Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen ellátások járhatnak egy megváltozott munkaképességű személynek? fórum

Milyen ellátások járhatnak egy megváltozott munkaképességű személynek? (tudásbázis kérdés)


8. jucika33 (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2021. júl. 15. 09:20
Tudom, hogy régebbi a kérdés, de... Azért írok, mert azt írjátok, hogy hivatalos helyen kap az ember választ. Én is kaptam. Három helyen három különbözőt. A 1818 egyszerűen nem vette fel, az e-mailre nem válaszoltak. A háziorvos nem volt képben, pedig ő intézi. A kormányablakban azt állították, hogy a táblázatban levő összegek nettó összegek és az összes munkaviszony alapján számolják ki. A leghivatalosabb helyen azt mondták bruttó összegek és az alőző évi fizetés alapján számolnak. A google pedig több órás keresgélés után sem adott választ, pl. hogy ebből a bruttóból mennyi a nettó..., járhat-e még valami, mi garantálja, hogy abba a kategóriába sorolják, ahová szerintem való (mert dolgozni nem tud) stb. Nem olyan egyszerű az ügy, azért kérdeznek sokan itt, tapasztalt sorstársaktól.
7. TAndi86 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 2. 12:26

Attól függ, hogy ez egy új minősítés, vagy korábban már kaptál valamilyen ellátást megváltozott munkaképesség címén. Ha "friss" a minősítésed, rokkantsági ellátásra lehetsz jogosult, azért a feltételes mód, mert az ellátás folyósítása biztosítási jogviszonyhoz kötött. A kérelmet és mellékleteit beadod a járási hivatalnál vagy kormányablaknál, a biztosítási jogviszonyodra vonatkozó adatokat pedig az ügyintéző lekéri a NAV-tól, nyugdíjbiztosítótól, OEP-től. 5 éven belül 1095 nap, 10 éven belül legalább 2555 nap, vagy 15 éven belül legalább 3650 nap biztosítási idővel kell rendelkezni, a táppénz pedig kieső időnek számít.

De ahogy előttem is írták, a kormányablakban biztosan részletes tájékoztatást adnak.

6. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 2. 07:56
1818-at felhívod...INGYENES!, akkor 2 perc és hivatalos infót kapsz személyre szabottan.
2021. febr. 2. 07:54

Ha 62 % rokkant vagy, feltételezem, hogy az egészségi állapotod 37%.

Alanyi közgyógy 30% alatt jár, egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás is 30 alatt úgy tudom.

A rokkantsági ellátás összegét a határozatban megállapították szerintem, ezen felül megvált munkaképességűeket foglalkoztató helyen tudsz dolgozni.

Kb ennyi jutott eszembe, de egy kormányablakos telefon tényleg sokat segítene, a szoc ügyintézők képben vannak jobban.

4. bozsu55 (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2021. febr. 2. 07:15

Fel sem tennék itt ilyen kérdést.



Fórumindítónak:

Míg idáig eljutottál találkoztál sorstársakkal,van apró információd,de erre van a hivatal ahol pontos, személyre szabott választ kapsz.

3. Lávli* (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2021. febr. 2. 06:43

De minden szépen írottan is megtalálható, csak be kell írni a Google keresőbe a kérdést.

Nekem pl. most nincs kedvem más helyett keresgélni.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 2. 06:40
Ilyen kérdéssel miért nem lehet felkeresni egy hivatalt akár telefonon és érdeklődni?Most hogy 10ember 10féle választ ad az mivel jobb?Nem bántásból,de ez hivatalos dolog,amit simán el kellene járnod..
2021. febr. 2. 04:53
62% rokkant , C 2 kat, milyen ellátások, pénzek, szolgáltatások járhatnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook