Étkezés (beszélgetős fórum)


30. jozsi.38 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
márc. 1. 07:49
az ilyenek azért nem jók, mert megnő az étvágya igaz, de később súlyproblémái lesznek ez miatt. Én óvatos lennék ezzel. Anno a lányom kapott egy tüdőgyulladást, ami miatt alig evett, sőt nem evett két napig. Így is vékony volt, de utána csont-bőr lett. Mondtam a dokinak, patikusnak, de azt mondták, hogy inkább ne adjak ilyesmit a gyereknek, lebeszéltek róla. Utána visszaszedte magára, amit a két nap alatt ledobott
29. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - Papája)
márc. 1. 07:45

gyerekként a levesben kizárólag a sárgarépát és a tésztát voltam hajlandó megenni csak. Anyám állandóan orvoshoz hurcolt, mert b@sztatták vele, hogy vékony vagyok. Válogatós gyerek voltam, aztán kamaszként kinőttem belőle. Válogatós gyerekek régen is voltak, nem csak ma.

Kedves FI, nem derült ki, mit nem akar megenni a gyerek. Én jópár trükköt bevetettem anno, hogy húst és zöldséget-gyümölcsöt egyenek, amikor ez a korszakuk beköszöntött.

Pl. sokszor volt fasírt, bolognai spagetti vagy zöldséges spagetti leves helyett, illetve vegyes saláta. A gyümölcsökből remek tejturmixot lehet csinálni, vagy gyümölcssalátát. De rakott karfiol is jó, azt is szeretik a mai napig

28. Borian (válaszként erre: 25. - Tai)
márc. 1. 05:29
Sosem enném meg a paradicsomos káposztát. Viszont nagyon fegyelmezetten tudok éhezni. :-)
febr. 29. 19:11

Én is nagyon válogatós vagyok. Mindig is az voltam. Sosem erőltettek rám semmit, ha nem ettem meg a főtt ételt, kaptam egy szelet vajas kenyeret.


Pont ezért én nem izgulnék azon, hogy sok féle kaját nem eszik meg a gyerek, éhen nem fog halni és egyen azt, amit szívesen eszik.


Most van a családunkban egy pont olyan kislány, mint én voltam/vagyok:DDDD


Most mindig fasírtot eszik. Előtte hónapokig csak csirkemellet evett. Mivel csak ezt eszi, most azt főz neki az anyja;)


Ja, ha nincs vitamin hiánya, akkor nem tömném feleslegesen vitaminokkal.

26. Blondie💋 (válaszként erre: 10. - Papája)
febr. 29. 16:59

Mi 6-an vagyunk testvérek, szegénységben nőttem fel,minden ki volt porciózva,de volt úgy is, hogy éhesen feküdtem le.

3 gyerekem van,egyik sem válogatós,kis korukban mindenhez hozzászoktattam őket.

Sokak szerint mázlista vagyok,de szerintem ehhez az is kellett amilyen gyermekkorom volt.

25. Tai
febr. 29. 16:55

A kommunizmusban nőttem fel,talán 7 éves lehettem amikor Anyám kitálalta a vacsorát,paradicsomos káposzta volt,közöltem nem vagyok éhes.Apám beküldött a szobába,közölte lehet lefeküdni,de ha meglátja hogy nyitogatom a hűtőt nagy pofon lesz :)

Nem volt este 9 óra bevertem a lucskos káposztát,mert nagyon éhes voltam :-)

Három gyermekem van,bizony azt esznek ami van így nőttek fel,soha nem maradtak éhesen,pedig volt olyan korszakom,hogy 3 műszak mellett kizárólag ócska rip-roppot ettek! Nevelés kérdése az egész!

febr. 29. 16:39

Lehet hogy a kislány egész életében válogatni fog. A fiam is válogatósan kezdte, a normál magyar kajáknak kb a 40 %-t hajlandó csak megenni még mindig ( baromfit halat, aminek tolla van szőre van, belsőséget nem hajlandó megenni ). 33 éves, minden nap hosszú egyeztetés előzi

meg a főzést, hogy mi az amit megeszik, nem hagy meg. És ráadásul nem is egyforma az izlésünk. Én már megszoktam hogy szűkebb a repertoár, tkp a jó ételeket szereti, de azért néha elég dühítő.


Amig suliba járt, a menza kaját sem ette meg csak nagyon ritka esetben, este én főztem neki.



,

febr. 29. 16:17
Utcabelim kislánya is kevés féle ételt akart megenni. Aztán vettek neki Apetister Juniort a tévé reklám után. Olyan étvágya lett a gyereknek, amit lát mindent megeszik. Egy próbát megér.
22. globus (válaszként erre: 21. - Globus)
febr. 29. 16:05
21. globus
febr. 29. 16:04
Nem tudom, ki emlékszik rá, volt valami bableveses, sajtos tanmese erről. Gyerek a játék hevében nem ment be ebédelni, hát eltettek vacsorára. Életében olyan finomat nem evett.
20. globus (válaszként erre: 18. - Ágio8405)
febr. 29. 16:00
Velünk is. Polyvitaplex drazsé, Mese sajt, meg valami vitaminos csokikorong...vizsgálgatták, nem vagyunk-e férgesek, vérszegények.
19. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
febr. 29. 15:51
Hány éves? Egyéb probléma, furcsasága nincs? Sokaknak pl szenzorosság okozza az ennyire durván szelektív evést.
18. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Papája)
febr. 29. 15:44
Dehogy újkori jelenség. Anyukámmal aki 60-ban született már orvoshoz rohangálnak vele akkor, annyira nem akart enni.
17. unom (válaszként erre: 14. - Lady Lavender)
febr. 29. 15:29

Tényleg? Akkor miért teljesen más a két lányom evés szempontjából?

A kicsinél szo szerint születése óta probléma az evés, sose érdekelte. Tipikus szöveg: de tegnap már ettem.

A naggyal nem volt hasonló gond

16. Lady Lavender (válaszként erre: 15. - Lady Lavender)
febr. 29. 15:01
Keso
15. Lady Lavender (válaszként erre: 12. - Alnisa)
febr. 29. 15:00

Minta. Edd ugyanezt!

Tinikent kesobb egy piciket :D

14. Lady Lavender (válaszként erre: 12. - Alnisa)
febr. 29. 14:47
A gyerekek a peldat kovetik.
13. globus (válaszként erre: 9. - Libikóka)
febr. 29. 14:31
Ma már oda kell figyelnie, hogy kevesebbet egyen :)
12. Alnisa (válaszként erre: 1. - Tbbze)
febr. 29. 14:27

Nekem a 10 évesem is válogatós, pár dolgot eszik csak meg.

Többit megkóstolni sem hajlandó. Még ilyen tipikus gyerekek kedvencét sem, hogy kakaós csiga vagy bolognai.

Ez van, majd tini korában vagy felnőtt korában több mindent megeszik majd. Én ezt már elengedtem úgy 2-4 éves korában.

11. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Tbbze)
febr. 29. 14:02

A nagyneném ovisan a sajat fejére borította a spenótot, hogy ne kelljen megennie. Az ovono nagyanyam csak alig sullyed el szegyeneben. Csak lett belole felnott.



Az apam miatt fel Pestet bejarta az oreganyam, mert legalabb majat egyen. Kikopte "pole, husi van benne".

Tipikus huszabalo lett tinikent.


Nem kell a gyereket tomni, futni utana. Egy ovis korunak tudnia kell, hogy itt a kajat, ezzel, vagy sem.

Elteheted kesobbre, de nem lesz snacky helyette.


En gyerekkent sem ettem meg mindent azonnal. Kesobb megkaptam, megtettek.


Most is ilyen vagyok. Ha eleg, elteszem.

10. papája (válaszként erre: 1. - Tbbze)
febr. 29. 09:45

Ez újkori jelenség. Szerencsére van mit enni, van választék is. Az én gyerekkoromban egyik sem volt, így mindent befaltunk, amit elénk raktak.


Ne kérdezd soha, hogy mit ennél.

Ne tegyél elé többfélét, ne adj választási lehetőséget.

Ne próbáld folyton etetni, elég napi 3x, hogy kiürülhessen a gyomra, érezzen éhséget.

Ne érezze azt hogy aggódsz érte.


Nem tudom hány éves, de ha nagyobb, akkor szolgálja ki magát, fedezze fel a lehetőségeket.

9. libikóka (válaszként erre: 8. - Globus)
febr. 29. 09:27

Nekem nem volt ilyen,,de ismerősnek igen.

Megértettem a tépelődését,(amúgy is vékonyka gyerek),,nehéz volt, vagy lehetett volna azt mondani ,,eszed nem eszed ez van.

Sok sok türelem,,próbálkozás,,kínálás,,de nem tukmálás,,,kell hozzá.

8. globus (válaszként erre: 3. - Bichi)
febr. 29. 07:42

Szerintem vannak kivételek... én kölykömnek alsó tagozatban azt mondta napközis tanító nénije, hogy SEMMIT nem eszik sosem, és teljesen igaza volt, otthon is csak azt, ami fogára való volt. Megesett, hogy dicséretet írtak az üzenőfüzetbe, ha rendesen ebédelt :D

Már elmúlt 30, zöldséget-gyümölcsöt, savanyúságot, leveseket, krumplit, olajban sülteket most sem szereti. Viszont megeszi a garnélát, homárt, totál egzotikus dolgokat, pedig ezeket gyerekkorában még csak nem is látta.

7. Borian (válaszként erre: 1. - Tbbze)
febr. 29. 06:57

Ne izgasd magad. Én is rosszevő, válogatós voltam, mégis túléltem a gyerekkoromat. Most is van egy csomó minden, amit nem bírok megenni (főleg húsfélék, belsőségek, a tej szerintem csak tehénből jöhet stb.) és most sem a kajálás áll az életem középpontjában. Ennek annyi hátránya van, hogy pocsékul főzök, viszont előny, hogy a férjem átvette a konyhát és sosem volt súlyproblémám.

Take it easy!

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Tbbze)
febr. 29. 06:57

Nem tudjuk mi az az alapanyag amit megeszik,,azt lehet próbálni ,variálni.

De egyetértek a többiekkel(kivéve 5)

Oviban mit mondanak?

febr. 29. 06:46
Nyaklevest!
febr. 29. 01:17
ne engedd,hogy mar kicsi koraban annyira valogasson,mert akkor kesobb csak rosszabb lesz ez!
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Tbbze)
febr. 28. 23:18

Csak akkor tudja ugyanazt enni, ha ugyanazt adod, tehát ez rajtad múlik. Én mindig úgy gondoltam, hogy ha a gyerek nem eszik meg valamit, mert éppen olyanja van, és erre a szülő nekiáll "pánikolni" és inkább megcsinálja, azt, amit a gyerek "óhajt", azzal a legrosszabbat teszi. Én sosem tettem, a gyerek meg egy-egy étkezés kihagyásától nem hal éhen, és megtanulja, hogy nem az van, amit ő akar.

Érdekes ez, mert nálunk ez olyan szinten bevált, hogy ha más állítólag finnyás gyerekek jöttek, pont úgy voltak ezzel, mint a fiam, hogy ez van, együk meg, mert finom. Sosem felejtem el, mikor egyik anyuka jött a fiáért ebéd után, és mondtam, hogy spenótos tészta volt ebédre, akkor mondta, hogy az ő fia azt meg nem eszi, mire közöltük vele, hogy ahhoz képest 2 adagot evett, ahogy a fiam is.

Más fórumban is írtad, hogy nem könnyű a gyerekeddel, de hidd el, nem rossz módszer, ha megpróbálod figyelmen kívül hagyni egyes igényeit. Ez persze nem jelenti azt, hogy ha 1-2 ételt nem szeret, akkor csak azért is azt főzd, de meg kell neki tanítani, hogy sajnos nincs mindig az, amit ő szeretne....

febr. 28. 22:42

Az az ötletem, hogy ne izgasd magadat!!!!

Egy gyerek sem halt még éhen, ha volt kaja a környezetében!


Arra viszont figyelj, hogy ne csinálj ügyet belőle, hogy mit és mennyit eszik, mert nagyon gyorsan ráéreznek a kicsit, hogyan lehet befolyásolni a nem evéssel anyukát!!!!

febr. 28. 22:28

Sziasztok!


Szeretnék tanácsot, ötleteket illetve recepteket kérni azzal kapcsolatban, hogy kislányom aki màr óvodás nagyon válogat. Pontosabban alíg eszik meg valamit, szinte mindig úgyanazt eszi.

Ilyen esetben milyen ételeket főznétek, mit adnátok neki, hogy végre többfélét egyen.

Ötleteket, tanácsokat szeretnék kérni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook