Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fém allergia fórum

Fém allergia (beszélgetős fórum)


1 2
30. 8c314032df (válaszként erre: 29. - F50fbc72f4)
2008. júl. 30. 16:43

Pff..úgyanúgy mint ahogy valaki ételre,pollenre,szőrre allergiás.

Ha például bizsu gyűrűt vennék fel,akkor pár óra alatt kisebesedne,és vörös lenne.

2008. júl. 30. 16:06
hogy lehet valaki fémre allergiás?
28. Safirah (válaszként erre: 24. - Kókusz)
2008. júl. 30. 16:03

Szia!

Én is voltam már allergia teszten (Salgótarjánban csinálták a bőrgyógyászaton) és ott derült ki, hogy a nikkelre vagyok allergiás, de arra nagyon!

Kaptam egy listát arról, hogy milyen tárgyakat és ételeket kerüljek a nikkel tartalmuk miatt! Na, ha ezt betartaná az ember lánya, meg sem mozdulna egész nap, mivel olyan elkerülhetetlen dolgok is szerepeltek a listán, mint vízcsap, kilincs....stb.

A spirállal kapcsolatban.... Volt idő, amikor én is foglalkoztam a gondolattal, de lebeszélt róla a dokim. Azt mondta ugyanis, hogy bár a spirálban nincs nikkel, de réz igen és azt mondta, hogy a folyamatos "bentléttől" szinte biztos, hogy a rézre is kialakulna az allergia és az nem lenne jó!

Egy megoldás van nekünk fém érzékenyeknek, ha spirált akarunk! A neve Mirena! Ez egy műanyagból készült spirál, amin van egy kis kapszula és 5 évig abból adagolja a hormont. Szóval spirál, mert ott van, de mégis olyan, mint egy tabletta, mert hormonos. Én ez utóbbi tulajdonsága miatt nem tetettem föl. Amúgy akkor az ára 35 000 Ft volt. Lehet, hogy ma már több, mert ez évekkel ezelőtt volt....

Remélem tudtam segíteni a döntésben!

27. 8c314032df (válaszként erre: 26. - Kókusz)
2008. júl. 30. 15:24
Nem,nekem Baján:)de csak azért mert én ahhoz a kórházhoz tartozom,és nincs messze.Ne aggódj,Pesten is tuti csinálnak:)Csak beutaló kell..anélkül nem tudom kell-e érte fizetni,nekem ingyen volt,de állítólag elég drága ez a teszt.
26. Kókusz (válaszként erre: 25. - 8c314032df)
2008. júl. 30. 14:42
Köszi a válaszodat! És hol csinálták ezt az allergiatesztet? Remélem Budapesten...
25. 8c314032df (válaszként erre: 24. - Kókusz)
2008. júl. 29. 22:21

Szia!Én a spirálról nem tudok sajna tanácsot adni,viszont rajtam már végeztek fémallergia tesztet.

Az egész hátam tele volt ragasztva a különböző fémekkel,és több napon keresztül.Alig bírtam mozogni benne,mert vigyázni kellett,hogy ne jöjjön le.Meg már viszketett alatta.De a végén meg tudták mondani,hogy melyik fémre milyen mértékben vagyok allergiás.És kaptam egy papírt,hogy az adott fémek milyen dolgokban vannak.

2008. júl. 29. 22:12

Sziasztok!

Érdeklődnék tőletek (mármint fémallergiás csajoktól), hogy van-e valamelyikőtöknek spirálja? Ha igen, milyen márkájú?

Az utóbbi fél évben gondolkodtam azon, hogy spirált rakatok fel, de egészen mostanáig nem esett le, hogy a fémallergiám miatt elképzelhető, hogy nem lehet.

Úgy tudom, minden spirál tartalmaz fémet (talán réz?), de hátha rosszul tudom.

Esetleg volt már valamelyikőtök fémallergia-teszten? Meg tudják állapítani, hogy az ember konkrétan melyik fémre allergiás?

Köszi, ha valaki válaszol!

2008. ápr. 24. 15:21
Szia!Már túl vagyok a piercing behelyezésén..Műanyag piercingem lett,és eddig nincs vele semmi baj.Kedden szúrattam,de lekesen kezelgetem..remélem nem lesz baj:)most csak egy picit piros ha mozgatom.
22. mh07 (válaszként erre: 21. - 8c314032df)
2008. ápr. 24. 14:50

Tapasztalt allergiásként azt javaslom, hogy semmit!

Nálam már addig fajultak a dolgok, hogy az arany fülbevalót sem birom.

Biztos, hogy kell neked az a piercing? Anélkül is lehet kívánatos egy csinos lány!

2008. ápr. 14. 19:33

Sziasztok!nekem születésemtől kezdve fémallergiám van..Hát nagyon szörnyű..Mindentől kipattogok..Fémcsatt,patent belseje,cipzár..a bizsu dolgokról nem is beszélve.Orvosi fémtől is..Voltam már allergiavizsgálaton is,de igazából ezzel nem lehet mit kezdeni,azon kívűl hogy kerüljük ezeket a dolgokat.Szerencsére én bírom az aranyat és az ezüstöt is,szóval tele vagyok ezüst ékszerekkel.De ezüstből sem az ócskább fajta,mert azt sem bírom.

Most meg köldökpiercinget szeretnék,és azon aggódom hogy bírja e majd a bioplast műanyagot,vagy hogy milyen anyag kellene.

20. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 18. - Encike 2)
2008. ápr. 7. 10:38
Próbáltad?
19. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 18. - Encike 2)
2008. ápr. 4. 14:44

Ha nagyon bizsut akarsz hordani, jó a kenőcs a füledre. Én egyáltalán nem hordok csak aranyat, mertr utána még jobban kijöttek a pöttyök pl. a farmerra. valószínű olyankor telítődik a szervezet. Érdekes, amikor babát vártam, egyáltalán nem jött elő.

A lényeg, hogy kenheted a füledre.

18. encike 2 (válaszként erre: 17. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 4. 14:30
köszi a tanácsot. És kenhetem a fülemre is ha estleg bizsut használnék egy alkalomkor?
2008. ápr. 4. 13:42
Hasonló probléma... Nekem 16 évesen jött elő, az öv csatjától. Aztán mindentől. Nem hordok bizsut, egy percig sem bírom. Minden ruha belső patentja is kihozza. Az égvilágon minden. Nekem nagyon jó kenőcsöm van:DERMOVATE. Vényköteles, szuperül elmulaszt mindent. A körömlakk nekem nem jött be, én Hansaplast-tal ragasztok belülről. :))
2008. ápr. 4. 11:25
nekem is ismerös ez a kellemetlen érzés. Nem birom a bizsukat, a fémes orát és az övet. U, de rossz, mikor viszket. Mivel lehet kenni, hogy elmuljon?
2008. ápr. 4. 09:46
Nekem is szipi szupi titánium órám van...
2008. ápr. 2. 23:46

Nekem az ujjaim voltak a legszörnyűbbek: főleg nyáron, nagyon sok apró hólyaggal voltak tele. Amik aztán szörnyen néztek ki, amikor leszáradtak. Aztán mondta a bőrgyógyász, hogy ez a tisztítószerektől van, mert szinte mindenben van fémszármazék. Ezektől begyulladnak az ujjaimon lévő verejtékmirigyek, amiken aztán hólyagok nőnek.

Azóta gumikesztyűben mosogatok, és csinálom a takarítást, lemosást. És azóta tényleg jobb.

Ha esetleg nektek is van a kezeteken, akár ekcéma, használjatok gumikesztyűt!

2008. ápr. 2. 23:41

Sajnos én is közétek tartozom :( Mármint nem veletek van a baj, hanem a fémekkel :)

Nekem is minden van, amit felsoroltatok: bizsuktól, farmergombtól, övcsattól, óraszíjtól stb.. A bizsukat már hosszú évek óta elfelejtettem, csak az a aranyat tudom hordani ékszerként. A farmergombokat én is leragasztom belülről. Övet sem nagyon hordok (sajnos a hasam megtartja a nadrágokat, így nincs szükségem rá :))

Nekem nem csak az óraszíjtól jöttek elő a kiütések, hanem az óra oldalán lévő kicsi tekerőtől is. Aztán sikerült vennem titániumból készült órát, ami tökéletesen bevált, azóta tudok végre órát hordani.

Amikor autóbalesetem volt, és meg kellett műteni a bokatörésemet, mondtam a traumatológusnak, hogy fémallergiám van. Egy ideig teljesen tanácstalan volt, hogy akkor most mivel fogja összecsavarozni a bokámat. Aztán jött az idegsebész, aki szintén azért jött, hogy megműtsön ( a törött gerincemet), ő mondta, hogy ők használnak titánium csavarokat, majd "kölcsön" adnak egyet :) Ez persze azóta is nálam van :)))

A barátnőm még az aranyat sem tudja hordani, neki titánból készült még a jegygyűrűje is.

2008. márc. 31. 10:46

Sziasztok!Sajnos én is fémallergiás vagyok.Pont a napokban jutott eszembe, hogy jó lenne egy ilyen toppik, ahol beszélgethetnénk a megoldásokró. De úgy látom nektek sincs jól bevállt módszer. Azon kívűl, hogy felejtsük el a bizsukat, farmer, övet stb..

Az elocom nekem jó volt tüneti kezelésre, de amikor új orvos volt a szokott helyen és fel akartam iratni vele, azt mondta, hogy azt nem szabad!! Tönkreteszi a bőrt, ráncos lesz stb..

Jó, hogy évekig azt írta fel a másik orvos!

Nekem a fogtöméseimet is ki kellett cserélni. Hónapokig jártam orvosról-orvosra mire az egyik b elenézett a számba és azt mondta cseréltessem ki az amalgán töméseket. Azóta az arcomon legalább nincsne ekcémák!

2008. márc. 22. 19:30
Nektek mi vált be a kiütésekre?
10. Prügi
2008. márc. 21. 11:48

Igen, szerintem ha átkened átlátszó lakkal, akkor nem lehet vele gond.

Myly! Biztosan van 1-2 súlyosabb eset, akiknél egy-egy érintés és tüneteket okoz, de szerintem az nagyon ritka lehet. Szerencsére a kilincsekkel, evőeszközökkel, csapokkal nincs gondom. Nekem is a fülem, a karom és a hasam nagyon érzékeny.

2008. márc. 21. 10:22

Igen a farmer gombja ismerös...

Az övcsat is.


Nekem az ágyam fém része miatt is lett kiütés.

Nektek be vált a körömlakkozd be és akkor hordhatod a dolgokat?

8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 7. - Prügi)
2008. márc. 21. 10:14

Ne már?Tényleg?

Valakinél ennyire súlyos,hogy egy érintés is elég?

Nálam sem ennyire rosz a helyzet,több percig kell folyamatosan érintkeznie a fémeknek a bőrömmel,hogy jelentkezzenek a tünetek.

A nyakam és a fülem a legérzékenyebb ilyen téren,bár a többit nem tudom,nem hordok fémet máshol:)

2008. márc. 21. 09:10
Nekem anno Elocomot írt fel rá a bőrgyógyász, de ugye az is csak a már kialakult tüneteket enyhíti. Azt mondta, fóliázzam le a kilincseket, evőeszközöket, csaptelepeket, stb. Egyszóval: mindent, amivel érintkezek, és fém. Na neeem, azért szerencsére ennyire nem vészes a helyzet. :-)
2008. márc. 21. 08:47
Szia!Én is hasomló cipőben járok!Lánykoromban voltak kedvenc bizsu fülbevalóim(a legkedvesebb egy piros tűzkarc szivecske)ha beraktam rá 1-2 napra hatalmas csomó nőtt a fülemre ami vagy vérzett vagy genny szivárgott belőle.Én is csak aranyat tudok hordani,de azt is csak úgy ha nem veszem ki őket csak nagy ritkán!A farmer gatyám gombjától belül a hasamon hatalmas piros folt lesz.(le szoktam ragasztani)Az órám hátuljától a csuklóm tiszta vörös kiütéses viszket és vérzik.Én mindenre allergiás vagyok!Pl ahol a melltartó hozzám ért ott úgy néztem ki mintha szíjjal elvertek volna(hál istennek most nincs ilyen)Voltam párszor bőrgyógyászaton írtak szteroidos krémet ,de azt mondták mivel nem élhetek steril körülmények között ezért ezzel együtt kell élni!A kezem folyton kireped és vérzik hiába kenem ráadásul a krémek úgy marják mint az állat.Valamikor úgy ébredek,hogy a nyakam 2 oldala tiszta vörös egybefüggő kiütés ami viszket lefele az egész mellkasom olyan .Mutattam egyszer bőrgyógyásznak azt mondta bármitől lehet (étel,mosópor stb)Általában akkor jelentkezik ha meg vagyok fázva.
5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - Prügi)
2008. márc. 21. 08:38

Amikor bejöttek ezek az orvosi fém cuccok ,úgy örültem.....aztán nem:))))

Az sem jött be:)

4. Prügi (válaszként erre: 2. - Csikita)
2008. márc. 21. 08:36

Szia! Nekem is fémallergiám van. Nálam úgy derült ki, hogy egyik napról a másikra az övem fémcsatjától rettenetes, viszkető kiütések lettek a hasamon, ami végül besebesedett, és borzasztóan nézett ki. A bizsu nyakláncot elviselem, de az ugyanilyen karkötőt, órát, fülbevalót nem. Sajnos ezzel együtt kell élni, már megszoktam. Nem hordok övet, és bizsuból beérem a nyakláncokkal. A többi ékszerem ezüst, azzal nincs gondom.

Történt egyszer egy "vicces" dolog velem. Székesfehérvárra mentem autóval, térdnadrág volt rajtam. Ahogy vezettem, rálógott a slusszkulcs kulcstartója a térdemre (ami fém), és az oda-vissza út alatt kiütés lett tőle azon a pici helyen, ahol érintkezett a bőrömmel. Komolyan mondom, már csak nevetni tudtam rajta. Azóta új slusszkulcsom van, új, most már bőr kulcstartóval :-).

2008. márc. 21. 08:33

Én az vagyok:(

Ha bármilyen bizsut hordok,kipattogok tőle,viszketek.

Azért szoktam,de mindig csak épp az alkalom előtt veszem fel,így kibírok egy estét,persze egyből jön a vakarózás és a pöttyök,ez van.

Csak az arany amitől nincs ilyen.

2008. márc. 21. 08:30

Hát vagy kevés fém allergiás van vagy csak ide nem írnak...

Nálam évekig semmi baj nem volt a bizsukal aztán egyszer teleletem kis kiütésekel .

Ezt rá fogtam valami másra de lassan biztos lett hogy az allergia a lúdas.

2008. márc. 20. 13:29

Tippek trükkök?

Tünetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook