Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes elvinni nyaralásra a kávéfőzőt? fórum

Érdemes elvinni nyaralásra a kávéfőzőt? (tudásbázis kérdés)

1 2
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2014. aug. 13. 18:07

Én egyedül kávézom, nem is érné meg főzni. :D

Mindenkinek magának kell számolgatnia és mérlegelni. És nem kell a legdrágább instantot venni, pl, a lidliben is kapható olcsó, de aromás instant kávé.

Annak a híresnek (Nes---) isteni illata van, de az íze nem sokban különbözik. És nagyon drága.

2014. aug. 13. 18:00

Szerintem ki kellene számolnod, hogy mennyibe kerül az a kávé amit megiszol egy hét alatt, és csak a különbözettel számolni, az nem biztos hogy olyan sok.

Ráadásul gondolom nem a szálláson leszel egész nap, tehát vagy reggel megiszod a sok kávét, vagy viszed magaddal termoszben... Az instand kávé egyébként a legjobb megoldás szerintem, én itthon is azt iszom, nem szeretem a főzöttet (igaz napi 1-2x csak).

2014. aug. 13. 17:59

Én itthon is instant kávét iszom, mert a napi 1-2 hosszú (édesítetlen, fekete) kávém miatt nekem megéri. 1000 Ft körüli árban szoktam venni nagy üveggel, ami 200 gramm.

Bárhova megyek, egy kis tégelyben viszek magammal belőle, forró víz azért általában beszerezhető.

Egy kiürült vitaminos műanyag tégelyem van erre a célra, a kiskanál is belefér.

2014. aug. 13. 17:13

Egy kávé minimum 250 ft. Mi vízforralót vittünk és instant kávét ittunk. Nem ugyanaz, mint a főzőtt kávé, de azért jó volt így is. Nekem is kb. napi 5-6 kávé az adagom, próbáltam már csökkenteni meg elhagyni, de iszonyatosan fájt a fejem meg egyéb rosszulléteim voltak. Van most elég más bajom, úgyhogy egyelőre nem kísérletezek a leszokással.

Ha befér a kávéfőzőtök, akkor vigyétek. És ha van termoszotok, akkor abba vihettek magatokkal kávét, strandra vagy kirándulásra is.

Nálunk mondjuk az volt a napirend, hogy a szálláson reggeliztünk, közben megittam 1-2 kávét, aztán mentünk strandra, 1 óra felé kijöttünk ebédelni, akkor "otthon" megint ittam egy kávét, utána vissza a strandra, délután 5-6 óra felé "hazamentünk" és onnantól már csak az esti séta volt, mint program. Én mondjuk még este 10-11 felé is iszok kávét, jobban alszom tőle.

6. f6390e6b9b (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. aug. 13. 16:59
Nem tudom hogy mennyibe kerül ott a kávé,de ha 250-300 ft körül van akkor biztos olcsóbban.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2014. aug. 13. 16:56
Szerinted olcsóbban jössz ki?
2014. aug. 13. 16:55

Ha befér, akkor vigyed.

Nálunk az volt mindig a rossz, hogy vissza kellett caflatni a campingbe kávét főzni. Nekünk már a kombi autóba nem fért be a nagy kávéfőző gép. De szerintem megéri valami alternatív megoldást találni, mert tényleg sok.

2014. aug. 13. 16:51
Az espresso gépemre gondoltam,hogy elvinném.Nem olyan nagy de mégis olyan kávé amit szeretek.
2014. aug. 13. 16:50
Olcsóbban bizony. Visztek kis gázos melegítőt ha nincs konyha vagy 3in1. Baromi drága a kávé szerintem.
2014. aug. 13. 16:48

Sziasztok!

Jövőhéten megyünk a Balcsira és tudomásom szerint ott drága a kávé,és az én adagom minimum napi 5 kávé.Szerintetek olcsóbban kijövök ha viszek kávéfőzőt magunknak vagy csak helyet foglalna a kocsiban,nem kotyogós,mert nincs konyha..?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook