Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fekete lista, tartozás öröklése fórum

Fekete lista, tartozás öröklése (beszélgetős fórum)


12. janszi (válaszként erre: 10. - Janszi)
márc. 16. 13:38

Persze kihagytam a kezest,a kezes nem adós,nem adóstárs,hanem kezeskedik a hitel kifizetéséért,azaz adóstárs és kezes egyszerre kap felszólítást,adóstárs a törlesztés folytatására vagy egy összegű visszafizetésére 8 munkanapon belül,a kezes egy összegű visszafizetésre 8 munkanapon belül,vagy behajtó céghez kerül az adósság.

Bank és Bank méltányolhat,módosíthat szerződést,de még hagyatéki időpont sincs ekkor,így nézünk ki jogilag.

11. Violet18 (válaszként erre: 8. - Channa*)
márc. 16. 11:27
Ügyvéd mondta, 2014 utáni hiteleknél ez már nincs, szigorúan veszik hogyan kell lépnie a bankoknak a tartozás behajtására. Ha sima 2014 előttieknél 5 év az elévülés, amennyiben nem kerestek meg írasban nem sima levélben, amikor jön a MOKKtól a levél elévulésre kell hivatkozni és elutasitani, bíroságra kerül es ha minden igaz el is fogadják. Minden a mokkos levelre való reagalason múlik. Ha már vegrehajtas van nehezen lehet bármit is tenni. 2014 utan módosították, pont emiatt h ne lehessen ilyan h nem kell visszafizetni. De lehet h nem 2014 hanem még korábbi a dátum. 2008ban volt a nagy krach, 120forintos svajci frank 400 lett és sokan bedőltek a hitelükkel sok banki hiteles szabályt is változtattak akkot
10. janszi
márc. 16. 11:27
Valahogy az is rémlik,hogy a köztartozást nem lehet visszautasítani az örökséggel együtt,ergo adós elhalálozása,8 munkanapos bejelentési kötelezettség,adósság behajtócéghez kerül,így lesz köztartozás,még ha csak sima banki kölcsön is vót addig.Persze
9. Charlize (válaszként erre: 1. - Bogi <3)
márc. 16. 10:20
Van különbség az örökségről lemondás és a visszautasítása között. Majd ha aktuális, nézz utána! Komoly jogi különbséget jelent a két fogalom.
8. Channa* (válaszként erre: 5. - Violet18)
márc. 16. 08:08

Ezt miből gondolod? Olvastad valahol?


Én úgy tudom, hogy minden elévülhet, de nagyon nem szokott, mert tesznek arról a végrehajtók, hogy ne történjen meg...

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Bogi <3)
márc. 16. 07:01
Hány évesek a szüleid és te, hogy már ezen gondolkodol?
márc. 16. 05:50

Nézd meg, hogy mit örökölnél és mennyi az adósság.

Nem is értem, hogy van ennyire rengeteg szülő aki a gyerekére hagyná a hitelét, adósságát. Sosem tennék ilyet.

márc. 16. 00:38
Ha jól tudom elévülés csak a 2014 előtt felvett hitelekre van és bizonyos feltételekkel
4. Sütikee (válaszként erre: 3. - Bichi)
márc. 15. 23:38
Igen, én is így tudom, csak abban nem voltam teljesen biztos, hogy minden mást is bukik. De akkor jól gondoltam.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Bogi <3)
márc. 15. 23:21
Akkor öröklöd meg, ha nem mondasz le az örökségről. Ha lemondasz, akkor viszont minden mást is buksz, nem csak az adósságot, szóval mérlegelni kell
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Bogi <3)
márc. 15. 23:08
Igen, úgy tudom, hogy az adósság is örökölhető, viszont le is mondhatsz az öröklésről. Legalábbis én így tudom.
márc. 15. 21:20
Ha a szüleim fekete listán vannak, és az adósság nem kerül kifizetésre, én megöröklöm tőlük? Anyukám valami olyasmit mondott, hogy van egy bizonyos elévülési idő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook