nem igazán lehetett volna segíteni.Dévényre járunk szintén.Most már csak havonta de itthon tornáztatom persze ha engedi az kis izgő-mozgóm!:-)Kb. a 2. alkalomkor már az is kiderült hogy a combjába is merevek az izmok a méhen belüli kényszertartás miatt.Meg még egy sor tanácsot adott, tornát, fogást mutatott amivel tudom segíteni a mozgásfejlődését.Ha nem mentünk volna el a combjára sose derült volna fény és a nyaki fejlődése sem ilyen lett volna mert nem is tudtam volna hogy annyira figyelnem kell hogy mindkét irányba egyformán mozgassa.Most 4,5 lassan 5 hónapos még nem forog hasról hátra és fordítva de már próbálkozik és én segítem ahogy tudom.Szépen kitartja magát és azt mondja a gyógytornászunk aki egy angyal és hálás vagyok neki nagyon hogy ha a kúszás simán fog menni a kis sérült vállával ami már annyira megerősödött hogy inkább a másikat gondolná az ember a bibisnek akkor minden rendben lesz.Szóval a lényeg a lényeg az én gondolataimat fogalmaztad meg a cikkedben!:-D

Remélem a te kicsikéd is szépen fog fejlődni!Minden jót nektek!:-)

2011. aug. 13. 10:49

Dettó, én nyolchetes vittem Dévényeshez (persze mindenki hülyének nézett), hat hónaposan kúszik, mi nagyon időben mentünk.


Jah és iszonyatosan merev volt a kislányom, nyakát-hónalját nem lehetett tisztítani, mondjuk én első perctől láttam a problémát és pár hetesen elkezdtem itthon a tornát és a masszázst.


Én gondoltam, hogy gond lesz, mert többször esett kitolás alatt a szívhangja. De nem oxigénhiányosan született, de ez elég volt, hogy legyen egy kis plaszticitása.

4. kisj
2011. aug. 13. 10:37

Nagyon jó, hogy ezt leírtad.

Én a férjem unokájánál érzek hasonlókat.

A férjem hülyének néz, a gyerekek meg nem veszik komolyan.

Eddig csak finoman próbáltam a tudomásukra hozni az érzéseimet, de úgy látszik, hogy rájuk kell dörrentenem.

2011. aug. 13. 10:34
bocsánat, annak nem örülök, hogy aktuális. annak igen, hogy nem hagytad magad és ezzel sokat segítettél a babádnak és annak is, hogy segíteni akarsz másoknak is.
2011. aug. 13. 10:32
Nagyon örülök a cikkednek! Kívánok teljes gyógyulást!
2011. aug. 13. 10:08
Szülés előtt sokat hallottam a Dévény-terápiáról, de úgy igazán nem figyeltem rá, hallottam/olvastam, hogy jó dolog, nem is sejtettem, hogy a gyerekemnek szüksége lesz rá, ahogy azt sem, hogy rengeteg gyereknek szüksége lenne rá, de nem vették észre a szülők az intő jeleket.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook