Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatal, egészséges férfi miért nem ad vért a súlyos beteg barátjának? fórum

Fiatal, egészséges férfi miért nem ad vért a súlyos beteg barátjának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2013. okt. 23. 10:14
Biztos fél és nem is biztos, hogy annyira jó barátjának tekinti az illetőt, mint mondjuk egy családtagját. Nem kötelessége vért adni.
66. fildus (válaszként erre: 51. - Danatus)
2013. okt. 23. 10:00

A Közgáz egyetemen adtak teát, zsíros kenyeret zöldségekkel és az 500 ft-os utalványt.


A főiskolák, egyetemek is részt vesznek a véradási akciókban.

65. fildus
2013. okt. 23. 09:55
Én próbáltam már vért adni, a rostán átestem, tehát adhattam volna, viszont nem tudtak megszúrni rendesen. 3-an is próbálkoztak, majd feladták, én meg mehettem haza...
64. dominós (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2013. okt. 23. 09:49
Annál már a mintavétel is rettenetesen fáj. Anyukámnak csinálták, majdnemhogy kalapálni kellett belé a tűt. Az orvosnő teljes súlyával ránehezkedett. :o
63. 36a26f5226 (válaszként erre: 62. - 36a26f5226)
2013. okt. 23. 09:48
A személyi tokban tartani, a személyi mellett..
62. 36a26f5226 (válaszként erre: 35. - Erus30)
2013. okt. 23. 09:48

Az, hogy megnézik, van-e antitest a véredben..


nekem is pár éve derült ki, hogy egy nagyon ritka antitest van a véremben, ami miatt egy kártyát kell a személyi tokomban használni, amire ez a tény rögzítve van, és az, hogy az egészségemre semmilyen veszéllye nem jár, viszont vért nem adhatok soha, senkinek, és csak keresett vért kaphatok vércsoporton belül is..


A savót nézik, van-e benne bármilyen antitest..


Ezt nem tudják sokan, mert olvastam már itt-ott-amott naplókban, hogy felteszik a kérdést, ha tudja valaki, hogy milyen a vércsoportja, akkor nagyműtét előtt miért küldik újabb vérvételre, ha sokba kerül a vizsgálat..


Hát azért... mert antitestet néznek benne, hogy vércsoporton belül is csak keresett vért kaphat-e műtét, stb... miatt..

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Dominós)
2013. okt. 23. 09:41
Minket mostanság elhajtanak, mert voltak betegségeink és nem akarják terhelni a szervezetünket vagy nem jó a vérünk már semmire?
60. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2013. okt. 23. 09:39

Mondjuk egy véradás semmi, de van amire én is nemet mondok.

Pl. csontvelő. Néhány évvel ezelőtt egy ismerősünk kislányának szüksége volt rá, de valahogy nem tudtam rábeszélni magamat és a barátnőm sem. A férjem is lebeszélt, illetve lebeszéltük egymást....

Hogy miért? Mert nem vagyunk tisztában a hosszútávú következményekkel. Nem tudjuk, hogy ettől lehet e bajunk később.

59. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Dominós)
2013. okt. 23. 09:35
Igen, tudom.
2013. okt. 23. 09:24

[link]

vércsoportok előfordulása...érdekes olvasmány.

57. Cessi
2013. okt. 23. 09:23

Én is egy gyáva kukac vagyok. Ha vért láttam, vagy vér szót hallottam, már estem is össze. Vérvételen már akkor elájultam, ha sorban kellett állni, mert tudtam, hogy mi fog következni.

Aztán az unokatestvéremet súlyos baleset érte. Fel sem merült bennem, hogy ha vért kell adnom, akkor nem adok. Szerencsére nem kellett, mert volt elég a kórházban.

Nem sokkal később egy másik családtagom baleset érte. Neki nem adhattam, mert nem egyezett a vércsoportunk. Ő volt a harmadik családtagom, akinek vérre volt szüksége valamilyen baleset miatt.

Pár nappal a baleset után a munkahelyemen véradást szerveztek. Igaz, utolsóként, mert csak addigra szedtem össze a bátorságom, de adtam.

Kimondhatatlanul büszke voltam magamra, hogy a három megmentett családtagomért cserében most én is három emberen tudok segíteni.

Férjem még sosem adott, de nem zaklatom érte. Tudom, ha kellene, adna, de magától nem menne el adni.

2013. okt. 23. 09:20
A férjemnek AB a vércsoportja, és retteg a tűktől. Olyannyira, ha egy filmben tűt lát becsukja a szemét, mert már a gondolatától is rosszul van. Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy ha szükséges volna a családjáért, barátaiért szó nélkül, vagy hiszti nélkül adna vért. Én Sokszor adtam már vért, bár nem követtem nyomon hol van véradás, általában bele botlottam, egy plázába, vagy pont arra felé volt dolgom, és transzparenssel volt kiírva, és gondoltam egyet aztán bementem. Én nem ítélem el azt aki "szimplán" nem véradó, mert retteg a tűktől, mert látom mennyire megviselte férjemet is a dolog. Ellenben azt elítélem, ha valaki a saját családjáért, vagy barátaiért nem teszi meg, főleg, ha az elővizsgálatokba bele ment és kiderült, hogy egyezik. Az ilyenek menekülnek először hátra hagyva mindenkit, a bajban... Ha valamit megtehetünk embertársainkért, családunkért akkor azt kutya kötelességünk megtenni, akár tetszik ez nekünk akár nem tetszik. Nem lehetünk önzőek, mert az előbb utóbb vissza üt. Mikor terhes voltam, és a betegségem alatt napi szinten heteken át szurkáltak tűvel, a vége felé már én is elkezdtem viszolyogni, pedig annak idején mondom, én magam mentem... Szülés után amúgy sem adhat az ember egyből vért, de nekem kellett kb 3 év mire újra leküzdtem az undoromat a tűszúrással kapcsolatban.
2013. okt. 23. 09:19
Az uramat én sem tudom rászedni, pedig életerős, egészséges. Nemes cselekedetnek tartom.
2013. okt. 23. 09:18
Önző...talán azért.
53. dominós (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2013. okt. 23. 09:18
Én is akartam adni, de az orvosnő rám nézet, és eltanácsolt. :((( Igaz, akkor épp csak 50 kg voltam.
52. tücsimücsi (válaszként erre: 46. - Loch ness)
2013. okt. 23. 09:14

vannak rendszeres véradók, ennyi.

De nem kell senkit fikázni azért, mert nem akar vért adni.

Már annyi lehetőség van. A fészre ki lehet tenni a kérést, megosztást kérni például...biztos lesz sok jelentkező.

2013. okt. 23. 09:13
Én már több mint 60-szor adtam (esetenként*0,45 liter)vért, és fogok is, de a dotálással gond van. Régebben véradás után "járt" egy pár főtt virsli, friss kenyér, mustár, egy üveges üdítő/sör, s egy müzli szelet. Ma ez személytelenné vált egy 500 Ft-s ételutalvánnyal és egy müzli szelettel... Egy időben felreppent a hír, hogy a nyugdíjba vonuláskor valamiféle kedvezmény jár a sokszoros véradóknak (pár hónap, esetleg év korkedvezmény), de természetesen ez is elmaradt. Jobban meg kellene becsülni a véradókat, mert megérdemlik.
50. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Loch ness)
2013. okt. 23. 09:02
Ez igaz. A verado is csak kozulunk kerul ko: az elado, a fodrasz stb. :)))
49. gyöngy:) (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2013. okt. 23. 09:01
Én is az vagyok és mindenkinek adhatunk vért, viszont nekünk csak a szintén 0- adhat.
48. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 23. 09:00

Nem kotelezo, de az ilyen nem is barat...


En is adtam volna regebben, de 50kg alatt nem lehet, es terhessegeken kivul sosem voltam ennyi. Mondjuk megmondom oszinten, engem nem csak az hajtott, hogy "milyen jotekony vagyok en", hanem az, hogy ilyenkor nalunk ingyenes komplett verkepet is csinalnak, amit megkapok, ez korrekt, nem kell fizetnem erte 30 eurot, es cserebe adok fel lityot a verembol. 0, rh pozitiv vagyok raadasul. A baratnom felevente ad, es tole tudtam meg, hogy vanez a lehetoseg, csak megsem engedtek.

2013. okt. 23. 08:59

Miután nem tudjuk, hogy mi az igazi oka annak, hogy nem kíván vért adni, felesleges érzéketlennek beállítani.

Ha teszem azt, én HIV-fertőzött lennék, nyilván csak annyit mondanék én is, hogy nem fogok vért adni a saját családomnak se. De nem fogom kiteregetni a titkomat csak azért, hogy leszálljanak rólam. De nem kell ehhez HIV-fertőzöttnek lenni, bármi baja, problémája lehet, ami nem tartozik másra.

46. loch ness (válaszként erre: 38. - Tücsimücsi)
2013. okt. 23. 08:55
"Vannak véradók, majd azoktól megkapja..." És azok honnan vannak? Termesztik őket? Ugyanolyan emberek, mint ő, csak ők gondolnak másokra.
2013. okt. 23. 08:54

Nézzétek meg ezt a filmet, 1960-ban készült ismeretterjesztésként a vér szükségességéről, és hogy régen mi volt, mikor nem volt szervezett véradás.


[link]


Most kezdem bánni, hogy nem jártam gyakrabban vért adni, most meg már nem lehet egy betegség után. Pedig most már erőt vennék magamon meg a folyamatos kimerültségemen (emiatt nem mertem adni).

44. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 23. 08:54
Ez egy barom. Én meg adnék szívesen, és nem adhatok. már kétszer hajtottak el, többet nem próbálkozok :(
43. dominós (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2013. okt. 23. 08:50
Mert a 0- mindenkinek adhat vért, azért szeretik. AB+ pedig csakis AB+ nak.
2013. okt. 23. 08:32
Nálunk mindenki A- a családban, nem kell agyalni, ki kinek adhat.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Dominós)
2013. okt. 23. 08:30
Tehát, az A- nem a legritkább, de pl, ritkább a 0- nál. A férjem 0- ezért hívják 'sokszor'.
40. forrest2010 (válaszként erre: 36. - Dominós)
2013. okt. 23. 08:29
Ezek szerint mégiscsak ritkák vagyunk ! Ilyen pontosan még nem néztem utána.
39. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Dominós)
2013. okt. 23. 08:26
Én is ezt találtam 5 perce.
38. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 23. 08:21

Szerintem neked ehhez nem sok közöd van. Ez az ő magánügye.

Lehet úgy van vele, vannak véradók, majd azoktól megkapja.

Miért kell ezt fórumra kiírni?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook