Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős női hajhullás esetén, melyik férfi hormont érdemes megnézetni? fórum

Erős női hajhullás esetén, melyik férfi hormont érdemes megnézetni? (beszélgetős fórum)


2019. nov. 7. 10:25
Zsazsi1 Neked mióta hullik? Mert nekem ez egy akut dolog nem tudom hogy hormonnal meg szteroiddal kéne-e bombázni a fejem életem végéig. Nekem nem lett jobb tőle egy kicsit sem úgyhogy elhagytam. Amúgy sincs aki kiírja, mert a bőrgyógyászhoz nem tudok visszamenni nincs pénzem rá. Ha majd megyek nőgyógyászhoz szűrésre megemlítem neki azért. Sztk-ban tojnak az emberre, az endokrinológusom is. Kivizsgáltak nyáron mert volt két spontán bordatörésem de annak az okát se találták. Most a hajhullásomra csak legyintett, időpontot se adott, nem hogy vérvételre kiírt volna. Magánban meg már nem bírom fizetni. Most még megyek a pm hormont megnézetni meg a ffi hormonokat és a vasat, aztán vége. Nincs több pénzem gyűjteném kell parókára. A kenceficék meg a hajvitaminok nálam nem segítenek. Azért a gyógyulásban bíztam eddig, mert ha életem végéig kencézni kéne a hajam hogy ne hulljon ki az is elég rossz kilátás. Neked se biztos hogy örökké hat az Alpicort. De ilyen tempóval sajnos ahogy nekem most hullik nincs időm a kencék hatását várni, és újabb és újabb csodaszert kipróbálni, mindennek hónapok kellenek, muszáj gyűjtsem a pénzt hogy legyen pótlásom mert nem mászkálhatok haj nélkül. :(
29. zsazsi1 (válaszként erre: 25. - Kriszta.g)
2019. nov. 6. 20:31

Nekem írja folyamatosan a nőgyógyászom. Én megbízom benne, ilyen lelkiismeretes dokival még nem volt dolgom, évente küld egy csomó vizsgálatra. Az előző dokimnál volt az éves rákszűrés, oszt szevasz.

Amúgy meg már nem használom napi szinten, ha frissen mosott, azért nem, ha elfelejtem, azért nem...úgyhogy heti 2-3 alkalom ha van, ami már csak fenntartó.

De bármilyen szert ha abbahagyunk, visszaáll a kiinduló állapot, semmi nem használ ha már nem szeded/használod. Sajnos nem úgy van hogy meggyógyultunk és vége. A hajhullás sokunknál állapot, nem betegség kísérője.

2019. nov. 6. 12:42
Nekem most van folyamatban, de a női hormon szintet a fog. gátló szedés miatt nem releváns nézni de ffi hormon szinteket nézetek a héten. Illetve pajzsmirigyet. Ma megint hajat mostam, kár volt mert brutál ami kijött. Valaki rászánta magát már egy hajvágásra? Mármint teljesen rövidre v kopaszra? Mert nem bírom már nézni a hosszú hajszálakat mindenütt. :( Asszem egy paróka talán átmenetileg is akár, visszaadná az önbizalmam. És ha nem látnám folyton a hajam ömleni. Én jövő hónapban szánom rá magam a vágásra.
27. juli3939 (válaszként erre: 25. - Kriszta.g)
2019. nov. 5. 09:08
Neked néztèk màr a hormon szinteket?
2019. nov. 4. 22:12
Megjött a véreredmèny. Az összes férfi-női hormon szintem jó, így nincs több ötletem
2019. okt. 31. 09:18
Igen azt. De egy hónap alatt annyit értem el hogy van egy két nap, mikor alig jön aztán ömlik a haj. De ez az Alpicort előtt is így volt nagyjából. Van alapbetegségem évtuzedek óta de sose hulott fogyott vagy vékonyodott a hajam. Ezért nem értem hirtelen miért. Az Alpicortot meddig lehet használni? Mert szteroidos.
24. zsazsi1 (válaszként erre: 23. - Kriszta.g)
2019. okt. 29. 13:44

Az Alpicort Plust használod? mert az a hormontartalmú. Szerintem használd tovább, kitartóan, naponta, adj neki időt.

De írod, hogy van egy alapbetegséged, sajnos, akkor lehet hogy tényleg hiába, mert az Alpicort hormonális eredetű problémákon tud segíteni. Nekem úgymond "minden rendben volt", csak a korral szépen elment a hajam harmada, a maradék meg teljesen megváltozott, megvékonyodott. Így az Alpicorttal szinten tudom tartani, nem hullik számottevően.

2019. okt. 27. 17:54

Naponta használom az Alpicortot de túrót se ér. Tegnap egy egész hajtincset húztam ki. :( Persze nem csak annyit, hanem mellé még rengeteg hullik. Meddig lehet ezt az Alpicortot? Mert még a harmada se fogyott el. Érdemes vajon folytatni?

TSH nekem normális, T3 T4 anti TPO még nincs meg, arra még várok illetve nézetek még férfi hormonokat. A dokik csesznek kiírni persze.

Gyulladás van, Crohn beteg vagyok de az évtizedek óta. Ilyen hirtelen diffúz hullásnak a dokik szerint más oka van. Csak azt nem tudják mi.

22. juli3939 (válaszként erre: 18. - Kriszta.g)
2019. okt. 26. 23:40
Kriszta.g! TSH szinted hanyas? Azóta derült ki valami? Gyulladás nincs a szervezetedben?
21. juli3939 (válaszként erre: 19. - Dimethiconol)
2019. okt. 26. 23:39
Köszönöm! Kb ezek lesznek nekem is, és nézünk Crp-t hogy nincs e gyulladás. pénteken megyek vissza, és akkor tudom meg az eredmènyt.
20. zsazsi1 (válaszként erre: 18. - Kriszta.g)
2019. okt. 21. 17:01
Szia, az Alpicort Plussal kapcsolatban csak annyit, hogy naponta kell használni. Nem tudom, neked mit mondott a dokid, nekem annakidején talán heti egy v két használatot mondtak, na az nem ér semmit. A használati utasítás szerint naponta kell, másként tényleg nem ér semmit. És persze időt kell neki hagyni. Nem mondom hogy csodaszer persze, lehet hogy neked gy sem válik be, de ez az én tapasztalatom, hogy napi használat huzamos ideig (több hétig) és utána sem szabad teljesen elhagyni, fenntartó jelleggel heti 1-2 alkalom. Kitartást és sok sikert!
19. Dimethiconol (válaszként erre: 16. - Juli3939)
2019. okt. 19. 19:52

Én nem értek hozzá, de én egész pontosan ezt az utasítást kaptam:

A ciklus 3-6. napján: FSH, LH, ösztradiol

A ciklus 20-22. napján: prolaktin, progeszteron, tesztoszteron, DHEA-S, androsztendion

Mivel ezek a hormonok folyamatosan változnak, nem mindegy, hogy mikor van a vérvétel. Valamint úgy tudom, hogy nem csak önmagában az érték számít, hanem a hormonok egymáshoz viszonyított aránya is.

2019. okt. 19. 15:30
Juli 3939 nálam ugyanez van, hirtelen kezdődött ömleni a hajam, pár hónap múlva kopasz leszek ezzel a tempóval. 40 leszek márciusban. Mindent megnéztek a véremben de ezeket a hormonokat nem, ennek ellenére Alpicort Plust írtak fel ami ilyen hormonális hajhullás ellen van de nekem semmit nem segít egyelőre. Csomókban jön a hajam. Pedig aldoszteron gátló fog. gátló tabit szedek. Nem tudom nálam hormonális-e ki tudja? Nekem pm gondom nincs. Mindent rákentem, minden vitamint beszedtem de egy hónap alatt elment a hajam harmada. :(
2019. okt. 18. 17:58
Vagy kellett volna DHT szintet is kérni?
16. juli3939 (válaszként erre: 11. - Dimethiconol)
2019. okt. 18. 17:24

Köszönöm az infót! Végül nekem ezek nézik: női hormonok, testosteron, androsteron, DhEAs, Ths, Crp.

Ezeket én diktáltak le. Jól tettem? Vagy valami lemaradt?

15. Dimethiconol (válaszként erre: 12. - Rozibaba)
2019. okt. 15. 08:09
Azt mondta, hogy ez PCOS, ezért fogamzásgátlòt javasolt. Mivel ezt nem szeretnèm, ezért abban maradtunk, hogy kipròbálom a fitoösztrogènt ès a baràtcserjèt. Meglàtjuk segít-e.
14. zsazsi1 (válaszként erre: 13. - Zsazsi1)
2019. okt. 14. 13:28
Mellett :-)
13. zsazsi1 (válaszként erre: 1. - Juli3939)
2019. okt. 14. 13:27
Szia, Alpicort Plus hajszeszt próbáltad már? Hormontartalmú és csak nőgyógyász vagy bőrgyógyász írhatja fel. Nekem bevált, folyamatos használat mellet karbantartja a hajhullást.
12. Rozibaba (válaszként erre: 11. - Dimethiconol)
2019. okt. 13. 20:55
És milyen megoldást javasol erre az endorinológus?Van lehetőség a csökkentésére?
11. Dimethiconol (válaszként erre: 1. - Juli3939)
2019. okt. 12. 00:01
Én endokrinológushoz mentem. A női hormonok és a tesztoszteron mellett az androsztendion hormont nézte meg. Ez az utóbbi lett nekem magas.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Juli3939)
2019. okt. 11. 23:11

Szerintem még alacsonyabbnak kellene lennie a TSH-nak 1 alá kellene lenyomni.

Én ekkor érzem jól magam, sőt én szeretem, ha picit túlmáködök, mert akkor nincs semmi gondom. Pörgök, agyam, mint a penge, nincs hajhullás, fáradtság, stb.

9. juli3939 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2019. okt. 9. 23:03
A TSH 4,45-ről lement 1,75-re, ettől erősebbet már nem lenne indokolt szedni
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Juli3939)
2019. okt. 9. 21:09
Lehet, hogy kevés a gyógyszer...
7. juli3939 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2019. okt. 9. 20:13
Van pajzsmirigy alulműködésem, kicsi eltérés volt, de szedek rá gyógyszert 1 éve. De sajnos nem dúsul vissza, kopik tovább :(
2019. okt. 9. 07:56

Igen, szerintem is pajzsmirigy lehet. Nem tudom nézetted e már. Ha alulműködsz, akkor attól simán megritkulhat a haj rendesen.


Nekem volt ilyen, amikor a túlműködésemet kezelték. Épp csak magasabb volt a TSH-m a felső referencia határtól, de ennek ellenére borzasztóan hullott a hajam. Ezt úgy képzeld el, hogy hajmosásnál a tusolótálcában kb. 1 cm-es rétegben volt a hajam, majd amíg megszárítottam, körülöttem ugyan ennyi. Nekem nem foltokban, hanem egyenletesen hullott szerencsére, így "csak" kevesebb lett a hajam.

Szerencsére dús hajam van, így maradt bőven.

Hamar észrevettem, hamar mentem dokihoz, és hamar lehetett kezelni azzal, hogy csökkentették a pajzsmirigy túlműködésre szedett gyógyszeremet.


Ha férfihormon a ludas, akkor nem csak a haj ritkulása, hanem egyéb jelek is vannak, a szőrösödés, férfias hízás, stb. Ez a PCOS betegségnél szokott lenni.


Én a helyedben endokrinológushoz mennék, mert szerintem ez valami hormonális probléma. Ezen nem segít a sampon, hajszesz, pakolás, stb.


Ja, én levágattam a hajamat amikor hullott, mert úgy nem volt annyira látványos az elvékonyodás.

5. juli3939 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. okt. 9. 07:18
Mindenhol egyenletesen kihullott, de ha le van engedve a hajam, fejtetőn és vàlasztéknàl látványosabb
2019. okt. 9. 05:35
És ne fogd szoros össze a hajad, mert ezzel rontasz a helyzeten. Inkább csatokat használj, de azt is úgy, hogy ne legyen szoros, ne húzd a hajad.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Juli3939)
2019. okt. 9. 05:32

Szia!

Szerintem, ha férfi hormonok játszanának közre, akkor a rájuk jellemző részeken kopaszodnál. Fejtető, homlok.

Arról nem írtál, hogy a fejbőr minden részén egyenletesen veszted el a hajad, vagy ezeken a férfiakra jellemző pontokon.

Webbetegen találtam olyan cikket, ahol említik azt a hormont, ami után érdeklődsz, a dihidrotesztoszteront.


Részletek: [link]

2019. okt. 8. 23:38
Pajzsmirigy okozhat hajhullást, illetve a magas tesztoszteron szint is. Illetve patikákba szokott lenni ingyenes fejbőr vizsgálat. A zsíros korpa is okozhat hajhullást!
2019. okt. 8. 22:53

Már szinte csak összekötve tudom hordani a hajam 40 évesen, mert mindenhol kilátszik a fejbőröm. Nèztek teljes vérképet, voltam góckutatáson, fogorvosnàl, nőgyógyásznàl. Minden a legnagyobb rendben. Vas szint remek, sehol egy csillag. Van egy icipici pm alulműködés, arra szedek gyógyszert , de az sem segít.

Utolsó lehetőségként gondoltam kérek egy férfi hormon vérképet, a házidokimnak mit mondjak, mikre vagyok kiváncsi?

Volt màs is ilyen cipőben?

Ricinus olaj, kókuszolaj, az összes hajvitamin, vízivás, méregdrága samponok, hajszeszek megvoltak.

:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook