Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falun élők fórum

Falun élők (beszélgetős fórum)


2008. máj. 13. 19:24
Nekem remek szomszédaim vannak,nincs nálunk ilyen cikizés,meg efféle dolog:))
78. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 76. - Winny)
2008. máj. 13. 19:03

:)))

télen már elzavartam két "szakembert" miután kapatosan,majd este jöttek volna az ajtótok körül vakolni,panaszkodtak is aZuramnak hogy elzavartam őket:))

a múlt héten a koppasztással cikizősnek szóltam vissza.....lassan adagolom....

77. winny
2008. máj. 13. 18:31

Jó pihenést!

Megyek palántázni.(kelkáposzta)

76. winny
2008. máj. 13. 18:20

Na ebben egyek vagyunk.Életemben EGY CSIRKÉT VÁGTAM.

A baltával fejeztem be a tőkén.

Apus vágja és kopassza is.Qva rendes és aranyos!Hát nem?((((((((.

Tudod én már beidomítottam a szomszédokat.Elég egyet eligazítani a miheztartás végett.DDDDDDD.

Évekkel ezelőtt át jött az egyik.Almás süti volt az asztalon.Nézi.!!! Megkínálom.Venném elő a kistányért.

Szabadkozik nem kell tányér.Jó-mondom.Hadd mosson kezet.Rendben.Bemegy a fürdőszobába.Majd miután kijött és megette azt a két-három sütit.Így én:egyszerűbb lett volna,ha mondja,hogy kiváncsi a fürdőszobára!

Na gondolhatod?Kapkodta a levegőt rendesen.

75. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 73. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 18:01
ja....mire a csirkéink megnőnek megpróbálok koppasztani,lelkileg...úgy értem tudom én hogyan kell,nem azzal van a baj....csak....távol áll tőlem nagyon...
74. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 72. - Winny)
2008. máj. 13. 18:00

szomszédokat ne emlegess:)))

egyik megjegyzi hogy mikor tanulok meg koppasztani

a másik cikiz hogy nem csináltam pogácsát a disznótorra,igaz egyedül csináltam a nőimelót....érdekes módon egyik neje sem szokott olyan jellegü dolgokat csinálni mint ,mondjuk bútorcipelés vagy,kinti nehezebb munka.....

Lassan vállalhatok főállásban fűnyírás mellett költöztetést is...a zongoraszállításra még gyúrnom kell:)))

szóval a szomszédok kezdenek tényleg nem érdekelni....

viszont ma az egyik miután végignézte 3napi munkámat,megkérdezte ma hogy pihentem e,biztos elfáradtam:))haladás...

73. 0c97fbb607 (válaszként erre: 68. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 13. 17:54

Hát igen:))

Szerintem az igazi falusi életbe,állatokkal mindennel ,bele kell születni.

Nem tudnék úgy viszonyúlni hozzájuk ,mint potenciális ,leendő kaja,főleg ha én etetgetném ,becézgetném és gondoznám őket:))

72. winny
2008. máj. 13. 17:51

Nagyon örülök,hogy nem bántottalak meg.(((((((((

Kit érdekel a rend ahol gyerek van ott rumli is.

Ha zavar a szomszéd véleménye hívd át segíteniDDDDDDDD

Biztos szép lesz a petuniád.

Ez nem OK! Vegyél fel kertészt is!DDDDDDD Irányisd,hogy mit-hova!DDD

71. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 70. - Winny)
2008. máj. 13. 17:42

hááát,bent ép csak elmosogattam ma,az elmult napok termését is és éppen be lehet menni az ajtón,de nagy rend nincs:)

MNincs elvágólag a kert,csak szeretném ha a telek végre kicsit rendben lenne,és örülök hogy mostmár látványos,a fű is szép,és lassan kezd alakulni....most a teraszon lomtalanítok és folytatom a petúniázást.....a teraszra majd kitolnak ha nem birok menni és onnan belátom az egészet:DD

viccen kivül köszönöm hogy aggódsz,csak most tényleg belelkesültem,csak kevés vagyok kintre-bentre,ügyintézgetésre és gyerkőcnevelésre egyszerre....lehet keresek egy házveuetőnőt én meg felcsapok kertésznek:D

70. winny (válaszként erre: 64. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 13. 17:29

Jutka!

Csak nem azok laktak ott is mint itt?DDDDDDDD

Nem értem én az ilyen embereket....

Aggódom az egészséged miatt.Komolyan nem kell elvágólag lenni a kertnek!!! Kinn benn sok! Lazíts!

Nehogy mire gyönyörködhetnél már se a dereked se a lábad nem bírja a tested és az ablakon át nézz kifelé.

Ne okoskodásnak vedd megtapasztaltam az idegbecsípődést.Nagyon tud fájni.

69. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 65. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 17:28
én is ültetgettem már szabadba,üres földdarabba,a csüngő lógókat majd később,mert először lekenem majd lenolajkencével az oszlopokat amin lógnak majd.most kosarakba,dézsába rakom,ide oda ahol takarnivaló van ép:)
68. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 65. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 17:26
apósom etegtei őket ha jól van,és a pár darab amúgy sem nagy meló....inkább a végén az a kivégzős rész amiböl szeretek kimaradni:))
67. 0c97fbb607 (válaszként erre: 66. - Winny)
2008. máj. 13. 17:26

Gondolhatod ,nagy elánnal paprikát ,paradicsomot,meg hagymát,retket,répákat ültettem először,semmi nem lett belőlük.

Hagytam is a csudába:))

66. winny (válaszként erre: 62. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 17:24

Az a baj,hogy "csak" webkamerám van azzal meg nem tudok képet csinálni.

Nem baj az hogy rendhagyó az a fő,hogy teremjen amit vetsz ültesz.((

65. 0c97fbb607 (válaszként erre: 64. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 13. 17:24

Én is ültettem petúniát,olyan csüngő lógót épp tegnap:))

De ki a szabadba a fenyő tövébe.

Állatokat nem akarunk tartani,mert nálam végelgyengülésben halnának meg:))

2008. máj. 13. 17:19

Nálunk is rengeteg üveg,törmelék van még a föld mélyén,pedig a felső réteg részben le lett cserélve,feltöltve...idén már talán valami kis látszatja lesz is,eprünk úgy néz ki lesz,talán ribizli is,a gyümölcsfáink még újak nagyon.Konyhakertnek nincs hely,a szabad részekkel más terveink vannak.pár paradicsom,paprika,hagyma volt tavaly,az lesz idén is biztosan.

állatkánk is kezd lenni pár,tavaly voltak már kacsáink,idén tyúk és van tavaly óta malackánk.

kezdő,tanuló gazdasszonyka vagyok csak,aki értene hozzá(párom) messze van,apósomtol csipegetek tanácsot.

Napok óta egész nap szinte kint vagyok,így sajna a házimunka marad,bár ma délelőtt volt muszájdolog bőven,papirmunka ami fontos.Átrendeztem,helyet csináltam egy halom dolognak,elrejtettem szem elől kicsit állást,betonkeverőt és efféléket,homokot lapátoltam,oszlopokat hordtam...fáradt vagyok de lassan alakul kezd látszani az eredmény.Ha a virágmagjaim is kikelnek,akkor még szebb lesz:)

Ép petúniákat ültetek még párat,aránylag olcsó és mutatós.

2008. máj. 13. 17:19
dézsaszerű *képződmények,különböző formában:))
62. 0c97fbb607 (válaszként erre: 61. - Winny)
2008. máj. 13. 17:17

Jópofa lehet.

Van róla kép?:))

A miénk is rendhagyó lesz,mert külön rakunk le majd ,két lécnyi keretet ,szóval megemelt ágyás lesz ,jó földdel feltöltve.Amolyan dézsszerű képződmények lesznek ,elszórva a kertben :))

61. winny
2008. máj. 13. 17:05

Mi a konyhakertet rendhagyó módon alakítottuk.Messze van egymástól a répa zöldség és a karalábé kisérletezéssel rájöttünk,hogy hol szeretnek lenni.

Fekete föld van nálunk.Csak akkor porhanyós amikor szerszámoz lát.Különben mint a beton.

Javasolnám a dombágyásos művelést akkor kis helyre sok mindent tudtok vetni.

Nálunk a földieper van így! A domb két oldalába zöldség lett vetve.Szépen fejlődik.

60. 0c97fbb607 (válaszként erre: 59. - Winny)
2008. máj. 13. 16:36

Gyümölcs fákat kb 3 éve telepítettük,tavaly már volt kb 15 szem barack,de idén egy sincs rajta:((

Viszont a körténken van kb 10 kis körte,most először,én is figyelgetem:)))

Konyhakertem sajnos nem jött be ,mert kék agyagos földünk van,ástuk ,trágyáztuk ,fekete földeztük ,de szikla kemény maradt ,így még tavaly előtt ősszel epret ültettem bele,idén már annyi rengeteg eper van rajta,de képtelen vagyok kigyomlálni a kiskapa belecsorbúlt.

Azt tervezzük,hogy deszkával elkerítve több ágyást csinálunk majd ,de abba hozatunk rendes földet,akkor majd lesz konyhakertem is:))

59. winny
2008. máj. 13. 16:30

Minket kinevettek a párom vagy 60 db fát ültetett.-Mi lesz ez erdő? Kérdezték.Ő meg a nagy nyugalmával csak annyit mondott-lehet.

Azért ültetett sok fát,mert nem mindegyik marad meg.

Én is gyomlálok egyelek (ritkítok)

Az egy szem mandula termést ellenőrzöm minden nap.DDDDDDD A gesztenye még az idén nem foz termést de majd jővőre.

58. alfoldi13 (válaszként erre: 54. - Alfoldi13)
2008. máj. 13. 16:06
beszéltem egy kutfuróval 12000 egy gyürü és ugyanannyi mig leássák .... 10-12 gyürü kell és van az also háromban viz....nálunk,...
57. 0c97fbb607 (válaszként erre: 56. - Winny)
2008. máj. 13. 16:02

Oh,dzsumbuj az nálunk is volt,cserjék,meg gaz derékig érő,hepe -hupás telken.

A fákat nagyon hiányoltam,nem csak gyümölcs ,hanem bármilyen megtette volna,állítólag volt is,de az ezelőtti tulaj kivágta az összeset:(((Egyetlen fenyő árválkodott a telek közepén.

Na mindegy majd csak alakul,de még kb 20-30 fát szeretnénk ültetni,amolyan parkos jelleget szeretnénk.

Minden nap locsolok,ültetek valamit,vagy csak gyomlálgatok,ahol épp kell és nézegetem a növénykéket,valóban nagy bodogság:))

56. winny (válaszként erre: 49. - 0c97fbb607)
2008. máj. 13. 15:27

Szia

Tíz éve kezdtük telepíteni a fákat.Már évek óta teremnek.

Örülhetsz,hogy üres a telek.Ez egy dzsumbuj volt.Tele cserjével gazzal és szeméttel.Gondold el ennyi év munkája ásás kapálás után is találunk üvegdarabokat.

Majd amikor nézed az első termést mint én minden nap a 6 szem fügét.Nagy boldogság.

55. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 54. - Alfoldi13)
2008. máj. 13. 07:30
küldtem priviben,sajna neked messze vannak,de nagyságrendben biztos segít.
54. alfoldi13 (válaszként erre: 50. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 13. 07:21
adhatnál egy emael cimet vagy egy telefon számot ahol megtudnám a nagyságrendbeli megcsináltatás árát...
53. 0c97fbb607 (válaszként erre: 52. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 12. 20:31
A vizet élből úgy csináltuk ,hogy kétfelé ágazik egy a belső vízfogyasztást méri,egy meg a kerti csőre megy,eddig nem is volt lényeges,mert még nincs csatorna.Idén lesz meg,már végig mentek a csővel csaknem az egész falunk,nyáron lehet majd rákötni valamikor.
52. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 51. - 0c97fbb607)
2008. máj. 12. 20:28
Ha nem is kevés pénz,locsolás,nyáron medence....bejönne az ára,mert végülis a szenyvíz miatt duplán fizetjük azt is amit locsolunk és egyebek.....szóval bizti lesz majd,ahogy kijön a lépés...
51. 0c97fbb607 (válaszként erre: 50. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 12. 20:26

Mi dombon lakunk,majdnem a legtetején,úgyhogy valószínű nagyon mélyre kellene ásni,el is vetettük az ötletet:(

Pedig egy kút ,az nagyon jó lenne:)

50. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 48. - Alfoldi13)
2008. máj. 12. 20:24
mi is tervezünk,nem túl olcsó,bár nálunk eléggé fent van a talajvíz,viszont gondolkozunk hogy akkor már mélyre fúratnánk,ivóvízig....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook