Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Évtizedes párkapcsolatból hogyan lehet kilépni? fórum

Évtizedes párkapcsolatból hogyan lehet kilépni? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jan. 8. 20:22
11 év után kicsit zűrös egy év után zártuk, le a házasságunk. Gyerekkel. Ő elköltözött, mert így láttam jónak.
2016. jan. 8. 20:16

Azért nagyban függ a két ember természetétől is, hogy hogyan lehet ezt megoldani, ugyanis ha az egyik fél nem akar szétválni és nem tudja felnőtt módjára elfogadni, hogy vége, akkor sajnos csúnya dolgok kerekedhetnek ki belőle.


Én 12 év után költöztem el az expáromtól, de óriási balhék voltak, mert betegesen féltékeny típus volt, el sem bírta képzelni, hogy egyszer nem leszek már az övé. Pontosan ezért is hagytam el, mert nem hogy javult volna a helyzet, hanem évről évre egyre durvább lett.


Na, vele például hiába akartam leülni és normálisan megbeszélni, hogy el akarok költözni, rögtön átment erőszakosba. Borzasztó nehezen tudtam megszabadulni tőle.


Te ismered a párodat, neked kell tudnod, hogy hogyan fogadná a döntésed, de ha értelmes emberről van szó, akkor ülj le vele és mondd el, miért szeretnéd, hogy vége legyen. Még az is lehet, hogy azt fogja mondani, igazad van, zárjátok le. Ez lenne a legkönnyebb mindkettőtöknek.

2016. jan. 8. 18:53
Szépen: Higgadt fejjel és idővel, ja és józansággal.
11. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Ludmilla31)
2016. jan. 8. 18:32

Nem csak kihűlt a kapcsolatunk, kissé bonyolultabb, de nem tárgyalnám ezt ki.


Albérletbe, van egy közös kislányunk, így találkozunk is néha.

10. Ludmilla31 (válaszként erre: 9. - Csikil4ny)
2016. jan. 8. 18:23
És nálatok ez hogy zajlott? Hová tudtál menni? Nekem erre sincs alternatívám. Találkoztatok utána is?
9. csikil4ny (válaszként erre: 5. - Ludmilla31)
2016. jan. 8. 18:19

Ha már a döntésed végleges, akkor valóban ennyire egyszerű, fog fájni, de túlélhető, mint végig szenvedni még pár évet (évtizedet), közben esetleg csalni, stb. Ha még nem végleges a döntés, akkor viszont más utat is ki lehet próbálni, pl. párterápia.


A kilépő félnek mindig könnyebb, akkor is ha nincs új kapcsolata, a másikat "váratlanul" éri, mert nem ő dönt.


Én kiléptem.

2016. jan. 8. 18:17
Leülni, és átbeszélni a dolgokat. Le lehet persze lépni máshogy is..., de egy 11 éves házasság nem azt érdemli. Biztos nem lesz könnyű..., de ha már annyira kihűl egy házasság/kapcsolat, hogy nincs értelme folytatni, akkor még mindig szerencsésebb lezárni, és menni az úton tovább...
2016. jan. 8. 18:07

Vagy szépen leírod neki, mit érzel, mit nem.

Megköszönöd az éveket és viszlát minden jót kívánva.

2016. jan. 8. 17:58
az ő érdekében minél hamarabb. hadd kezdjen új életet, ha te már nem szereted.
2016. jan. 8. 17:57
Megbeszélni és költözni, ennyire egyszerű lenne? Lelkileg talán kicsit nehezebb, főleg ha egyik félnek sincs másik kapcsolata, nagyon valószínű a visszahúzás.
2016. jan. 8. 17:54
Leülni,megbeszélni és költözni.
2016. jan. 8. 17:53

Egyszerűen: szia, többé ne keress, én sem foglak.

Persze ehhez mindkét félnek erős intelligenciával/büszkeséggel kell rendelkeznie.

2016. jan. 8. 17:50
Elköszönni, másik lakásba költözni.
2016. jan. 8. 17:44

Olyanok tanácsát szeretném kérni, akik átestek már ezen. 11 éves kapcsolatot zárnék le. Az ok az, hogy a kapcsolat nagyon régen kihűlt. Nekem egy plátói vonzalom is beférkőzött a mindennapjaimba, ami valóban csakis plátói, de azt gondolom, hogy ez nem férhet bele egy házasságba.

A lényege a kérdésemnek az, hogy hogyan lehet tehát elszakadni vkitől, aki ennyi ideig a részünk volt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook