Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fájhat a gyomra 15 hós kislányomnak a Béres csepptől? fórum

Fájhat a gyomra 15 hós kislányomnak a Béres csepptől? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 27. 18:10
Még annyi eszembe jutott, egy egy fog kibújása előtt darabosat nem akart enni csak pépeset-levest.Én nem adnám a cseppet neki(bár most nincs előttem a betegtájékoztatója szedheti-e kisgyerek),én később mikor már nem volt tejcsim tápszert adtam neki(abban elméletileg van sok vas),levesbe mai napig csinálok húsgombócot májgombócot de néha van olyan hogy egy hétig pl. nem eszik semmi húsit, most már ilyenktől nem ijedek meg, mert utánna bepótolja(két csirkecommbal mondjuk)próbálj meg édes lencsefőzeléket adni(abban is van vas),ha gondolod szitán át lehet törni a héjja miatt, de csúsztak a gyümölcsös-húsos dolgok is nálunk!
2009. ápr. 27. 16:09

Ez érdekes, régen én is szedtem, semmi ilyen panaszom nem volt.De azért idegeskedek mert a védőnő ajánlotta....


ÉS nem tudom h emiatt sír-e éjjel.Nappal minden ok.

23. Gine
2009. ápr. 27. 16:06

Szia!:)


Én úgy tudom,hogy mikor bejött a csepp,rengeteg embernek okozott gyomorpanaszokat!

2009. ápr. 27. 16:06

Szia Ében!


Végül is ez így nem igaz h nincs étvágya, hanem másodikat nem eszik, de akkor sem ha levest nem adok, elfordítja a fejét.Vagyis pár napja javult a helyzet, lehet h a bérestől, nem tudom.Mindent próbáltam már neki adni és a husi miatt aggódom,...


Amúgy meg a védőnő ajánlotta...már nem tudom mit gondoljak!

2009. ápr. 27. 16:01

Szia!Én nem is tudtam ilyen kis gyerek kaphat a cseppekből.Szerintem fájhat tőle a hasa, apukám szedte és neki fájt tőle a gyomra!

Ha nincs étvágya próbáld a babamosoly édeskömény teát, étvágyjavító és gyomornyugtató és természetes!Nálunk bevált.

És sok séta(levegőzés), meg gyümi!

De lehet csak fogzik(?), és azért nincs étvágya.Nálunk legalábbis akkor alig evett a babó.

Próbálj ki sok receptet(husisat is), hátha lesz amit megkedvel(nasi meg ne legyen).

2009. ápr. 27. 14:53
Még annyit hogy a Vitacolanban van vas (husi miatt)?
2009. ápr. 27. 14:32

Az a fura, hogy én nem látom hogy a hasa fájna, csak felsír, és általában csak úgy jó, ha a vállamon van.


Azzal van/volt a problémám hogy Nóri nem bizonyos ételeket nem evett meg, hanem semmit a levesen kívül (a húst hetekig abban sem) akkor sem, ha levest nem adtam Neki.Én is úgy gondolom, hogy fontos a hús, főleg a vas miatt.


Megpróbálom hogy mostantól nem adom Neki és ha az éjszakák helyre rázódnak, akkor az volt a gond.


Arra nem írt senki, hogy fele mennyiséggel ne próbáljam meg? Az is erős lenne vajon?

2009. ápr. 27. 14:12

Köszi mindenkinek a választ.De az lehet h nappal semmi baja?A védőnő miért ajánlotta akkor?


Verus szia:) A Vitacolan mennyibe kerül? Étvágyfokozó?

2009. ápr. 27. 13:17
Lehet hogy vmelyik összetevőjét nem bírja.A vitacolan jó,én is azt adom.
2009. ápr. 27. 13:16
Szia!Szerintem se add neki tovább!Attól, hogy nem eszik meg bizonyos ételeket, nem kell kétségbe esned (ezt már többen is könyvbe foglalták, még a mi gyerekkorunkben is).Természetesen nem fog olyan ütemben gyarapodni mint ezelőtt=enni sem fog esetleg olyan mértékben.Nálunk is volt ilyen,aztán változott:megette a korábban nem kívántat és új ételeket mellőzött.Segíthet, ha pl. más formában adod neki a husit, zöldséget.Az én lányom a tojást utálja(most),így beleturmixolom a főzibe, vagy tojáslevesként megeszi.Ilyesmire gondoltam.És ne aggódj!
15. bebe82 (válaszként erre: 12. - Krisztinke)
2009. ápr. 27. 13:16
szerintem van szüksége rá, ebben a korban még nem ajánlott a vegetarizmus. én mondjuk felnőtt korban sem támogatnám. attól fejlődnek a babák, a husitól.
14. bebe82 (válaszként erre: 10. - VTünde)
2009. ápr. 27. 13:14

:)))

Igen, tapasztalatból írom. Nekünk a gyerekorvos ajánlotta még a télen, hogy az immunrendszerét kicsit felturbózzuk, holott semmi baj nem volt, csak hogy ne is legyen. már az első nap nem is aludt úgy Nóra, láthatóan fájt a hasa. Amint abbahagytam minden oké lett, nem fájt a pocak.

szerintem kérd meg a gyerekorvosotokat vagy a védőnőt, hogy ajánljon mást.

13. ALLICS
2009. ápr. 27. 13:14

Szerintem igen,kicsi még a Béres csepphez.

Akkor inkább adj neki Vitacolant az is étvágyfokozó vagy Cebion multit.

2009. ápr. 27. 13:12
Laikus vagyok, nincs még csemetém. Feltétlenül kell, hogy húst egyen? És ha nincs szüksége a szervezetének rá?
2009. ápr. 27. 13:07
Ja, az étvágya 1-2 napja mintha jobb lenne, már evett husit, virslit, amit hetek óta nem...
2009. ápr. 27. 13:06

Bebe Nekem is Nórim van:)


Van tapasztalatod?


Most mennem kell, később olvasok.Adjatok tanácsot!

2009. ápr. 27. 13:05
Azt írja a tájékoztató h kezelésre 10kg-tól napi 2*10csepp, annyit adok.Esetleg ha csökkentem az adagot?
2009. ápr. 27. 13:04

ALKOHOL NEM HISZEM...


Akkor miért ajánlotta a védőnő?


Honnan tudhatnám meg h attól sírogat-e éjjel?

2009. ápr. 27. 13:03

még egy felnőtt ember szervezetét is megviselheti.

szerintem ne add neki tovább.

6. az álarcos (válaszként erre: 4. - Az álarcos)
2009. ápr. 27. 13:03
Illetve fájt, és hányingert okozott. Nem a lenyelése, hanem amikor már lent volt.
2009. ápr. 27. 13:03
Nincs benne alkohol véletlen?
2009. ápr. 27. 13:02
Nagyon is. Nekem is fáj.
2009. ápr. 27. 13:02

Sziasztok!


15 hónapos a kislányom és 10 kg.Hetekig nem akart főzeléket, husit enni, és a védőnő tanácsára elkezdtem Neki kb. 1,5 hete Béres cseppet adni.


2-3 éjjel most felsír és elég nehezen alszik vissza.


Okozhatja ezt a Béres csepp?

2009. ápr. 27. 13:00
igen!!!
2009. ápr. 27. 12:59
Fájhat a gyomra 15 hós kislányomnak a Béres csepptől?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook