Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
352. manka99 (válaszként erre: 348. - Orsolya80)
2012. szept. 25. 19:44

Szia Orsolya!

A saját tapasztalat: sokféle gyógyszert és gyógymódot kipróbáltunk (C,E,D,B12vitamin,Arginin,Q10, őssejt kapszula, Fer14, Ferulant, MacaVibe, magán andrológus, genetikai vizsgálat, talpmasszázs, akupunktúra...)Bár a mozgékonyságon sikerült javítani, de nekünk nagy változást sajnos egyik módszer sem hozott.

De 5 év után végre megtaláltunk az okot:D : a férjem inzulinrezisztenciás...Na ezért mondom, hogy érdemes elmenni egy endokrinológushoz és kérni ezt a vizsgálatot mindkét oldalról! A pasiknál ugyanolyan bajt tud okozni a pajzsmirigy és inzulin probléma, mint a nőknél! És ráadásul a lakosság nagy százaléka IR-es úgy, hogy nem is tud róla!

351. manka99 (válaszként erre: 347. - RenCsibi)
2012. szept. 25. 18:55

Szia RenCsibi!

Akárcsak magamat hallanám, nekünk sem ajánlottak más lehetőséget, csak a lombikot. Mögöttünk több mint 5 év van, és mindent kipróbáltunk amit csak lehetett. De ami előrelépés volt az elmúlt években, azt csak a saját kitartásunknak köszönhetjük!

Csatlakozom az előttem szólóhoz is. Meddőségi központban a lombikozáshoz értenek, de az nem cél hogy hálószobában foganjon a gyerek :( A NaPro viszont tényleg hihetetlen eredményeket tud felmutatni. Van pl. olyan SPONTÁN! fogant NaPro-s baba, ahol az apukának 100 ezres volt a spermaszáma. Vannak a szomszédos országokban NaPro-s orvosok és nem hinném, hogy macerásabb kimenni hozzájuk, mint végigcsinálni egy lombikot! Mi már négy lombikon túl vagyunk, de most úgy döntöttünk, hogy előbb elmennénk a világ túlsó sarkába, minthogy az 5.be belevágjunk. Nézd meg ezt a videót (magyar feliratos): [link]

Senkit nem akarok a lombikozásról lebeszélni, mi is végigcsináltuk, mert elhittük, hogy ez az egyetlen lehetőségünk...és sokaknak tényleg csak ez az út marad. De sajnos a meddőségipar kihasználja azt, hogy az ember bármit végigcsinálna, hogy végre babája legyen :(

A másik dolog,amit saját tapasztalat alapján tudnék javasolni, hogy keressetek egy jó endokrinológust, aki képben van a meddőséggel kapcsolatban. Ha szervi problémát nem találnak, akkor nagy %-ban a hormonok okoznak bajt, még akkor is, ha első ránézésre minden oké! A pajzsmirigy probléma, inzulinrezisztencia, PCOS mind endokrin betegségek, nőgyógyászok és andrológusok nincsenek a helyzet magaslatán ezzel kapcsolatban. Ráadásul ha ilyen gond van akkor amíg nem kezelik megfelelően, hiába mentek lombikozni, kevés az esély a sikerre. Remélem tudtam egy keveset segíteni!

Jó babásodást mindenkinek!

350. Almafa8 (válaszként erre: 347. - RenCsibi)
2012. szept. 24. 20:45
Még annyit, hogy ha segítséget szeretnétek, inkább andrológushoz forduljatok. Tőlük mi több segítséget kaptunk, legalábbis, mint a meddőségi központban. Ők a mesterséges megtermékenyítésben jók, nem a természetes fogantatás elősegítésében.
349. Almafa8 (válaszként erre: 347. - RenCsibi)
2012. szept. 24. 20:38
Sajnos a meddőségi központokban aztán végképp nem foglalkoznak azzal, hogy javítsanak a spermaképen! Semmi érdekük nem fűződik hozzá! Rögtön lombik. Nekem is nagy megdöbbenés volt, amikor rákérdeztünk, hogy hogy lehetne javulást elérni. Rávágta, hogy hova gondolunk, hisz még millióban sem mérhető a spermaszám, következő ciklusban menjünk lombikra! Nem mentünk, mert nem adtuk fel, hogy lehet ez jobb is! Lett is bár, nagyon lassú a javulás, de így a lombiknak is nagyobb eséllyel vághaunk neki. Most legalább már nem kell attól tartani, amit először mondott, hogy fagyasztani is kell, mert egy friss mintából még annyit sem tudnak kiszedni, mint ahány petesejtet tőlem leszívnak. Van egy bizonyos NaPro technológia, ami már itt is volt téma, ahol a természetes fogantatásra törekszenek. Sajna ez még csak most van kialakulóban Magyarországon, még most keresik az orvosokat, akik fogalkoznának ezzel a területtel. Azért kitartás! Nem ajuk fel!
2012. szept. 24. 10:21

SZiasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek! Hasonlóan RenCsibi-hez mi is természetes segítséget keresünk, de még nem próbálkoztunk ilyesmivel sem. Az interneten nagyon sok mindent fel lehet lelni, de óriási segítséget adnak szerintem a tapasztalatok, személyes vélemények. A Fer14-ről hallottam a legtöbbet, ha jól tudom ez többek közt tartalmazza az említett vitaminokat is. Bár egy kicsit drágának találom, de úgy néz ki, ezt fogjuk kipróbálni..

Ha valaki még megosztaná az eredményeit, tapasztalatát, azt továbbra is megköszönöm.

Ja és majd én is írok! :)

Kívánom, hogy mindannyiónknak sikerüljön! :)

Üdv!

2012. szept. 24. 08:48

Sziasztok!


3 év babára várás után úgytűnik megérett a gondolat, hogy akkor kezdjük lassan a lombikot. 3 év van a hátunk mögött, de sosem kaptunk igazi segítséget, az eredmények láttán mindíg kijelentették, hogy lombik, anélkül, hogy a próbálták volna az eredményt valamivel javítani.


Itt látom, hogy Ti mennyi mindent szedtek a problémára. Nekünk még senki nem javasolt pl: E v. C v. D vitamint, vagy ilyesmit.

Fer 14-et szedte 6 hónapig a párom, de nem hozott eredményt! Ennyi volt kb. amit kipróbáltak, és a vége mindíg a lombik volt!

A segítségeteket kérném, hogy hova forduljunk olyanhoz, aki próbálná a problémát kezelni???

Ha pl. egy meddőségi kp.-ba bejelentkezünk, szerintetek ott végre foglalkozik valaki azzal, hogy próbáljunk természetes úton teherbe esni, vagy ott is rögtön a lombikhoz fognak?


A legnagyobb baj, hogy elteltek az évek, és nem találtuk meg a helyünket, csak csapongunk, és nincs meg a segítség, a lombikot pedig csak nagyon muszály esetben szerettük volna, de most már úgy tűnik belevágunk! Ez most kb. egy utolsó segítségért kiáltás, hátha a megfelelő helyre kerülnénk!?


Nagyon szeretnék már végre egy helyet találni, ahol tényleg törődnek a problémáinkkal, és ha nincs más lehetőség, persze jöhet a kezelés. . .


Előre is köszi! :)

És Mindenkinek sok sikert és mihamarabbi Babócákat kívánok! :)

346. Almafa8 (válaszként erre: 342. - Orsolya80)
2012. szept. 21. 19:03
Csak most tudok válaszolni, mert most kaptuk meg a spermaeredményket. Szóval 4 hónap Fer14 után, a páromnak 200000/ml-ről felment a koncentráció 500000/ml-re! És a látóterenként 1-1 mozgóból, 37%-os lett a mozgékonyság. Tudjuk, hogy ez még mindig alacsony, de már ennek is nagyon örülünk, mert a lombik szempontjából nem mindegy. Azonban el kell mondanom, hogy emellett 3 hónapig szedett még Tamoxifent is, amit az andrológus írt fel és napi 4000 NE D-vitamint. Most az is kiderült, hogy a decemberi herevisszér műtét után újra meg lehetne műteni, mert nemcsak a bal oldal volt visszeres, hanem a jobb is. Csak akkor ezt nem mondták. Ezt még nem döntöttük el, mert már tudjuk minek néznénk elébe. Most affelé hajlunk, hogy belevágunk a lombikba. És hogy minél nagyobb esélyekkel, most szedi párom a lentebb említett mennyiségű C, E, Q10 vitaminokat. Most itt tartunk. Sok sikert mindenkinek!
345. Remény35 (válaszként erre: 344. - Orsolya80)
2012. szept. 19. 12:12

Szia!

Három hónapig szedte.De mivel nincs nálam sperma lelet eredménye,mivel az a meddőségi központban van,ott vették le újra,de nem hiszem hogy olyan sokat javult volna,mert ha én egészséges vagyok és nála javult volna,akkor sikerülnie kellett volna a babának.

De lehet hogy nálatok,más a probléma és segítene a Fer14.

344. orsolya80 (válaszként erre: 343. - Remény35)
2012. szept. 19. 11:03
Szia! Ő mennyi ideig szedte a Fer14-et?
343. Remény35 (válaszként erre: 342. - Orsolya80)
2012. szept. 18. 18:39

Szia!

A párom szedte a Fer14-t,ami nem hozott nekünk sikert hiszen most készülünk lombikra!

Bár lehet,hogy ez is másképpen hat bizonyos "betegségekre".

342. orsolya80 (válaszként erre: 341. - Almafa8)
2012. szept. 18. 11:35
Nagyon szépen köszönöm! :) A Maca Fibe-ről még nem is hallottam, de ahogy olvasom az inkább a teljesítőképesség fokozására való, azzal nálunk nincs gond :) A Fer14-et viszont már több mindenkitől hallottam, olvastam is róla, de inkább a konkrét tapasztalatok érdekelnének, mielőtt megvesszük. A párod akkor szedte ezt is? Ez segített?
341. Almafa8 (válaszként erre: 340. - Orsolya80)
2012. szept. 14. 11:27
Maca Vibe, Fer14, 1000 mg C-vitamin, 400 mg E- vitamin, 60 mg Q10, D-vitamin
2012. szept. 14. 10:14
Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy pontosan milyen vitaminok, étrendkiegészítők segítenek valóban, amit a párom tudna szedni?
339. 1c92396beb (válaszként erre: 336. - Manka99)
2012. aug. 27. 16:27

itthon sajnos nincs NaPros orvos.

Férfi és női oldalon egyaránt segít.

Férfinél csak ott nem tudnak segíteni, ahol 0 spermium szám van. Többszöri sikertelen lombiknál is segít.

338. manka99 (válaszként erre: 337. - Almafa8)
2012. aug. 27. 14:20
Köszi! Én is írtam oda :)
337. Almafa8 (válaszként erre: 336. - Manka99)
2012. aug. 27. 13:33
Mi is szívesebben vennénk ebben részt, mint a lombikprogramban. Betettem egy 1-2 cikket a fórumba, amit nyitottam: NaPro technológia...
336. manka99
2012. aug. 27. 12:53

Én is kaptam egyik barátnőmtől erről infót: [link]

De nekem ebből a cikkből az jött le, hogy inkább a női oldalra koncentrálnak, ezért nem is nagyon foglalkoztam a dologgal. Szóval a férfi meddőséggel is tudnak valamit kezdeni? Nincs itthon olyan orvos, aki NaPRO-val foglalkozik? Ha tudtok küldeni olyan (esetleg magyar)linket, ahol utána tudok ennek nézni, azt megköszönném!

Mi is nyitottak vagyunk mindenféle alternatív módszerre, mert lombikozni nem akarunk többször!

335. 1c92396beb (válaszként erre: 334. - Almafa8)
2012. aug. 27. 11:53
Tavasszal megszületett Magyarországon az első NaPRO-S baba.
334. Almafa8
2012. aug. 27. 10:56
Szia Ciróka! Én már hallottam és régebben utána is olvastam ennek a technológiának. Nekem (és a férjemnek is) nagyon szimpatikus eljárás. Nyitottam itt egy új fórumot, hátha lesznek mások is, akik tudnak tapasztalatokról beszámolni. Köszi, hogy felhoztad!
333. 1c92396beb (válaszként erre: 323. - Manka99)
2012. aug. 26. 22:35

Az Ir hátterében nagyon sok minden áll. Éppen ezért ajánlom a NaPro technológiát. Az ismerősnek nem kellett Metformint szednie. Külföldre mentek. Megnézték, hogy mi okozza az IR-t, és megfeleő diétát írtak elő neki.

Kapott még vérvétel alapján vitaminokat, de csak olyat ami hiányzott a szervezetéből, vagyis nem ész nélkül írtak fel valamit, hanem vérvétel alapján.

Ilyen orvost találtok Horvátországban, Lengyelországban, Szlovákiában. Még az utazással együtt is kevesebbe kerül mint a rengeteg pénzt elkölteni hazai orvosokra a semmiért.

Ők itthon már egy ház árát elköltötték amikor kimenetek, de ott helyrehozták, és azóta makk egészséges, autoimmun betegségéből is meggyógyult.:)

332. 1c92396beb (válaszként erre: 331. - Prneni)
2012. aug. 26. 22:29

Nagyon okos férjed van, és nem ment lombikra.

Ha nem elég a sperma, akkor vizsgáltasd ki, mert annak oka van, hogyha nem jön a baba.

A gyereket fel is kell nevelni! A lombik nem keresi meg, hogy mi az ami elromlott. Mi van, ha valami komoly betegségre derülne fény, ami okozza a rossz spermaképet, és férjed pár év múlva elveszíted?

Aztán nevelheted fel egyedül az árva gyereket.

Nézz utána a NaPro-nak és menjetek arra, az tényleg alternatíva, mert kivizsgál és meggyógyít, hogy természetes úton legyen baba.

81%-os hatékonyságú, míg a lombik csak 21% és a probléma okát nem firtatja.

Örülj neki, hogy férfiként viselkedik, és ő akar nemzeni és nem azt akarja, hogy gyártsanak neki gyereket.

Mi végigjártunk sok mindent, nálunk mindkettönkkel gond volt, aztán nem mentünk lombikra, addig mentünk amig kivizsgáltak, és helyrehoztak.

Most ott szuszog a kiságyban a baba 5 hónapja.

A férjemnek OAT volt a diagnózis.

331. prneni
2012. aug. 24. 18:34

Sziasztok!


Zsuzsu 13:Igen szakított velem, még nem költöztem el majd jövőhéten abban bízom hogy az egyedüllét majd kicsit helyre teszi a fejét elgondolkodik a dolgokon!Ha nem akkor meg igy jártam , rettentő szar lesz most vettünk házat egy éve, a tervek meg csak ugy napok alatt összeomolnak!

Nekünk is ilyen 1-2 mozgó volt látoternként 98%mozdulatlan de a Milliókkal nem volt gond az 20feletti volt!Hát már mi is kb 3-3.5 éve próbálkoztunk!Én szorítok mindenkinek, ha már nekem igy alakult a helyzetem!De Ne várjatok sokat ha nem jön össze simán menjetek beültetésre vagy lobikra ott lehet egyből össze jön!Nekem egyik ismerősömék 6évig próbálkoztak aztán a második lobikra össze is jött nekik mert a Lánnyal nem volt semmi gond , egyértelműen a férfinak volt kevés és rossz a spermája!

Most mondjátok meg nekem hogy mért olyan nehéz a férfiakat rávenni az egyébb alterntívákra, mondjuk a lombikra ??

330. Almafa8 (válaszként erre: 329. - Manka99)
2012. aug. 23. 10:38

Sanja nekünk még rosszabb az eredmény, látóterenkét 1-2 mozgó. OATS max. A tesztoszteronja szép magas. Ami még kiderült a vizsgálódások során az a pajzsmirigy alulműködés, egyébként minden jó. Genetikai vizsgálat is volt, az is renben. Még nem csináltattunk kontroll vizsgálatot, a diéta és a gyógyszerszedés óta, de szeptemberben tervezzük. Lassan két éve, hogy próbálkozunk.

Szorítok a javuláshoz!

329. manka99 (válaszként erre: 328. - Almafa8)
2012. aug. 22. 13:25

A fél M-tól a 12 M-ig volt már mindenféle eredmény. Kb. a mozgékonyság is ilyen változatos. Mivel eddig semmi okot nem találtunk én szinte biztos vagyok benne, hogy az IR áll a háttérben!

Párodnak milyenek a spermaeredményei? Van már valami változás nálatok? A tesztoszteronja mennyi?

Hihetetlen, hogy totál véletlen 11 hónapja hozzáfogtunk paleozni, pedig nem is tudtuk, hogy IR gondja van páromnak. Fogyott is 12 kilót, tegnap az endo doki azt mondta, hogy az életmódváltás előtt sokkal durvább lehetett az IR is!

Remélem nálatok és nálunk is gyors lesz a javulás! Mióta próbálkoztok?

328. Almafa8 (válaszként erre: 321. - Manka99)
2012. aug. 21. 16:00

Szia! Nálunk is hasonló a helyzet. Nem találták okát a rossz eredménynek és páromnál is kiderült az IR, már lassan három hónapja szedjük rá a gyógyszert és diétázunk mindketten, meglátjuk lesz-e eredménye! Reméljük!

Megkérdezhetem, hogy mennyire rossz a párod spermaképe?

327. zsuzsu 13 (válaszként erre: 326. - Prneni)
2012. aug. 19. 13:13

Sajnálom:((

Akkor most szakítottatok?

Pedig ha neki már van gyereke akkor biztos is lehet csak hát utána kell járni

Igen olyan önzők a férfiak:(((((Ha nekik nem lehet akkor nekünk sem és inkább hagyjam el mint , hogy sem dokihoz menne akár csak az én párom:(((((

Hát ne tudom a here biopsziával mennyi esélyünk lenne:(Én szivesen bele mennék de hát ez egy dolog:(

326. prneni
2012. aug. 18. 15:24

Sziasztok!


Hát az én problémám nem oldódott meg párom szedte a vitaminokat kb 2hétig 1hétig kentem progneszteron krémmel aztán bemonta az unalmast, hogy inkább szakítsunk mert neki már ugy sem lehet babája( 1házasságából már van neki gyereke), nekem nincsen és hogy ő nem akarja h nekem ne legyen!Na hát gondolhatjátok hogy kiborultam, amikor én tőle szerettem vna babát!szóval 27-én kellett vna mennie neki tesztoszeron, meg psa vizsglatra de sztem már od nem megye el, szerintem én tehetek az egészről mert nagyon sokat nyaggatam a gyerek témával és szerintem ez volt a baj!Túlságosan erőszakos voltam! :( A lombikra nem tudtam rávenni, pedig én még abba is belementem vna!Miért ilyen nehéz velük!Szerintem fél egy ujjabb csalódástól hogy nem sikerülne ugy se vagy nemtudom!Pedig lehet csak valami hormon problémája van amit lehet tudtak vna szerintem kezelni!?

Mindenkinek sok sikert kívánok a babához, remélem sikeresebbek lesztek!Nemtudom mikor találok egy olyan férfit akitől majd újból szeretnék gyermeket!

De azért megpróbálom túltenni magam ezen a két nagy csalódáson,(a baba és a szakítás) főleg ugy hogy mindeketten imádjuk egymást, ez igy nagyon nehéz lesz!

325. Drozd (válaszként erre: 324. - Zsuzsu 13)
2012. aug. 18. 12:26

Szia!


Szerintem is elöli a sugár a spermákat. Ha nincs egyetlen egy sem, még akkor is lehet babátok ekkor szoktak biopsziát csinálni!

2012. aug. 17. 09:55

Sziasztok.Nálunk páromat here rákkal műtötték 30 éve és kapott sugarat is és az egyik heréjét el kellett távolítani.Sugarazás előtt is gondok voltak a spermiumjaival oliga spermia volt sugarazás után azoospermia.

Azt mondták páromnak mikor vissza ment a spermium vizsgálat eredményért 8 éve, hogy nem lehet babánk.

Most találtam meg a papírját és azt karikázták be nála, hogy Aerob ez nem tudom mit jelent és továbbiakban:3 hónap múlva control,Hormon,Kh,genetika

Ez a KH mit jelenthet?

Nagyon fáj, hogy ezt csak most tudom meg, hogy Őt tovább küldték de nem ment:(((((((Ő azt mondja a sugár mindent anno elölt ezért nem találnak nála a kenetben spermiumot és Ő ezzel le is zárta a témát de én nagyon szeretnék babát és fáj, hogy ezt eltitkolta előlem:((Szerintetek mit tegyek?Lehet csak azért küldték ezekre a helyekre mert ott nem tudták, hogy páromat sugarazták és azért nincs spermiumja?:(

323. manka99 (válaszként erre: 322. - 1c92396beb)
2012. aug. 17. 06:46

Köszi a választ! Ez biztató!!

Az ismerősödnek kellett gyógyszert szednie? Tudom, hogy ez mindenkinél más, de nála kb. mennyi idő után javult a spermaszám?

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook