Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felmentés matematikából fórum

Felmentés matematikából (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Kilimcs)
2014. okt. 15. 10:31
Szerintem Mo-on élnek. Korábban azt írta, hogy a kislány oxigénhiányosa szülési sérült vol, de 4 éves koráig nem csináltak vele semmit(???) Aztán meg hogy értelmi fogyatékos és tartósan beteg. Később hogy jól olvas, de a matek már elsőben is nehezen ment, most másodikos ha jól értem... valószínűleg összetett problémáról van szó ami miatt folyamatos kapcsolatban állnak gyógypedagógussal, fejlesztőpedagógussal, szakértőivel, mindenkivel akivel Mo-on lehet. Emiatt kicsit nem értem, miért itt kérdez újra és újra. A matek felmentés nem úgy megy, hogy a szülő eldönti akarja-e vagy sem. Ha valóban diszkalkuliás (bár nekem inkább komplex problémának tűnik mint izolált diszkalkuliának) akkor a szakértőiben felmentik + javaslatot kap fejlesztésre. Da be kell valljam, ha 7.5 éves és még mindig nincs rendesen felmérve másodikban, hogy mi is van a gyerekkel tulajdonképpen, akkor elég nagy a baj... Sajnálatos, mivel az oxigénhiányos gyerekek gyönyörűen fejleszthetőek ha időben kezdik (néhány hónapos korban pl.) Mi végigcsináltuk, a tapasztalatom az, hogy a szülőnek kell 500%-ot letenni az asztalra, a hivatalos útra várni Mo-on értelmetlen, csak a gyerek ideje vész kárba. Viszont ott ahol a szülő időben kapcsol hogy gond van, és utánamegy minden lehetőségnek, gyönyörű eredményeket lehet elérni. Az én lányom újraélesztett, masszív oxigénhiányos volt, szintén 7 éves most. Anno Dévény Annáék azt mondták, járni sem fog. Mára szinte nyoma sincs a problémáknak, ADHD-s de ezzel együtt lehet élni. Igaz, kemény 7 év van mögöttünk, sok munka volt ez nekünk is, neki is...
32. Kilimcs (válaszként erre: 29. - Kati1977)
2014. okt. 15. 10:07
vvárj, nem magyarosrszágon éltek?
31. Kilimcs (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2014. okt. 15. 10:05

hja, és nem mindegy, hogy ebből rossztanuló, vagy ez a hülye stigma...

az elsőnél más tárgyakból simán lehet jó, a másodiknál átszivárog mindenre sajnos...

30. mamma2 (válaszként erre: 4. - Kati1977)
2014. okt. 15. 10:05
Csak az osztályzás alól "mentik" fel...tehát a bizonyítványba nem kerül érdemjegy. Az órákon részt kell vennie, és képességeihez mérten dolgoznia kell a többiekkel együtt. Valamelyest azért megtanul számolgatni, csak a bonyolultabb dolgokra képtelen. /gondoljatok bele: a teljesen analfabéta c.nemzetiségi öregasszony-öregember, profi módon számolja meg a pénzt, és főleg azt, hogy a boltban mennyi jár vissza....és mennyi segílykét hoz a postás:DDDD/ Az iskolánkból, most először, egy metekból felmentett kislány kozmetikus tanuló lett!-már másod éves!!!.....és matekból fel volt mentve az általánosba végig. Nem hittük, hogy elvégzi az iskolát, de úgy iparkodik, és szakmailag-gyakorlatban is jól teljesít......bízunk benne, hogy elvégzi!
29. Kati1977 (válaszként erre: 26. - Gkreka)
2014. okt. 15. 10:04
oviba volt a hogyis mondják, előkészítő év, nem az iskolába
28. Kilimcs (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2014. okt. 15. 10:04

hát igen, nagyon vékony a jég.. valaki írta sulifüggő. És bizony az van..


De a reáltanárok közt már akkora hiány van most is magyaroországon... Nagyon kétségesnek érzem, hogy végig jó helyen tud valaki maradni..

27. trapiti (válaszként erre: 24. - Kilimcs)
2014. okt. 15. 10:02
De az egyéni fejlesztésben mindenképp egyetértek, mostanában már diszkalkuliához értő gyógypedagógust is lehet magánban is találni.
26. gkreka (válaszként erre: 7. - Kati1977)
2014. okt. 15. 10:01

Nem értem azt a mondatodat, hogy "Az oviból is úgy engedték ki hogy a matekkal probléma lesz. Természetesen az iskolába ezt nem mondtuk" Szerintem az lett volna a természetes, ha már a beiratkozásnál jelzitek az osztályfőnöknek a problémát.


Nevelési Tanácsadóban nem tudtak terápiát ajánlani? Én úgy tudom, hogy nem a matek tanulás alól adnak felmentést, hanem csak osztályozni nem fogják a gyerek teljesítményét.

25. trapiti (válaszként erre: 24. - Kilimcs)
2014. okt. 15. 10:01
Az a baj, hogy akkor is stigmatizálják ha végigbukdácsolja emiatt az iskolákat, vagy akár évet ismétel :( A nem-felmentésre is rámehet a továbbtanulás meg a gyerek...
24. Kilimcs (válaszként erre: 19. - Vecus)
2014. okt. 15. 09:59
Én sajnos a matekfelmentős esetekben, 5 ből 4 ben azt láttam, hogy bizony nagyon komolyan bestigmatizálták végül a gyereket... Én ha valamelyik ygerekemnek kéne, tuti egyéni fejlesztés, zene sport... sok kört futnék...
23. trapiti (válaszként erre: 20. - Kilimcs)
2014. okt. 15. 09:58
:) Ó... ADHD-s gyerek mellett már kiképeztem magam ;)
2014. okt. 15. 09:58

Felmentetni akkor tudod ha a nevelési tanácsadóba elmentek.ott iratnak vele egy tesztet.az alapján továbbküldik a bizottság elé.ott is tesztek sora.majd ha ők indokoltnak látják felmentik.

Lesz e hátránya? Miből áll a felmentés? Tanulnia kell a matekot továbbra is,de nem buktatható belőle. jó kérdés lesz e belőle hátránya vagy sem. iskolája és tanára válogatja.nálunk az angollal is van gond.de le se sz.....ják a gyereket.ott ül a gyerek a padba akár történelmet is tanulhat mert az iskola nem rendelt neki angol könyvet munka füzetet se.az a 45 perc számára csinálj amit akarsz csak csöndbe legyél óra.


Nos egy jó iskolában JÓ TANÁRRAL ennek úgy kellene működnie,hogy xy gyerek matekból felmentve is tanulja a többiekkel a tananyagot de pl nem ír dolgozatot velük csak később mikor már érti az anyagot.

21. trapiti (válaszként erre: 16. - Kati1977)
2014. okt. 15. 09:58

És ott nem állapítottak meg diszkalkuliát? Ott kellene, ők adhatnak hivatalos papírt erről, BNO kódot, javaslatot, felmentést stb.

Oda mikor mentek? Ha nem esedékes éppen, kell kérni hamarabb időpontot.

20. Kilimcs (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2014. okt. 15. 09:57
hoppá :) látom másnak is szemetszúrt ;
19. vecus (válaszként erre: 11. - Kati1977)
2014. okt. 15. 09:57

Nekem egy közeli ismerősömnek két fia is felmentést kapott matekból.

Értékelték mert kapott jegyet de ez nem számított bele pl a továbbtanulásába, és nem kellett érettségiznie belőle.

Az egyik gyerek még fősuliba is ment.


Ja és az osztályban ezért semmilyen hátrányba nem került.

18. Kilimcs (válaszként erre: 9. - Kati1977)
2014. okt. 15. 09:57
ének helyett miért tartanak matekot?? a zene pont segít a matekos késségek fejlődésében!!
17. tamtamano (válaszként erre: 14. - Kati1977)
2014. okt. 15. 09:56
Nevelési tanácsadóban!
2014. okt. 15. 09:56
A Tanulási kép. vizsg bizottsághoz járunk 2 évente
15. trapiti (válaszként erre: 9. - Kati1977)
2014. okt. 15. 09:56
Akkor ezek szerint jó kezekben van. Mindenképp vizsgáltasd ki hivatalosan és ha azt mondják, engedd felmentetni. Az nem jó ha minden más helyett is a matekkal nyúzzák, mert ha diszes, akkor sem fog jobban menni. Az ének helyett meg pl. pont nem kéne, mert a zenetanulás nagyon hatékonyan fejleszti a matematikai készséget is. Inkább ha van kedve írasd be zenére...
14. Kati1977 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. okt. 15. 09:55
Hol kell kiviszgáltatni?
2014. okt. 15. 09:55

Hát nem tudom! Mennyivel jobb a gyereknek az, ha a számolási nehézségei miatt, megvágják, és mondjuk osztályt kell ismételnie, egyszer, kétszer...


A nevelési tanácsadóba kellene kérni vizsgálatra időpontot, ott pontosan tudni fogják, és segítenek is abban, hogy eldöntsd mi a gyereknek az érdeke!


Melyik a jobb, ha évről évre megvágják, és lesz egy csomó kudarca, vagy esetlegesen kap egy felmentést, és fejlesztésekre jár, és csak az osztályzatoktól mentesül, és mivel eleve nem lesz benne az az úgysem sikerül stressz dolgozatírás előtt, még akár sikerélménye is lehet!

12. Kati1977 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. okt. 15. 09:55
Én arra gyanakszom hogy mivel oxigénhiánnyal szültett az agy ezen része és a beszédközpont ill. a számolási központ sérülhetett. De ezt csak én gondolom így.
2014. okt. 15. 09:53
Ez nem azt jelenti hogy soha többet nem tanul matekot, hanem azt hogy tanul részt vesz az órákon dolgozatot ír, de nem jegyet kap hanem szöveges értékelést.Nekem ezt mondta a tanár.
10. trapiti (válaszként erre: 4. - Kati1977)
2014. okt. 15. 09:52

Mindenképpen ki kell vizsgáltatni. Ha valóban diszkalkuliás, akkor segítségre van szüksége és akár felmentésre is (nem biztos hogy teljes felmentésre, lehet hogy csak könnyítik neki a követelményeket pl. több időt kap, lassabban halad stb.) Ha diszkalkuliás akkor amiatt kerül hátrányba ha ugyanúgy akarják értékelni mint az egészségest ill. ha nem kap neki megfelelő fejlesztést.

Ha "felmentik" az sem jelenti hogy ezentúl nem kell foglalkoznotok a matekkal, hanem hogy megfelelő fejlesztésben kell részesülnie.

Ha nem diszes akkor meg azt kell tudni, mert keresni kell az egyéb okát ami miatt nem megy a matek.

9. Kati1977 (válaszként erre: 5. - Kilimcs)
2014. okt. 15. 09:52
Igen, az osztályfönök tanítja őket van gyógyped, asszisztens aki foglalakozik vele külön, a délutános tanár is, sőt még ének óra helyett is matekot tartanak.
8. 2d79bd3a19 (válaszként erre: 5. - Kilimcs)
2014. okt. 15. 09:51
A felmentés nem feltétlen jelenti azt, hogy ő nem tanulja, csak nem értékelik.
7. Kati1977 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2014. okt. 15. 09:50
Sajnos reménytelennek. Az oviból is úgy engedték ki hogy a matekkal probléma lesz. Természetesen az iskolába ezt nem mondtuk, a tanárnő szól elsőben hogy ez nem fog menni, gyógypedagógusokról van szó aki a gyerekemnél elérte olvasás és írás és szövegértésből osztályelső, a matekkel nem tudnak mit kezdeni, pedig a tanárt asszisztens is segíti a munkájában. 2. osztályos és már most folyékonyan olvas :)
6. 2d79bd3a19 (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2014. okt. 15. 09:49
Általában azokat a gyerekeket szokták felmenteni akik számolási zavarban, diszkalkuláliában szenvednek.
2014. okt. 15. 09:49

én halottam iylet. És igen, nagyon komoly hátránya származhat belőle. A suli még hagyján, de az élet mateknélkül nagy szívás. Gpndolj bele, mindenhol számolsz, sokszor észre se veszed. hogy oszd el a családban a kajától kezdve, az árleszállításokon ne verjenek át, avgy a bankbanig...


miért akarja az osztályfőnök felmentetni?? kapott külön foglalkozást fejlesztést már? volt egyéni tanára? ezeken a körökön túlvagytok?

4. Kati1977 (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2014. okt. 15. 09:48
A betegség neve diszkalkulia, számolási nehézség. Ennek a betegségnek még diszgráfia, diszlexia stb...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook