Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2011 fórum

Esküvő 2011 (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
311. Judita79 (válaszként erre: 321. - CsillagTM)
2010. júl. 27. 12:38

az 5eFt az nagyon sok! ne menj bele annyiért!! járj körbe! Pláne miskolcon, nekünk 4500Ft-ért ajánlottak szállást,Siófokon közvetlen a lagzi helyszínén, a balatonparttól 10m-re! neked meg a városban 5eFt-ért???? na ez pl. határozott lehúzás!

kérdezd meg a lánykolit, meg a kós koliját! tuti hogy megúsznád olcsóbban szerintem!


mi kb. 40 főt szállásolunk! de sokakat el is tudunk majd helyezni, szóval lehet csökkenni fog a számuk! én eleve belekalkuláltam az esküvőbe a szállás díjat, amit amúgy 3efT/fő áron találtunk siófokon is.....

agyalj még ezen kicsit!

2010. júl. 27. 10:39
tanulságos...jó lenne tudni, h mikkel szoktak még próbálkozni, hogy oda lehessen figyelni rá.
2010. júl. 27. 10:31

Az előbb találtam ezt a cikket. Egy tanulság, amire még figyelni kell.


Tékozló Homár

Mire kell figyelni az esküvő szervezésekor?

2010.07.27. 07:59 | szily

esküvő naiv ügyfél


Ha üdülési csekkel fizetsz, levesznek még 30 százalékra és aztán megpróbálnak megszívatni egy, a szerződésben persze nem szereplő szervizdíjjal. Plusz öltözés a vécében, utána jatt-torta. Orsolya a Fortuna szállodahajón tartotta az esküvőjét.


Az esetem jól példázza, hogy a naiv ügyfél nem teljesen hülye is feltétlenül, de annál jobban fáj neki, ha átverik, mert legalább felfogja.


Szombaton összeházasodtunk a párommal, az ünnepi vacsora helyszíne az volt, amit már több, mint egy évvel ezelőtt kinéztünk magunknak egy sétánk alkalmával. Első látásra szerelem volt (ez is :), nem merült fel bennünk, hogy más, olcsóbb helyszínt keressünk a nehézségek ellenére sem, mert annyira ragaszkodtam hozzá. Pedig azok akadtak bőven.


A Fortuna Szálloda és Étteremhajó ( [link] ) rendezvényszervezője vérbeli profi, azonnal detektálja naiv ügyfelet és pontosan tudja, hogy emelje meg a költségeit.


Rögtön azzal kezdett, hogy kérdésünkre elmondta, a honlapon csalogató akció, miszerint minden náluk ünneplő párnak biztosítják a szállást a nászéjszakán, csak bizonyos számú meghívott vendég után jár. Ezen nem is akadtunk fenn túlságosan, számítottunk rá. A szerződést megírtuk, foglalót kifizettük, erről elismervényt is kaptunk. Boldog voltam, hogy kedvenc helyem, a Margit-sziget előtt, a Dunán ringatózó hajón koccinthatunk a nagy napon.


Majd a teljes (megfelően nagy) összeget is kifizettem hettekkel a rendezvény előtt, részben üdülési csekk formájában, aminek elfogadásáról a honlap is biztosít.

El is fogadta a szervező + 6 % és + ÁFa rászámításával.

Amikor jeleztem neki, hogy a dolgot nem értem, hiszen tudtommal (és tapasztalatom alapján) az az utalvány annyit ér amennyi rá van írva és ezen felül nekem semmit nem kell fizetnem, nagyon meglepődött.

Annyira tudatlannak vélt, hogy igencsak elkerekedett a szeme, mikor visszakérdeztem. Válasza a miértre: " Hát, mert ez egy esküvő..."

A pumpa elkezdett felmenni, de gyorsan osztottam-szoroztam, mi éri meg jobban, kihajtom belőle az igazam és így spórolok úgy 13 ezernyi forintot, vagy odaadom neki a kért plusz összeget, és

akkor nagyobb eséllyel nem köpnek bele a pezsgőbe. Végül az utóbbi mellett döntöttem.

Finoman az értésére adtam, hogy mit gondolok a dologról, de mivel még mindig itt akorom tartani a vacsorát, tegye el a pénzt. Eltette. Erről elismervényt már nekem kellett kérnem, amit egy sima A/4-es lapra akart írni minden sallang nélkül. Mondtam, ez így nem jó, itt a szerződés, erre írd, mellékletként, az oldalt számozd, csatold, írd alá, pecsételd le. Megtörtént.


Mindeközben a tetthelyen izzasztó hőség és rettentő sok szúnyog volt, ezt szóvá tettem, de azt mondta ne aggódjak, van itt légkondi. Július 24-én az ablakok zárva lesznek, szúnyog nem lesz, viszont kellemes klíma igen (a honlap tanúsága szerint is minden rendezvénytermük klímával van ellátva). Ez volt a második naivságom, hiszen nem gondolkodtam el rajta, akkor most miért izzasztja itt magát.

Persze kiderült, hogy a légkondi nyílásainak vélt rácsozott lyukak, csak a hagyományos szellőzőt takarják.


A hajóban rejlő romantikus lehetőségeket teljesen ki akartuk használni, így a tetőn is fényképezkedhetünk, de ezt plusz pénz nélkül elérni nem volt egyszerű.

Gondolom ezt is ki akarta velünk béreltetni, mert azt mondta, hogy ennyire előre nem tudja megmondani, szabad lesz-e a tető.

Miután nem jeleztük, hogy fizetnénk a dologért, kiderült, hogy ebben az évben a tetőn üzemelő grillterasz ki sem fog nyitni, tehát biztosan felmehetünk, nem zavarunk senkit.

Ez a hír kellemesen érintett. Bár csak egy feljárót hagytak szabadon és nem mondták meg melyiket, így az egész násznép, beleértve a 80 éves nagyapát, tett egy fölösleges kört, míg a menyasszony

felfedezte a használható lépcsőt. Dicséretükre legyen mondva, nem zúgolódtak, ahogy a beígért légkondi miatt sem.


Az előkészületek közben még egy módon próbált pénzhez jutni a derék rendezvényszervező, megpróbálkozott a jó öreg szervízdíjjal, de az üdülési csekkes dolog után ezt már nem nyeltem be. Közöltem, hogy aláírtuk a szerződést, amiben szó sincs ilyesmiről, ha eddig nem volt téma, ezután se legyen. Így elnézést kért és elbúcsúzott.

Gondolom, az előző + 6 % és Áfa jelenet után már nem tartott megfelelően gügyének a dolog további forszírozásához.


Aztán történt, hogy eszembe jutott, előre meg kellene beszélni, hogy hol lehet majd átöltözni, nehogy még egy meglepetés érjen.

Hát ért, kiderült hogy a szállodahajó nem tud a násznépnek és a menyasszonynak egy szobát biztosítani a művelethez, marad a toalett!!!! Nyilván itt is az volt a terv, hogy majd kiveszünk még egy szobát is, nehogy megússzuk a terembérlettel és a vacsora fejpénzeivel. Ezt már nagyon nehezen tűrtem, röhögni nem bírtam a nevetséges hiányosságon, de mivel közelgett a nagy nap és már mindent befizettünk, nem tehettem mást, mint előre közöltem a vendégekkel, mire számítsanak. A mosdót felmértem, éppen hogy alkalmasnak bizonyult a műveletre, úgy döntöttem, nem járulok hozzá egy újabb sikeres lehúzáshoz.


Az utolsó kedvességük búcsúzóul az volt, hogy a korlátlan italfogyasztásba nem fért bele, (miután jeleztem, nagyon kevés alkohol fog fogyni, mert sok a sofőr, terhes és kismama) hogy emlékbe elhozzunk egy üveg vörösbort és egy üveg olcsó BB pezsgőt.


Viszont mindent elkövettek, hogy emeljék az ünnep fényét, a külön bérelt székszoknyák egyedi megoldásnak voltak mondhatók, ugyanis egyszerű terítők voltak, amik persze nem sokáig maradtak meg a mocorgó násznép alatt. Ingyenes dekorációként a főasztal fölött hagytak függeni egy ízléses pókhálót és egy hízott pókkal, amit a menyasszony azonnal levadászott a vendégek nagy derültségére. De a rovar az viccelődő kérdések ellenére nem képezte sem a dizájn, sem a menü részét.


Hogy igazságos legyek, hozzáteszem a személyzet sokkal jobban muzsikált. A pelenkát cserélni óhajtó kismamának és a magát ideiglenesen kissé elhagyó 80 éves nagyapámnak csak kerítettek egy-egy szobát. A hozzáállásukat honoráltam is jó nagy adag süteménnyel és menyasszonyi tortával.


Aki ezek után azt hiszi, hogy az ifjú pár, vagy bárki a családból rosszul érezte magát az este folyamán, mégis téved, ugyanis a a násznép annyira fantasztikus, jókedvű de jól nevelt volt, hogy ma is csupa örömmel a szívemben gondolok vissza a szombat estére. Köszönet érte!


A történetet azért írtam le mégis, hogy ezzel segítsek a menyasszonyoknak, akik most keresnek helyszínt, mikre kell nagyon figyelni.


Üdvözlettel

Orsolya

308. spinneli (válaszként erre: 306. - CsillagTM)
2010. júl. 27. 10:29

a listádat nézem, tehát amivel nem kell számolni:


-terembérlet

-koszorúslány ruha, koszorúslány csokor, kitűző

-öltöny

-fotós

-fülkifúratás :)

-menyecskeruha

-különbusz

-jegyesoktatás



A nászút és a szállásbérlés pedig olcsóbb lesz, mint nálatok....a pia viszont valószínűleg kicsit drágább.

:)

307. CsillagTM (válaszként erre: 306. - Spinneli)
2010. júl. 27. 10:18
nálatok pl. mi nem lesz?
306. spinneli (válaszként erre: 306. - CsillagTM)
2010. júl. 27. 10:13

jó, hogy így összeszedted, a mi esküvőnk előreláthatóan jövő tavasszal lesz...mondjuk a felsoroltak felével nem kell számolnunk, mert nem lesz.

Eszerint kijön kb. 600,000 ft-ra a mienk...nem is rossz.

:)

305. szaida
2010. júl. 25. 22:41

Ha esetleg érdekel Titeket, egyik kedves kollégám és a felesége (szerintem annyira szép lett):


[link]

304. szaida
2010. júl. 25. 17:48
Itt ennyire nincs élet? :(
303. CsillagTM (válaszként erre: 284. - Judita79)
2010. júl. 23. 21:25
tényleg vaksi vagyok, a 2.-at nem láttam :D és hol olvastad, h ezeket ajánlják? amúgy eddig a Treff nagyon tetszik...
302. szaida
2010. júl. 23. 17:28
Túléltem. :)
301. Judita79 (válaszként erre: 300. - Szaida)
2010. júl. 23. 14:00
majd számolj be, hogy túlélted-e! :D
300. szaida (válaszként erre: 299. - Judita79)
2010. júl. 23. 13:53
Köszi. Én is csak ebben bízok, de egyelőre a félelmem nem tudom leküzdeni. Fél 5-re megyek, estére már túl leszek rajta. :)
299. Judita79 (válaszként erre: 298. - Szaida)
2010. júl. 23. 13:51
:)) nyugi nem lesz gáz! ma már nem olyan állatok a fogászok! no para! :)
298. szaida (válaszként erre: 297. - Judita79)
2010. júl. 23. 13:46

Köszönjük! :)


Azért ha mégsem, nem dől össze a világ. Először sokat tettem fel rá, nagyon hitem benne, aztán amikor láttam, hogy ki hogyan csal vagy hogyan nyomogatja egész nap... elvesztettem a hitem. Még nem teljesen, de nem sok kell már.


Mondjuk most más is jár a fejemben... ma megyek szájsebészetre délután és kihúzzák egy lyukas bölcsességfogam. Tudom ez nem esküvő téma, de annyira FÉLEK! :'( Régen húzták már fogam és rettenetes élmény volt. :(

297. Judita79 (válaszként erre: 296. - Szaida)
2010. júl. 23. 13:42
reméljük sikerül!
296. szaida (válaszként erre: 295. - Judita79)
2010. júl. 23. 13:41

Nagyon aranyos Tőled, köszönjük szépen. :) Ha van több email címed, tedd meg, hogy mindegyikkel szavazol ránk! Vagy ha a családban van még valakinek.

Sikerülni, nem tudom, hogy sikerülhet-e, de próbálkozunk.


Épp most néztem, hogy az a pár, aki vezet, kiírta a Facebook oldalukra, hogy "szavazzatok, mert nagy az előnyünk, de behozható". Erre írta valaki: "áh, nem hozzák már be, amatőrök".

Milyen kedves! :'(

2010. júl. 23. 13:38
na sikerült! :DDD szavaztam rátok! :D remélem összejön! :D
294. Judita79 (válaszként erre: 293. - Szaida)
2010. júl. 23. 13:36

igen!

most próbálgattam, de nem sikerült!

293. szaida (válaszként erre: 290. - Judita79)
2010. júl. 23. 13:33

Melyik linket nézted pontosan?


[link]


Ezt?

Fura most ezen gondolkozom, hogy ez most hogy van.

292. szaida
2010. júl. 23. 13:30

Itt van a hétfői cikk, hogy szavazás újra indul:


[link]

291. szaida (válaszként erre: 290. - Judita79)
2010. júl. 23. 13:29
Hm. Ez vasárnap volt és hétfőn indították újra a szavazást. Most működik az oldal, nekem engedett most szavazni egyet. Ez furcsa.
2010. júl. 23. 13:25
azt írják törölték az összes szavazatot, és újra indítják az egészet, mert hogy több helyről felmerült hogy nem tiszta a szavazás! úgyhogy én nem tudtam szavazni....
289. Judita79 (válaszként erre: 288. - Szaida)
2010. júl. 23. 13:23
azt írják már nem lehet szavazni!
288. szaida
2010. júl. 23. 13:02

Köszönöm, hogy nem utasítottál el egyből. :)

Szóval egy netes szavazásról van szó, ahol a nyeremény egy ingyen esküvő (khm). Amikor bekerültünk a 45 pár közé, nagyon boldog voltam, azt hittem sikerülhet. Nekünk ez nagy lehetőség volt. Azonban a tény az, hogy most már eléggé lemaradtunk és az élen állók nem mindig tiszta eszközökkel szerzik a szavazatokat és ezt tudják a szervezők is, mégsem tesznek ez ellen. :( Épp ezért fel akartam adni az egészet, de rábeszéltek barátok/rokonok, hogy még ne. 6. helyen állunk.


Ezért próbálok most megkérni még több embert, hogy támogasson minket a szavazásban.

Egy email címről egy nap egyszer lehet szavazni, tehát az összes létező/elfekvő email címmel tudtok regelni Ti is és családtagok/rokonok is és utána szavazni. 10 napon át tart a szavazás, aug. 1 éjfélig. Az a vicces, hogy a szülinapom aug.2-án van, tehát ha valami csoda folytán mégis megnyernénk ez úgymond egy csodás és hihetetlen szülinapi ajándék lenne számomra.


Ez az oldal:

[link]


Ezek pedig mi vagyunk:

[link]


Kisfilmünk is van, ha érdekel, a saját oldalunkon linkelik. Én csináltam. :)


Igazából reálisan nézve, ha nem kezdünk el atom mód csalni nem sok esély van rá, hogy megnyerjük, de azért megköszönném, hogyha kattintanátok. Ha nem, akkor semmi baj, köszi, hogy "meghallgattatok".

287. Judita79 (válaszként erre: 286. - Szaida)
2010. júl. 23. 12:55
kérd és meglátjuk :)
286. szaida (válaszként erre: 285. - Judita79)
2010. júl. 23. 12:52
Így fórumon ez nem jön át tisztán, ez azt jelenti, hogy inkább hagyjuk vagy azt hogy kérjem és meglátjátok? :)
285. Judita79 (válaszként erre: 283. - Szaida)
2010. júl. 23. 12:50
kérj, max azt mondjuk, hogy bocsi, de nem :)
2010. júl. 23. 12:48
Csillag 259 hsz, 261 hsz
283. szaida
2010. júl. 23. 12:04

Egyébként volt egy hátsó szándékom is érkezésemmel. Segítséget akartam kérni Tőletek egy netes szavazásban, de elég kedves volt a "fogadtatás" így most nem tudom kérhetek-e ilyet!?

Ha azt mondjátok inkább ne, nem gond, megértem. De azért maradok továbbra is beszélgetni, érdekel a téma. :)

282. szaida
2010. júl. 23. 11:55
Hűha, nem semmi ár!
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook