Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2011 fórum

Esküvő 2011 (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1421. varga.nora (válaszként erre: 1420. - C95b5f6d09)
2011. jan. 28. 20:11

Nekünk szept. 3 :-)

Én néztem referenciákat, ismerősi ajánlásokat, meg persze az árakat is. Így is horror, olyan drágák :-(

2011. jan. 28. 20:08

Köszi a válaszokat,

Nektek mikor lesz a nagy nap?

Igazából már elég sok mindent sikerült megoldani: vőfély, étterem, zenekar. A fotósunk most egy kicsit képlékeny nem tudom meg lehet-e bízni benne?

Ti mi alapján választottatok fotóst/videóst?

1419. varga.nora (válaszként erre: 1417. - C95b5f6d09)
2011. jan. 28. 18:48

Szia :-)

Nekünk megvan már az időpont, a helyszín, a videós, megvan ki süti a menya tortát, hol csináltatjuk a virágokat :-)

Viszont ruhát még egyáltalán nem néztem, majd talán március felé :-)

1418. CsillagTM (válaszként erre: 1417. - C95b5f6d09)
2011. jan. 28. 17:44
ööö itt már sokunknak megvan pár dolog, nekem pl. a helyszín, a templom, az esketőpap, a menyarucim, a zenekar, a fotós, a vőfély. most épp a dekor és a smink lefoglalása van folyamatban, és akkor már csak a videós marad elvileg.
2011. jan. 28. 12:41

Sziasztok!

Gondoltam én is bekapcsolódom ebbe a fórumba, mert nekünk is idén lesz az esküvőnk.

Érdekelne ki hogy áll a készülődéssel? Mikor gondoltok ruhát próbálni menni, az esküvő előtt mennyivel kezditek el nézegetni a ruhákat?

1416. CsillagTM (válaszként erre: 1415. - Sissyke01)
2011. jan. 27. 13:09

hát én annyira nem szeretem itt az ilyen kérdéseket, de mindegy...


nem veszem igénybe, mert én akarom szervezni a saját preferenciáim és ízlésem után, illetve szerintem én olcsóbban meg tudom oldani. meg mert kis hazánkban szerintem sokan ebben a szakmában is csak ügyeskednek. (tisztelet a kivételnek)


ennyi.

1415. sissyke01
2011. jan. 27. 11:57

Köszi szépen a válaszokat ! :):):):)

Fontos lenne hogy minél többet megtudjak arról hogy elégedettek vagytok e esküvőszervezői irodákkal ha igénybe veszitek és hogy költenétek e rá? Melyiket tartjátok jobbnak ha magatok szervezitek vagy az iroda és miért ?


A Szakdolgozatomhoz gyűjtöm az adatokat , és csak egy felmérés lenne ezért lenne FONTOS ha válaszolnátok nekem persze ha nem nagy probléma és belefér az időtökbe válaszolni :):):):)... lehet emailben is sziszu02@hotmail.com

Köszönöm ! sziasztok :):)

1414. CsillagTM (válaszként erre: 1413. - Tbrigi81)
2011. jan. 26. 23:26
persze, csak majd figyelj oda, h az ár és az érték nem mindig korrelál egymással. (én pl. láttam 300 ezerért sz@r fotóst, és 60-ért szupert)
1413. tbrigi81 (válaszként erre: 1412. - CsillagTM)
2011. jan. 26. 14:37
A mi vendégeink közül biztos nem fog feltűnni senkinek :D De ha esetleg valakinek mégis feltűnne, az sem fogja szóvá tenni szerintem. Egyébként most az esküvő kiállítás után kicsit szembesültünk az árakkal és amin lehet spórolni kell. A fotós/videós árakon kicsit ledöbbentem, viszont azon nem nagyon akarok spórolni, inkább drágább legyen, csak ne csesszék el! :)
1412. CsillagTM (válaszként erre: 1411. - Tbrigi81)
2011. jan. 26. 14:20
jó, azért anyagban sem ugyanaz az ukrán koppintás és az eredeti:) de a násznép 99%-ának úgysem fog feltűnni persze.
1411. tbrigi81 (válaszként erre: 1408. - Barkmar)
2011. jan. 26. 12:15

Szia!


A ruhával kapcsolatban írnám, hogy a nővérem pár éve ukránban vette a ruháját és jóval olcsóbban kijött, mint, ha kölcsönözte volna, így ha akarod az esküvő után el is tudod adni és akkor tényleg szinte ingyenbe van az egész. Bár ha messze laksz a határtól, akkor a kiutazást is be kell kalkulálni, de szerintem még így is megéri. Mi is szerintem kint fogjuk venni, mert ugyanúgy lehet válogatni és nem mindegy, hogy 60-100.000-t csak a kölcsönzésért adok ki, vagy saját ruhám van.


Egyébként mi is voltunk az esküvőkiállításon, szerintem megérte kimenni, mert nagyon sok referenciát begyűjtöttünk, így lesz miből válogatni. Bár mi közben úgy döntöttünk, csak jövőre csinálunk lagzit, így lesz idő megszervezni, mert amit szerettünk volna már nem tudtuk lefoglalni idén és mivel nem sürgős idén a lagzi így inkább nyugisan rákészülünk és megszervezzük jövőre.

1410. d640af9e6d (válaszként erre: 1406. - Renkababa)
2011. jan. 26. 10:51

Szia!


Ezek az általuk preferált szolgáltatók, de lehet bevinni olyat akit máshol talált a pár:

- zenekar: Malibu-mmmm

- vőfély: nincs egyelőre, de a zenekar vállalja a lebonyolítást is, mert mi nem akarunk bohóckodásokat, így a "vőfély" szerepére nagyon nincs szükség..aki ott lenne az 50eFt

- dekoratőr: a díszítés is benne van az árban, persze ki lehet ezzel azzal egészíteni

- anyaköny vezető: adott, a helyi nagyon szimpi néni

- fotós: volt ott is, de nem volt időnk megnézni a munkáit és az árakra rákérdezni, így jövőhét szombaton újra megyünk a második nyílt napra e miatt

- cukrászat: a torta sincs az árban, bár volt ott 2 cukrászda és az ő tortáik nagyon fincsik és szépek voltak, de én mini tortákat szeretnénk, nem tudom azt tudnak e, mert velük sem tudtunk már egyeztetni...(aprósütiket mi viszünk, amik már előre be lesznek csomagolva elvitelre, hogy ne kelljen ezzel ott foglalkozni)és mivel a töltött káposztájuk elég gagyi, így az lesz még dobozolva a családoknak előre, amit anyukám elkészít nagyüzemben otthon :)

Szóval van még sok kérdőjel, de remélem hamarosan megoldjuk azokat is:)

1409. barkmar
2011. jan. 26. 07:23
Ezt a blamát látszik hogy nem rég keltem és még nem hatott a kávé bocsi. "vőfély" javítom magam.:-(
1408. barkmar
2011. jan. 26. 07:13

Sziasztok


Hát mostanában őrültek háza volt így bocsi egy kicsit eltüntem.Látom mindenki halad a tervezgetéssel csak mi nem.:-( Persze ami az én reszortom volt az mind meg van de a drága párom még hozzá se fogott a zenészhez se a vőféjhez. Nem tudom most már hol talál.:-( Múlt hétvégén volt nyíregyen az esküvő kiállítás.Érdekes de semmi de semmi kedvem nem volt ruhát próbálni. Utána bele jöttem.:-) De nagyon drága. Azt hallotam ,hogy érdemes elmenni ukrajnába egy ügyfelem ott vette a lányának. 2 ruhát ( mert a szertartásokra más- más ruha kellett) 100.000-ért. Én néztem kinti ruha szalonokat és szépek a ruhák de olvastam negatív véleményeket ezzel a kinti vásárlással. Itt volt valaki kint? nektek mennyi a ruhátok? mert nekem a 180.000 ezer külcsönzés kicsit sok. Ki megy a most hétvégi esküvő kiállításra? Elvileg ott olcsóbb a ruha bérlése mint vidégen( vigéken egy ruha 120.000 pesten akár 100.000-90.000) Bár én végig megyek a kiállítókon a neten és már a ruha kódjával megyek mert így is legalább 15-20 percet kell sorban állni mire tudsz próbálni. Cselesek a szalonok mert van olyan aki ad kedvezményt 30-50 % -os kedvezményt de csak arra a ruhára amit az esküvő kiállítás alatt a szalonukban (tehát nem a kiállításon) foglalod le.

1407. Renkababa (válaszként erre: 1399. - Huncutka84)
2011. jan. 25. 15:59
én is csatlakozom a gratulálók körébe:) majd ha lesz egy kis időd, mesélsz nekünk? részleteket szeretnééééénk!!:D
1406. Renkababa (válaszként erre: 1396. - D640af9e6d)
2011. jan. 25. 15:56

Na, ez szuper, örülök, hogy ennyi mindent el tudtatok intézni.És akkor ezek a szolgáltatók több helyről jöttek, vagy a hely "sajátjai" voltak? Nagyon remek ez az ár, ha még a torta is benne van!

Hát, akkor nem lesztek messze tőlünk, mi Cegléden leszünk aug.6-án:)örülök nektek:)

1405. varga.nora (válaszként erre: 1399. - Huncutka84)
2011. jan. 24. 18:31
Gratula!! Sok boldogságot!!!!!
1404. szonja02
2011. jan. 24. 13:15
Sziasztok! Tud valaki mondani valamit a római parti Csónakházról? Értem itt ez alatt: kaja milyen és mennyi?, ital, kiszolgálás, befogadó képesség. A másik ami érdekelne a Lázár Lovaspark.
1403. d640af9e6d (válaszként erre: 1397. - Sissyke01)
2011. jan. 24. 10:05

én úgy tudom, nekik nem nagyon kell fizetni, hiszen ők jutalékot kapnak minden szolgáltatótól és nekik abból van a pénz, de javítsatok ki, ha nem így van.

Az már más kérdés, hogy a szolgáltatók nyilván beleépítik a díjukba, azt, hogy perkálni kell e szervezőnek, így valahol Te fizeted meg őket is, de mindenképp olcsóbban kapnak meg mindent (nyomott áron jutnak mindenhez és mindenkihez) illetve az egész terhet leveszi a válladról, feltéve ha kreatív és precíz. Ha választanék, biztos olyat akinek jó referenciái vannak!

1402. d640af9e6d (válaszként erre: 1399. - Huncutka84)
2011. jan. 24. 10:02
Gratulálok! Sok sok boldogságot kívánok!
1401. spinneli (válaszként erre: 1399. - Huncutka84)
2011. jan. 23. 23:03
gratulálok.
1400. CsillagTM (válaszként erre: 1399. - Huncutka84)
2011. jan. 23. 22:54
grat:) mesélj!
2011. jan. 23. 22:26
Sziasztok! Tegnap férjezett asszony lettem.... Csomó szervezés, álmatlan éjszakák, egy valag pénz és annyira gyorsan vége lett:) Ne aggódjatok semmi miatt:) bármi történhet, sőt történni is fog, nektek így is-úgy is tökéletes lesz:)
1398. varga.nora (válaszként erre: 1397. - Sissyke01)
2011. jan. 23. 20:02

Szia.

Hát én ilyenre nem költenék pénzt :-)

1397. sissyke01
2011. jan. 23. 16:20

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne az esküvővel kapcsolatban hogy közületek hányan fordultatok esküvőszervezői irodához , és mennyire jellemző a párok körében hogy ezt választják ?

Fontos lenne :):)

Köszi :):)

1396. d640af9e6d (válaszként erre: 1391. - Renkababa)
2011. jan. 23. 08:16

Ígértem, hogy röviden beszámolok a tegnapról:

A nyílt nap 10:00-18:00-ig volt, 4000Ft/fő-ért megkóstólhattuk egy svédasztalos fogadás keretében az egész lakodalmas menüsort. (2 fajta leves, disznótoros hurka, kolbász, oldalas, sült ,malac, pörköltek, rántott szeletek, rántott vega kaják, tokányosok, minimum 6 fajta köret, libacomb+párolt káposzta, és 4 fajta torta) Mi szorgalmasan, szinte mindenből ettünk, aminek volt értelme, hiszen töröltük a töltött káposztát, mert az nagyon nem a mi ízvilágunk volt, illetve összeállt a menü! (a nyárson malac maradt:)

Személyesen lehetett találkozni és mindent leegyeztetni az anyakönyveztetővel, zenészekkel, dekorosokkal és cukrászokkal, meg a fotóssal (rá már nem volt időnk. Egyesével foglalkoztak minden párral jó pár órát, pl mi 16:30-kor jöttünk el, de egy csapásra megszerveztünk mindent és lebeszéltünk. A kezemben meglobogtattam a netről kinyomtatott kritikákat és úgy gondolom kielégítő választ és reakciót kaptam. Kőkemény voltam a szerződés miatt és miután én is kereskedelemben vagyok, így hamar egy húron pendültem a sales-es sráccal, és jöttek az alkudozások (gratisz: nászutas lakosztály, koktél bár, fáklya a kertben és éjféli tábortűz) Árak: korlátlan étel-ital 7000 ft/fő (októberben -20%, és mi 2010.10.01-jére foglaltunk)), szállás az egész násznépnek 5000ft/fő, a komplett dekoráció (a jurta terem fel is volt most a nyílt napra dekorálva) kerek asztallal-székszoknyával, virágokkal 150eFt...sorolhatnám még, ha kérdésetek van kérdezzetek:)

1395. d640af9e6d (válaszként erre: 1392. - Nuckó)
2011. jan. 23. 07:59

Nagyon helyes kis mézik vannak az oldalon, pont hasonlókat terveztem én is!

Mindenképpen én szeretném elkészíteni őket, pláne, hogy csak kb. 80-90 db kellene.

Idén én sütöttem a céges karácsonyi üzleti ajándékokat, amik szintén mézesek voltak, kb 400 db céges logóval! Akkor megfogadtam SOHA többet, mert nagyon kifárasztott, kb 3 napig csináltam...

Azokon csak felirat volt, szimpla boltban kapható Dr Oetkeres dekor cukormáz tollal, ezeken viszont sokkal vékonyabb a felirat ÉS van rajtuk fehér cukormáz alap, ebben tud valaki segíteni, azt hogy kell rájuk varázsolni? Illetve hol lehet olyan vékony írókát beszerezni?

1394. bea001
2011. jan. 21. 18:28

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy manapság mennyi pénzzel illik a keresztszülőknek megforgatni a menyasszonyt és ezen kívül szoktak ajándékot venni?Ha igen az milyen értékű?

Köszönöm a választ.

1393. CsillagTM (válaszként erre: 1392. - Nuckó)
2011. jan. 21. 11:05

nekem pont így lesz a köszönetajándékom, összevonva az ültetővel:)))


amúgy neked mikor lesz az esküvőd?

1392. Nuckó
2011. jan. 21. 10:01

Sziasztok, csatlakoznék ehhez a topikhoz, s a téma, amit felvetnék: hogyan takarítsunk meg jelentős kiadásokat az esküvőnkön? Az ültetőkártyát környezetbarát anyagból készíttessük-e, esetleg azt összevonjuk-e a vendégeknek szánt köszönetajándékkal?


3 in 1 ötlet: készüljön mézeskalácsból!


Van is hozzá egy linkem:

[link]

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook