Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fehérvárról Pestre költözni fórum

Fehérvárról Pestre költözni (beszélgetős fórum)


1 2
6. 34c48a3825 (válaszként erre: 5. - 231907c22d)
2012. szept. 5. 08:59
Budapesten e kicsit másképpen működik. A metró vonalán vagy a földalattinál, esetleg a főbb földi útvonalakon bárhol lakhatsz, nem téma: 4-6-os, 7, 173 stb. Ekkor rugalmassággal kell hozzáállni az albérlet kérdéshez. Ott kell lakni, ahonnan bárhová könnyen el lehet jutni.
5. 231907c22d (válaszként erre: 3. - Kisj)
2012. szept. 5. 08:42
Azért, mert ott a lakás árak is brutálisak. Ha ott dolgozom, közel akarok lakni, max fél-hnegyed órára.
4. 231907c22d (válaszként erre: 2. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 5. 08:41
Nehogy azt hidd :) Kiváncsiságból 5 helyre elküldtem az önéletrajzomat Budapestre. Mind az 5 en visszahívtak állásinterjúra. Fehérvárra 20 helyre elküldtem, egy hívott be..... :/ Akkor először munka, és a közelében lakás? :)
3. kisj
2012. szept. 5. 08:39
A munka keresés és a "gazdag negyed" hogy függ össze?
2. dbf191fd2d (válaszként erre: 1. - 231907c22d)
2012. szept. 5. 08:38

szerintem már ott hibádzik a dolog, hogy munkát nem kerület alapján kell keresni. Szerintem kevesen vannak azok, akik abban a kerületben dolgozhatnak, ahol laknak is. Kb. olyan 5%-ra teszem az esélyét. Ha neked ez fontos, akkor előbb keress munkát, utána a környéken lakást. Nagyon szerencsés leszel, ha ez így összejön.

Véleményem szerint csak az számít, hogy a lakás bkv-val jól megközelíthető helyen legyen, metró vagy fő villamos vonaltól max. 10 perc gyaloglásnyira.


Amúgy meg minek akartok feljönni Fehérvárról? Az egy tuti hely. És tuti legalább annyi a munkalehetőség, mint pesten

2012. szept. 5. 08:32

Szasztok!!!

Lehetséges, hogy Budapestre kell költöznöm a párommal. Igaz, elég sokat voltam Pesten kicsi korom óta, mert a mamám pesti, ám az ő segítségére nem lehet számítani, pár ismerős akad még fenn, de nagyjából egyedül akarom megoldani. Munka az lenne nekem is, páromnak is. De hogyan kezdjem el? Munkát találjak, utána albérletet? Hol olcsóbb az albérlet? Melyik kerületbe nagyobb a kereslet? Fogalmam sincsen, hogyan álljak neki, mert ha elkezdek munkát keresni, rögtön az első, hogy melyik kerület? De ha az pont gazdag negyed? Segítségeteket kérem az elindulásban :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook