Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2012 - gyertek tervezzünk együtt! :) fórum

Esküvő 2012 - gyertek tervezzünk együtt! :) (beszélgetős fórum)


41. Alkeszosz (válaszként erre: 40. - Huldra)
2011. febr. 9. 17:13

Hogy érted?

Ezek már tök jó dolgok.

A lábasjószágokon meg majdnem feküdtem. :):):)

40. Huldra
2011. febr. 9. 16:46
Mi ételen-italon tudunk szerencsére többet spórolni: nagypapám édesapámmal karöltve borászkodik, másik nagypapám apóssal együtt felnevelnek pár lábasjószágot, nagybátyám vállalja a "töményt". De amit nyerünk a réven, azt elveszítjük a vámon...
39. Alkeszosz (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2011. febr. 9. 16:30

Persze.

Az első lényeges dolog, hogy érdemes mindent kézben tartani. Vannak szervezők, akik mindent elintéznek, de lényegesen többe kerül a dolog.


Csináld magad, ha spórolni szeretnél! :)


Az egyik legfontosabb , hogy lehetőleg olyan helyszínt válasszunk ahol az ital, a kávétól a vodkáig bevihető.

Az ital miatt elég csúnya végösszegek születhetnek. Hallottam már 1 milliós italfogyasztásról is, mert ha pl egy pohárka csokilikőr éttermi áron 3-4 ezer forintba kerül, a 2 dl-es üdítő 300 Ft-ba, akkor bizony csúnya végeredmény születhet egy közel 100 fős vendégsereg esetén.


Ha az italt bevihetjük, akkor keressünk meg egy italnagykert, akik kihozzák amit rendelünk, a megmaradt italt és göngyöleget visszaveszik, értejönnek. Amikor szállítanak, vagy visszavisznek dolgokat, legyünk ott az étteremben, és tételesen vegyünk át mindent!

Érdemes odamondogatni a pincéreknek, hogy vendéglátók voltunk mi is anno, csak hogy vegye a lapot, és ne lopjon. :):)


Lehet hozni italt környező országból, ha valamelyik ismerősünk gyakran kilátogat.


A legtöbb étterem gyönyörű rendezvényteremmel rendelkezik. Sok esetben teljesen fölösleges a díszítés. Az is egy jelentős megtakarítás, ha már mindenáron díszítünk, akkor azt ne bízzuk külsősre.

Fölösleges túlrendelni a tortát, és a süteményt. Alig fogy . Persze arra gondoljunk, hogy ezt csomagoljuk majd a vendégeknek, de ne rendeljünk túl sokat, mert nem sok fogy belőlle.


Jó zenészt már 60 ezer forinttól, vőfélyt 40-60 ezr fotóst, videóst 50-50 -ért már lehet találni.

Aki ez alatt az összeg alatt vállal munkát esküvőn, az vagy rokon, vagy a legtöbb esetben kontár. És ez lényeges pont.


A ruhát Ukrajnából a legolcsóbb behozni,vagy használtan megvenni. Sokat lehet spórolni azzal, ha nem a méregdrága szalonok ruháit béreljük.


A legeslegolcsóbb étel akkor van, ha sikerül kibérelnünk egy iskola ebédlőjét. Ott vannak konyhások, meg szakács is, és ráadásul minden ital bevihető.

Megéri azért bedobni közéjük egy segítőt, mert ott is eltünhetnek dolgok. :)

A meghívó sem olcsó mulatság. Fölösleges 500 Ft, és attól drágább meghívót készíteni. egy kissebb vagyon. vannak akik jól, és nagyon olcsón készítenek meghívót. Érdemes szétnézni a neten.

A virág sem olcsó, ezért érdemes összebarátkozni egy virágboltossal.


A költségvetésnél, számolhatunk a fejenként 10 000 forintos kiadással étel, és ital tekintetében. Hülyén hangzik, de érdemes szelektálni. Ha minden "iwiw ismerőst" :) meghívunk, akkor lesz egy nagyon drága esténk.

Másrészt a barátokkal, csaphatunk előtte , utánna egy nagyszabású bográcspartit pl. Akkor nem lesz sértődés. de ésszerű olyan rokonokat barátokat hívni, akik azért ajándékoznak 10 ezret minimum.

Hülyén hangzik, de ha spórolás, akkor ez is benne van.

38. spinneli (válaszként erre: 35. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 15:12
én kiváncsi lennék általános spórolási technikákra ha van kapacitásod leírni őket.
37. spinneli (válaszként erre: 33. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 15:11

hál isten a mi barátaink nem ilyenek.

:)

36. spinneli (válaszként erre: 31. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 15:09

Hát én nem várok el összeghatárt, mindenki annyit ad, amennyit akar és tud.

:)

35. Alkeszosz (válaszként erre: 34. - Huldra)
2011. febr. 9. 14:59

Elég sok dolgot tudok a témáról, különösen arról, hogyan lehet spórolni, de ügyesen kihozni.


A mézsör érdekesen hangzik, azt megkóstolnám. :)


Ha bármilyen kérdésed lenne, akkor kérdezz bátran, a tapasztalataimat szívesen megosztom bárkivel.

34. Huldra (válaszként erre: 33. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 14:55

Nálunk pont az említett kategória miatt vállaltak el a társaságból efféléket, hogy akkor beleszállnak annyival, hogy lefőznek pl. 50-60 liter mézsört,- az nagy segítség nekünk is, és nekik sem kell csúfosan a zsebbe nyúlni.


Valamint tényleg jó ez a téma, mert sok a buktató, apró dolgokon való elcsúszás, ezért jobb időben elkezdeni szervezkedni, beszélni róla. Mindig hall újat az ember.

33. Alkeszosz (válaszként erre: 32. - Huldra)
2011. febr. 9. 14:49

Persze ez érthető. Egyre kevesebb lagzi is van hasonló dolgok miatt.

Csak igazság szerint, majd egy év van adva arra, hogy összespórolják azt a pl 10 ezret.

De olyan helyzet is előállhat, hogy nem mennek el anyagi okok miatt. Ez is érthető.


De amikor a haverok vergődnek a legjobban, meg locsolják a piát, és a végén meg elsunyizzák a menyasszonytáncot, az azért nem tisztességes.


Zenészként gyakran látok érdekes dolgokat. Többet vagyok lagziban mint mások, mert ez a munkám. Tényleg vannak furcsa helyzetek. Sajnálom a párokat ilyen helyzetben.

32. Huldra (válaszként erre: 31. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 14:44
Másrészt nálunk a baráti társaság egy tisztes része még nem nagyon rendelkezik önálló keresettel, vagy épp pályakezdő szinten van,- ez a réteg sem tud nagyon röpke tízezret adni a táncnál.
31. Alkeszosz (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2011. febr. 9. 14:35

Nem biztos hogy az a hülye, aki azt várja hogy megtérüljön a költség a menyasszonytáncból.

Én gyakran látok más hülyeségeket.

Pl egy csomó havert meghív xy, akik szétisszák magukat, és összedobnak négyen öten vagy 5 ezret a menyasszonytáncnál.

Az ilyen haverok végigpotyázzák az estét, a menyasszonytáncnál meg fel se állnak, vagy ha mégis, akkor néhány ezressel letudják.


Azért ha már lagziba megy valaki, akkor szerintem pofátlanság fejenként 10 000 alatt táncoltatni.

Persze sok az a pénz, de kb ennyibe kerül egy ember is, és ezt szinte mindenki tudja.

30. spinneli (válaszként erre: 26. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 14:16
Én kb. a piafedezetet látom visszatérülni, szerintem manapság már nincs olyan hülye aki azt várja, hogy a komplett lagzi visszatérül-persze ha átlagos életkörülmények között élőkről beszélünk.
2011. febr. 9. 12:31

Nekünk van egy egyszer használt :) menyasszonyi ruhánk eladó. Természetesen menyasszony nélkül. :)


Szerintem kb fél áron oda tudjuk adni, mert nem használjuk. :)

Próbáltuk hálóruhának, de meleg, futni sem tudtunk benne, halászásra meg nem fognám be. Függönyünk pedig van.:):)


Ha valakit esetleg érdekelne, dobjon egy privit. Ugyanitt esküvői zeneszolgáltatás is elérhető.

28. CsillagTM (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2011. febr. 9. 12:27
hát, nem tudom...szerintem azért nem feltétlenül vacak, ami olcsó, de azért nehogy koppanj. ha adsz mélcímet, elküldöm azt a tételes listát, meg egy kb költségvetést, amit a 2011-es menyáknak csináltam.
27. Huldra
2011. febr. 9. 12:15
Nos, akkor én is idevetődöm, mi is jövőre, nyárra tervezzük az esküvőnket.
26. Alkeszosz (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2011. febr. 9. 12:11

:):)


Igen. Valamikor ez így is volt. Ma meg már az is nagy dolog, ha visszajön az a pénz, amibe került a lagzi.

25. spinneli (válaszként erre: 23. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 12:06

A pia pénzt ki lehet fizetni a mennyasszony táncból.

:)

24. spinneli (válaszként erre: 20. - CsillagTM)
2011. febr. 9. 12:01
a ruhát nem számoltam bele, mert nagymamáimtól kapom, helybérlésért nem kell fizetni, templomi szertartás nem lesz....a dekoráció ismerősön keresztül kedvezményes...kb. így jött ki 800.000 ft, de persze ez még nagyon előzetes kalkuláció..valószínűleg fentebb lesz, remélem 1 millánál nem fog többe kerülni.
23. Alkeszosz (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2011. febr. 9. 11:57

Persze meg lehet csinálni, de olcsó húsnak híg a leve alapon, bizony nem biztos hogy jó ötlet ezt a megoldást választani.

Egy jó videós fotós, zenész vőfély is kell. Már csak ezek a dolgok Minimum 200 ezer. A ruha alsóhangon 100 000. És ha 84 embernek ízletes és bőséges italra és ételre tervezünk, akkor a megmaradó 500 000 Ft nem elegendő.

Persze a minőség rovására lehet spórolni, de én a vendégsereget ritkítanám ahelyett, hogy 84 embert "éheztessek". Idézőjel!!! :)

22. CsillagTM (válaszként erre: 21. - Alkeszosz)
2011. febr. 9. 11:24
hát azért ha olcsó a kaja (mondjuk 3-4e), és be lehet vinni az italokat (vidéken sokszor lehet mindent), akkor piával együtt kijöhet5-6e/főből.
21. Alkeszosz (válaszként erre: 20. - CsillagTM)
2011. febr. 9. 10:53

Ez így igaz!

84 fő esetén a 800 000 forint bizony nem elég. Az enni-inni való átlag 10 000 a minimum.

És már az is 840 000 .

20. CsillagTM (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2011. febr. 8. 22:38

hú, 84 főre 800 000? az elég kevéske sztem...

ha csak a minimumot nézem:


ruhák 100e

zene 50e

fotós, videós 100e

dekor, virágok 50e

kaja 3000/fő 250e

meghívók, ültetőkártyák, hivatalos költségek, stb. 50e

pia 2000/fő 150e


ez máris 750e, és ebben még egy csomó minden nincs benne...

19. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2011. febr. 8. 22:33
bezony, júli vége:)
18. spinneli (válaszként erre: 17. - 37e67b7c89)
2011. febr. 8. 19:26

:)


Milyen ruhát szeretnél?

17. 37e67b7c89 (válaszként erre: 16. - Spinneli)
2011. febr. 8. 16:50
igen, már ő lesz a koszorúslány! :)
16. spinneli (válaszként erre: 15. - 37e67b7c89)
2011. febr. 8. 16:47

Hát úgy biztosan.

Aranyos lesz a babó az esküvőn.

:)

15. 37e67b7c89 (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2011. febr. 8. 16:45
Aha, hasonló okok miatt mi is, meg most én itthon vagyok GYED-en, nyáron megyek vissza dolgozni, akkor már jobban félre tudunk tenni.
14. spinneli (válaszként erre: 13. - 37e67b7c89)
2011. febr. 8. 16:44

Eddig 84 főt számoltunk...kb. 800.000 Ft-ot gondoltunk rászánni.

Azért is lesz jövőre, mert addig tudjuk összegyűjteni.

:)

13. 37e67b7c89 (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2011. febr. 8. 16:42
kb hány fővel terveztek? Mi azért is halasztottuk el, mert elég nagy a rokonság, baráti társaság, nem lesz olcsó mulatság.
12. spinneli (válaszként erre: 10. - 37e67b7c89)
2011. febr. 8. 16:40

Nekünk egy helyi középiskola aulájában lesz-ott nem kell bérleti díjat fizetnünk.

Plusz mivel tavasszal lesz, jobb is ha zárttéri.


Kicsit extrább lesz a milyenk olyan szempontból, hogy mint írtam nem szeretnénk sem lagi zenekart, sem vőfélyt, vagy ilyesmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook