Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Férfi rendetlenség fórum

Férfi rendetlenség (beszélgetős fórum)


1 2
28. D.o.n. (válaszként erre: 25. - Timmy0520)
2021. szept. 30. 21:35
Kíméletes voltál és értem 👍
27. D.o.n. (válaszként erre: 23. - 71ddaa07fa)
2021. szept. 30. 21:33
😂😂
26. D.o.n. (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. szept. 30. 21:33

Na vasalni csak gyerekkoromban vasaltam és nincsenek jó tapasztalataim:

A zsebpénzem gyűrött papírpénzeit vasaltam és nem vettem észre, hogy a Rákóczis 50esem celluxszal volt ragasztva. Csúnyán megpödrődött:)

2021. szept. 30. 21:24

Ez tipikusan olyan szokás, ami akaratlagosan megváltozható. Hiszen nem arról van szó, hogy testileg vagy értelmileg akadályozott lennél egy tevékenység elvégzésében. Döntsd el, hogy igényes leszel a környezetedre és aztán cselekedj ennek megfelelően. Ha zavar a szennyes, moss ki, ha zavar a koszos edény, mosogass el, ha tele van a kuka, vidd ki a szemetet.

Lényegében azt kérted, mormoljunk varázsigét, hogy ne legyél lusta.

Felnőtt férfiként nem mutogathatsz a nagymamádra ujjal.

Ez kellően kíméletlen volt? :)

24. Channa* (válaszként erre: 23. - 71ddaa07fa)
2021. szept. 30. 21:20
:DDDDD
23. 71ddaa07fa (válaszként erre: 6. - D.o.n.)
2021. szept. 30. 21:17
Javasolták anno, hogy pössentsek ülve. Mit mondjak nem volt egyszerű a WC előtt ülve beletalálnia csészébe. Ráadásul, még a földről feltápászkodni utána az amúgy sem túl széles mellékhelyiségben az volt cifra dolog.
2021. szept. 30. 21:11

És ha csempe: a konyhába a pult, mosogató és tűzhely feletti csempét naponta letörlöm a mosogatás után a tűzhellyel együtt.

A konyhaszekrények ajtaját hetente...

És az összes ajtót áttörlöm szombatonkén:DDD


Vasárnap este vasalok;)

21. Channa* (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2021. szept. 30. 21:08

Én azért egy kicsit agyas vagyok;)

Ha nem csinálom meg hétvégén, akkor tuti, hogy neki esek hét közben, mert bár mindenki szerint tiszta, de én látom, hogy nem:DDDD

És olyan jó, amikor mindent végig sikálok/törlök, mert szép tiszta, rend van és tisztítószer illatú:DDDD

20. andi6020 (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2021. szept. 30. 21:05
Én le sem merem írni, hogy milyen időközönként mosok csempét (WC kivételével)
19. Channa* (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2021. szept. 30. 21:04
Igazából sikálni nem kell, de igen, minden héten flóraszeptes vizes ruhával áttörlöm az egészet.
18. BeauIieu (válaszként erre: 12. - D.o.n.)
2021. szept. 30. 20:26
Egy jo, és olcsó tisztító jobban megteszi(amit ők Channa írt), mert a dorzsi suroloval szét fogod surolni a csaptelepeket. És a használatuk is egyszerűbb, mert nem mechanikusan mosoda le a koszt, hanem leoldja a tisztítószer.
17. BeauIieu (válaszként erre: 1. - D.o.n.)
2021. szept. 30. 20:23

Nem mondom, hogy én soha nem csinálok kupit, de azért nem lehetetlen megtanulni, hogy a szennyes a tartoba azonnal, a szemét meg a szemetesbe.

Az evőeszközöket, tányért meg ha azonnal nem is mosoda el (pl.ha reggel 4-kor kelek, 5-remehyek dolgozni, megvar délutánig).

Nem tudom, hogy van szabadnapod, egy vagy kettő, de akkor fék kell porszívózni, felmosni, fürdőt takarítani legalább heti egyszer. A kétheti elég dzsuva lehet.

A kádat alaposan le fel obliteni használat után, hogy ne legyen rohadalom, en a kezmosot minden nap letorlom szivaccsal, és a padló sarkait attorolni fel perc sincs. talán nincs hosszú hajad, de bőröd csak van, hogy port termelj, és ablakot is nyitsz.

Ahol ezeket készítünk,annak a felületnek meg tisztának kell lennie.

Megszokás, megszokás, megszokás. Utána meg már idényre lesz rá (remélhetőleg).

16. Bless the child (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. szept. 30. 20:19
A csempét is hetente lesikálod?
15. Channa* (válaszként erre: 12. - D.o.n.)
2021. szept. 30. 19:54

Ha neked megfelel az a tisztaság, akkor tedd. Van benne zsíroldó is.;)


Én a helyedben beruháznék domestosra vagy hypóra vagy bármilyen fertőtlenítős tisztítószerre. Nem kell naponta venni. Én havonta veszek 1 vízkőoldós kabin tisztítót és 4 takarításra elég;)

14. D.o.n. (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2021. szept. 30. 19:52
Hogy?:)
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2021. szept. 30. 19:52
:DDDD
12. D.o.n. (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. szept. 30. 19:52

Az hülyeség, hogy a csészét, kagylót, csaptelepeket az olajos kéz tisztítására való ultraderm-mel szivacsozom, dörzsölöm?

Vagy az összekarcolná?

2021. szept. 30. 19:48
ÉS FI itt kapott stroke-ot:))
10. D.o.n.
2021. szept. 30. 19:47

Köszi Mindannyiótoknak, sokat tanultam. Illetve majd vissza-visszaolvasom, hogy rögzüljön,


Még az is lehet, kinyomtatom egy excell táblát és jelölöm, mi volt meg a héten, illetve a szükséges gyakorisággal, mint egy heti beosztás :)


Jobbam fogom értékelni ezt a munkát a jövőben, ha majd vki besegít. Korábban természetesnek vettem otthon és csak az tűnt fel, ha nem volt rend.:/

9. Channa* (válaszként erre: 6. - D.o.n.)
2021. szept. 30. 19:43

Fürdő takarítás:

Kipakolok mindent (szennyestartó, mérleg, szőnyeg)

A tusolót lefújom lidl-s vízkőoldós tisztítóval.

A WC-be beleöntök és a perem alá is öntök wc tisztítót.


Kicsit hagyom állni az egészet, majd a kis kezemmel és szivaccsal kisikálom belülről a wc-t, kefével is rá lehet segíteni;).


Majd egy lavorba/vödörbe vizet+flóraszeptet teszek és a wc külsejét is jól áttörölgetem, ezután jól letusolom forró vízzel és szárazra törölgetem egy tiszta ronggyal és csak ezután teszek bele olyan golyókat;)


Újabb fertőtlenítős vizet készítek és azzal áttörölgetem a csempét.


Ezután kisikálom a mosdót. Itt a mosdóba szoktam locsolni a tisztítószert és szivaccsal átdörzsölöm, majd leöblítem, kívülről is letörölgetem, majd szárazra törlöm.


Ezután, a szekrényeket és polcokat is le kell törölni, majd a végén felmosni és letenni egy tiszta szőnyeget.

8. D.o.n. (válaszként erre: 4. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 30. 19:36

Debrecen, de tudom, nem így gondoltad:) Annyira nincs nagy por itt, de a kenyeret helyettesítő pufi darabjai mindenütt fellelhetők, azaz kell a gyakoribb porszívózás, vagy sepregetés, illetve a tányér alá a tálca használata.

Ja, és a hűtőben is találtam már nemes penészt:/

2021. szept. 30. 19:34

Mindegy kinek a reszortja a takarítás, a lényege az, hogy gyakran és rendszeresen kell csinálni.


A 2 hetente porszívózás kevés. Hetente simán csinálhatod, de ez esetben is a konyhát söpörd fel esténként és töröld is fel. Mindezt pakolás és mosogatás után és akkor szép rend van mindig a konyhába.


Pakolj úgy, hogy minden zárt helyen legyen, azaz a konyhapult pl. nem azért van, hogy tele legyen eszközökkel és ételekkel, hanem arra, hogy ott készítsd elő, így első lépésként találd meg mindennek a helyét és csak akkor vedd elő, ha használod. Használat után tisztítsd meg és rakd vissza a helyére. Ha üres a pult, akkor sokkal egyszerűbb rendben tartani, mert csak letörlöd és már rend is van, de ha kint van minden, akkor porosodik és sokkal többet kell takarítani.


Amikor hazaérsz valahonnan, akkor a kabát rögtön menjen a szekrénybe, a cipő a cipős szekrénybe, átöltözéskor a ruhákat mindig a szennyesbe dobd, vagy legyen egy széked, amire összehajtva leteheted.

Az ágyat minden reggel igazítsd meg. Beágyazni nem szükséges, de legyen rendezett. Én a pizsimet az ágyon tartom. Nem összegyűrve, hanem szépen kiterítve.


A fürdőben is figyelni kell a tisztaságra. Én hetente lesikálok mindent, azaz tusolókabint, mosdót, wc-t, csempét, szekrényeket, mosógépet. Illetve, pl. kézmosáskor körbelötykölöm a mosdót, a wc-t naponta letörlöm mosószeres papírtörlővel.


Igen, ezeket meg kell csinálni ahhoz, hogy a rend folyamatos legyen, ráadásul nem csak rend lesz, de tisztaság is, ha rendszeresen takarítasz.


Ja, a felesleges dolgokat rögtön kukába dobd! Ne gyűjtögesd, hogy majd jó lesz, majd megcsinálom, stb., mert sosem fog ez történni és csak nő a kupi.

6. D.o.n. (válaszként erre: 4. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 30. 19:32

Jogos a fürdő említése a részedről.

Itt a legnagyobb az elmaradásom.

Vettem vagy 2 hónapja perem alá csatolható azt a golyós izét, de szag az van. Gondolom, időnként domestos-szal kellene megkínálni.

Pedig mindig azonnal lehúzom + nem pislantok nagy amplitudóval, azaz nem amiatt lehet. Passz.

A zuhanyzó… hm, igen.

Tegnap este szedtem össze egy gyufáskatulyányi… ööö. Gusztustalan volt.

Mentségemre szóljon, sötét a csempe és csak az arcomon élek a szőrtelenítés kiváltságával.

Hetente ezt is fogom csekkolni.


Ne röhögjetek ki, de a wc-csészét vmi Cif-szerűséggel kell és ‘kefélni’?

Vagy vmi ronggyal, ami utána kuka?

Ránézésre tiszta a csésze, de gondolom, vízkőoldózni kell, vagy ecetezni, mint a mosdókagylót.

Ja, meg a csempe. Huhh

5. libikóka (válaszként erre: 4. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 30. 19:09
A két hetit én is keveselltem,,:))
4. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - D.o.n.)
2021. szept. 30. 19:02

Nem tudom hol laksz (ez a por miatt számít) és mekkora a lakásod, de azért 2 hetente takarítani azért egy kicsit kevés. Egyáltalán nem vagyok takarítógép, de ha eszel/morzsálsz, vagy csak létezel a lakásban, azért heti 1 takarítás az a minimum. Sőt, nem akarlak elkeseríteni, de néha a fürdőszobát is ki kell takarítani (csempe, zuhanyózó v. kád).

Szerintem alakíts ki egy órarendet, hogy mikor mit csinálnálsz meg. pld. mosogatás minden este, heti háromszor 1/2 óra rámolás, időt szabhatsz meg, hogy mikor mosol. Ezzel időt is spórolsz magadnak, mert kisebb káoszt sokkal gyorsabb helyre pakolni, mintha minden a feje tetején áll.

3. libikóka (válaszként erre: 1. - D.o.n.)
2021. szept. 30. 18:53

Az én zsebemben nem nyílt ki semmi:))

Rá visz a kényszer és belejössz ne aggódj.Két alapvetés van (nálam) a rendetlenség egy dolog ,,a kosz egy másik dolog..Biztos látod a külömbséget:)))

Lehehet először az a kiindulás pl. hogy valaki váratlanul betoppan hozzád mi lenne a gázosabb pár szétdobált holmit eltűntetsz pikkpakk de egy klotyót kipucolni vagy a fürdőben takarítani már nem lenne időd:))szóval így valahogy :))

2021. szept. 30. 18:48

A levetett ruhát egyből tedd a szennyes tartóba, vagy ha még egyszer felvehető akaszd vissza a szekrénybe.


Mosogatni ha egyedül vagy nem nagy kunszt, azt az egy-két poharat, bögrét, tányért evőeszközt elmosogatni 5 perc. Portörlés, poszivózás, felmosás elég 2 hetente. Mosás, ahogy összejön annyi ruhád, hogy betedd a mosógépbe.

Egyedül élsz, könnyű dolgod van, csak magad után rámolsz, takaritasz. Mindent egyből a helyére, ez a kulcs. Naponta szellőztess, ha nem dohányzol még büdös sem lesz.

2021. szept. 30. 18:24

Sziasztok!

4. hónapja élek külön a Feleségemtől és hát a rend fenntartása nem kis kihívás számomra. Igazán eddig nem is sikerült még.

Kéthetente porszívózok, elpakolok, szelektálom a szemetet, de 2 alkalom között nem igazán sikerül rendet tartanom.

Annyi hatása már van a dolognak, hogy így hogy csak én vagyok, aki megoldja a rendetlenséget, egy ideig jobban vigyázok rá, mint amíg nem az én reszortom volt.

Érzem, itt már 1-2 bicska kinyílt a zsebben, ezért a pontosítás végett: én dolgoztam, Ő otthon dolgozott, a régi klasszikus felállás volt.

A vége fele - kérésre, majd anélkül - szívesen mosogattam.

Sajnos Nagymamám úgy nevelt, hogy a házimunka nem férfiember dolga, tényleg csak porszívózni és port törölni kellett.


Ami a kérdésem: hogy nevelhetném magamat rá, hogy ne dobáljak szanaszét mindent?

Az az igazság, észre sem veszem, csak azt, amikor már akkora a kupi, hogy engem is zavar. Addig sajnos átlépek rajta és szevasz.


Kézenfekvő, hogy mondjuk 2 naponta tartsak revíziót, hogy hogy áll a bál.


Egy ideig az működött, hogy csak egy tányért és evőeszköz triót használtam, de aztán előkerültek a műanyag dobozok, stb.


Igen, rendetlen vagyok, ne kíméljetek.

De változtatni akarok ezen, ezért a topik. + ha kész leszek ismerkedni, legalább egy hibaponttal kevesebbel fogok startolni:)

Köszi a segítő hozzászólásokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook