Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti alvás fórum

Esti alvás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. aug. 27. 22:15
Én nem fogok leállni senkivel sem vitatkozni,de sok a kezdő én úgy látom. Ha valaki gyermeket válal az válalja az összes kényelmetlenséget is. Ne legyünk fáradtak felkelni hozzá ha muszály, és ne tegyük magunk mellé mert úgy kényelmesebb. Nehéz én tudom. Nem is szívtelenségből írtam ezeket, hisz élek halok a gyerekeimért. De a kezedeti "szívtelenség" meghozza gyümölcsét higyjétek el. És ne felejtsétek van férjetek és párotok aki ugyanannyi figyelmet igényel mint a szülés előtt.
26. bf5264a5b9 (válaszként erre: 19. - Anikko)
2010. aug. 27. 22:15
16 napos csöppségről szólt a kérdés... :)
25. kszisz (válaszként erre: 5. - Szupika)
2010. aug. 27. 22:13
Hiába esik neki jól, ne azt csinálja??? Igenis azt csinálja, ami jól esik neki!!!! És egyáltalán nem törvényszerű, h nehéz kiszoktatni utána az ágyból a gyerkőcöt!!!! És ki tudja, lehet nem is akarja...csak mások ezt várják... :S
2010. aug. 27. 22:13
Helyes-helytelen ezt mindenki maga érzi, nekünk egy szobánk van a nagy fiam aki idén töltötte a 7 éves kort 2,5 éves koráig velünk aludt majd kapott egy tuti kis ágyat és büszkén aludt benne, miután megszületett a nagy lányom ő is természetesen velünk aludt, de most 6 hónappal ezelőtt megérkezett a kis tesó és szűk lett a szülői ágy így a pindurom mellettem alszik a nagy lányom aki 2 éves pedig a gyerek ágyban és nem panaszkodott és ha jön hozzánk valaki annak semmi köze hogy ki-mi hol alszik és hogyan.
23. a305cbacd8 (válaszként erre: 14. - Szupika)
2010. aug. 27. 22:12
Az hogy valaki átalussza az éjszakát nem csak szoktatás kérdése, hanem gyerekfüggő is.
22. patyoma (válaszként erre: 8. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 27. 22:11

Az én lányomat egyszer hagytuk sírni, de soha többé, mert nem vett egy idő után levegőt.Bekapcsolt a légzésfigyelő én meg bőgtem utána egy óráig, ölelgetve agyereket.


Nem szabad sírni hagyni őket, soha. Nem azért sírnak, mert irányítani akarnak, hanem valami gondjuk van és nekünk azt a gondot meg kell szüntetni. Ha azzal szüntetjük meg, hogy velünk alszik, akkor azzal.

21. ancsyangel (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. aug. 27. 22:10

szia nekem 3 hetes a kislányom és az éjjeli első szopi után ott ragad mellettünk rendszeressen bár 3.baba de féltem hogy ez baj lesz míg ezt a cikket el nem olvastam:

[link]


megnyugtatott és igaz hogy sokkal kipihentebb vagyok. Olvasd el megéri és magadat is megnyugtatod :)

Ja és a tőrténethez hozzátartozik hogy a nagylányom is sokáig mellettem aludt és most teljessen nyugodtan alszik külön szobában külön ágyon és az átszoktatás se volt nagyon nehéz.

2010. aug. 27. 22:09

Szupika!


Nekem is van nagyobb, közepes, és kisebb is! az egyik mellettem aludft el, és megkapott MINDENT, mégis volt vagy három éves, mire átaludta az első éjkszakáját. Most 5 és még most is sokszor átjön éjjel. A kisci egy éves elmúlt, és egyedül alszik a saját ágyában. Pedig nem csináltam semmit másképpen. Egyszerűen csak ahány gyerek annyi féle. Az anyának a babája igényeihez kell igazodnia.


Egyébként létezik olyan kiságy amit a szülői mellé lehet tolni, így mégis együtt vannak, de külön.

19. anikko (válaszként erre: 8. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 27. 22:08

Tény hogy nem lehet minden gyereket sírni hagyni, bár egy 1 hónaposat meg pláne, de szerintem egy 16 hónaposnál ne adjuk meg magunkat ha sír(hacsak nincs baja) mert azzal azt tanulja meg hogy elérhet bármit ha kitartóan sír!

Ettől függetlenül szerintem nem baj ha anyucival alszik. Hajnalban én is átveszem, mert ott tud nyugodtan aludni. Idővel úgy is kellemetlen lesz neki, hogy nem fér el rendesen és a kiságyban több helye ven, vagy éppen apa horkol :)

2010. aug. 27. 22:08

Szia!Hát szerintem aludj vele.Az én fiam 19 hónapos és 3 hónapos kora óta velünk alszik.Tudom ez a maí világban nem trendi és sokaknak a hajuk az égnek áll amikor meghallják,hogy velünk alszik a gyerek de nem érdekel.Sem a férjemet sem engem nem zavar és a kisfiam is így nyugodt akkor meg kinek mi köze hozzá.Szerintem a világ legcsodáatossabb dolga a gyerekkel aludni.Annál jobb nincs(szerintem)mint amikor úgy alszunk el,hogy átkarolja a nyakamat,és én is akkor vagyok nyugodt ha ott szuszog mellettem.Én senki véleményével nem foglalkozom.

Nekem is sokan mondták,hogy hagyjm sírni a kiságyban és akkor majd megtanulja...na ezt az én gyomrom nem veszi be,sőt felháborítónak tartom mert az a gyerek nem sír véletlenül szerintem.Természetes dolog ha egy gyerek igényli a szülő közelségét,hiszen ki másra számíthat egy picike mint az anyjára.Ha újra kezdeném sem altatnám külön,sőt az első pillanattól kezdve velünk aludna!

2010. aug. 27. 22:08

Nem hiszem, hogy elrontanád. A gyerek megszületik, és egyből mindene meg akarjuk tanítani, mindent megg kell szoknia. Hát kipróbálnám ezt én felnőtteken. Lássam ők hogyan bírnák, főleg azokon, akik ilyen elméleteket gyártanak.



Minden szülő azt szeretné, ha a gyereke ügyes, aranyos gyerek lenne. Hát szerintem ehhez, először is sok-sok szeretet kell, sok-sok gondoskodás, kitartás, türelem....az erőszak nem vezet sehova sem, csak viselkedészavaros, később megkeseredett felnőttekhez.

2010. aug. 27. 22:07
Nálunk is ugyanez van, már nem is teszem be a kiságyába, hanem mellettem alszik. Most a 3 éves nővére alszik a kiságyában. De ha nekik így jó....akkor nekem tökéletes:-)De nála is ez volt míg kicsi volt, majd kialakul. Ha szüksége van Rád, akkor nehogy megtagadd tőle csak azért mert "ez a szokás"! :-)
2010. aug. 27. 22:05
Bocsánat nem az előttem író írt hülyeséget. A sírni hagyásra értettem! Sorry!!!!!!
14. szupika (válaszként erre: 8. - Bf5264a5b9)
2010. aug. 27. 22:05
Ez legyen a te dolgod, én ezt tapasztalatból tudom 21 és 18 évesek a lányaim, 2 éves a fiam aki már most külön szobában alszik egyedül, este 8-tól reggel 7-ig. Egyetlen egyszer sem kel fel éjjel, igaz megszenvedtem vele, de az hogy hagytam sírni, nem azt jelenti, hogy ordítani és felelőtlenül. A gyerek ki tudja használni a szülőt és rászokik a törődésre pont olyanoknál, akik azt gondolják, hogy nem szabad sírnia, mert felébreszt valakit. És? Fontosabb egy gyereket a rendszerességre szoktatni, mint hogy azon izguljak hogy nem alszom ki magam egy-két éjjel.Vagy hogy valaki a családból. Csak akaraterő higyjétek el.
13. bf5264a5b9 (válaszként erre: 11. - 6f7760b318)
2010. aug. 27. 22:05
És akkor amit én írtam, az miért is hülyeség?
12. kszisz (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. aug. 27. 22:04

"Tudod", h nem jó... És érzed is??? Azért mert azt mondják, h jobb neki külön, nem biztos, h nektek is jobb úgy! Minden gyerek más és más, a szülők szintúgy, kinek az együttalvás, kinek a külön alvás válik be! Ha tudtok úgy aludni, h ott van veletek, miért nem teszitek? Vagy próbáld meg, h szépen elalszik melletted, várj egy darabig, legalább 20-30 percet, míg tényleg mélyen elalszik és tedd akkor át a kiságyba! (néhány napig a kisfiammal ezt játszottuk és bevált)

Mi sosem aludtunk együtt (kivéve egy átmenti időszakot), de nem azért mert mások ezt súlykolták belém, hanem mert én/mi egyszerűen nem tudok/tudunk úgy nyugodtan aludni, h mellettem/mellettünk alszik bármelyik gyerkőc is...Próbáltuk, meg persze előfordult, h belealudtunk a szopizásba, de aztán ment vissza mindenki a helyére.

Az a helyes, amit a szíved diktál!!!!

2010. aug. 27. 22:04

Bocsi, de hülyeséget írt az előttem szóló! Itt egy dologba kell belegondolnia mindenkinek, és mindjárt máshogy fogja látni az egész helyzetet! A bébi amíg bennünk fejlődik hallja a belek mozgásaitól a szívdobogáson át a légzésig minden mozzanatunkat! Amikor megszületik, mindez eltűnik. Nekünk sem jó, ha valami amit megszokunk, hirtelen eltűnik az életünkből. Bele kéne gondolni végre, hogy min megy át egy baba a születése után!!!!!!

Igenis szüksége van az anyjára. Hogy ismét hallja a légzést, a szívdobogást, a nyelést és minden egyebet!

Ehhez viszont elengedhetettlen a testi kontaktus,így érthető a sírás. Nem láttam még 30 éves embert az anyja ágyában aludni,és cumisüvegből enni. Ha a baba igényli, igenis magunk mellé kell venni a kicsit. Így az egész család nyugodtan alhat. Arról nem is beszélve,hoyg anyának is sokkal megnyugtatóbb, ha maga mellett tudja a kicsijét. Nyugodtabb is, és a sírásra is gyorsabban tud reagálni.

2010. aug. 27. 22:02

Sajnos az összes könyv azt írja, hogy hagyni kell sírni. Nekünk Dr. Spock 'bibliánk' van (anyósom szerint ez a szentírás) és abban írnak ilyeneket, hogy hagyni kell sírni, egyedüllétre kell szoktatni, ha nem eszik kanállal 1 éves kora után akkor elé kell rakni az ételt, és vagy megeszi vagy éhes marad és így tanul meg kanállal enni...


Na én ezt a cuccot már nem olvasom. Az én nagyfiam, imádok hozzá bújni, nem szakad le a kezem, hogy etetni kell, megszakad a szívem ha sír. Lehet hogy elrontom vele, de azt gondolom, hogy most még szüksége van rám.

9. a305cbacd8 (válaszként erre: 5. - Szupika)
2010. aug. 27. 21:59

Honnan veszed azt, hogy egy 16 napos csecsemőnek jót tesz az, ha sírni hagyják. Én az ilyesmin csak felháborodni tudok. Miért kell az a csecsemő már ilyen korán megtanulja, milyen az ha anya magamra hagy.

A csecsemőnek maximálisan az anyára van szüksége, mi meg azért vagyun anyák, hogy ezt biztos1tsuk. Hát a magára hagyás nem jelent neki biztonságot.

8. bf5264a5b9 (válaszként erre: 5. - Szupika)
2010. aug. 27. 21:57
Erre annyit mondanék, hogy én csináltam ezt, hogy "hagyd sírni, majd megszokja" és az 1 hónapos kisfiam addig sírt míg összehányta magát, és majdnem megfulladt... szóval ennyit arról hogy hagyjuk sírni a gyereket!
2010. aug. 27. 21:57
Én altatásban és szoptatásban a jótanácsokat elfogadtam, de úgy alakítottam az életünk ahogy nekünk jó volt.
2010. aug. 27. 21:56
Nálunk ugyanez volt, nem akartam behozni hozzánk a nagy ágyba, úgyhogy beköltöztem én a gyerekszobába egy vendégágyra, bedugtam a kezem a kiságyba, és így aludtunk :)
5. szupika (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. aug. 27. 21:56
Próbáld meg kicsit hagyni sírni. Semmi baja nem lesz hidd el. Esetleg a párod menjen át másik szobába, hogy őt ne zavarja.Szerintem semmi képp ne szoktasd magadhoz, hiába esik neked is jól, sokkal nehezebb lesz külön tenni. Higyj nekem, én is átestem ezen.
2010. aug. 27. 21:56
Amúgy miért ne lenne jó az, ha a gyerek az anya mellett alszik. Szerintem lassan le kellene építeni a tévesen felépített elképzeléseket, elvárásokat, és a legjobb az lenne, ha minden anyuka az ösztöneire hallgatna, és nem a jótakarókra, akik már el is feledték, hogy annakidején titokban bizony ők is a babával aludtak.
2010. aug. 27. 21:53
Igényli az anyukáját. Természetesen vedd magad mellé, ha így jó mindkettőtöknek. Az alvásra szükség van.
2010. aug. 27. 21:52

Kicsi még, szüksége van a közelségedre...

Nem tudom hol van a kiságy, de ha esetleg nem nálatok, lehet megoldás lenne, ha mellettetek lenne.

Én bizony a kisfiammal egy jódarabog együtt aludtam, aztán egy idő után elkezdte zavarni Apa horkolása, és nem tudott pihenni. Akkor kezdtem el, hogy a saját, ágyába, saját szobájába raktam le aludni. Szépen beleszokott, nem volt gondunk.

Ma már nem is tudna mellettem aludni, hiszen 3x körbe járja a kiságyat álmában. :D

Hallgass az ösztöneidre, és ha úgy érzed jónak, aludjatok együtt nyugodtan... úgyis olyan hamat elrepül az idő. :(

2010. aug. 27. 21:46

Sziasztok!

16 napos a kisfiam és éjjel nem akar a kiságyában aludni, csak velem.Ha evett és elaludt beteszem a kiságyba, 5 perc és fent van és sír, ahogy mellém veszem már alszik is.Tudom ez nem jó így de az se állapot ha végigüvölti az éjszakát és egyikünk se alszik!

Mit csináljak mi a helyes??

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook