Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erőszakos gyerek veri a fiamat az oviban - hogy kezeljem? fórum

Erőszakos gyerek veri a fiamat az oviban - hogy kezeljem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. Pen80 (válaszként erre: 35. - Lencsy)
2012. jan. 30. 14:39
Hú, de agresszív vagy. Figyeltem és értettem is, olvasd el még egyszer, amit írtam.
36. Lencsy (válaszként erre: 30. - Pen80)
2012. jan. 30. 14:29
Biztos nálatok ezt sulin belül máshogy kezelik , mint nálunk ! Én hiába mondom a gyerekemnek, hogy üssön vissza ha ő kap érte osztályfőnökit ! Nálunk az a szabály hogy ha megütöttek ,mond meg a tanárnak ! Ezt a szabályt nem a szülők hanem a tanárok hozták ! Ha visszaüt ugyanolyan hibás és már nem védik meg a tanárok , ugyanúgy megkapja a büntetését !
35. Lencsy (válaszként erre: 28. - Pen80)
2012. jan. 30. 14:24
A saját esetemet írtam le , ha figyeltél volna ! Én sem kaptam el senki gyerekét , csak normálisan szóvá tettem és jártam meg mert a gyerek otthon mást hazudott !
34. c7a878c6b5 (válaszként erre: 29. - 117b1693d0)
2012. jan. 30. 14:16

Ez így van!

Sajnos nagyon meg kellett szenvednünk, a fiamnak és nekem is ezzel az állandó zaklatással a gyógyszer miatt. A mai napig kis sajtkukac az iskolában, órákon, és bizony fiúból van, néha még verekszik is.De épp a múlt héten mondta a tanító nénije, hogy közel sem olyan a fiam, mint ami az oviból jött jellemzésen van. Gondolhatjátok, hogy milyen érzés vol, amikor a legelső szülőin, még iskolakezdés előtt szólt a tanító néni szülői végén, hogy én maradjak. És egyből azt kérdezte, hogy miért nem akarom a gyereknek adni a gyógyszert???? Ez nem lesz így jó, az én felelősségem, és higyjem el,hogy semmi baj nincs azzal a gyógyszerrel. Ő már tanított hiperaktív gyereket és bizton állíthassa, hogy sokkal jobb teljesítményt ért el a gyerek gyógyszeres kezeléssel, mint előtte és mennyit változott..... Én meg mondtam, hogy akkor sem fogom ilyen szerrel tömni a gyerekemet.... Szedett baba korában elég veszélyes gyógyszert, többet nem akarom! Inkább napi szinten bejárok az iskolába és minden tőlem telhetőt megteszek, hogy javuljon a gyerek, de gyógyszer nélkül. Sajnos elég sok saját problémám van, ami miatt nem neveltem úgy a gyerekemet, ahogy kellett volna, beismerem. De mindent megteszek, amire képes vagyok, hogy változtassak, és ezzel megelőzzem a nagyobb bajt. És nem értem azt az anyukát, aki ilyen könnyen veszi fia viselkedését. Mondom, tapasztalat. Én az ellentáborból való gyerek anyukájaként mondom.... Ezzel csak a saját gyerekének tesz rosszat ( a többiről nem is beszélve), egy idő után nem lesz kivel játszania, kiközösítik majd.

33. Pen80 (válaszként erre: 26. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 14:14
Szerintem beszélj még egyszer mindenkivel. Én azt mondom, akár üljetek le szülők-gyerekek, ha el tudod ezt érni.
32. Pen80 (válaszként erre: 30. - Pen80)
2012. jan. 30. 14:13
Múltkor pont itt a fórumon beszéltük egyébként egy másik anyukával, hogy egy nagy szabály van: nem üthet először.
31. Pen80 (válaszként erre: 27. - Tündér74)
2012. jan. 30. 14:12
Én is pont így voltam, amíg nem láttam, hogy üti a lányomat a másik gyerek. Ő meg kis békésen tűrte. Aztán meg ugye sírt szegény. Hát nem fogom arra nevelni, hogy hagyja magát. :)
30. Pen80 (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2012. jan. 30. 14:09

Pedig nincs más választás, mert ha a másik szülő nem foglalkozik a gyerekével, akkor te hiába csinálsz bármit. Körül lehet nézni, milyen gyerekek vannak. És nem az ő hibájuk hogy ilyenek, de nem is az enyém vagy az én gyerekemé.

Nálunk tornán van egy kisfiú, aki mindig erőszakos, odajön a lányomhoz és meglöki, megüti. Az anyja nem állítja le. A lányom (2 éves, a fiú kisebb!!!) először csak állt ott és várta, hogy a gyerek abbahagyja az ütlegelést. Én meg odamentem, mondtam neki, hogy vagy próbáld elkerülni, vagy ha nem tudod elkerülni, mert utánad megy, bizony, üss vissza!

Muszáj megvédenie magát, a világot nem tudja megváltoztatni, hát alkalmazkodnia kell.

29. 117b1693d0 (válaszként erre: 6. - C7a878c6b5)
2012. jan. 30. 14:07
Off. Lehet, hogy a szervezete bizonyos ásványianyagok, vitaminok hiány miatt reagál így. Nem feltétlenül a Rialint kellene ajánlgatni a hiperaktív gyerekek szüleinek azonnal, ki kellene próbálni előtte pár dolgot, ami sokkal kisebb veszélyt rejt magában, mint a gyógyszerezés.
28. Pen80 (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2012. jan. 30. 14:03
Arról szó se volt, hogy "elkapja" az ember más gyerekét. Nemhogy megfélemlítse. Normális beszélgetésről volt szó, óriási a különbség.
27. tündér74 (válaszként erre: 22. - Mókinca)
2012. jan. 30. 13:54
Én eddig ellene voltam annak, hogy a gyereket tanítsuk meg arra, hogy hogyan üssön vissza. De amióta ovis lett az én kisfiam is, azóta már egy kicsit másképpen látom a dolgokat.:)
26. Kittycat2 (válaszként erre: 25. - Szemmelver)
2012. jan. 30. 13:45
hmmm... volt, hogy úgy hoztam haza, hogy szanaszét volt karmolva a nyaka és a válla. az említett kisfiú csinálta. szóval a gyerekem igazat mond, ez a viselkedéséből is látszik. ok nélkül egy gyerek nem szorong. biztos vagyok benne, hogy óvónénik mindent megtesznek, amit tudnak, de nem tudnak ott lenni minden pillanatban 26 gyerek mellett. ezért is tettem fel a kérdést a fórumban, mit tehetnék vajon én azért, hogy ez a dolog rendeződjön. mert az eddig alkalmazott dolgok - ne foglalkozz vele, kerüld el őt, próbáljatok együtt játszani, üss vissza, stb. - közül eddig sajnos egy sem működött. és igen, meg kell vívniuk a saját harcukat, és ez az életben is így lesz. de könyörgöm, még csak három éves. :( ez a dolog 5 hónapja tart. ha nyárig nem fog rendeződni, kénytelen leszek valami megoldást találni, mert azt sem hagyhatom, hogy a gyerek végig szorongja az egész óvódás korát. az ő szemszögéből nézve segítséget kér a felnőttektől - és senki sem segít.
25. szemmelver (válaszként erre: 15. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 13:33

nem ajánlanám a másik csoportot, mert ezzel arra tanítod a gyereket, hogy úgy kell a konfliktust elkerülni, hogy menekülni kell

a gyerekek is és a felnőttek is megvívják a maguk harcát, hogy ki hol álljon a rangsorban

hidd el, az óvónő nem engedi,hogy verjék a gyerekedet!

24. Lencsy (válaszként erre: 22. - Mókinca)
2012. jan. 30. 13:17

Hát igen ..a farkastörvények ..

Én is mondtam már a fiamnak, hogy üssön vissza ha megütik ..megtette és mi lettünk behívatva , mondván nem helyes hogy ökölre, ököllel válaszol ..

23. Mókinca (válaszként erre: 22. - Mókinca)
2012. jan. 30. 12:59

Azt még hozzátenném, hogy próbáltam beszélni az anyukával. Az volt a válasza, hogy náluk otthon nincs kiírva a falra, hogy lányokat nem lehet ütni.

Mondtam neki, hogy "Jó, akkor tudjad, hogy arra tanítottuk a kislányt, hogy ökölbe szorított kézzel adja vissza."

Tudomásul vette.

2012. jan. 30. 12:57

Nálunk is az volt a helyzet, hogy a kislányomtól lényegesen alacsonyabb és véknyabb kisfiú ütötte állandóan.

Megmondtam a kislányomnak, hogy ha mégegyszer ez a gyerek megveri, tőlem is kapni fog... :DDD

Megtanítottuk verekedni: "Szorítsd ökölbe a kezed, úgy üss vissza!" Szó szerint gyakoroltuk....

Sokan azt fogjátok mondani, hogy radikális megoldás. Így van, de HATÁSOS.

Amikor így visszaütött, volt meglepi és utána nem volt gondunk.

Azóta már 13 éves a lányom, meg tudja magát védeni.

21. survivor3 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 11:48

Én beszélnék a terrorista gyerek szüleivel és az óvónőkkel is, de még a gyerekkel is.

Az óvónőknek igenis kötelességük az erőszakot kezelni.

Ha egy gyermek tetves, akkor meg tudják húzni a vészharangot.

Intézkedniük kell a te gyermeked ügyében is.

20. Lencsy (válaszként erre: 18. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 11:46
Tudod ..ha így viselkedik a gyerek a felnőttekkel szemben akkor annál inkább kikéne állniuk a normális gyerekek mellett , és ezt a gyereket pszichológushoz küldeni ! Légy kemény és csapj az asztalra ..közöld hogy nem azért járatod oda a gyermekedet hogy lelkileg tönkremenjen !
19. Lencsy (válaszként erre: 15. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 11:43

Kétszer jártam már meg így ..ezért tanácsoltam, hogy ne szólj a gyereknek ! Amit írtam az előbb is ..ovis volt még a kisebbik fiam ,középsős ...nagyon félt egy tőle jóval kisebb termetű gyerektől , mert ahogy nem figyelt az óvónő azonnal rátaposott a lábfejére , de ezt napi szinten vagy 10x ..minden estére a fiam lába duplájára dagadt ! Hiába szóltam az óvónőnek a válasz az volt ..ő nem látta .. Egyszer aztán odamentem a gyerekhez és normális hangon azt mondtam neki , nem szeretném megtudni , hogy még egyszer rálép a Gergő lábára , mert akkor én is rá lépek az övére ! Másnap felbőszülve jön anyuka , hogy kitapossa a belemet ha még egyszer belerúgok a gyerekébe :)

A másik eset nem rég történt , de ez már a suliban és a középső fiammal ...Összetűzése volt egy lánnyal, mert a lány folyton beszólogat neki , ő meg csúnya szóval reagált ! Én az a szülő vagyok aki ,mindig utána jár a dolgoknak és nem védem a gyerekem míg meg nem hallgatom mind két felet ! Felmentem a suliba és számon kértem a lányt ,hogy miért csodálkozik, ha csúnya szavakkal illeti a fiam, ha ő meg folyton beszólogat ? Kislány bocsánatot kért ..a fiam szintén ..gondoltam én ezzel lerendeztük a dolgot ! Másnap viszem ki a szemetet ..anyuka szó szerint nekem jön, hogy meg ne próbáljam még egyszer letámadni a gyerekét , mert ...had ne soroljam mi fog történni velem ... Mondom ..betámadni ? Normális hangon számon kértem ..Mire anyuka ..az ő gyereke nem hazudik és ha ő azt mondja megtámadtam akkor az úgy is volt ! Hmm ..:) Szóval azóta az iskolán , óvodán belüli dolgokat követelem, hogy ott oldják meg , mert igenis azért vannak ott ! A gyerekek pedig hazudnak ..mindegyik ..és ez természetes dolog hisz így védik a saját érdekeiket !

2012. jan. 30. 11:33
Az óvónőket azért annyiból meg szeretném védeni, hogy ez a gyerek - legalábbis a fiam elmondása szerint - velük is iszonyatosan viselkedik. Én még nem voltam tanúja ennek, de a kisfiam szerint ilyeneket mond nekik a kissrác: "menj innen, megütlek, megrúglak, buta vagy", stb. Szóval nekik sem lehet egyszerű ezt elviselni, és kezelni sem. Ránézésre egyébként rendes, normális szülei vannak, furcsa, hogy a kisfiú ilyen vad, de biztosan megvan a maga oka. Csak hát akármilyen nehéz, azért erre most már lassan valami megoldást találni kell majd. Valamilyen szinten az én kisfiamban is van hiba, hiszen ő jobban "felveszi" ezeket a bántásokat, veréseket, mint a többiek. Jobban fél tőle. Pedig van olyan csoporttársa, akinek véresre harapta ez a vad kisfiú a vállát, ő mégsem fél tőle. Lehet, hogy a férjemnek van igaza, és be kellene íratnunk a fiamat valami küzdősportra, hogy kicsit "harciasabb" legyen.
17. c7a878c6b5 (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2012. jan. 30. 11:31
Az nekem is a halálom, ha a gyereknek esnek neki. A gyerek nem tudja kontrollálni magát, csak félelmet keltenek benne, persze a nagyobb gyerekeknél esetleg működhet, ha anyuka még a láthatáron sincs, iskola felső tagozatára gondolok. De egy kis gyerekkel ezt nem lehet megtenni.
16. Lencsy (válaszként erre: 12. - C7a878c6b5)
2012. jan. 30. 11:28
Igazat adok abban, hogy a nevelők a jó gyereket jobban szeretik és sokkal inkább foglalkoznak vele ..és ez a suliban csak fokozódik ! Egy szülő sem tökéletes ,mindenhol vannak hibák ..csak ezt sok szülő nem látja be :) Én megmondom őszintén ..bár az én gyermekeim már iskolásak, de nem tűröm, hogy szülő megfélemlítse vagy "elkapja" a gyerekemet ! Szóljon a tanárnak, szóljon nekem és majd én rendezem a gyermekemet ! A legkönnyebb egy gyerekkel keménykedni ! De mondom ..itt nem az oviról és nem ovisokról beszélek, hanem sulisokról és szüleikről, mert sajnos nagyon sokszor tapasztalom a környezetünkben, hogy a szülők ön bíráskodnak , ha kell tettlegességgel is !
15. Kittycat2 (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. jan. 30. 11:26
köszönöm szépen, igen, én is ettől félek, hogy ha beszélek a gyerekével, még az anyuka fog nekem esni... próbálok ma újra beszélni az óvónőkkel, meglátjuk, hátha javul majd a helyzet. a másik csoportba való átkérés fel sem merült bennem lehetőségként, pedig ha ez nagyon nem változik, lehet, hogy ezt is megfontolom.
14. tündér74 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 11:26

Elsősorban tényleg az óvónőknek kellene kezelni a helyzetet, hiszen ők vannak a gyerekekkel.

Az anyuka nagyon rosszul áll a dologhoz. Nagyon is rá tartozik, hogy hogyan viselkedik a fia az oviban.

13. tündér74 (válaszként erre: 4. - Zsazsanéni)
2012. jan. 30. 11:22
Sok óvónő tényleg nem alkalmas a pályára, de azért nem szabad általánosítani.:) Régen is voltak gyerekekhez nem értő óvónénik.
12. c7a878c6b5 (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. jan. 30. 11:17
Ez volna a feladata, de sajnos sok óvónő nem veszi a fáradtságot. Könnyebb a " jó" gyerekekkel rajzolni, festeni, stb, mint az elevenebbekkel foglalkozni. Az én fiam is ennek a levét issza most! Persze, én sem tartom magamat szentnek, megvannak a hibáim gyereknevelés terén is. De sosem estem neki a másik anyukának, ha pl az én fiam húzta a rövidebbet. Nem sokszor volt, de volt rá példa...
11. Lencsy
2012. jan. 30. 11:07
Mivel a gyermekeinket rábízzuk az óvónőre és nem vagyunk ott velük , én úgy gondolom, hogy elsődlegesen az óvónő feladata az ovin belül lévő konfliktusok kezelése, megoldása ! Az jó ötlet , hogy beszélsz/ beszéltél az anyukával, de mint te is tapasztaltad nem mentél semmire és ez sajnos legtöbb esetben így van , mert na ná, hogy a saját gyerekét védi ! Én is voltam ilyen szituban ..beszéltem a gyerekkel , majd a 4 éves kis takony (bocsánat) ..úgy adta tovább anyukának , hogy én bántottam , így még anyuka esett nekem ..holott 3 gyermekem van és alapból értek a gyerekek nyelvén és normális hangnemben szépen elbeszélgetősen beszéltem a gyerekkel ! Szóval én azóta ha kell naponta szólok a nevelőnek és nem pedig a gyereknek ..ez a legbiztosabb ! Ha végképp nincs változás szólj a vezető óvónőnek vagy kérd át másik csoportba ! A barátnőm óvónő ..és ő is azt tanácsolja hogy ne legyünk önbírák , mert az csak olaj a tűzre , a nevelő dolga hogy az adott konfliktust megoldja !
10. Pen80 (válaszként erre: 8. - Kittycat2)
2012. jan. 30. 10:52
Ja, igen, ez meg a másik, próbáld megtanítani a saját fiadnak, hogy hogyan kezelje, keressetek rá együtt megoldást, ami segít neki. Később is lesznek ilyenek és te nem lehetsz mindig ott.
9. 1560f47887 (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2012. jan. 30. 10:51
Mindkettő feladata.
2012. jan. 30. 10:49
A kisfiúval még nem próbáltam beszélni, de lehet, hogy akkor megteszem, hátha ez segít. Egyébként mindenkivel ilyen a kissrác, üt-ver mindenkit, akit ér. Az a baj, hogy az én kisfiam meg az a tipikus "jókisfiú", és nem adja vissza neki úgy istenigazából, mert akkor biztos nem bántaná többet. Mondtam neki, hogy feleljen meg neki, amikor csúfolja, erre azt válaszolta, hogy "nem tudok anya, mert olyankor úgy érzem, mintha a cica elvitte volna a nyelvemet". A férjem szerint túlreagálom, mert szerinte minden oviban van egy ilyen agresszív gyerek, viszont anyaként nekem rossz érzés látni, hogy a kisfiam rosszkedvű és levert az ovis napokon.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook