Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Felismerésem története - ételfüggő vagyok fórum

Felismerésem története - ételfüggő vagyok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felismerésem története - ételfüggő vagyok

1 2
2010. ápr. 27. 19:13

Szia!

Én is csatlakoznék a fórumodhoz, elkezdtem én is a könyvet, még nem értem a végére, de nagyon szuper, sokszor átolvasom a részeket és magamra formálom. Sajna addig még nem jutottam el, hogy hogy néz ki egy nap ebben, de addig is cukor és liszt nélkül igyekszem élni. Ha a végére érek, elkezdem a 21 napot, és megpróbálom tartani.


Jogos Spiritus mondata, hogy sok év távlatában tartható e ez. Hisz a sikertörténetek elég sok kudarcról számoltak be.


De aki sok éve diétázik, így vagy úgy, ez az elmélet nekik sokat segíthet (nekem segíteni fog, úgy érzem). Főleg, hogy sajnos néha itt-ott belenyilall szívtájékon, megjelent néhány visszér a lábamon és a hasam akkora, mint egy kismamának. És sajnos sokszor elolvastam, hogy mik a cukorbetegség jelei, és tapasztalok több tünetet magamon.


Ha kakaót készítek a férjemnek, megérzem az édes illatot, és máris két bögrével viszek a tévé elé. Aztán ha elfogy, kell még édes, kiszaladok a mogyorókrémes üvegért. Nem valamire kenve, dehogy, úgy üvegestől, hangulattól függően kávéskanál, de néha teáskanál.


Rémes, ugye? Erre nem elég már a 90 napos meg az update, de a fehérjeturmix. Agyban kell rendet tenni. És ez segít, lehet kételkedni, örüljön, akinek nincsenek ilyen gondjai.

28. barackvirág72 (válaszként erre: 27. - Spiritus)
2010. ápr. 27. 19:03
Értem mire gondolsz, számomra is nagy kérdés volt ez, de ez alatt a másfél hónap alatt kitapasztaltam, hogy hogy lehet kiváltani azokat a dolgokat amit szeretek, sütit sütni cukor és liszt nélkül, fagyit enni cukor nélkül stb, és ami tény, amióta nélkülözöm a cukrot és a lisztet, azóta sokkal jobban bírom a diétát, vagyis nincs vágyódás, számolgatás, hogy mikor ehetek végre valami "finomat", és messze nem szenvedek tőle. Máskor ha egy-egy napot bűnöztem, utána nehéz volt a visszaállás.
27. Spiritus (válaszként erre: 26. - Barackvirág72)
2010. ápr. 27. 18:39
Ez igaz, igen...meg persze mindenki azt csinál amit akar, az is igaz. Örülök a sikerednek... csak sok év távlatában beszélnék veled újra!!!
26. barackvirág72 (válaszként erre: 25. - Spiritus)
2010. ápr. 27. 16:53
Az, hogy valaki nem eszik cukrot és lisztet, nem azt jelenti, hogy nem eszik szénhidrátot, én nem erről beszéltem, és ahogy az előző hozzászólásban leírtam, énnekem most ez így jó, úgy tűnik bevált, ettől még mindenki azt csinál amit akar.
25. Spiritus (válaszként erre: 14. - Db5df1d25b)
2010. ápr. 27. 07:46

Szívemből szóltál!

Velem is megtörtént már, de az a baj, hogy az emberek átesnek a ló túloldalára. Szerintem fontos, hogy az ételeink nagy részét lassan felszívódó szénhidrátok alkossák, hogy a fehérkenyeret teljes kiörlésűre cseréljük stb. És nem értek egyet azzal,hogy a gyerekeket csokival tömjük, de a szénhidrát kell a mozgáshoz a gondolkozáshoz, a gyerekek folyton rohangálnak, felhasználják.

Norbi meg egyebek: persze hogy cukor és lisztfüggőek vagyunk, :) vízfüggőek is vagyunk. Azért hiányzik mert szükségünk van rá. Mértéket meg meg kell tanulni tartani. Nem kell leszólni, pontosan tudom, hogy milyen nehéz..

Az ember nem arra lett kitalálva, hogy a tv elől beüljön a kocsiba, hogy ott egy gépet nézzen. Mozogni kell, és aki ezt a fáradtságot nem tudja vagy nem akarja megtenni, azoknak esetleg árt a sok szénhidrát... de amúgy ne mondjuk már rá, hogy az úgy rossz ahogy van.

2010. ápr. 26. 18:56
Ez nem egy komoly cikknek készült, amely hivatalos oldalakon jelenik meg, mi itt beszélgetni szoktunk egymással, nekem ebbe belefért a lazább stílus. Norbi módszerével semmi bajom, annak ellenére, hogy nekem az csak szintentartásra volt elég. Ő megengedi ezeket a termékeket, csak mértékkel, a megfelelő időben, itt ezek tiltottak, mivel nekem ezek okoznak függőséget. Ez nem is inább fogyókúrához jó, hanem a szinten tartáshoz, a jo-jo efektus megelőzéséhez. Én pl ha egy kicsit fogyni szeretnék még ebből az adagból is vissza kell, hogy vegyek, mert nem mozdul a mérleg.Különben meg ez az én tapasztalatom, szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy neki a legjobban beválik. Nincs két egyforma ember, nincs két egyforma módszer, mindenkinek más válik be.
2010. ápr. 26. 12:08
Szerintem semmi baj a cikkeddel.A képeid és az eredményed magáért beszél!A változás elképesztő!
2010. ápr. 26. 11:50
fukor nincs ott, csak lassu a gep es neha mashova irja , mint amit en szeretnek.
21. prebotka (válaszként erre: 17. - Barackvirág72)
2010. ápr. 26. 11:48

Gratulalok a fogyasodhoz!

Sok sikert a megtartasaban.

Egy ket hozzaszolast szeretnem, ha megengednel, nem bantani szeretnelek, csak nekem nem tetszett.

Ha irsz egy cikkeit ne legy lusta hasznalni a magyar nyelv szepsegeit. Vedd a faradtsagot ahhoz is, hogy minden szot kiirj! (ha most kontraznal, hogy, hasznalhatnek ekezetet, szivesen meg is tennem, de nincs ra mod)

A masik (bar nem szeretem az embert es nem is reklam), de Norbi is errol ir konyveben. A cukor fukor fuggoseget kisgyermekkorban alakitjak ki, igy van ez a liszttel is.

Itt Angliaban pl.: a gyerekek cukrot, csokit , egyeb edesseget kapnak, ha jol olvasnak, jol felelnek. Gyujtheti a matricakat, hogy a vegen tablas csokira vatsak be... EZT AZ ISKOLABAN. Hat nem durva?!

2010. ápr. 26. 09:21
Én is csak gratulálni szeretnék, nagyon látványos a fogyás, le a kalappal a kitartásod előtt! Én tuti utánanézek a könyvnek, mert nekem is az a bajom, hogy szeretek sokat enni. Pár hete én is fogyózom, de már most attól félek, hogy fogom majd megtartani az elért eredményt. Érdekes, attól nem tartok, hogy nem sikerül a fogyás, az valahogy számomra természetes, lehet, mert megtanultam bízni benne. :-)
2010. ápr. 26. 07:06
Gratulálok,minden elismerésem!Nagyon jól nézel ki!Büszke lehetsz magadra,és amit elértél!További sok sikert kívánok neked!
2010. ápr. 24. 10:46
Gratulálok, igazán csinos nő lett belőled!Kitartás a kilók maegtartásához!
17. barackvirág72 (válaszként erre: 14. - Db5df1d25b)
2010. ápr. 23. 19:01
Le is tudtam, fogytam 28 kg-ot, csak hosszútávon megtartani nem könnyű, de szerintem ezt mindenki maga érzi, hogy neki mia jó. Sokan szidják a 90 napost, én pl. avval tudtam a leghatékonyabban fogyni, és semmi bajom a updatéval, de azzal csak szinten tartani voltam képes. Szóval szerintem ahány ház, annyi szokás, annyi módszer válik be.
2010. ápr. 23. 18:55
Különben meg köszi mindenkinek a bíztató szavakat.
2010. ápr. 23. 18:55

Debbie Danowski és Pedro Lazaro: Miért nem tudom abbahagyni az evést? Avagy az ételfüggőség felismerése, megértése és legyőzése.


[link]

2010. ápr. 23. 13:24
Szerintem ez ugyanolyan hülyeség mint bármilyen másik diéta. Ha valaki normálisan eszik (mértékkel és mindent), sportol, az lefogy. Aki diétázik az meghízik. Ha reggelire 1 szendvicset eszel fehér kenyérből vagy 1 zsemlét és ebéd után eszel 3 kocka csokit nem leszel kövér. Viszont ha hosszú ideig megvonod magadtól ezeket, egyszer úgyis "elgurul a gyógyszered" és akkor majd 3 zsemlét eszel reggelire és tutira lenyomod az egy tábla csokit is. Ha nincs egészségügyi problémád ami miatt nem tudsz fogyni, normális étkezés és mozgás mellett biztosan le tudnál, anélkül, hogy bármit megvonnál magadtól.
2010. ápr. 23. 12:05

Szia!


Gratula a sikerhez! :)

A legnagyobb győzelem mindig az, amit saját magunk ellen érünk el!

Privátban megírnád nekem is a könyv címét?

Egyébként nem csak a diéta miatt lehet jó ez a dolog, hanem az egészséges étkezés miatt is.

Lehet valaki jó formában, de ha teletömi magát édesítőszerrel, az sem jó...

Én is édes íz függő vagyok, és szerintem én is többet használok mesterséges édesítőt, mint kéne. Talán segítene a könyv ilyen téren is...


Szép napot!

2010. ápr. 23. 10:36

Szia Barackvirág!

Ha lehet szeretném megkapni a könyv címét, mert azt hiszem nekem is szükségem lenne rá. Nemrég ugyanis én is megállapítottam, hogy nem az a baj hogy sokat eszek, vagy egészségtelenül, hanem, hogy folyton.

Egyébként gratula!

11. Sirga
2010. ápr. 23. 09:32
Gratulálok a kitartásodhoz! Ez az, amit csak kevesen tudnának Utánad csinálni - és bizony én sem. Elismerésem! :)
2010. ápr. 22. 21:42
Nagyon jól nézel ki! Gratulálok a sikereidhez, és köszi a cikket!
2010. ápr. 22. 19:28

Szia Barackvirág! Gratulálok az eddigi sikeredhez, a cikkhez is, nagyon összeszedett, és nagyon igaz! minden fejben dől el, megint bebizonyosodott. :-) magamra ismerek benned, mert van egy pont, amikor az ember nem fogy tovább, és igen, nem mindenki lesz 50 kg-s... Én sem, de amikor ezt beláttam, és azt is, hogy a sport nemcsak a testemnek, hanem a lelkemnek is jó, valamint, amikor nyilvánvalóvá vált számomra, hogy mindent kell enni, csak m é r t é k k e l és a megfelelő időben (én sokáig még a rizstől, főtt krumplitól is féltem-híztam is tőle:-), nos, akkor beindult a fogyás. Csak pár kiló feleslegem volt, a javát évekkel ezelőtt leadtam. Érdekes..kiült az arcomra a kiegyensúlyozottság, vagy mi, mert ezt a hangyányi változást nagyon sokan észrevették!

Soha ne add fel, Barackvirág, és soha ne legyen lelkifurdalásod, ha picit kilengnél..emberek vagyunk, nem gépek. Ha lelkifurdalásod lesz egy falat sütitől, akkor büntiből rajtad marad!

Én rengeteget sütök a családomnak, mert imádják. :-) Sütiket, pizzát..és reggel kóstolom meg, lelkifurdalás nélkül! Működik!!!

Szép estét Neked!

8. barackvirág72 (válaszként erre: 7. - Henci2)
2010. ápr. 22. 19:06
Köszönöm
2010. ápr. 22. 18:11
Szia! Gratulálok, nagyon ügyes vagy, csak így tovább!
6. tavaszilány (válaszként erre: 5. - Barackvirág72)
2010. ápr. 22. 17:55
Hát azért szerintem hosszútávon ez is nagyon hatásos! És egészséges!
5. barackvirág72 (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2010. ápr. 22. 17:19
Köszi, bár azért tudod nálam már nem lesz olyan mértékű a fogyás, mivel már ezer diétán vagyok túl, szerintem inkább csak csordogálni fog, de beérem ezzel is.
2010. ápr. 22. 17:04
Kedves barackvirág, nagyon-nagyon ügyes vagy! Azért ha lesznek adatok, kiváncsi lennék, hogy így mennyit sikerült leadnod?! Gratulálok a kitartásodhoz!
3. barackvirág72 (válaszként erre: 2. - F06aab7466)
2010. ápr. 22. 16:41
Köszi szépen!
2010. ápr. 22. 16:35
Jó cikk lett! :) Gratulálok, és sok sikert kívánok Neked a továbbiakhoz is! :)
2010. ápr. 22. 16:03
2008-ban leadtam 28 kg-ot, amit próbáltam/próbálok megtartani, nehéz kínok árán,több-kevesebb sikerrel. Talán most sikerült megtalálnom a megoldást? Ételfüggő vagyok, és ezzel meg kell tanulnom együtt élni. Az elmúlt három hét történései alapján azt mondhatom, nem bántam meg, hogy belevágtam.

Ugrás a teljes írásra: Felismerésem története - ételfüggő vagyok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook