Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eurovíziós Dalfesztivál 2013 fórum

Eurovíziós Dalfesztivál 2013 (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2013. máj. 21. 17:14
2013. máj. 21. 16:37

[link]


"Már két svéd kiadó megkeresett minket, hogy kiadná a Kedvesemet, egy svéd énekesnő szeretné feldolgozni a nótát, valamint egy dán szerző is jelentkezett, aki lefordítaná a dalt."


"Alex egy nagyon tehetséges dalszerző, zenész. Szívesen írna dalt Zsédának vagy bármelyik magyar énekesnek, aki megkeresi. A dalverseny miatt elhalasztottuk a készülő lemezének felvételeit, úgyhogy most ez a következő feladat számunkra "



tyűűűűűűűűű

235. Joys (válaszként erre: 227. - Joys)
2013. máj. 21. 14:56
Ma ByAlex azt nyilatkozta a köztévében, hogy rövidesen lemezt készül kiadni.
234. cumus (válaszként erre: 233. - Időjós1010)
2013. máj. 21. 13:18
az nem igaz, hogy a németek nem szeretnek bennünket. A német zsüriben, Lena és Tim stb a Alexet tartották legjobbnak, söt a telefonálók is. Néztem a német adót, amikor vége volt a dalfestiválnak és elég részletesen kitárgyalták.
2013. máj. 20. 21:06

Az tisztán látszott megint hogy ez a verseny nem csak a dalokról szólt, és pont ezért lepett meg rettenetesen a Németektől kapott 12 pontunk, akikről én csak olyanokat hallottam hogy mennyire nem szeretnek minket.

Amúgy a nyertes dal szerintem jó volt idén is, de tavaly jobban eltalálták. Viszont milyen érdekes hogy az Angol fogadóirodák hogy megtudták jósolni a győztest.

2013. máj. 20. 18:10
Szegény, vén Európa...
2013. máj. 20. 17:51
2013. máj. 20. 17:23
Egy szóval nem mondtam hogy baj lenne hogy drukkoltál neki. Ez legyen a te gondod.
229. 44b0c70634 (válaszként erre: 210. - Cicakaktusz)
2013. máj. 20. 17:22

Jajj, a büszkeségem odavan.

Igaz tök nem tudtam mikor merre tart ez az aszaltszilva.


Értem ugyan ne harcoljon egy ilyen sehol. Milyen harc? Kiért?


Most bánatomban hamut szórok a fejemre, és elmegyek hallgatok pár Michael Nyman zenét.

2013. máj. 20. 16:13

érdekes tényleg, hogy minden hasonlít már valamire. nekünk a román úriember/asszony daláról egyből ez jutott eszünkbe:

[link]


lehet, hogy nem hasonlít. nem tudom, csak egyből ketten is erre gondoltunk.

227. Joys (válaszként erre: 215. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 12:38

Azt nem tudom megítélni, hogy van-e kiegyenlítődés a két terület között, mert ehhez nem rendelkezem elégséges tapasztalatokkal.


Igen, lehet, hogy könnyelmű a kijelentésem zebi, legalább is úgy látom, tömeg-igény a ByAlex-féle zenére aligha lesz, de elég toleráns vagyok ahhoz, hogy elfogadjam az alternatív zene létjogosultságát.

Aki kíváncsi rá, ám hallgasson ilyet, vegyen részt ilyen programokon.

226. zebracsikó (válaszként erre: 224. - Spinneli)
2013. máj. 20. 12:19
majd meglátjuk....bár akik most kiestek a DAL c. műsorból azokat sem ismerhettük meg, csak 1-2 dalt (legalábbis én nem tudok többet). Fene tudja, kik adtak be pályaművet!
225. virgilius (válaszként erre: 224. - Spinneli)
2013. máj. 20. 12:18
Max így, mint Alex, hogy azt se tudta, miről van szó. :)
224. spinneli (válaszként erre: 223. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 12:17
Azért sok jelentkezésre szerintem nem kell számítani, a legtöbb alter zenekar nem adja a nevét egy ilyen jellegű show-hoz.
223. zebracsikó (válaszként erre: 222. - Virgilius)
2013. máj. 20. 12:16

téééényleg, ebbe bele se gondoltam....És mennyi alternatív(szerű) zenekar beadja majd a jelentkezését!!!

:))


Baromi kíváncsi lennék a slágergyárosok privát véleményére...nem a blikk cikkekre, hanem úgy tényleg. SZívhatják rendesen a fogukat :)

222. virgilius (válaszként erre: 220. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 12:13
Na, azért Tudósokat nem hiszem, hogy valaha kiküldenénk a vízióra. :))) Viszont jövőre Alex is zsűritag lesz a Dalban, csaxólok. :DDD
221. spinneli (válaszként erre: 220. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 12:11

Egyszer voltam Tudosók koncerten-borzasztó volt, ennél az én ízlésem is populárisabb.

:)

220. zebracsikó (válaszként erre: 218. - Virgilius)
2013. máj. 20. 12:10
Annyira nyilván nem alternatív, mint a Vágtázó halottkémek :)) vagy a Tudósok :)
219. spinneli (válaszként erre: 215. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 12:10
Szerintem nem sokat változott az arány az elmúlt években, a többség mindig is maximum a kereskedelmi rádiók nyújtotta kínálat ismerete alapján kategorizálja a zenéket.
218. virgilius (válaszként erre: 217. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 12:05
Én mondjuk mindig nagyon kedveltem az alternatív zenét, bár igaziból ez azért nem tekinthető annak, de ha csak kettőből lehet választani, a dalgyári dalok vagy alternatív, akkor egyértelműen az utóbbi. Most Odette is alternatívnak számít végül is, úgyhogy...
217. zebracsikó (válaszként erre: 213. - Virgilius)
2013. máj. 20. 12:03

egyetértek.

Attól függetlenül, hogy a dalt sosem hallgatom meg itthon, a tévében, rádióban hallom. Nem én vagyok a célközönsége, de engem is megtalált.

216. 06718ca650 (válaszként erre: 214. - Virgilius)
2013. máj. 20. 12:00
nincs bizony.
215. zebracsikó (válaszként erre: 211. - Joys)
2013. máj. 20. 11:59

Tudod, Joys, az én tapasztalatom az, hogy a mainstream és alternatív/underground zene ill. a zenekedvelők aránya kiegyenlítődni látszik, sőt, kezd átbillenni ... Szerintem egy re több fiatal vonzódik a sokak számára "fura", ad hoc jellegű, esetleges, zeneileg nem tökéletesre szabott, nem körzővel-vonalzóval szerkesztett dalokhoz, ahol talán a hangszeres játék sem a legkifinomultabb, a szöveg is lötyögős, pontatlan, furcsa költői képekkel.

Mindkét oldalnak megvan a helye, mindenhol előtűnnek alkotók, előadók, akik maradnak vagy mennek... De én azt hiszem, könnyelmű kijelentés Részedről, hogy erre a stílusra nincs igény.

Van, csak nem Te és nem is én vagyunk a célközönség.


Én mindig azt mondom "zsák a foltját megleli"

214. virgilius (válaszként erre: 167. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 11:56
Opplá bizony. Kísérteties a hasonlóság a dán dallal. Dehát nincs új a nap alatt.
2013. máj. 20. 11:55
Nem fogok belefolyni ebbe a parttalan vitába, csak még adalékként beírok valamit az Alex jelenséghez. A facebook oldalát ő maga kezeli, ő ír bele, és majdnem mindent el is olvas. Mindenre válaszolni nyilván nem tud, képtelenség lenne, de sokszor ezt is megteszi. De nem is ezt akarom mondani, hanem hogy a malmői elődöntő után sokan írtunk neki a gratuláció mellett kritikát, ami főleg arra vonatkozott, hogy ne tegyen bele a dalba hajlításokat, meg hogy próbáljanak több hangot adni Helga mikrofonjára, és megfogadta. És tényleg nagyságrendekkel jobb is volt a döntőben. Szóval én pl ezt bírom benne, hogy meghallgatja a kritikát, tanul belőle, nem hordja az égben az orrát, és saját magát is öniróniával szemléli. Azt sem tudta igaziból, mi ez az egész Eurovízió, de ha már őt küldték, kiment, és becsülettel helytállt, a saját hazájából tapasztalható folyamatos pocskondiázás ellenére. Ezért is respect, Alex. :)
212. spinneli (válaszként erre: 211. - Joys)
2013. máj. 20. 11:53
Milyen új stílust??
211. Joys
2013. máj. 20. 11:48

Mindent elfogadok, ami pozitív ByAlexről, a sikerének is tudok örülni, csak azt ne mondja nekem senki-amit itt, vagy valahol máshol olvastam, hogy új stílust teremtett, ami hézagpótló a hazai zenei életben, mert ez nem igaz.


Kötve hiszem, hogy erre a stílusra igény van nálunk, de a jövő majd eldönti.

210. cicakaktusz (válaszként erre: 201. - 44b0c70634)
2013. máj. 20. 11:26

Nem az ócska zenét szeretem, nem vagyok Alex rajongója, bár tetszett a dala. Épp csak szurkoltam annak, aki versenyzett Malmőben, és mit ad isten, magyarul, agyarként a magyarokért. Mekkora egy megbocsájthatatlan bűn ez?!

Nem az a baj, hogy nem tetszett nektek, meg fikázzátok, mert nem. Az a baj, hogy képtelenek vagytok, voltatok szurkolni neki, míg sokunkat nem az összeesküvés-elméletek érdekeltek, hanem hogy jó helyezést érjen el. nektek meg az volt a bajotok, hogy nem esett ki az elődöntőben, nem lett igazatok, sérti a büszkeségeteket.

209. cicakaktusz (válaszként erre: 163. - Zebracsikó)
2013. máj. 20. 11:15

Ezt az egy infót csak ő nem vette még észre, de ahogy tűnik, nem is fogja!

Régen azért szurkoltunk, hogy az első tízben legyen a dalunk, mert akkor automatikusan mehettünk a következő évben. Ha így lenne most is, akkor többet köszönhetnénk Alexnek egy egyszerű tizedik helynél. De ez egy pár ember szerint szégyen!!!

2013. máj. 20. 11:09

az ESC továbbra sem a minőségről szól, ezt eddig is tudtuk, és ezután is így lesz. teljesen felesleges Alexbe belekötni, az eredmény szerint idén pont ő kellett oda, hiszen 10. lett.


zeneileg szerintem egy értékelhető volt (Anouk dala), hangilag még volt pár jó (izlandi srác, észt lány).

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook