Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felügyeleti jog fórum

Felügyeleti jog (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. b1303d4229 (válaszként erre: 36. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 17:01

Az Email ahova várom írásod payassz@gmail.com

Köszi,.jóska34.

Sok sikert.

55. b1303d4229 (válaszként erre: 52. - 36a26f5226)
2013. febr. 1. 16:56

Így igaz.A jövő hoz tanácsot.,mondja a német.

Isten ,ha késik is a mi szemszögünkből né/zve,de soja nrm marad adósa senkinek az bizti'

2013. febr. 1. 16:53
Azért jobbik esetben talán rá fog döbbenni, hogy kell a segítség, és reménykedjünk abban, hogy nem csak a kezdeti nehézségben, és később újra elhajítja maga mellől..
53. b1303d4229 (válaszként erre: 44. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 16:52
Remélem eseted sokaknak tanulságul szolgálhat.Én se hagynám az édes gyermekem.Égrekiáltó bűn lenne.
2013. febr. 1. 16:51

Nem az van, hogy a nőnek nem kellett a férje sem? - és most a másik pasi sem?


A topicindító adatlapján nagyon részletesen leírta a történetet, ahol az van, hogy:


" mikor egy a baráti társaságomban nemrég elvált nőismerősömmel közelebbi kapcsolatba kerültem. "


Vagyis a nő mindkét pasit elhajította magától.. még az érző lelkűt is..


Csúnya dolog egy érző lelket így megszivatni, nyilván a sors meg fogja a hölgyet leckéztetni, és talán fog belőle tanulni.. Vannak olyan esetek is, hogy terhesen eldobja maga mellől az illetőt, és később rájön, hogy rosszul döntött, és sűrű bocsánatkérés közepette vissza fogadja az életébe azt, aki elfogadja őt a babával is.. De ez még az ő esetében a jövő titka..

51. b1303d4229 (válaszként erre: 46. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 16:48

Bármekkora öröm valski számára,neked vér a véredből.Teljesen megértelek.

Sokan mellrtted állunk.es tisztelet gondolkodásodért!

50. b1303d4229 (válaszként erre: 49. - 36a26f5226)
2013. febr. 1. 16:43

.Kedves Sünike.


A mai fiatalok sajna nem igy gondolkodnak,tisztelet a kevés kivételnek.

Szerintem az apát picit megszívatták.Úgy gondolták lesu egy ingyen donor. Nem kell végig járni a hívatalokat, beültetés útvesztőit,a lombikozás bajait.Csak arra nem számitottak,h.érző szívű apát fognak ki.Mivel a férjne nm lehetett gyermeke,így oldották meg a leggazdaságosabban.


Hogy hány érző lélek sérül az meg kit érdekel manapság.

Remélem nincs igazam.

2013. febr. 1. 14:45

Ezt én sem értem, miért dobja el magától a nő a gyermeke apját, aki gondoskodna róla?


Majd, ha megszületik, úgy is rádöbben, hogy egy gyermek mellé néha nagyon szükséges a segítség, amikor éjszakákon át nem tud aludni, fáradt lesz, elkelni minden segítség, stb...


Anyának lenni hatalmas felelősség, és nem lehet csonka családba gyermeket szülni, főleg nem könnyű segítség nélkül a nap 24h-jában ugrani mindenre... Mert itt nem lesz olyan, hogy olyan fáradt vagyok, alszom egyet, és majd utána ellátom a gyereket.. Akár milyen holt fáradt, ha sírós baba lesz, akkor is ugrani kell minden percben.. - és bizony akkor jól jönne az apai kéz.. Szerintem fog ő még keresni téged saját akaratából, nem tudja, hogy mit tesz..

48. c6973617d3 (válaszként erre: 46. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 13:00
Ez a fajta gyermekhez való a ragaszkodás a hölgy részéről beteges. Nem tudom mit gondoljak róla. Az is lehet, hogy az előző kapcsolatát szeretné visszaállítani. Egy gyermek meg semmikép nem egyszemélyes ügy.
47. ApaLennék (válaszként erre: 45. - 39dbe380da)
2013. febr. 1. 12:33

Nem ezért írok.... és kihangsúlyoztam, hogy nem ettől fog a gyermekemmel való kapcsolatom minősége függeni...

A szelektív olvasással nem tudok mit kezdeni.

A véleményed is egy vélemény...

Köszönöm.

46. ApaLennék (válaszként erre: 40. - C6973617d3)
2013. febr. 1. 12:28

Így vagy úgy, az mindenképp örömteli, hogy egy nő álma sok kudarc után valóra válik és anya lesz.

Annak miértjei is más lapra tartoznak, hogy velem mit és miért tett úgy, ahogy.

A lényeg, hogy az előzményekre én maximálisan próbáltam tekintettel lenni, átéreztem milyen hirtelen jött boldogság ez számára és akartam neki....Is. De azzal nem tudtam mit kezdeni, hogy "túl személyes ügy" számára a terhesség. Akkor mit várjak? A baba méginkább az lesz?

A lényeg, hogy nincs oka és talán joga sem emberileg sem ilyenre kérnie, hogy lemondjak gyermekem felügyeleti jogáról vagy bármiképp korlátozzon abban, hogy apja legyek a kicsinek.

És ezt jó lenne megértetnem vele megbeszélésben, elkerülce a további bonyadalmakat.

45. 39dbe380da (válaszként erre: 43. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 12:26

Vannak jogaid,érvényesítsd őket. Ennyi. Az összes többi - nyilvánosság, blog stb.- nem szolgálja a gyermek érdekeit. Azért írsz blogot, hogy később ne kelljen magyarázkodni? Önigazolás. Nem ettől lesz jó kapcsolatod a gyermekkel.

Ha nagyon belelpörgeted magad a témába, könnyen egy megkeseredett őrült zaklató leszel a környezeted szemében. Senkinek nem jó.

2013. febr. 1. 12:18

Azért még így is érdemi kérdést vet fel kedves garfield hozzászóló...


Tehát ha egy férfinak vannak érzései, ha empátiával fordul a világ dolgai felé, ha mindennek hangot is ad kulturáltan és nem valamelyik sarki kulturintézményben súlyt emelve, vagy nem őrlődik fel önmagába fojtva a történéseket; ha megbeszélésre, közös döntésekre törekszik emberi módon és nem az asztalt csapkodja / vagy mást / az férfiatlan... :))) Írom ezt azért nem minden cinizmus nélkül..... És érdekelne még a kedves hozzászóló véleménye arról is, hogy vajon a minden empátiát nélkülöző női hozzáállás, anyaként a gyermekétől az apját távol tartó, vagy épp egy kapcsolatban nem tisztán élés - és sorolhatnám... szóval ezek nőies dolgok? A nők megírhatják és kifórumozhatják örömeiket és sérelmekeiket .... de egy férfi nem? Szerintem elsősorban emberek vagyunk nem? És a fájdalmat mindenki egyformán érzi, legfeljebb nem egyformán kezeli, de ez nem annak a függvénye, hogy valaki milyen nemű.

Még én sem ítélkezem a gyermekem anyukája felett... az én fejem fölött sem épp ildomos....

De a vélemény szabad....

43. ApaLennék (válaszként erre: 41. - 39dbe380da)
2013. febr. 1. 12:02

Nocsak...és hova tűnt az előző hozzászólásaidban tükröződő véleményed? :)


Azt gondolom, hogy a "cuki kis blogom" igen, a baba érdekét szolgálja...--- egyrészt lehetőséget ad nekem, hogy többfelől több információt szerezzek be a lehetőségeimről, pl online szakértők bevonásával, másrészt egyszer a gyermek kérdezni fog miért nem vagyok vele...és sajnos pont az ilyen mentalitás miatt majd nekem kell mindenhol és mindenkinek, neki is "magyarázkodnom"... Azt gondolom, egyszer majd ha felnő, talán olvassa a dilemmáim, érzéseim és a köztünk levő remélhetőleg egyébkéntis harmonikussá váló apa-gyermek viszonyt erősíteni, elmélíteni fogja.


A hangnemhez, stílushoz nem tennék megjegyzést...mindenkinek a maga bizonyítványa.

Azzal együtt, hogy a neten való fórumázás és blogírás nem a nők kiváltsága.

42. szemmelver (válaszként erre: 41. - 39dbe380da)
2013. febr. 1. 11:53
ez azért durva
41. 39dbe380da (válaszként erre: 36. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 11:48
Hát tudod én sem szertnék egy neten nyünyörgő, nagyon gyengének , ezáltal férfiatlannak tűnő vkivel egy gywereket felnevelni. A nyilvánosság a gyermek érdekét szolgálja vajon és a cuki kis blogod is?
40. c6973617d3 (válaszként erre: 39. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 11:40
Vannak ilyen estek, amikor pusztán csak a partner nem megfelelő a gyermekáldáshoz. Hallottam már több ilyen esetről is, sőt most a környezetemben is van egy.
39. ApaLennék (válaszként erre: 37. - Szemmelver)
2013. febr. 1. 11:38

Én is :)



Talán lement róla az a nyomás ami a házasságában, az új és új próbálkozás és kudarcélmény hatására volt rajta.

Vagy nem tudom.

38. ApaLennék (válaszként erre: 34. - Szemmelver)
2013. febr. 1. 11:37

:(


Én is azt gondolom, hogy azt az energiát amit ez az élethelyzet kíván tőlem, szívesebben fordítottam volna pozitivan a Pocaklakóra és az anyukájára.

Ha rajtam múlik, akkor megbeszélés alapú megoldások lesznek körülötte... még ha nyílván a vélt/valós sérelmeim miatt az anyukával való beszélgetés, találkozás még váltanak ki bennem feszültséget, akkoris. Igyekezni fogok, hogy ezt a baba a legkevésbé érezze meg.

37. szemmelver (válaszként erre: 35. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 11:34

tudod nem véletlen,hogy eddig nem sikerült neki teherbe esni..

én kíváncsi lennék az ő verziójára is

36. ApaLennék (válaszként erre: 32. - B1303d4229)
2013. febr. 1. 11:32

Nagyon szépen köszönöm, így lesz.

Egy saját különálló blog is készül.../ nem tudom, itt lehet-e megnevezni, de privátban elküldöm a linket aki megtisztel figyelmével, érdeklődésével és együttérzésével, lelki támogatásával. Mindenképp szeretnék nyílvánosságot a történetnek, merthisz ha egy nőt hagy magára várandósan vagy kisgyermekkel egy férfi az a közvéleményben mindig nagy port ver fel,--- de sok esetben a férfi az elhagyott fél...ami a párkapcsolaton túl a gyermek szempontjából is érintheti/érinti érzékenyen.

35. ApaLennék (válaszként erre: 17. - C6973617d3)
2013. febr. 1. 11:28

Valahol talán valóban azt gondolja, hogy mindig minden úgy történik amiképp ő akarja és senki nem vétózza meg, vagy világít rá más lehetőségre.

Egy baba viszont nem "egyszemélyes projekt" és nem kisajátítható játékszer. ( hozzáteszem, biztos, hogy gondoskodó, szerető anya lesz..., csak a felelős gyermekvállaláshoz az is hozzátartozik, hogy tisztában van vele az ember, hogy két szülő van a történetben....

2013. febr. 1. 11:24
én csak a még meg nem született gyermeket sajnálom..
33. ApaLennék (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2013. febr. 1. 11:24

Volt férjével több sikertelen lombik-programon voltak túl, orvosilag igazoltan a hölgynek nem lehetett babája tudtommal; és erre ment rá a házasságuk is.

Így a teherbeesés maga volt a csoda.


De érdekes felvetés, köszönöm.

És abban is igazad van, hogy sok részlet nem ismerhető, nem tudható így a történésekből...az ember csak a különféle véleményeket azért igényli, köszöni, hogy talán több oldalról át tudja gondolni a vele történő dolgokat.

2013. febr. 1. 11:23

Néhányan tuti kíváncsian várjuk a fejleményeket. Kérlek tájékoztass bennünket.

Melletted állunk.

31. b1303d4229 (válaszként erre: 25. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 11:19
Igen!
30. ApaLennék (válaszként erre: 24. - B1303d4229)
2013. febr. 1. 11:19
Igen, ezt magam is így gondolom, hogy az egészséges fejlődéshez szükség van mindkét szülő szetetetére, gondoskodására, mintájára és a döntésekben is a véleményekre, meglátásokra, amiknek azután közös döntéseknek kell lenniük.
29. b1303d4229 (válaszként erre: 22. - Szemmelver)
2013. febr. 1. 11:18
A gyermek életének szempontjából jelen esetben a pénznek nemsok jelentősénge lehet. Van amit nemlehet pénzzel pótolni, sem megvásárolni.!!!
28. ApaLennék (válaszként erre: 12. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 1. 11:16
Köszönöm, igyekszem a lehetőségeimnek, jogaimnak utána járni, felkészülni minden eshetőségre, de ha rajtam múlik akkor elkerüljük a cstározást. De nem csak rajtam fog múlni :(
27. b1303d4229 (válaszként erre: 19. - ApaLennék)
2013. febr. 1. 11:15

Rajtam mulna, az ilyen nőutánzatokat szigorubban büntetném,mint ahogy a hasonlóan viselkedő ffiakkal teszik,

Tudom mit jelent,hisz gyermekként is átéltem a szülőhiány sohanem pótolhatóságának szörnyűségeit.


Sajnos a törvényalkotók nem érzik ennek a súlyosságait.Bár legalább egy olvasná és élné át mit jelent az érintetteknek.!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook