Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezért fájhat a fejem a kontaktlencsétől? fórum

Ezért fájhat a fejem a kontaktlencsétől? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 21. 14:47
Sziasztok,nekem is cilinderes a szemem es siman latok rendesen a normal lencsemmel.Annyi a kulonbseg,hogy a jobb szemem, amelyik cilinderes, kicsit magasabb dioptriaju lencset hordok,es tokeletes, evek ota semmi problemam nincs vele, se fejfajas, semmi.Mindig tokeletes,uszni jarok vele, es 30 naposat viselek.
22. syria (válaszként erre: 17. - Nikike94)
2012. máj. 12. 16:55
A cylinder nem játék! Ha nincs annak megfelelően elkészítve a lencse, igen okozhatja a tüneteid.
2012. máj. 11. 21:44
Vicces, mert már szemüveggel is kicsit furán olvasom a betűket...lehet hogy csak beképzelem magamnak és ezért látok olyan..nem is tudom...:'(((
20. hajini
2012. máj. 11. 21:06

Vicces, de az is zavarhat,h nincs szemüveg,

sőt engem az is zavart egy ideig, hogyha más szemcsit vettem és más volt a kerete, de a dioptria marad...

19. hajini (válaszként erre: 17. - Nikike94)
2012. máj. 11. 20:43

van 0,50 es cylinderes is, én is azt hordom, nekem nagyonkicsi a dioptriám: +0,25 -0,50 90 fok ( na az sem mindegy hogy hol van, mert kl ben 5 fokonként ugrik) szóval pici dioptriára is van lencse.

először én soflens toric-or használtam, de most AIR OPTIX AQUA TORICot ez sokkal kényelmesebb. de ha bemész egy visionbe megnyugvássképpen tuti segítenek. (akár mondhatod, h ismersz, Sopronban dolgoztam)

18. Andesz75 (válaszként erre: 17. - Nikike94)
2012. máj. 11. 20:08
Esetleg allergiás is lehetsz a lencse anyagára vagy a tisztító folyadékra...sok minden oka lehet.
17. Nikike94 (válaszként erre: 15. - Hajini)
2012. máj. 11. 19:33

De a 0,5 cyl és a 0,25 cyl értéktől is érezhetem magamat rossszul meg fájhat a fejem? Van ilyen kicsi értékekben tórikus lencse? Ilyen kicsi értékek is zavarhatnak? Úgy látszik :/

:(

2012. máj. 11. 17:58

Nekem sima lencsém volt de folyamatosan fájt a fejem és sokszor megszédültem amikor hordtam ( Kb 15 évig próbálkoztam). Soha nem tudtam 4-6 óránál tovább viselni, egyszerűen rosszul éreztem magam vele így csak alkalom adtán hordtam. Kb. 10 félét próbáltam, mindegyiknél sikertelen voltam. A barátnőm egész nap hordta és semmi baja nem volt. Úgy irigyeltem.

Aztán végül megműttettem a szemem és már nem kell. :)

Szerintem ez alkati kérdés is.

15. hajini
2012. máj. 11. 17:46

szia! Vision-ben voltam látszerész, most gyesen vok.

ha tórikus lencse kell, akkor láthatsz rosszul a simától, mert a cylinder résznél vagy túl vagy alul van korrigálva a szemed. és sok vagy kevés a dioptria, ha 2 hét múlva sem múlik el akkor menj vissza.

se az is bak lehet, h túl nagy vagy kicsi a kl. görbülete és nem jut elég oxigénhez a szemed...

14. syria (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2012. máj. 11. 17:39
Hú, az nagy gáz! :(
13. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Nikike94)
2012. máj. 11. 17:33
miért nem cilinderes lencsét hordasz, ha Neked cilinderes kellene?
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Syria)
2012. máj. 11. 17:32

de cilinderes szemen nem cilinderes lencsét hord!

Szerintem ez lehet a magyarázat a fjfájásra.

2012. máj. 11. 17:32
Ha fizikailag a szemed nem fáj tőle, akkor ezeknek a tüneteknek az alapján esetleg azt tudom elképzelni, amit mondtál, hogy talán nem megfelelő a dioptria. Lehet, hogy erősebbre mondtad az orvosnak azt, hogy jó, mint ami kell neked. De ha rendszeresen jársz/jártál szemészetre, szerintem tudtad te azt, hogy mikor látsz élesen, és jól választottál. Próbálj meg ne gondolni arra, hogy van a szemedben valami, élvezd hogy szemüveg nélkül látsz!:) Lehet, csak lelkiekben parázol rá. Bár ha nagyon kellemetlen, akkor elhiszem, hogy zavar. Orvosnak mindenképpen mondd el ezeket, lehet hogy rögtön tudni fogja a megoldást, és ne aggódj!:)
10. syria (válaszként erre: 1. - Nikike94)
2012. máj. 11. 17:20

Szerintem türelmetlen vagy. Még egy hete sem hordod!

Valamikor nekem is volt, akkor fokozatosan kellett hozzászokni. (Az még kemény lencse volt.)

Szerintem most sem ártana, ha nem egész nap viselnéd, hanem 1-2 órával kezdve, többszöri szünettel, fokozatosan emelve a hordási időt.

2012. máj. 11. 17:19
ne szemüvegszalonban vizsgáltasd a szemed! Csak rendes szemészeti rendelőben.
2012. máj. 11. 17:15
SZTK-ba járok, a Vision Expressbe, vagy az Ofotért Optikában jól csinálják a szemvizsgálatot, jófejek, tudják mi a dolguk? :(
2012. máj. 11. 17:14
De hát lehet hogy a cilinder a ludas. majd meglátom a tórikus lencsével is ilyen lesz, akkor másik orvos.
2012. máj. 11. 17:12

Vagy hát normálisan látok, dehát na...

Lehet, hogy csak meg kell szoknom...

De jó életed van magicmag25! :(

Nekem nem szúr a kontaktlencse, meg nem is érzem, a kivevés és a berakás jól megy. Jól tisztítom, meg minden. Jól látok vele mindenhova, csak olvasáshoz nehezen fókuszál a szemem. Na majd hétfőn megyek a dokihoz, elmondom mindezeket, és majd megírom. Lehet, hogy az egész megszokás kérdése. Lehet hogy pár hét múlva megszokom. Esetleg nem jól mérték be a szemem? :(

Jaaaaj de szomorú vagyok! :'(

2012. máj. 11. 16:42

Evek ota kontaklencset hasznalok,soha ilyen problemam nem volt.Szerintem mindenkeppen keresd fel az orvosod,mert az a gyanum,h nem jo kontaklencset hasznalsz.

Egy ko.taklencse viselesenek nem lenne szabad ilyen tuneteket produkalnia.

2012. máj. 11. 16:29
Én az új szemüveggel jártam úgy, hogy első napokban szédültem tőle, meg kicsit "torzított", pl. buszozás után rosszul lettem, mert nem tudta a szemem az új szemüvegben követni a tárgyakat, ahogy ment a busz. 5 éve vagyok kontaktlencsés, de azzal egyébként nem volt ilyen bajom, de persze azt is szokni kell. Szerintem ne aggódj, mondd el az orvosodnak, hogy mit vettél észre, én úgy gondolom, hogy emiatt nem kell visszaállnod szemüvegre, biztos tud tanácsolni valamit. Ennyit tudtam segíteni.
2012. máj. 11. 16:15
Nem akarok vissza térni a szemüveghez! Segítsetek! :'(
2012. máj. 11. 16:14
Kaptam rá választ az előző témában, de a fejfájást és a furán látást nem említettem! :((((((
2012. máj. 11. 16:13

Az előző témám folytatása: csak azt senki nem olvasta:

[link]

Tehát ha cilinderes a szemem (csak egy kicsit: 0,5 és 0,25 cyl) és nem cilinderes, vagyis tórikus kontaktlencsét hordok, attól fájhat még a fejem, és lehet rossz a közérzetem? Meg olyan furán látok, nehezen fókuszál a szemem....:((((

Hétfő óta, vagyis 5 napja viselem. Vagy csak egész megszokás kérdése, és inkább tűrjem el pár hétig? Legkésőbb 1 hét múlva fog megérkezni a tórikus (cilinderes)kontaktlencse, remélem ez megoldja a problémámat! :(

Más a látás kontaktlencsével, mint szemüveggel...Eléggé más...fura...

Lehet túl nagy a dioptria a szemeimhez? :(((űSzóval az egész csak max néhány hét megszokás kérdése, vagy esetleg egy másik lencsével kéne próbálkoznom??? :((((

A válaszokat előre is köszi! Segítsetek! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook