Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fájdalom a talp-sarok részen fórum

Fájdalom a talp-sarok részen (beszélgetős fórum)


2020. okt. 29. 08:45

Talpbetét helyett használj gördülőtalpú cipőt. Ez tehermentesíti a sarkadat, mert a súly a cipő közekére nehezedik. A sarkad így pihen, kevesebb terhet hordoz és a gyulladás is hamarabb megszűnik.

Nekem ez vált be, amikor sarkantyúcsont gyulladásom volt.

7. katt2 (válaszként erre: 1. - Elixir 2)
2020. okt. 28. 14:20

Valószínű gyulladás alakult ki. Erre van a lökőhullám, ahány hely annyi féle ár és nem olcsó, hanem drága...


Én egy házi megoldást használtam. Fogsz két vödröt, amibe befér a lábad. Az egyikbe olyan forró vizet teszel, amit még kibírsz, ha beleteszed a lábad. A másikba meg olyan hideget, ami csak kijön a csapból. Kezded a forróval, 5 perc, aztán jöhet a hideg. Négyszer, ötször megcsinálod. A lényege, hogy felpezsdíti a vérkeringést, így a vér hatékonyabban tudja elszállítani a gyulladás során keletkezett anyagokat. Inhüvely gyulladásra is jó, nekem legalábbis meggyógyította a bal kezem hüvelykujja alatti részt.

6. Elixir 2 (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2020. okt. 28. 13:41
Esetleg nincs olyan vény nélkül kapható gyulladáscsökkentő gyógyszer vagy krém, ami segíthet?
2020. okt. 28. 12:39
Remek, akkor tovább szenvedhetek én is, a talpbetéttel.
4. Bless the child (válaszként erre: 1. - Elixir 2)
2020. okt. 28. 12:36
Nekem tavaly volt talpi bőnye gyulladásom. Pokolian fájt, lyukas talpbetétet használtam, hosszú időbe telt, de elmúlott.
2020. okt. 28. 12:02
Nincs sarkantyú, a röntgen nem mutatott csontkinövést
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Elixir 2)
2020. okt. 28. 11:42
Sarkantyút nem említett az ortopéd orvos?
2020. okt. 28. 11:20
Üdv a fórumozóknak. Tavasszal volt egy rossz lépésem, az ágy matracon éreztem azt, mintha ráléptem volna egy lego darabra. Attól kezdve, ha előre hajoltam egy kellemetlen húzó érzést tapasztaltam a sarkamnál. Gondoltam elmúlik, sajnos nem ez történt. Mára már a talp-sarok részen lett egy kB. fél centi sáv érzéketlen terület, előre hajolásnál továbbra is húzó érzés. Ortopéd orvos szilikonos talpbetétet javasolt, amit használok is, de azóta még jobban fáj, ha rálépek. Aflamin semmit sem ér. Nem tudom mi lesz ennek a vége. Volt már valakinek hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook