Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ez lehet burgonya allergia? fórum

Ez lehet burgonya allergia? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 5. 13:13
nem is allergiának mondanám, hanem nem tudja a krumpli valamelyik alkotóját megemészteni, én arra gondolok hogy a szaponin irritálja a beleit. Vagy a keményítő, lényeg, hogy most már bizonyossá vált neked, így ki tudod küszöbölni.
2013. aug. 17. 15:04

Burgony allergia lett!

Egy hétig nem adtam neki krumplit, maj pénteken paprikás krumplit főztam! Este már fájlalta a pocakját! ( délben ette)

Szombaton direkt a maradék volt az ebéd, délután megérkezett a kaki ami csúnya nyálkás volt és este ordított úgy fájt megint a has!

Azt mondják( okosok), hogy a keményítőt nem tudja emészteni!

Ezért fájhat a bölcsiben többet a hasa, mert a nagyüzemi kajákba tuti néha kerül keményítő a főzelékbe vagy a kár mibe!

20. kszb (válaszként erre: 19. - Kantara)
2013. aug. 8. 12:37
nme kiabálok :)
19. Kantara (válaszként erre: 17. - Kszb)
2013. aug. 8. 12:17
oké, ne kiabálj, akkor rosszul emlékeztem.
2013. aug. 8. 11:37
Szerintem ha nem megy a hasa akkor nem a tej a hibás. Van ismerősöm, aki laktózérzékeny, ha megiszik 1 pohár tejet kb fél óra múlva már szalad is a wc-re. És miből gondolod hogy a burgonya a hibás? Nem hallottam még burgonya allerigáról.
17. kszb (válaszként erre: 16. - Kantara)
2013. aug. 8. 11:11
sehol a világon nme csinálják székletből! A lisztérzékenység szűrése antitestek alapján megy, ami vérvétellel van.....
16. Kantara (válaszként erre: 14. - Kszb)
2013. aug. 8. 10:30

bár lehet hogy Magyarországon még nem sok helyen csinálják....

akkor is ki kell vizsgáltatni.

15. Kantara (válaszként erre: 14. - Kszb)
2013. aug. 8. 10:30
olvastam.
14. kszb (válaszként erre: 11. - Kantara)
2013. aug. 8. 08:57
hát... nem tudom hol hallottál ilyen butaságot, de székletből lisztérzékenységet sehol nem állapítanak meg.....
13. fdóri
2013. aug. 7. 20:16
Menj vissza az orvoshoz, adjon beutalót gasztroenterológiára. Olyan nincs , hogy görcsoldót ír fel és nem vizsgálja ki a görcs okát. A nyálkás széklet lisztérzékenység lehet, de sok minden más is.... Jobbulást
2013. aug. 7. 15:08
én inkább a tejre gyanakodnék, de nagyon erősen!
11. Kantara (válaszként erre: 7. - Bbe8e56e9e)
2013. aug. 7. 13:52

szegény kisgyerek :(


kecsketejben is van tejfehérje vagy mi.

lehet gluténérzékenység is, azt székletből ki is tudják mutatni már állítólag.

valahogy ki kell nyomozni hogy mitől fáj a hasa, valami csak okozza.


Szerintem irkáld fel minden nap hogy mit eszik. Hátha vezérszálnak jó lesz, valamit 1-2 napra húzz ki belőle. Kecsketejet is vond be a kísérletbe, meg minden tejterméket. Általában az szokott veszélyes lenni. A kecsketej is tej...

2013. aug. 7. 13:45
Persz ezt issza egy éve!
9. HMF83 (válaszként erre: 7. - Bbe8e56e9e)
2013. aug. 7. 13:39
A kecsketej hőkezelt?Mert ha nem attól is lehet.
8. bbe8e56e9e (válaszként erre: 5. - Kantara)
2013. aug. 7. 13:38
Ez lesz itthon leszünk három hétig és kísérletezek!
2013. aug. 7. 13:37

Pici lányom két éves, és pár hónapja vannak panaszai, de mivel bölcsis nem igazán tud mkövetni miket eszik!

A gyermekorvos, elintézte annyival, hogy pszichésen fáj a hasa! De könyörgöm mikor vergődik az ágyban és ordít a fájdalomtól???

Harmadik nekifutásra kaptunk a panadol helyett más görcsoldót ez segít ilyenkor!

Majd saját felelőségre kértem egy időpontot ULTRAHANGRA! Jövő héten megyünk!

Mikor fáj a hasa másnap olyan a széklete, hogy ilyen válladékos sárga zöld részek vannak benne!

Tejre nem valőszínű hogy allergiás napi 2*3 dl iszik csak kecsketejet!

2013. aug. 7. 13:35
Azért tejre is tegyél kísérletet...
2013. aug. 7. 13:34

A burgonya szaponintartalma irritálhatja a beleket, a kisbabáknak amúgyis átjárhatóbb a bélfaluk, amit nem célszerű fokozni. A tej is hasonlóképpen viselkedik.

Hát próbáld meg, ha megvonod tőle a krumplit, mi történik.

4. BB80
2013. aug. 7. 13:29
Hozzá teszem ha étel allergiára gyanakszol minnél hamarabb ki kell vizsgáltatni , mert lehet másra is allergiás vagy kereszt allergiás, és hiába vonod meg a burgonyát ha más is okozhatja.
2013. aug. 7. 13:26
Hogy csinalod neki a krumplit?
2. BB80
2013. aug. 7. 13:25
Szia !! Ilyet még nem hallottam és nem is tapasztaltam , burgonya szerintem nem allergén, viszont ha tejjel , vajjal tejföllel készited akkor okozhat némi problémát. Kicsi gyerekeknél a tejes dolgok okoznak nyálkás székletet vagy valamiféle gyulladás!!!!
2013. aug. 7. 13:22
Valakinek van tapasztalata burgonya allergia terén? Kislányomnak rendszeressen fáj a hasa és csúnya nyálkás néha a széklete! Burgonyára gyanakszom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook