Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fejsérülés esetén mire kell figyelni? fórum

Fejsérülés esetén mire kell figyelni? (beszélgetős fórum)


nov. 7. 13:16
Szia ! Hogy van a kisfiad ?
nov. 5. 10:16

Szerencsére minden rendben van vele.

Evett/ivott,kakilt pisilt. Nem hányt,rendesen ugyanúgy közlekedik mint szokott.Egyensúly is rendben,pupilla is.

Persze azért figyelem továbbra is.

nov. 5. 10:10

Pár napig figyeld, sokszor később jönnek ki a tünetek, nem akarlak ijesztgetni.

Tapasztalat sajnos.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Gyöngy:))
nov. 5. 10:04
Igazad van, nem CT, hanem UH vizsgálatot írt a röntgen vizsgálat mellett. Lényeg, hogy igenis megnézték a koponyát (is), van-e valami belső változás.
13. gyöngy:) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
nov. 5. 09:57
Nem olvastam CT vizsgálatról, röntgent írt.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 5. 09:44

Ha a vizsgálat nem mutatott ki semmi belső elváltozást, akkor az nincs és nem is lesz. Sem bevérzés, sem hasonló. Hiszen mire beértél vele a kórházba, addigra már minimum egy fémpénz nagyságú folyadékot mutatott volna a CT.


Én azt mondom, hogy erőnek erejével ne fektesd. Majd azt figyeld, ha önmagától fel (akar) kelni, hogyan mozog, hogyan reagál az egyensúly-érzete, stb. Ha minden gond, félrebillenés nélkül mozog, akkor megnyugodhatsz.

Ha azt látod, hogy megbillent, megszédült, akkor viszont mennék vele vissza az orvoshoz.

Az is lehet, hogy egy kicsit fáradékonyabb lesz 1-2 napig, és önmagától kíván többet pihenni... engedd, hogy a ritmust ő diktálja, te pedig figyeld!

11. Bichi (válaszként erre: 10. - Panduska)
nov. 5. 09:34
A hányinger közel sem jelez bajt...
nov. 5. 04:15
Rendben lesz minden! Megvizsgálták! Hanyinger mindenképp lenne ha baj lenne! És rtg is történt!
9. Hattori (válaszként erre: 6. - Liliom10)
nov. 4. 23:25
Ágynyugalom.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Liliom10)
nov. 4. 22:14

2 éve velem alszik,így ez nem lesz probléma.

Köszönöm a segitő válaszokat.

7. liliom10 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 22:14
Én nem ébreszteném föl, de pár napig biztos, hogy vele aludnék, nem külön szobában.
6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 22:11

A kisfiamnak volt agyrázkódása. Pihennie kellett, aztán 2-3 nap múlva elvittük kórházba , ahol szemfenéktükrözést csináltak, reflexvizsgálatokat, és koponyaRTG-t. Azt mondták, enyhe agyrázkódás volt, nem lett semmi baja a későbbiekben.

Neki első nap hányingere volt este.

nov. 4. 22:10

Ha 3 napon belül az alábbi tünetek jelentkeznek, vidd vissza egy kontrollra: szédülés, bizonytalan járás, hányinger, hányás, eltérő méretű pupillák, étvágytalanság, levertség, szokásosnál nagyobb aluszékonyság.

Ne aggódj, az jó hír, hogy megvizsgálták és nem találtak semmit, ez mindenképpen megnyugtató. Csak tartsd figyelemmel még, de nem hiszem, hogy gond lesz, kemény fából faragták a kisgyerekeket és elég jól tudnak tompítani/esni.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 10685d3a12)
nov. 4. 22:01

Mostmár elaludt,velem alszik.

Akkor ébresszem megnézni?

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 21:59
Megtetted amit lehetett, most már myugodj meg. Megvizsgálták, nincs fejsérülése.
2. 10685d3a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 21:57
Egyforma-e a kèt pupillája.
nov. 4. 21:53

Sziasztok!

2 éves Kisfiam kb este 8 kor leesett lépcsőzés közben kb 9 lépcsőfokot.

A férjemmel voltak este kutyát sétáltatni,csak a sirásra lettem figyelmes,mert nagyon sirt

Azonnal vittem ügyeletre,volt uh és rögten mindent rendben találtak,nincs törés,se belső vérzése szerencsére.

Mégis rettenetesen félek nehogy koponya vérzése legyen.

Mire kell figyelnem nagyon?

Mostmár eladludt mert nagyon fáradt volt ,viszont én konkrétan remegek mint a kocsonya……

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook