Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fáj a farokcsontom... fórum

Fáj a farokcsontom... (beszélgetős fórum)


1 2
7. Zsu77 (válaszként erre: 6. - Virág3)
2007. szept. 22. 11:24

Nekem már nagyon régen megállapították (13 éve), hogy az utolsó és az előtte lévő csigolya között sérvem van. Ez nem mindig okoz fájdalmat, de ha megerőltetem magamat, vagy megfázik moccani sem bírok. Ülni is általában fél fenékkel ülök kicsit oldalra billenve.

Nem tudom miért a nőggyógyászhoz kell menned, hiszen egy röntgen rögtön kimutatná, hogy van-e valami elváltozás. Amennyiben nincs akkor kell tovább menni.

2007. szept. 22. 11:08
Hát elmenntem a körzeti orvoshoz. Adott egy gyulladáscsökkentő gyógyszert, és ha nem múlik el, menjek nőgyógyászhoz, hátha ő jobban kitudja tapintani. Remélem elmúlik végre.
2007. szept. 19. 10:03

Azt hiszem csütörtökön elmegyek. Csak nem tudom, milyen orvoshoz kéne mennem, mert hétközben nem vagyok otthon, tehát nem tudok a háziorvosomhoz menni. Lehet sebészet lesz belőle.

Egyre rosszabb, nem halogatom tovább. Kicsit kellemetlen lesz, mert ugye elég kényes helyen fáj, de túlélem.

4. Donyta (válaszként erre: 1. - Virág3)
2007. szept. 17. 06:32
Ha nem tudod az okát,valóban menj dokihoz. Lehet csak megfázott, ha nekitámaszkodtál hosszú ideig valamilyen hideg tárgynak. De sok más oka is lehet.
3. NOA (válaszként erre: 1. - Virág3)
2007. szept. 16. 14:24

Menj orvoshoz, mert szerintem nem a farokcsontod fáj hanem följebb csak Te annak havod.

A fakorcsont a végbélnyilástól felfele kb. egy tenyérnyire van és 3-5 csigolyából áll.

Elképzelhető, hogy van egy kis idegbecsipődésed.Pihenj sokat és nagyon jó bogyeszt lehet venni a gyógyszertárban erre amig nem lát orvos.

Jobbulást!

2. nayloon (válaszként erre: 1. - Virág3)
2007. szept. 16. 14:16

szia

a farokcsont úgy tdom az utsó csigolya, nekem is fájt egyszer, sőőt nem bírtam se állni se ülni, és elmentem az orvoshoz. Olyan fájdalmam volt mintha úgy istenesen hátsón rúgtak volna, és arra gonoltam, hoyg talán a vesém. Na az orvos ezt a csontot megnyomta és én sikongattam

Nos, 1 - 2 es csigolya lumbágóm volt, amivel feküdtem vagy három hétig itthon.Gyógyszerekkel kenőcsökkel mire helyre jött.

hogy miért jött ki?? Azt mondta az orvos szakmai ártalom, óvónő vagyok, kis széken ülök egész nap, folyamatosan hajlongok le a gyerekekhez és ez a rész van használatban, és sokat volt használva.

azóta is ha sokat ülök és hajlongok, gyakran fáj, de nem annyira mint akkor, az orvos szerint bármikor előjöhet!


no ez a én tapasztalatom.

de lehet neked nem ez van

szerintem ha nem múlik feltétlen menj el orvoshoz

2007. szept. 16. 13:45

Nem is biztos,hogy az a neve,hogy farokcsont,de nagyon fáj.Nem ütöttem meg,ennek ellére már 2hete szenvedek vele.Főként egyes mozdulatoknál nyilal be.

Valakinek volt már ilyen problémája?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook