Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érzelmi zsarolás szülők részéről fórum

Érzelmi zsarolás szülők részéről (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 5. 11:11
Asszem én lépek is.... én kis lájtos zsaroló vagyok, sírtam (ez volt a könyörgés), aztán megfenyegettem, hogy nem fizetem a külön képzését (ez volt a zsarolás)... hm..
30. genia (válaszként erre: 19. - 01c8755c79)
2010. márc. 5. 11:10

Nem nem hagynam,de a zsarolas sem a megfelelo mod,szerintem ...igaz sohasem volt ra szuksegem ..van olyan gyerek akkivel szep szoval nem lehet dullore jutni??

Nallunk a csaladomban es kamaszkoromban sem volt olyan amit ne lehessen megbeszelni ..,nem tudom mit csinalhat amit nem veszel eszre meg azelejen ..

29. 01c8755c79 (válaszként erre: 25. - Vizike)
2010. márc. 5. 11:09
.. hjaaaaaaaaa, ez beteges.
2010. márc. 5. 11:09

én vagyok olyan lelki beteg, kiegyensúlyozatlan, zaklatott, zárkózott, félénk... azt sem szégyenlem kimondani,hogy depressziós...

és ezt mind mind a drága anyukámnak köszönhetem...

és a testvérkémnek...

Nincs olyan perc,hogy ne rettegnék valamiért...

Már minden egyes emberben őt látom, azt várom mindenkitől,hogy jól leszidjon, megalázzon, pedig nem ilyenek és napokig idegeskedek apró dolgok miatt...

Új főnököm van és nem érti,hogy miért félek tőle, és miért akarok mindent pontosan és tökéletesen csinálni, még azt is ami nem a feladatom...

Ezt tette velem a jól bevált lelki terror...

Én legyen akármilyen a gyerekem nem fogom vele ezt csinálni, keresek más megoldást,de nem fogom hagyni,hogy ilyen felnőtt legyen mint ÉN...

27. vizike (válaszként erre: 24. - Csincsillab)
2010. márc. 5. 11:09
Szerintem szánalmas ez a gondolkodás mód,és attól hogy érzelmi zsarolásban él a család senki sem boldog.Sem a "zsaroló",sem a többiek.
26. csincsillab (válaszként erre: 25. - Vizike)
2010. márc. 5. 11:08
nállunk is hasonló a helyzet.
25. vizike
2010. márc. 5. 11:06

A fiait önzőségre nevelte, mert mindig mindent megcsinál helyettük,mindent elnézett nekik.És most hogy a fiai felnőttek,és nem tud nekik mártírkodni, mert nem veszik komolyan akkor öngyilkosságal fenyegtőzik,hogy -Legjobb lenne már nem is élni.Meg drámázik,hogy- Majd meg tudod ha a síromnál állsz.És stb.

De erre senki sem kiváncsi, mert ő tette őket ilyenné,akik nem veszik fel sem a nagyjeleneteit.

Én 1 ideig a pártját fogtam, próbáltam segíteni neki, de reménytelen eset.Élvezi a nagyjeleneteit.

Engem már az is idegist, ha jön,mert tudom megint drámázik valmelyik fia miatt, de annak akive baja van, meg soha sem mert szólni.Mi értelme ennek???

2010. márc. 5. 11:05
és mi van akkor ha a szülők egyedüli éltcélja a gyerek? ha folyamatosan azt hangoztatják, hogy csak értünk dolgoznak reggeltől estig? és már külön család vagyonk. ha lehet így nevezni.
23. 01c8755c79 (válaszként erre: 22. - Genia)
2010. márc. 5. 11:05
... és arra, hogy ha úgy érzik, hogy baj van, akkor közbelépjenek...
22. genia (válaszként erre: 18. - Csincsillab)
2010. márc. 5. 11:03

Koszonom!!

Nem csak igy gondolom igy is eljuk meg .

,ahozz hogy eggy kieggyensulyozott felnott es boldog emmber legyen az kell ,hogy legyen eggy biztos pont az eleteben eletetekben ahova mindeg mehetsz barmi van ,es tudod hogyszamithatsz valakikre erre valok a szulok!!!!

2010. márc. 5. 11:03
de nem szeretem az ilyen típusú embereket!!!
20. csincsillab (válaszként erre: 17. - 96b0d6b01f)
2010. márc. 5. 11:01
én szerintem igenis állj talpra és azt csináld ami jó neked. annyira megbánod, h nem így teszel.
19. 01c8755c79 (válaszként erre: 16. - Genia)
2010. márc. 5. 11:00
... ha felnőttként és szülőként tudod, hogy testi és pszichés sérüléssel járhat amit csinál? Nem tennéd? Hanem mit tennél? Hagynád?
18. csincsillab (válaszként erre: 16. - Genia)
2010. márc. 5. 10:59
nagyon szép gondolkodásmód
2010. márc. 5. 10:58

Elmesélem. . .

Olyan 12 éves lehettem mikor anyukámék elváltak. . . azóta tart ez a dolog, 14 évesen talán ezért is, de megismerkedtem a barátommal, aztán még nagyobb balhék voltak, nagyon csúnya dolgokat vágott anyukám a fejemhez PL. : tesómat azért szereti jobban, mert őt akarták, engem meg nem, akkor bárcsak a lepedőn maradtál volna. . . meg amiért eljártam szórakozni, teszem hozzá 14 éves koromban elkezdtem dolgozni szünetekben, hétvégén. . . tehát a saját pénzemen tettem mindezt, akkor le lettem k-rvázva. . .

Aztán sorban jöttek a pofonok. . . szavak formájában. . . néha el csattant egy két pofon, mikor már én is visszaszájaltam, de jobban fájt mindíg is ez a lelkiterror amiben tart.

Aztán 3 és fél év után barátom megcsalt és külön mentünk, aztán nem találtam a helyem, nem volt senkim, annyira egyedül éreztem magam a világban, se barátaim nem voltak, sem családom.

Apukám nem foglalkozik velünk egyáltalán, van mikor köszönni elfelejt az utcán. . .

Tudom, hogy rengeteget köszönhetek anyukámnak, hogy felnevelt és, hogy ő nem dobott el, de valahogy ezek a fájdalmas szavak, nem engedik, hogy megköszönjem neki. Tudom ez nagyon csúnya dolog, de egyszerűen nem megy.

És most egy fél éve kibékültünk a barátommal, az igazival, aki a családom, a barátom, a párom, a támaszom, a mindenem és már őt is elkezdték bántani és ez nekem nagyon fáj és már nem bírom cérnával.

Tesóm 25 éves és fiú, éli a helyzetet főleg mikor nagyobb balhék vannak, ki sem lehet rángatni anyum hátsójából, bújik hozzá, mint egy 3 éves kisgyerek és élvezi, hogy ő a minden, mi meg a fekete bárányok.

Hát röviden ennyi, nem szeretnék még talpra állni, vagyis jó lenne, de várnék még vele, ha lehetne, de már nem bírom az itthoni légkört, talán ha elmennénk megváltozna a dolog.

Tudom, hogy nehéz lenne, de már nem látok más megoldást, arra, hogy végre nyugodtan éljek, és ne undorral menjek haza a munkából vagy akárhonnan.

16. genia
2010. márc. 5. 10:58

Sohasem tennek ilyet ,velem sem tettek anno!!

A fiam 17 eves ha nem erti meg eggy ertelmes beszelgetes utan a dolgokat akkor sem tennem!!

2010. márc. 5. 10:57
a többiek történetei?
2010. márc. 5. 10:55
de anno a lányod 17 volt. én és a párom már 3O évesek vagyunk és külön család.
13. vizike
2010. márc. 5. 10:55

A párom anyja,de ez már odáig fajult,hogy a saját gyerekei nem veszik komolyan a műsorait.

És már engem is nagyon idegesit.:((

12. 01c8755c79 (válaszként erre: 8. - Csincsillab)
2010. márc. 5. 10:54
... illetve nem... ezzel a tapasztalattal, amit szereztem a dolog folyamán, kihagynám a kérést, a sírást, a könyörgést, a zsarolást... hanem közölnék egy óriási NEM-et... és nincs visszaduma.
11. csincsillab (válaszként erre: 10. - 01c8755c79)
2010. márc. 5. 10:53
mondjuk ez a helyzettől is függ.
10. 01c8755c79 (válaszként erre: 8. - Csincsillab)
2010. márc. 5. 10:52
... és az összes többit, ugyanis nem álltunk ott meg... és a gyerekem érdekében... kénytelen lennék abban a helyzetben.
2010. márc. 5. 10:52
nem is tudom mi a rosszabb, ha a sajád szüleid vagy a párod szülei zsarolnak érzelmileg.
8. csincsillab (válaszként erre: 7. - 01c8755c79)
2010. márc. 5. 10:51
mármint ujra végig csinálnád az egész zsarolást?
7. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Csincsillab)
2010. márc. 5. 10:49
... igen, én az érzelmi zsaroló szülő voltam egy 17 éves leány mellett... mert amikor az ember próbál megbeszélni valamit, aztán kér, könyörög, sír és rimánkodik... és még mindig semmi hatás, akkor drasztikusabb eszközökhöz nyúl... és igen, amikor az ezután jövő az érzelmi zsarolás se használt még tovább is léptem. Ma is megtenném. Hozzáteszem ez egy okból egy rövid időszakban volt.
2010. márc. 5. 10:48
Beállok a sorban, egy ilyen Anyával rendelkezem.
2010. márc. 5. 10:47
Nekem is ismerősek ezek a szavak...
2010. márc. 5. 10:46
Anyum
3. csincsillab (válaszként erre: 2. - 021a029148)
2010. márc. 5. 10:44
szüleid vgy párod szülei?
2010. márc. 5. 10:42
Folyamatosan :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook