Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Felfázásra", visszatérő hólyaghurutra kinek, mi vált be? fórum

"Felfázásra", visszatérő hólyaghurutra kinek, mi vált be? (beszélgetős fórum)


2023. aug. 11. 13:02
Akinek visszatero felfazasa van es semmi nem segitett: Ureaplasma/Mycoplasma szurovizsgalat
2023. máj. 15. 18:14

Sziasztok!

Most én is valami hasonlótól szenvedek. Nem fáj, de folyton pisilnem kell.

Már szedtem antibiotikumot, de nem lett lényegesen jobb.

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. márc. 6. 17:41
Infektológust keress🙏
13. jucika33 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. márc. 6. 17:28
Na, szedtem egy csomót. Majd múlt héten voltam egy nagytudású drága csoda urológusnál, aki nagyon alaposan kikérdezett, megvizsgált. Ő azt mondta, hogy tőzegáfonyát semmiképpen sem szabad szednem, mert irritálja a nyálkahártyát. És a jelek szerint a nyálkahártya van elvékonyodva, nemfertőzés áll a háttérben.
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - Jucika33)
2023. jan. 29. 09:50
Amit én írtam azt nézd meg. Annak a legmagasabb a tőzegáfonya tartalma és aranyvessző is van benne.
11. jucika33 (válaszként erre: 9. - Secret8)
2023. jan. 29. 08:46
Köszönöm. én is ezt szedem. Már majdnem az egész dobozt megettem, de nem használ sajnos.
10. jucika33 (válaszként erre: 6. - Jooeva)
2023. jan. 29. 08:46
Köszönöm a sok tippet. :-) Ezeket mind betartom és használom. Volt vizelettenyésztés, negatív lett. De régebben is hol negatív, hol pozitív. irdatlan mennyiségű vizet iszom ilyenkor. nekem nem fáj a hólyagom, vesém, hasam. Kifejezetten csak a hugycső fáj. Én is valami felmaródásra , irritációra gondolok. Most elkezdtem úgy enni, hogy tejféle és cukror ne nagyon legyen benne. Urológusnál már visszajáró vbendég vagyok. Nem tud segíteni.
2023. jan. 26. 03:04
Béres tőzegáfonya tablettát szedek ilyenkor régóta. Ezt lehet folyamatosan, de ha erősebb kell egy kicsit, akkor jön a Walurinal Max. Ennél 1-2 szem után érezni a hatást.
2023. jan. 24. 18:46
A Jutavit tőzegáfonya kivonat 800mg-os aranyvessző kivonattal nagyon jó. Már második naptól érezni a hatását, de sokat kell inni.
7. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. jan. 24. 18:38
Ha nincs gyomorégésed, akkor citromlé v. natúr tőzegáfonya lé kevéssé hígitva, ebből amennyit meg tudsz inni. Ezek a bacik nem szeretik a savas közeget. Valamint a sima tejsavas intim mosakodók, amit használhatsz teljes testre is.
2023. jan. 24. 17:26

Az esetek zömében az e-coli baci az ok. Ha volt tenyésztés, akkor ez már kiderült, hogy mi okozza.

Ott hozzák listában, hogy mely antibiotikumok használnak rá.

Sajnos a gyógyszer a jó bacikat is kiírtja és ezért felborul a hüvely ph-ja. Ezt érdemes tejsav tartamlú készítménnyel helyreállítani, nekem a lacto lady bevált.

Érdemes más készítményekkel megelőzni vagy orvosolni a bajt.

Segít az urzinol vagy a medvehagyma tea, de ezeket évente 2-3 alkalommal lehet használni max. 1 hétig.

Sok víz, legalább 2-3l naponta.

Ha már érzed, hogy baj lesz, kezdj el inni, nekem ezt egy urológus tanácsolta. Minél rövidebb idő alatt meginni 1-2 liter vizet, nekem kb. fél óra alatt sikerül ez. Így a vizelet felhígul, nem tud a baci elszaporodni annyira és hamarabb kimosódik.

Nekem a d mannoz is segít.

És amire figyelek: mindig zokniban-papucsban-mamuszban vagyok otthon is, nem ülök hidegre, kőre még nyáron sem. Képes vagyok a légkonditól, még az autóban is "felfázni", szóval autóba is rendszeresítve egy utazó pléd vagy egy pár zokni az utazáshoz.

Mindig viszek magammal egy kardigánt rendezvényre.Nyáron üzletekbe se megyek be egy szál trikóba...

A sok édesség is hajlamosít a baci elszaporodására.

Koffein tartalmú italok is irritálják a hólyagot.

A nitrofurantoin is egy antibiotikum erre a problémára, akár lehet szedni megelőzésként is napi fél szemet, de mint írtam, a gyógyszer lehet, hogy több kárt csinál, mint hasznot.

2023. jan. 24. 12:49

Volt tenyésztés?

Ha semmi specifikus nincs, akkor valószínűleg csak a természetes baktérium flórád borul fel könnyen. Ebben az esetben ajánlott hüvelygél használata, a hüvely savas pH-jának a visszaállítása hüvelyi probiotikumokkal.

Az tejsavas intim mosokodók használata is segít. És persze maximális intimtáji higiénia!

Én anno kaptam egy Xilox nevű fajdalomcsillapítót, ami direkt vese- és húgyhólyag táji fájdalomra jó. 2-3 nap alatt tunetmentessé szoktam válni mellette.

Egyszer egy idős urológus ajánlotta az ecetes intim mosakodást megelőzésre.

4. jucika33 (válaszként erre: 3. - B43302e1ca)
2023. jan. 24. 11:23
Köszönöm. Veszek cickafark teát. Már rengeteg mindent vettem. A Monurált már kaptam többször. Az valóban használt, de kiderült, hogy csak végszükség esetén, mert antibiotikum.
3. b43302e1ca (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. jan. 24. 10:00

Cickafark tea (nem filteres!) inni minden nap, egy hétig minden nap azzal mosakodni "kívül-belül", majd utána is minden héten 1-2 x.


De azonnali segítség, ha megiszol egy adag Monural-t (Monural 3g. granulátum foszfomicin)

2023. jan. 24. 10:00

Cickafark tea (nem filteres!) inni minden nap, egy hétig minden nap azzal mosakodni "kívül-belül", majd utána is minden héten 1-2 x.

De azonnali segítség, ha megiszol egy adag Monural-t (Monural 3g. granulátum foszfomicin)

2023. jan. 24. 03:40
Régóta van ez nekem, de most egy fél éve folyamatosan visszatér. Sajnos már több antibiotikumot kaptam rá. Szeretném enélkül kordában tartani. Szedek tőzegáfonyát, d-mannózt(amikor rosszabb sokat- orvos javasolta), rengeteg folyadék, három hónap urovaxom kúra megvolt. betartom az összes mosakodási, ivási, pisilési szabályt, mégis kijött. Voltam többször az urológusnál, nőgyógyásznál, háziorvosnál. Volt ultrahang, mr viszgálat. Mindenki csak a karját tárogatja szét, hogy erre nincs gyógymód. Van valami új ötlet? Akár tényleg hozzáértő orvos, akihez elmehetnék? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook