Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félelmek a terhesség előtt, alatt fórum

Félelmek a terhesség előtt, alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. Fniki88 (válaszként erre: 71. - 86a60208b0)
2019. szept. 17. 15:21
Szia! Jövő hónapban lesz 2 èves a kislànyunk. Tervezett baba volt. Nagyon vàrtuk és hamar össze is jött. Izgalmakkal teli volt a 9 hónap. Minden ultrahangvizsgàlatra együtt mentünk. Csodàlatos dolog az egèsz terhessèg utàna pedig az anyasàg. Még most is hihetetlen hogy lassan 2 év eltelt. Nem szabad ràizgulni. Persze könnyű ezt mondani de a stressz nem tesz jòt. Ti hàny èvesek vagytok?
2019. aug. 15. 21:28
Sziasztok! Mi meg sehol sem tartunk a dologban csak a tervezés fázisában járunk de már most izgatottak vagyunk :) Ti mennyire tervezteték meg a babát? Döntés kérdése volt vagy meglepetés? :)
70. Gabo36
2010. szept. 9. 15:27

sziasztok!

Mit nem adnék ha már hánynék vagy russzul lennék. Nagyon boldog lennék.

69. vvicus (válaszként erre: 68. - Kittycat2)
2010. ápr. 3. 09:33
Köszi! :-) De amúgy tényleg boldogít a tudat, hogy rosszul vagyok, mert így tudom, növekszik a Picim. Mert az még mindig rágja az agyam,, hogy nem volt még szívhang.
68. Kittycat2 (válaszként erre: 67. - Vvicus)
2010. ápr. 2. 23:04
jajj te szegény, olvastam a naplódat... kitartás: legkésőbb a 12. hétig elmúlnak a rosszullétek, csak addig bírd ki. átérzem a helyzetedet, ha nem is ilyen durván, de én is nagyon rosszul voltam, néha sírni tudtam volna az állandó hányingertől. kitartás!!! növekszik a babóca. :)))
67. vvicus (válaszként erre: 66. - Kittycat2)
2010. ápr. 2. 10:34

Köszi! A szorítást és az olvasást is. :-)


Alig várom már ápr.14-ét, akkor megyek dokihoz vissza. De én nagyon-nagyon bizakodok. Igazából töb biztos vagy benne, hogy karácsonyra igazi család leszünk.


Ma sajnos vacak napom van, elég rosszul érzem magam, de ez paradox módon jó! :-D

66. Kittycat2 (válaszként erre: 65. - Vvicus)
2010. ápr. 1. 22:52
ne viccelj, persze. :) de ne izgulj, nekem is így volt anno. 17 napon jött össze, nem a 14-en, és még nem volt szívhang. aztán a következő UH-n már csak úgy dobogott a pici szíve. :))) jó hogy írtad a naplódat, elkezdem olvasni! :)
65. vvicus (válaszként erre: 64. - Kittycat2)
2010. ápr. 1. 16:17

Szia!

Szívhang még nem volt. :-( 8mm-es a szikhólyag, és méhen belül van. 5hetesnek nézi a dokim, elvileg 6hetes vagyok mensi alapján, de félidő után jött össze. Azt mondta, hogy minden rendben van, két hét múlva kell menjek vissza, ha addig nincs semmi baj.

Ha érdekel, elkezdtem naplót írni, abban részletesen beszámolok a dolgokról. :-)


Alig bírom kivárni a két hetet, annyira remélem, hogy lesz szívhang és minden rendben lesz. Túlontúl beleéltem már magam a babázásba. Megkérhetlek rá, hogy szoríts nekünk? :-)

64. Kittycat2 (válaszként erre: 63. - Vvicus)
2010. ápr. 1. 14:16
szia, na mi volt a dokinál????
63. vvicus (válaszként erre: 62. - Kittycat2)
2010. márc. 23. 10:12

Szia!

Pont akkor jött ki ez a nyavalya, amikor elhatároztuk, próbálkozunk, de akkor még a fogamra gyanakodtam. Tehát 5 hete. Amúgy tegnap már nem volt olyan vészes, aludni is tudtam volna már tőle, ha nem a babócán agyaltam volna. :-) Ma meg már csak ritka, áramütés szerű érzések vannak. Ez már kibírható.

Hívtam az orvost, azt mondta, amit sejtettem: megvizsgál, ha akarom, de normális a görcs, semmit nem fog még látni, szóval jövőhét szerdán megyek 4re hozzá. A gyógyszert is mondtam, amit szedtem, arra is azt mondta, hogy ezen se idegeskedjek, már nem szedem, nem lesz semmi baj. Legyen igaza!

62. Kittycat2 (válaszként erre: 61. - Vvicus)
2010. márc. 23. 10:06
A görcsölés az elején normális, ha olyan "úristen, mindjárt megjön" jellegű. Én két percenként rohangásztam a WC-re emiatt, ellenőrizni a dolgot. :) Úgyhogy ne görcsölj. :) De az orvost tényleg muszáj felhívnod, már csak amiatt is, mert szedted azt az erős gyógyszert. Eddig nem hallottam az arcidegzsábáról, de most utána olvastam, elég szörnyen hangzik. Mióta van neked? és most is fáj? Te szegény.. :( Viszont talán segíthetnek a homeopátiás fájdalomcsillapítók, azt terhesség alatt is szedhetsz elvileg.
61. vvicus (válaszként erre: 60. - Kittycat2)
2010. márc. 22. 22:35

Görcsöl a hasam, amitől meg én görcsölök. :-/

Ma késik 8. napja, egyszer a múlt héten már teszteltem, negatív lett. De ugye továbbra sem jött meg. És folyamatosan hascsikarósan fájt a hasam, mindig azt hittem, na most jön meg. De ma végül megint teszteltem. Holnap hívom a dokim, hogy szerinte nem gond-e ez a folyamatos görcsölés. És a másik gond, hogy elég erős gyógyszert szedtem két hétig, múlthét szerda óta nem szedem. Arcidegzsábát diagnosztizáltak nálam, és elég komoly fájdalmaim vannak tőle.

60. Kittycat2 (válaszként erre: 59. - Vvicus)
2010. márc. 22. 22:31
Ne hülyéskedj! ez szuper! :))))gratulálok! :) és hogy érzed magad?
59. vvicus (válaszként erre: 57. - Kittycat2)
2010. márc. 22. 22:05
Szia, képzeld, babát várok! :-) Ma este tudtam meg, most lett pozitív a teszt.
58. vvicus (válaszként erre: 57. - Kittycat2)
2010. márc. 10. 12:50

Köszi az ajánlást! Utána nézek, de amúgy én homeopátiát szoktam alkalmazni a nehezebb pillanatokban, a sedatif pc nagyon bejött alvási és depis gondokra is. Meg van egy, amit vizsgadrukk esetén szoktam szedni, meg nem mondom, melyik, esküvő előtti napon úgy aludtam tőle, mint akit lecsaptak.

Amúgy nem vagyok depis (most:-)), vagy max. ezt mostmár a 3 hete tartó fájdalom teszi, de ez nem depresszió ez a felborult alvás és a fájdalom. Csak antidepresszánssal és epilepszia gyógyszerrel kezelik az arcidegzsábát, neten is utána néztem.

57. Kittycat2 (válaszként erre: 56. - Vvicus)
2010. márc. 9. 21:08
Lehet, hogy már írtam neked, egy-két lánynak már ajánlottam itt a Hoxán, hogy depi vagy pánikbetegség esetén nagyon jó alternatívák a gyógyszerek helyett a Bach-virágterápiás cseppek. Szerintem nézz utána, mert sokat segíthet neked - saját tapasztalat. :)Ezeket akár terhesség alatt is lehet szedni, mert olyanok, mint a homeopátiás szerek.És nem is drágák.
56. vvicus (válaszként erre: 55. - Kittycat2)
2010. márc. 5. 11:00

Szia! Köszi kérdésed, igen, megnyugodtam, beszélgettem végül a kételyeimről párommal is, persze ő nemes egyszerűséggel annyit mondott, hogy ez hülyeség, erről ő nem is nyit vitát. :-DD

Hát, babatervezés. Tegnap voltam neurológusnál a bajommal, és kaptam két gyógyszert, az egyik konkrétan az idegzsábámra van, a másik viszont "triciklusos antidepresszáns". Meséltem az orvosnak, hogy kezeltek már súlyos depresszióval, gyógyszert is évekig szedtem, de már "tiszta" vagyok. Tény, hogy mostanában rosszab, meg az elmúlt két hétben, na de két hete nem alszom, max. csak 2-3 órákat, szóval érthető, hogy egy rossz szótól is sírva fakadok, meg ájuldozom, mindig is gyenge volt a vegetatív idegrendszerem. Na de csak felírta ezt az antidepresszánst, mert azt mondta, a fájdalmaim azért ennyire erősek, mert tiszta idegfeszültség vagyok... Megkérdeztem, mi lesz így a babatervezéssel, annyit mondott, most hagyjunk fel vele. 2 hét múlva megyek kontrollra, viszont nem vettem be a gyógyszert, mert emlékszem én, mit művel az emberrel az antidepresszáns.

55. Kittycat2 (válaszként erre: 54. - Vvicus)
2010. márc. 4. 22:21
Atyaisten, az rengeteg. :( Hogy álltok babatervezés dolgában? :)))) Megnyugodtál kicsit már azóta?
54. vvicus (válaszként erre: 53. - Kittycat2)
2010. márc. 2. 12:16
Hát igen, és az még a szerencsésebb helyzet, ahol 12-20 gyerek van, talán ilyen csak a magánovikban létezik. A mi városunkban lévő mindhárom oviban minden csoportban 30! gyerek van...
53. Kittycat2 (válaszként erre: 52. - Vvicus)
2010. márc. 2. 11:59
Kistesót egyenlőre biztosan nem szeretnénk, ebben megállapodtunk a párommal. Legyünk túl ezen a nehéz időszakon, nője ki a görcshajlamokat, és utána meglátjuk. De egyébként nagyon jó lenne egy kislány is. :) Bölcsibe a neurológus javaslatára nem adjuk be, közösségbe majd attól függően mehet (óvoda), hogy hogyan alakulnak időközben a rohamok. De megmondom őszintén a jelenlegi helyzetben én sem szívesen adnám be sehova, akkor sem, ha az orvos engedné, mert 12-20 gyerek között nem tudnának rá figyelni.
52. vvicus (válaszként erre: 51. - Kittycat2)
2010. márc. 1. 21:09

Igen, közben elolvastam az általad írt cikket, meg kell valljam, megkönnyeztem. Főleg az intenzív osztályos részt. Nem semmi, mekkora erőtök van, nem is tudom, hogy lehet ilyeneket ép ésszel végigélni.

És fogsz tudni a pici mellett majd dolgozni? Vagy kapsz majd meghosszabbított gyest? Kérdezhetek még egy indiszkrét dolgot? :-) Szeretnétek kistesót a fiatoknak?

51. Kittycat2 (válaszként erre: 50. - Vvicus)
2010. márc. 1. 21:06
Wow, az se rossz. :) Mi akkor házasodtunk össze, amikor már várandós voltam, de nagyon megbántam, jobb lett volna úgy, ha már a baba megszületett, jobban tudtam volna élvezni szerintem. Hát a kicsivel igazából nem olyan drámai helyzet, másoknak sokkal nagyobb gondjaik vannak, sajnos. De tudod, mindenkinek a saját gyermeke a legdrágább, akivel ha valami baj történik... Hát nehéz feldolgozni. Most lesz másfél éves, de már négyszer volt kórházban,abból kétszer lélegeztetőre kötve az intenzíven. Örökölt tőlem egy csodás hajlamot, bizonyos feltételek fennállása esetén (láz, fogzás, fáradtság), "beszorul" a sírása, és leáll a légzése, elájul. Ez lenne a legkevesebb, de sajnos ez kétszer átment olyan görcsrohamba, amit nehezen tudtak leállítani, ebből lettek az intenzíves tartózkodások. És ezektől a dolgoktól kicsit megviselődtünk,de igyekszünk túllépni rajta, és visszatérni a normál kerékvágásba. A kicsi majd kinövi 6 éves koráig, csak nehéz mindig készenlétben állni, és megakadályozni a sírásokat, hogy ne legyen belőle nagyobb baj. Hát ennyi. :)De sokkal nagyobb problémákra találkoztam már itt a fórumon, úgyhogy nem panaszkodom, előre nézünk. :)
50. vvicus (válaszként erre: 49. - Kittycat2)
2010. márc. 1. 13:49

Mi hat éve, és lassan 8 hónapja házasok is vagyunk. :-)

Megkérdezhetem, mi a probléma a kicsitekkel?

49. Kittycat2 (válaszként erre: 48. - Vvicus)
2010. márc. 1. 13:30
8 éve. Tudod, nálunk azért nem olyan egyszerű ez a baba-sztori, voltak/vannak problémák a kicsivel, ami megviseli az embert, mindkettőnket. Szóval nem egymással van bajunk, csak nehéz feldolgoznunk az eseményeket. Ennek ellenére,ha meglett volna ez a könyv a terhesség előtt, biztos vagyok benne,hogy mindkettőnknek könnyebb lett volna minden. És ti mióta vagytok együtt?
48. vvicus (válaszként erre: 46. - Kittycat2)
2010. márc. 1. 12:25

Hát sajnálom, viszont az jó, hogy mindketten munkálkodtok a javításon.

Mióta vagytok együtt?

47. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2010. márc. 1. 12:22
A világon a legtermészetesebb dolgokat érzed, félelmeid normálisak!!!!:)
46. Kittycat2 (válaszként erre: 45. - Vvicus)
2010. márc. 1. 11:54
Áh, ezen ne erőlködj. :)A terhes-babás könyvek az enyémet sem érdekelték még a várandósság alatt sem. Minden héten felolvastam neki pár sort, hogy éppen mit tud a baba, és mekkora, és ennyi. A férfiak csak akkor válnak apává, amikor a szülőszobában a kezükben kapják a picit. (legalábbis a többség)De akkor viszont elöntik őket az érzelmek. :) Úgyhogy nyugi. azért tudom rávenni, mert kicsit "odavan" a kapcsolatunk, elég sok problémánk volt mostanában, és helyre szeretnénk hozni. Szerencsére mindketten. Azt mondta, ha ez egy könyvön múlik, ő elolvassa. :)
45. vvicus (válaszként erre: 44. - Kittycat2)
2010. febr. 28. 15:42

És hogy próbálod rávenni? Nekem tuti nem menne. Mi vettünk mindenféle terhes-babás-teherbeesős könyvet, néha a kezébe adom olyan résznél, ami őt is érdekelheti, de eddig nem sok sikerrel. Kíváncsi vagyok, jobban fogja-e érdekelni, ha már babás leszek.

Ti mikorra tervezitek a következőt, már ha egyáltalán terveztek még.

44. Kittycat2 (válaszként erre: 43. - Vvicus)
2010. febr. 28. 15:26
Hát ezt nehéz megválaszolni. Valahogy úgy működik, hogy olvasod, és magadra ismersz. Mert minden párkapcsolatban ugyanazok a problémák merülhetnek fel, csak más köntösben, de a lényeg ugyanaz. Nagyon jó könyv. Ha bizonytalan vagy, és nem akarsz érte pénzt adni, akkor szerintem próbáld kivenni könyvtárból, de én egy percig nem bántam meg. Most az a cél, hogy a párommal is elolvastassam. :)
43. vvicus (válaszként erre: 42. - Kittycat2)
2010. febr. 28. 15:03
Na, még jó, hogy kérdeztem. :-) AMúgy milyen jellegű a könyv? Tippeket ad? Kérdések vannak feltéve levéljellegűen? Sosem volt még ilyen könyvem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook