Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes kenyérsütőt venni? fórum

Érdemes kenyérsütőt venni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. orsy21
2009. márc. 2. 18:57
Anyaukám is vett ilyen gépet; bár nem használja nagyon soxor mert nicncs rá ideje, de mamámnak is van, és ő EXTRÉM FINOM kalácsot csinál vele. A kenyér se semmi, de a kalács... Rengeteg receptet adnak hozzá, mi a Tescosat vettük. Mérőlapt, minden van hozzá. Anyum ha nem is sütetti meg a géppel a kenyeret, de ár a dagasztásért megéri megvenni, mert gyönyörűen csinálja. Bármit sütünk, abba a gépbe dagasztjuk meg. Ez az én véleményem. =)
2009. márc. 2. 18:56

Nekem Moulinex van! Ez olyan, hogy lekvárt is lehet benne főzni! Azt is kipróbáltam, ezzel a funkcióval is meg vagyok elégedve! :-)

Még pizza tésztát nem készítettem benne, de hamarosan azt is kipróbálom!

2009. márc. 2. 18:54

sőőőt, a kalácsot még benne is meg tudod sütni, de ha nem akarod, akkor a kelesztés után ki lehet venni, megcsinálod a formát, ahogy szoktad és be a már meleg sütőbe, úgy is nagyon finom.

Én mindenféle kelttésztát készítek benne, dagasztja, keleszti, és már lehet is tovább készíteni, nagyon ügyes, még akkor is megéri egy olcsóbb változat, ha másra nem akarod egyelőre használni, csak dagasztásra és ha már megszoktátok egymást, akkor lehet sütni is benne, de elsőre nem biztos, hogy minden a legjobb lesz, mert meg kell tanulni ezt is, mint minden egyebet.

2009. márc. 2. 18:54

Na már keztek meggyőzni!És meglepődtem még mire lehet használni!

Még had kérdezzem meg akinek bevált milyen márkájú van?

Katinka:Megfogom nézni a receptes füzetedet!

27. emagdi (válaszként erre: 23. - B2057e22d0)
2009. márc. 2. 18:50

igen, csak bele kell tenni a hozzávalókat, és beállítani a gépen a programot. :) hasonlóan, mint ahogyan a mosógépbe berakod a ruhát, mosóport, öblítőt, és a gép intéz mindent:))


van néhány alapszabály a hozzávalók bekészítésével kapcsolatosan, de ezt a használati utasításban úgyis leírják.

tényleg nem bonyolult maga a sütés, még nekem is sikerült:))


és igen, a legtöbb gépet időzíteni is lehet.

26. Katinkaboszi (válaszként erre: 23. - B2057e22d0)
2009. márc. 2. 18:42

sok féle-fajta gép van, egylapátos, kettős, van ami csak az alapokat tudja, van amiben még lekvárt is tudsz készíteni, és igen, van amelyik beállítható időre is.

Én megnéztem, nálunk ha vettem egy kilós szeltetelt félbarna kenyeret, a végén már 200 fölött, ezelőtt 3 évvel, most meg kétnaponta sütök egy félkilós lisztből és érdekes elég ez is, hát mindenképpen jól jártunk.

A receptes füzetbe pontosan le van írva, hogy mit mikor és hogy kell beletenni, én nem bántam meg, az elsőt kaptam, azt anyukáméknak adtam, nagyon örültek neki, és egy másikat, kicsit nagyobbat vettünk.

Akkor gondolhatod, csak nem lehet rossz, ha itt is olyan sokan mellette vannak.

25. Missygirl.e (válaszként erre: 23. - B2057e22d0)
2009. márc. 2. 18:41

Igen, be lehet állítani!

Valóban csak bele kell tenni a hozzávalókat, de ügyelni kell arra, hogy ne érintkezzen a só az élesztővel! És mindig a víz kerüljön bele elsőnek!

2009. márc. 2. 18:39

Nagyon sokáig ellene voltam, de most már nagyon megszerettem! Az első 5 kenyerem kudarc volt, valami sosem stimmelt,de mára már minden oké! Nagyon szeretem, mert így legalább tudom mi van a kenyeremben! Valóban kisebb kenyeret süt, mint a bolti, de sokkal finomabb is. Megéri kivárni azt a három órát! Az igazán nem sok! A neten olvastam, hogy minimális áramfogyasztó. Elsőre el sem akartam hinni, de képes voltam 10 percenként nézni a villanyórát, hogy mennyire pörgeti! És valóban minimális!Persze gondolom fajtája válogatja! A számítógép többet eszik! :-)

Szerintem megérte!!!

23. b2057e22d0 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. márc. 2. 18:37

Ez a baj hogy nincs senkinek,pedig jó lenne !!

Zsákba macskát meg nem merek!

Még vacilálok rajta!

És csak bele kell szórni a hozzávalókat?

Olyat is hallodtam hogy belehet állítani hogy mondjuk reggel 7-re süsse meg!?

22. emagdi
2009. márc. 2. 18:31
amúgy lehet kalácsot, pizzatésztát, kifliket is sütni a géppel. kikeverteted a tésztát a géppel, aztán amikor kész a tészta, kiveszed, megformázod és hagyományos sütőben megsütöd. itt is a formázáson kívül a munka nagy részét a kenyérsütő végzi (dagasztás, kelesztés)
21. emagdi (válaszként erre: 20. - B2057e22d0)
2009. márc. 2. 18:29

alighanem ezt csak te döntheted el, hogy NEKED megéri-e:)


ha esetleg ismerősödnek van, kérd meg, hogy hadd kóstold meg azt a kenyeret amit ő süt, hogy láthasd a különbséget a bolti és a házi kenyér között.

az árát pedig ki tudod számolni, ha megnézed, hogy mennyibe kerül a liszt, az élesztő, és egyéb esetleges hozzávalók (magvak, tej, stb).


láthatod, van, akinek bejött, van, akinek nem.

csak gazdaságossági szempontok alapján nem biztos, hogy megéri venni sütőt, de ha az is fontos, hogy mennyire finom a kenyér, és hogy mi van benne, akkor szerintem igen.

2009. márc. 2. 18:27
Hát most feladtátok a leckét hogy érdemes vagy nem!:)
2009. márc. 2. 18:24

Múlt évben és idén én sem sütöttem! A Lidl-ben veszem 169.-ért a a fél kilós teljes kiőrlésű kenyeret, evvel nem tud konkurrálni a gép. Pedig amúgy szeretem, de most nagyon felment az áram ára és a gép elég sokat fogyaszt.


:-((((

18. zezsua
2009. márc. 2. 18:22
egyik ismerősöm imádja,otthon van ráér és nagyon kitudja használni.Mindent tud vele kapcsolatban.Már a pici lánya is tudja mit kell beledobni.Nekem nincs időm,de majd egyszer.Anyumnak is van,de nincs receptje.judica1004 itt a hoxán ő az aki annyit süt.
17. emagdi (válaszként erre: 13. - Sunshine***)
2009. márc. 2. 18:22
szerintem itt akár vevőt is találhatsz a kenyérsütődre, ha nem használod:)))
16. emagdi
2009. márc. 2. 18:20

még én is, aki abszolut konyhai analfabéta, tudok vele jó kenyereket sütni:) tényleg finom lesz.

szóval szerintem megéri, ebben legalább az ember tudja, hogy mit tesz, nem úgy, mint a bolti kenyerekben, amik tele vannak mindenféle kelesztő és színezőanyagokkal.


nekem egyébként abszolút no-name kenyérsütőm van, és teljesen jól működik.

azt nem tudom, hogy spórolni lehet-e vele, igazából attól függ, hogy az ember hol és milyen kenyeret szokott venni. (lehet, hogy a tesco-s kenyérrel árban nehéz versenyezni, de ízben mindenképpen :))

2009. márc. 2. 18:19
Igen ,nekem bevalt,kenyer,kalacs es minden mas dagasztott sutemenynek !!!
14. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 2. 18:19

Szia, nekem kétlapátos van, de az utóbbi időben a legtöbbször behorpad a közepe, pedig nagyon szépen feljön.

Talán ha kivenném a lapátokat és kézzel átdagasztanám, megváltozna a helyzet?

2009. márc. 2. 18:17
Mi 2 éve vettünk, és kb 3 kenyeret sütöttünk vele xD és rohadtul nem érte meg :)azóta is a dobozában van a gradróba. Sztem felesleges, persze ha van időd belepakolni a dolgokat meg stb... akkor hajrá, de mi elöbb leugrunk a közértbe mint ahogy kész lesz a kenyér, mert h 3 órás progi van, amin tényleg megsüti :) az ára sztem meg ugyan ott van...sőőőt sokkal kisebb a kenyérsütővel csinált kenyér mint az átlag. (csak h legyen egy negativ vélemény is) bye
2009. márc. 2. 18:16
Nekem abszolút bevált!
2009. márc. 2. 18:16

Én is gondolkodom rajta,hogy veszek.

Milyent érdemes?

2009. márc. 2. 18:14

Azért ebben sem olcsó a kenyér a mai liszt- és villanyáram árak mellett!


Érdemes megnézni, mekkorát akarsz venni, hány wattosat! Hány keverőlapátosat? Mert a nagy kenyérben rendesen bele tud ragadni a lapát. Ezt tapasztalatból mondom. Én már csak úgy csinálom, hogy az utolsó kelesztés után, vagyis a sütés kezdete előtt kiveszem a lapáto/k/at!

2009. márc. 2. 18:13

4-en vagyunk és kb 1kiló kell naponta bár most a leányom fogyizik.

Mennyiből jön ki 1 kg kenyér árban ?És nem fogyaszt sokat a gép?

Köszönöm az eddigi válaszokat,nagyon érdekelne lehet-e sporolni vele valamit.És ha még finom is pláne!

2009. márc. 2. 18:11
Szerintem igen! De ez tényleg sok mindentől függ...
2009. márc. 2. 18:09

Szerintem mindenképp vegyél, ha már gondolkodsz rajta.

Nekünk csak jó tapasztalataink vannak vele kapcsolatban. A fehér kenyérért nem vagyok oda, barna, rozsos vagy magos kenyeret már nem is veszünk, azt mindig otthon sütjük, jóval szaftosabb és töményebb is lesz, mint a bolti.Hűtőben meg napokig eláll.


De pl. a pizza tésztát vagy a kelt tésztát sokkal egyszerűbb a kenyérsütővel elkészíteni, mint hagyományos úton. :) Én már nem gyúrom a tésztát.

2009. márc. 2. 18:08
Nem lesz olyan a kenyér, mint a bolti! Az íze legjobban a francia kenyérre hasonlít! De lehet vele más tésztákat megdagasztani és keleszteni, vagy kalácsot sütni!
2009. márc. 2. 18:07
Igen.Ha nem is sütsz benne mindennap kenyeret,baromi jó a dagasztó programja.Azóta nagyon jó kelt tésztákat sötők,mióta van kenyér sötőm:)
2009. márc. 2. 18:07

Ha nagy a család, és elfogy 0,5-1 kiló naponta, miért ne?

Viszont mi többször is jártunk úgy, hogy nem fogyott el és durván megszáradt :)

Ízélménye össze sem hasonlítható a béna mai bolti kenyerekkel. Tömör, illatos, finom, és tudod mi van benne!

Variálhatod is: magvas, félbarna, barna, fehér kenyér...

Hasznos lehet sütemény dagasztásánál , kelesztésénél.


Minden szempontból jó :)

Remélem segítettem !

2009. márc. 2. 18:06
Ezt kicsit bővebben ki kéne fejtened. Hányan vagytok a családban, mennyi kenyeret esztek, milyen minőséget, milyen lisztből, sokat-e, stb.
2009. márc. 2. 18:05
Mi a tapasztalat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook