Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Értelem kontra érzelem - 2 pici mellé egy harmadik? fórum

Értelem kontra érzelem - 2 pici mellé egy harmadik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
78. ancsyangel (válaszként erre: 73. - Geranna7)
2010. dec. 20. 17:59

Nem az hogy az anyagiak szóba kerülnek.

Hanem az hogy a többgyerekesek úgy vannak beállítva sokszor mintha a minnél több állami támogatásra hajtanának...

2010. dec. 20. 17:59

Persze messze a 15 éves kor, de az akkorra kialakult személyiségét a kisgyerekkor nagyon meghatározza. Én sem mondtam soha miért nem kapok újat, mert arra tanítottak, hogy meg kell becsülni mindent. Aztán mégis bennem van a mai napig ez. Nyilván nem ezzek kelek-fekszek, de ha egy ilyen kérdést kell megítélni, mint ez, akkor nagyon is ott van. Meg pl. mikor kifejezetten problémás 15 éves voltam, akkor lehet, hogy azért is volt bennem az az érzés, hogy másodrangúnak tekintenek a testvéremmel szemben.

Mielőtt valaki letorkolna: tudom, hogy az én példám nem mindenkire igaz. Én csak szerettem volna rávilágítani, hogy messze nem hülyeség amit Andi ír.

76. ancsyangel (válaszként erre: 60. - Szabianyu)
2010. dec. 20. 17:58
Nekem a szívem vérezne amikor egy drágább ruhában a fiam nekiállna nyügizni s összekenni magát stb... de ha egy olyan ruha van rajta ami csini s tudom hogy mégis nyugodtan összekoszolhatja én is nyugodt vagyok s ő is felszabadult mert lássuk be egy kisgyereket nem lehet egy helyre leültetni hogy vigyázzon az anyuci által vásárolt extra divatos extra márkás ruhájára... ja és mielött félreértés esik így se szakadtak a gyerekeim :)
75. andi6020 (válaszként erre: 69. - Szabianyu)
2010. dec. 20. 17:58

Oké. Felejts el mindent amit eddig mondtam.


A fórumindító kérdésére az ÉN véleményem, hogy 2 pici gyerek, mellé, munkahely nélkül, 110 000 Ft-os havi törlesztéssel nem vállalnék harmadik gyereket.

Ennyi.

Részemről az ügy lezárva. :-))

74. geranna7 (válaszként erre: 71. - Reno77)
2010. dec. 20. 17:56

Ne gúnyolódj!!!Azért mert valaki gondolkodik is ..

Nagyon igaz amit ír...

73. geranna7 (válaszként erre: 67. - Ancsyangel)
2010. dec. 20. 17:55

Szomorú?,Na de miért?,,

Épp kell is!!Mert a gyerekvállaláshoz és majdani neveléshez a szeretet sajnos nem elég!!!

Kell hozzá az anyagi háttér is!!!

A gyerekek nőnek és velük a gond is...

72. tavaszilány (válaszként erre: 67. - Ancsyangel)
2010. dec. 20. 17:54
Én többször hallottam, hogy sokan ezt hiszik, hogy mert van 3-4 gyerek a családban, nekünk milyen "könnyű", mert minden ingyen van...hát egyáltalán nem!
71. Reno77 (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2010. dec. 20. 17:54

Hát pedig jut. Páromék is hárman vannak testvérek. 1 szobás albérletben kezdték, aztán 2 szobás panelben nőttek fel.

És nagyon borzasztó, de örökölték egymás ruháit...

Most mindhárom egészséges lelkű, dolgozó ember és valahogy felnőttek. :)


Áruld el, hogy mitől vagy ennyire keserű?

A gyerek boldogság!!! Nem azt kell nézni egy újszülött érkezésekor, hogy de rossz lesz, ha kamasz lesz...

Sajnálom, hogy így éled meg. :(

2010. dec. 20. 17:53
Szerencsére vannak az országban olyan helységek,ahol ingyen van sok minden..pl,nálunk az étkeztetés,és a tankönyv is az..ki tudja,mire az enyém kezdi az ovit,már nem lesz semmi ingyenes..
69. Szabianyu (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2010. dec. 20. 17:53
ne haragudj te tudtad a jövőt előre?tudtad hogy így fogsz élni?én azt nem hiszem!ez nem így működik!
68. ancsyangel (válaszként erre: 64. - Heko)
2010. dec. 20. 17:53

Dehogy ciki :D :D

Kírának olyan szoknyát és fürdőrucit vettem ott hogy még a cimke is benne volt :)

67. ancsyangel (válaszként erre: 61. - Tavaszilány)
2010. dec. 20. 17:51
Ezt én is alátámasztom! Nekünk se ingyenes az étkezés! Csak annak aki gyermekvédelmit kap azt pedig akár 1 gyerekre is adnak! De most őszintén egy ilyen témában hogy merül fel mindig az anyagiasság előbb utóbb,hogy ez van ingyen az van ingyen stb...??? Ez azért szomorú...
66. Reno77 (válaszként erre: 64. - Heko)
2010. dec. 20. 17:51
Mi a bodykat kivéve minden turiban vettünk. Így márkás cuccai vannak fillérekért.
2010. dec. 20. 17:50

"Ahol jut kettőnek ott jut 3-nak is!"


Na ettől frászt kapok. Talán igaz, addig amíg picik. Borul az elmélet ahogy nőnek a gyerkőcök.

Esetleg ellenkező nem, már érdeklődési kör, hobbik, iskolák.....azért az nem ugyanaz, mint amikor a 3 gyerkőc még ovis korban van.

Messze az az idő, amikor ellátják magukat, főleg ha fősulin, egyetemen tanulnak majd.


A fiam jogsit szerzett a nyáron, meg lerakta a középfokú angol nyelvvizsgát. Normális színvonalat biztosítok két gyereknek, nem biztos, hogy ez hárommal menne. És ez a kettő sem lenne boldogabb attól, hogy van még egy testvérük.


De ez csak az én szemléletem, él mindenki úgy, ahogy akar.

64. Heko
2010. dec. 20. 17:49
Egyenlőre a ruházás az amitől nem félek. Imádom a turit (lehet, hogy ez ciki, de akkor is így van.) pár száz forintból különb ruhájuk van a piciknek mint egy két tehetősebb családnál.
63. Reno77 (válaszként erre: 58. - Andi6020)
2010. dec. 20. 17:49

Hol van az még? Addigra már lejár a lakáshitelük, dolgozni fog anyuci is...

Azt mondod valakinek, hogy ne vállajon gyereket most, mert 15 év múlva új ruhát akar a fia/lánya????

Na ehhez meg én gratulálok! :)))))

Egyébként nem rosszindulatból írtam, hanem mert vicces volt ez az indok ebben a helyzetben.

62. ancsyangel (válaszként erre: 45. - Szabianyu)
2010. dec. 20. 17:49
:D én most figyeltem meg a kicsilánynál hogy van habos babos szupi kisruhája (még jó hogy bababörzén vettem) s 1szer volt rajta egy fényképnél mert azóta kinőtte :) Szerintem a karácsonyi rucija is erre a sorsra fog jutni. Viszont bátyja párszor viselt hibátlan kis rucijai is tökéletesen megfelelnek neki. A másik Kírának is van ilyen olyan csipkés blúza kis farmer stb de otthonra kúszni mászni játszani úgyis a rugi a legjobb :)
2010. dec. 20. 17:48

Sziasztok!


Azért egy nagy tévedésre szeretném felhívni a figyelmeteket:

Azért, mert valakinek 3 gyereke van, NEM ingyenes, az ebéd, az ovi a tankönyv!! A média ezt szépen tálalja, de nem így van!

Nekünk 4 gyerekünk van, van ovis és iskolás is! Nem vagyunk gazdagok, én közalkalmazott vagyok a férjem szintén alkalmazottként dolgozik....Egyszerűen csak ilyenek a törvények! És az adóról: az új adózás szerint jövőre 9000(!) forinttal lesz több a férjem jövedelme...ismét úgy van megalkotva, hogy a magas fizetésűek járnak jól, nem a középréteg...:(...

60. Szabianyu (válaszként erre: 54. - Andi6020)
2010. dec. 20. 17:46

persze nem a véleményről van itt szó!

Én a mai napig megveszem magamnak a használt ruhát!

és nem érzem magam kevesebbnek ettől!gondolom gyes után munkába állok saját jövedelemmel és nem a gyes összegéből kell megélni!akkor más lesz persze de amíg nem jár a gyerek közösségbe (ovi,iskola)miért ne lenne jó a használt ruha?én jobban sajnálnám ősszel a gyerekre ráadni az 5000ft-os ruhát mint így!az én fiam szívesen van kint és van hogy naponta 5 ször öltözünk át!

59. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 46. - 06bfdda89d)
2010. dec. 20. 17:41
:)
58. andi6020 (válaszként erre: 48. - Reno77)
2010. dec. 20. 17:41

Gratulálok ehhez az eszmefuttatáshoz.

Csendben súgom meg, nem az 1 hetesre gondolok, hanem a 15 évesre.

2010. dec. 20. 17:40
Ha nem egy szezonban születtek a gyerkőcök,akkor max.rugit,pólókat,bodykat tud örökölni..de pl,idény-rucit,mint téli,nyári ruhát nem igazán..én babóm nyári gyerkőc,az ő overállját nem tudom odaadni egy télen született gyereknek..mert mikor jó lehetne rá,akkor nyár lesz..és így tobább..
56. jozsi.38 (válaszként erre: 50. - Búgócsiga*)
2010. dec. 20. 17:40
én is ott tartok hogy kaptam egy rakás kis ruhát az elsővel, szinte semmit nem vettem neki, de a harmadiknál már át kell néznem, hogy milyen állapotban vannak :) újév után neki is kell fognom
55. ancsyangel (válaszként erre: 52. - Reno77)
2010. dec. 20. 17:40

Köszi Reni aranyos vagy:)

Tervezem menni minél hamarabb majd de azért még egyszer köszönöm az ajánlatot :)

Mi is RÁ gondoltunk hogy őt fűzzük meg hogy segítsen nekünk :)

Igen mert a titkosomban írtam meg ;)

54. andi6020 (válaszként erre: 45. - Szabianyu)
2010. dec. 20. 17:39

De volt. Viszont én úgy számolok, hogy a gyerek jó esetben tovább él, mint 4-5 év. Az én gyerekeim kamaszok.

Én egyébként senkit nem akarok semmiről meggyőzni, engedtessék viszont meg, hogy önálló véleményem lehessen.

53. ancsyangel (válaszként erre: 43. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 20. 17:37
:) én is most várom,hogy hazajöjjön apjuk azt irány a bolt s valamelyik nagyobbat viszem magammal így séta közben még külön is tudok velük időt tölteni :)
52. Reno77 (válaszként erre: 49. - Ancsyangel)
2010. dec. 20. 17:36

Ancsika!

Nem is tudtam! :)

Hát gratula nektek! :)

Ha bármiben tudok segíteni csak szólj!

És menj nyugodtan a Péterfybe, ott megnéz a doki, aki a császárt csinálta.

51. 7777ff52ae (válaszként erre: 47. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 20. 17:35
Ez akkor érdekes, ha nagyobbak. Persze, senki sem hal bele, de tényleg rossz érzés, hogy mindig a másik válszthat mikor meg kell venni, nekem meg ez van, ezt kell szeretni.
50. Búgócsiga* (válaszként erre: 47. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 20. 17:34
Látom ebben többen egyetértünk:D Hány 56-62-esruhát tettem el úgy most is, hogy nem is volt a gyerekemen...
49. ancsyangel (válaszként erre: 1. - Heko)
2010. dec. 20. 17:34

Szia

Én detto ugyanebben a helyzetben vagyok csak azért mégis picit más. Kislányom Augusztusban született védekeztünk és én csütin teszteltem pozitívat én azért félek mert mivel eddig 3 császárom volt lehet az orvos fogja aztmondani hogy nem szabad ennek a kis picúrnak megmaradnia. Pedig ha már igy alakultm nagyon szeretnénk őt a párommal...Nekem egy lassan 9 éves lányom egy lassan 3 éves fiam és a 4,5 hós picilányom van. Nagyon nem most terveztük ezt a kis csöppet de nálunk is meg szerintem nálatok is oka van hogy most jön :) Még én is tépelődök de mint mondtam az orvostól félek :)

Sok boldogságot nektek és hogy a lehető legjobban dönts :)

Az anyagi dologhoz meg:

1. A nagyobb tesókról bizti megmaradt rengeted hasznos holmi ők még nem tudják szétnyúzni a ruhát

2. Ahol jut kettőnek ott jut 3-nak is!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook