Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ezt néha nem értem, hogy hogyan van? fórum

Ezt néha nem értem, hogy hogyan van? (beszélgetős fórum)


11. Amaunet (válaszként erre: 9. - Channa*)
márc. 8. 10:09
Ez csak egy példa volt.
10. Channa* (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 8. 07:59

Nincs köze a katonasághoz annak, hogy megtapasztalt dolgokat és ismeri a következményét.


Nekem a nagymamám mondta mindig, hogy majd megtudod ha fáj a derekad. És megtudtam! Ezt akkor mondta, amikor tiniként farmer dzsekibe jártam télen;)


Ja, 67-es vagyok és én is szoktam mondani a fiamnak, hogy ezt ne, mert ez lesz tőle a bajod. És már a 89-es fiam is szokott ilyeneket mondani;)

9. Channa* (válaszként erre: 3. - Amaunet)
márc. 8. 07:56

"Egy már katonaviselt, családos ember, aki abban az időben eljárt dolgozni és munkásszálláson élt sokkal több emberrel találkozott. Sokkal több emberi sorsot ismerhetett meg."


Kicsit ellent kell mondanom.

A bátyám 66-os, de sosem élt munkásszálláson, és sokan szintén nem.


Fi apukája azért mond ilyeneket, mert ő már tapasztalt hasonlót és tudja, hogy mi a következménye.

8. gigi> (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 8. 07:19

Nyilván azért mondja, mert mikor fiatal volt az ő édesapja is mondott neki ilyet. Felnőttként rájött, hogy az édesapjának igaza volt. Most ő adja át neked.

S a jelek szerint rájöttél, hogy igaza van. 😊

7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 8. 07:10

Azért mondják, hogy "majd rájössz", mert a közmondás szerint: okos ember más kárán tanul, a buta pedig még a sajátján se!

De az igazság: amikor már saját bőrünkön érezzük a saját hülyeségünk, tévedésünk következményeit, akkor azt már megjegyezzük. Mert "megtapasztaltuk", hogy mik a következményei egy balul sikerült döntésnek, cselekedetnek.

6. simple (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 8. 06:24
Élettapasztalatnak hívják. Ezzel mind így vagyunk, nekem is anno hiába mondták a felnőttek, hogy "majd rájössz", csak röhögtem. Aztán később persze rájöttem. Most meg én mondom már ezt a fiataloknak.
5. globus (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 7. 23:04
Nem kell sok sütnivaló, hogy felnőttként felhívjuk egy gyerek figyelmét arra, hogy az élet nem habostorta...
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 7. 22:13
1 fórum erről miért nem volt elég?
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Bdavid027)
márc. 7. 22:07

A legtöbb szülő mond ilyen általános bölcseleteket. Amelyek még igazak is lehettek még a múlt század elején is. De azóta egy-egy korosztálynak akkora társadalmi ás technikai ugrást kellett megugrani, hogy az évszázados bölcseletek mögött már nem látjuk a tanítást.


Apád hány évig is volt katona? Kettő? Két év kerítés mögött és találkozott a szakaszával?

Egy már katonaviselt, családos ember, aki abban az időben eljárt dolgozni és munkásszálláson élt sokkal több emberrel találkozott. Sokkal több emberi sorsot ismerhetett meg.

márc. 7. 21:46

Szerintem semmi köze a katonasághoz.

Az idősebbek már tapasztaltabbak,előre látják,hogy bizonyos lèpèsnek mi lesz a vonzata.

De ha 66-os akkor te sem vagy már tini...

Ezt tudnod kellene már.

márc. 7. 21:41

Néha valahogy azt nem értem a mai napig, hogy amikor még gyerek koromba az apám mondott nekem bizonyos dolgokat és hogy majd egyszer úgyis rájövök arra , hogy neki igaza volt és, hogy lesz is és tényleg valóban így történt.

Ebbe csak azt nem értem valahogyan, hogy hogyan látta meg ezt így előre azért mert mivel ő volt az apám és elég sok mindent megtapasztalt az életben meg, hogy ő katona is volt és, hogy katonaként is sok mindent megismert az életben és az emberekben is ? Mármint értem úgy a kérdésemet, hogy a katona évei alatt is gondolom azért találkozott elég sok emberrel és mivel megtapasztalt elég sok mindent, ezért még a számára tapasztalatlan embereken vagy gyerekeken olyat lát amiket ők még nem tapasztaltak meg? Az apám 1966-os születésű gondolom azért ez is számít valamit , hogy akkoriban milyen élet volt és kultúra meg társadalmi szabályok és szokások.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook