Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ez felháborító!! fórum

Ez felháborító!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
35. 7717d911a9 (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2010. jan. 28. 17:03
Mért??? Nem logikus hogy ha az ember nem él a káros ételekkel, italokkal akkor a szervezet beindítja az öngyógyító, öntisztító folyamatait??
34. g_eszter (válaszként erre: 32. - 7717d911a9)
2010. jan. 28. 17:01

Ne haragudj, de nem hiszem h pl egy 100 kilos embernek jot tenne ha hirtelen csak viznapokat tartana, semmi mas eves nelkul.

En pl lehet h valahol osszeesnek az utcan, ha nem reggeliznek..

Nem ez ellen szoltam. Mindenki eldonti, hogy neki mi a jo es mit akar csinalni.

33. Pirosalma (válaszként erre: 31. - 7717d911a9)
2010. jan. 28. 17:01
A böjtölés az, ami leginkább hátráltatja a méregtelenítést, a regenerációs és immunfolyamatokat.
32. 7717d911a9 (válaszként erre: 28. - G_eszter)
2010. jan. 28. 16:59
És az nem durva amikor annyi méreggel eteted magad hogy nem tudod mitől leszel beteg, vagy rosszkedvű???
2010. jan. 28. 16:57

"Fontos beszélnünk a böjtről, amely egyben a legősibb gyógymód is. Régebben az "Istenhez való eljutás" egyik módszerének tartották. A böjt a természeti népeknél sok esetben a túlélést is jelentette. A böjt belső rendet teremt, segíti az egyéni út megtalálását és a lélek érési folyamatát, az egész emberre hat, lelkére, szellemére, minden egyes sejtjére.


A beteg szerveknek a gyógyuláshoz erőre és időre van szüksége. A böjt során megtakarítjuk - az összes energiafogyasztás 30 %-át kitevő - emésztési munkát, amit viszont a gyógyulásra használhatunk. A lázas- és egyéb betegségek során is tapasztalható "ösztönös böjt" a természet nagyszerű öngyógyító folyamata. A böjt az egészségesek számára is hatásos módszer.


A böjt hatásai:


- intenzíven pusztítja a behatoló baktériumokat,

- gátolja a vírusok terjedését és növekedését,

- fokozza a vér és a sejtek ellenállóképességét,

- elősegíti a betegséget kiváltó egyéb méreganyagok kiválasztását: méregtelenít, salaktalanít, a sejtek, szövetek "fellélegeznek",

- kiküszöböli a savas lerakódásokat,

- meghatványozza az életerőt,

- áthangolja (megnyugtatja) a vegetatív idegrendszert,

- tehermentesíti az anyagcsere-folyamatokat, - gyulladáscsökkentő,

- csökken a szövetek sótartalma, a felesleges Na kiürül, a felesleges cukor, zsír, fehérje lebomlik,

- megszépíti a bőrt, és fokozza a szövetek rugalmasságát,

- feltartóztatja az idő előtti öregedési folyamatokat.


A böjt főbb formái:


- vízböjt: csak forrásvíz

- teaböjt: forrásvíz+gyógytea

- léböjt: forrásvíz+gyógytea+gyümölcslé, nyers zöldséglé.



Nem szabad böjtölni:


- tuberkolózis bizonyos eseteiben,

- daganatos betegségben szenvedőknek, amikor már úgymond "csont és bőr",

- operáció után 1-1,5 hónapig,

- betegség utáni kimerültség esetén,

- depresszió, pszichózis (elmebaj) egyes eseteiben, - anorexia nervosa (kóros lesoványodás) esetén, - hypertireosis (pajzsmirigytúlműködés) esetén,

- májcirózis (májzsugorodás) esetén,

- bizonyos szívbetegségek esetén (például cardioiopathia).


Böjt idején "belső tempónk" lelassul, mindenhez több időre van szükség.


Jót tesz a böjtölőnek, ha a böjt alatt távol tartja magát minden külső negatív fizikai, érzelmi, mentális hatástól, ami károsan befolyásolhatja annak tisztaságát és eredményességét.


Semmiképpen ne böjtöljön amikor figyelmét, képességeit erősen igénybevevő - esetleg másokért felelős - munkát végez, illetve ha gépen dolgozik (esztergályos, taxis, buszvezető, darukezelő, stb.)


Fontos, hogy a visszaállás ugyanannyi ideig tartson, mint a böjt időszaka, és fokozatos legyen, hiszen csak így tud az anyagcsere jól dolgozni. A hirtelen megterhelés felborítaná az anyagcserét, és az különféle fizikai tünetekkel (például: ödémásodás) járna."

30. g_eszter (válaszként erre: 29. - 9bfa0b70b3)
2010. jan. 28. 16:55
oda kell figyelni az etkezesre es mozgaz, en meg ettol fogyok
2010. jan. 28. 16:53
Orvosok?Ki beszélt arrol?:)Én nem magamnak javasoltam az orvost,hanem a beteg embereknek akik 1xűen nem tudnak fogyni,Ott valami nincs rendben,Lehet rosszul csinálják,de lehet,hogy az egészségével van gond.Soha nem bőjtöltem,és akár tetszik akár nem,én ellene vagyok,a sok elhízott emebr ,hogyan is bőjtölhetne?Mi lenne a vége,ugyis feladnák.Ésszel kell fogyókúrázni,és nem pedig alig enni,meg napokig vizet inni..én semmiylen diétát nem követek,nem böjtölök,mégis fogyok.
28. g_eszter (válaszként erre: 23. - 7717d911a9)
2010. jan. 28. 16:52
eleg durvanak hangzik
27. 7717d911a9 (válaszként erre: 24. - 9bfa0b70b3)
2010. jan. 28. 16:50

Nem vicc, csak nem beszélnek róla és félelmet kelt az emberekben. De ha okosan csinálod nem lehet baj.


Savtalanítja és tehermentesíti a szervezetet.


A mérgek és a zsírok eltávoznak.


De ha neked többet érnek az orvosok....

2010. jan. 28. 16:48

A böjtöt nem szabad egyszerre 7 napossal vagy 15 napossal kezdeni!! Főleg nem 21 napossal.


Ugyanis a mérgek a véráramba kerülve úgy felhalmozódhatnak hogy a mai civilizált ember bele is halhat.


Csak szépen fokozatosan. Kisérletezzük ki hogy nekünk mi a jó. Én csak egy példa "programot" írtam de mindenki kitapasztalhatja magának, mennyi időre van szüksége a fokozatok közötti átálláshoz.


Semmi alkohol, semmi káros szenvedély!!!


Szóval csak fokozatosan és akkor nagyszerűen kitisztulunk.


A böjt, ha szenvedések árán is, de embert farag belőlünk. Ez a legősibb gyógymód!!!

25. Tündike71 (válaszként erre: 23. - 7717d911a9)
2010. jan. 28. 16:46
NA,ez nem nekem való...
2010. jan. 28. 16:44
Zolcsika84 ,ez a bőjt,ugye valami vicc?????
23. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - 9bfa0b70b3)
2010. jan. 28. 16:40

Szia.


Nos eléggé divat lett mostanában ez a juharszirup diéta. Ettél már olyat??? Nagyon tömény.

Gondolhatod mennyi kalória van benne. Arról nem is beszélve hogy a "savas" kategóriába tartozik.


Állítólag kotyvasztani kell valami löttyöt és úgy inni. Emellett marha drága!!!


Idiótáknak, sztároknak való!!!


Sajnálatos hogy egy biobolt ehhez adja a nevét.


------------------------------------------------


A legegyszerűbb módja a fogyásnak: BÖJT


Menete:


1.hét: 1 napos böjt. Csak vizet vagy gyógyteát iszol. A többi napon könnyű étel vagy zöldségfélék.


2.hét: Ismétel


3.hét: 3 napos böjt, utána szintén könnyű ételek, sok folyadék.


4.hét: Ismétel


Ekkor már javarészt fokozatosan leépülnek a zsírok és a mérgek.


5. hét: 7 napos böjt (Csak folyadék)


Naponta 1-2 kanál mézzel bűnözhetsz. Kitartást ad.


6. hét: Könnyű ételek (zöldség-gyümölcs), sok folyadék


7. hét: Megint egy 7 napos böjt.


8. hét: Könnyű ételek


Ekkor már nagyon sok méregtől és zsírtól szabadulsz meg, lehet hogy elnyered a kívánt alakodat is. Egészségesebb leszel.


A további hetekben tőled függ hogyan kombinálod, de valahogy úgy ahogy leírtam.


Meg lehet próbálkozni egy 15 napos böjttel.


Ezeknél iktass be utána mindig egy könnyű kajálós hetet, sok folyadékkal.


A legvégső a 21 napos böjt, ez a legdurvább!!!


Csak fokozatosan mindent!!!


Nagy akaraterő kell hozzá, de a csoda magáért beszél.


Én 3 naposnál már leadtam 3 kilót. Megtisztultam.


Érdemes kipróbálni!!!


Van egy nagyon jó könyv, ha valakit érdekel akkor priviben erről!!!

22. 9bfa0b70b3 (válaszként erre: 20. - Correct)
2010. jan. 28. 16:40
Pedig lehet csak elkéne menni egy kivizsgálásra,vagy orvos segítségét kérni.Többet ártanak magunknak,és a pénztárcájuknak,mint jót...
2010. jan. 28. 16:39
Ha nagyon felháborodtál, hívd fel a fogyasztóvédelmet, ők majd választ adnak.
20. correct (válaszként erre: 3. - Csipkerózsika)
2010. jan. 28. 16:37
Igen. Szerencsétlenek a "már mindent kipróbáltam, semmi sem jött be, majd ez most" alapon mindenbe képesek belemenni, ami jól hangzik, pszichésen hatnak rájuk :S
19. Tündike71 (válaszként erre: 18. - 9bfa0b70b3)
2010. jan. 28. 16:36
Húha,nem is hallottam még ilyet..érdekes eset.
2010. jan. 28. 16:31
Különben volt egy kérdésem itt,és a válaszok között olvastam ,volt egy 55kilós nő és csak zsír volt rajta,mert koplalt és elfogyott az izma,felkelett újra hízlalni,hogy normálisan fogyjon:SCsont és "zsír volt:S
2010. jan. 28. 16:29
Köszönöm:)Az akaraterő és az elszántság minden csodaszert és pénzt felülmúl.Ha ezek nincsenek meg akkor a fogyás is sikertelen.Én agyban is életmódot váltottam,és hiszem h leszek 55 kiló hamarosan:)Apám nem bízik bennem,és,hogy iylen a család ugyse fogyok le:)Ez még nagyobb erőt adott.Nem akarok 40kilós pálcika lenni(nekem nemis állna jól)és énis csak elérhető célokat tűztem ki magam elé,minden -5kg-nál megjutalmazom magam egy túrórudival:)
16. Tündike71 (válaszként erre: 14. - G_eszter)
2010. jan. 28. 16:28
CSak ezzel sikerülhet tartós eredményt elérni!Suta kell vágni a sztárdiétákat.AZ csak ideig-óráig működik.Mondjuk,ha valakinek van 3 felesleges kilója és egy héten belül bele kell férnie egy koktélruhába,akkor beválhat.
15. Tündike71 (válaszként erre: 13. - 9bfa0b70b3)
2010. jan. 28. 16:25
Köszönöm!Én is mindent eszem,kivéve fehér lisztet,és cukrot.Bőven 3 számjegyű voltam,még mindíg az vagyok,de közeleg a 2 számjegy..CSalád mellett nehéz lenne két répát rágcsálni ebédre..Maradok a normál keretek közt,csak olyat tűzök ki magam elé,amit be is tudok tartani.Neked is nagy vállveregetés!Ügyes vagy!
14. g_eszter (válaszként erre: 12. - Tündike71)
2010. jan. 28. 16:23
en is csak az eletmodvaltasban hiszek, a tobbinek nincs hosszutavu hatasa
2010. jan. 28. 16:22

Tündike71 gratulálok,így tovább:)


Én januér elsején 74 voltam,ma már 66nál tartok,persze enneka fele víz volt,de majdnem 1 hónap alatt sztem ez szép eredmény,és ugyanugy eszek hust,sonkát,sok gyümölcs-zöldség,levesek.Nem koplalok.Bár minden ember így gondolkodna,mennyivel több egészésges ember lenne...

12. Tündike71 (válaszként erre: 11. - 9bfa0b70b3)
2010. jan. 28. 16:20
Helyes,helyes!Én sem használom a fogyókúra szót,csak az életmódváltást!LAssan fogyok,de biztosan,minden hókuszpókusz nélkül.És ingyééé!24 kilónál tartok.
2010. jan. 28. 16:18
Ja és a fogyókúra rossz szó,én életmódot váltottam,és napi 1 db c vitaminnál több "csodaszert"nem veszek be.És lám miylen szépen fogyok.Főleg akinek a génjeiben benne van ez,az örök életére vegye a 7ezer ftos juharszirupot,vagy mást?
2010. jan. 28. 16:16
De miért akarnak az emberek gyorsan lefogyni?Nem akarok kötöszködni,de ha 5 nap alatt leadok 5 kilót annaka duplája jön vissza,és rámehet az egészségem.Bizonyított tény,hogy a lassú fogyás a tartós fogyás.Megveszi az embera drága csodaszereket,és várja ahatást:sKözben meg az egészsége tropára megy:S Ésszel kell fogyókúrázni,nem pedig minél hamarabb elérni a lehetettlent:(
9. Tündike71 (válaszként erre: 6. - Vic11)
2010. jan. 28. 16:13
És ez meddig működik?Mert örökre nem hagyhatja abba az evést...
2010. jan. 28. 16:13

Létezik ilyen, de szerintem az nem bolti áru.

Batiz András például ettől fogyott le. De ezt a szirupot még higitani is kell.

Tehát amit árulhatnak szirupot ott, az nem az édes fajta amit a palacsintába is szoktak rakni.

7. Tündike71 (válaszként erre: 5. - D4a2436008)
2010. jan. 28. 16:12
Ha már esetleg romlott,és alapos hasmenést kapsz,még fogyhatsz is..
2010. jan. 28. 16:12

ez akármennyire is hihetetlen, de van akinél működik. arról szól, hogy egész nap nem ehetsz semmit, inni is csak azt a juharszirupos borsos löttyöt.

Ha valaki eddig 80 kg körül volt és evett rendesen, meg persze nassolt is, most teljesen abbahagyja az evést, akkor könnyen leadhat napi 1 kg-ot.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook