Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes-e hüvelyzuhanyt használni? fórum

Érdemes-e hüvelyzuhanyt használni? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. buci33
2009. dec. 19. 15:09
Azt mondják, hogy az intimzuhany árt a hüvelyflórának, ezért nem a legjobb. Van patikában, meg dm-ben hüvelykapszula ami visszaállítja a hüvelyflórát, nekem az vált be.
2009. dec. 9. 17:54
Kívülről reggel-este langyos vízzel lemosni. Önmagától tisztul... Ha gond van, úgyis orvoshoz kell menni... Akkor meg canesten vagy neogranormon :-(
2008. szept. 13. 18:55
Én egyébként az irrigálásra esküszöm, mert ha jól tudom ez nem teljesen egyenlő a hüvelyzuhannyal. Én csak az irrigátort próbáltam, de nagyon jó tapasztalataim vannak vele, teljesen megszünteti a tüneteket, de tényleg nem szabad gyakran alkalmazni még tiszta vízzel sem. A tejsavbaktériumos irrigálás viszont nagyon sokat és nagyon gyorsan segít és megelőzésre is jó. Kívül pedig lemosót használok, azóta megszűnt ott lent a viszketés.
2008. szept. 13. 18:54

Én használok hüvely folyás miatt, és szerintem jó, mert nekem mindig jön ki valami.

Szerintem jó dolog, mert belülről is tiszta lesz az ember.

2008. szept. 13. 18:46
Azért meg lehet különböztetni a bakteriális fertőzést a gombástól. Lehetnek hasonlóak a tünetek, de soha sem ugyanolyanok. Persze laikusként jobb ha elmész vele orvoshoz.
33. ikin (válaszként erre: 26. - Ritaanyu)
2008. szept. 13. 17:29
Igazad van de csak félig :) Nekem sürün volt fertőzésem régebben a dokim azt mondta kefirrel öblögessek mivel terhes voltam és nem akart gyógyszerezni. Bevált azóta is ezt használom. Viszont a gombaölö nembiztos hogy jó mert a baktérium fertőzésnek is ugyanez a tünete és akkor viszont csak súlyosbodik a helyzet.A tejsav mindkettőnél segít
32. 778a651802 (válaszként erre: 29. - Raistlin Majere)
2008. aug. 13. 19:28

Ez tetszett!!Igazad van!

EGyébként szerintem is felesleges minden "ilyesmi".Használtam már intimzuhanyt,ideje-óráig ok,aztán ugyanugy visszatért a folyás.

Intim mosakodó-azzal vagy nélküle-tök mindegy!

31. rexona
2008. aug. 13. 19:18
Én használom rendszeresen, de félek is tőle, pont azért, hogy mivan ha épp ezzel rontom el mégjobban magam.
2008. aug. 13. 18:32
Sok mindent említettetek. Vajon miért, mitől vagyunk gombásak??? Tényleg jó ha intim mosakodót használunk rendszeresen?? Van 1 gyanúm, mióta rendszeresen használom, szinte folyamatosan "minden bajom van". Míg nem használtam mert nem is fedeztem fel hogy van ilyen, nem volt ilyen bajom. Ha mégis nagyon ritkán. 28. Raistlin Majere, a mondataiddal egyetértek. "Simán kifolyik mihelyt kibújsz az ágyból és mész, mozogsz.... nem rohad belénk..." ahogy lejjeb írta valaki. Has préssel is ki lehet nyomni.
29. Raistlin Majere (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2008. aug. 7. 08:12

És hova lesz a romantika :-)

A hosszú kapcsolat titkának tartják, hogy a párunk ne lásson olyan helyzetben, amikor a testünket próbáljuk karbantartani (arcpakolással, szőrteleítő krémmel, hajcsavarókkal...)

Elképzelhetetlennek tartanám, hogy gyere kedves öblítsd ki a hüvelyemet, nehogy belémrohadjon a spermiumod maradéka, vagy mert éppen gombás vagyok :-)

2008. aug. 7. 08:08

Én nem használnám, sztem messze van a természetes dolgoktól. Öntisztulók vagyunk, így talált ki minket a természet. Eszem ágába sem jutna magamba dugdosni mindenféle dolgokat buta reklámhadjáratok miatt.

Nem sterilnek talált ki bennünket az úristen. Nem kell steril világban élnünk. Megint eladnak egy felesleges dolgot ebben a túlzott fogyasztói társadalomban.

2008. aug. 7. 07:58
jó az,heti 2szer max. előtte 100fokos vízbe beledobni az irrigátort,és akkor véletlenül se ferőzöd magad.. túl gyakran tényleg nem kell.
26. ritaanyu (válaszként erre: 24. - Crisz)
2008. máj. 9. 12:03
a hüvelyzuhany használata csak árt a flórának de ha hetente 1-2 alkalommal tiszta vízzal vagy havonta 1x menses után kefírrel öblítesz az csak jó! de ha veszel activátort és egy tartálynyi vízhez cseppentesz 10 cseppet az a legjobb4 gomba ölő és fertőtlenítő hatása van és helyre állítja a hüvely flórát!
25. MelisUK (válaszként erre: 24. - Crisz)
2008. máj. 6. 17:15
Szerintem pusztan probald meg magad kimosni belulrol, ha nem megy egyedul, akkor kerd meg a parod segitseget. Ha veszel huvelyzuhanyt, akkor is eleg csak vizzel kioblitened magad, de neha-neha rakhatsz bele a mosakodobol is. Szerintem menj be egy gyogyszertarba es kerj csak irrigalot, aztan ha nem eleg vizzel, akkor vegyel hozza belso mosakodot is. Viszont oda kell figyelni, h a gyakori mosakodastol konnyen be lehet gombasodni. Sok sikert!
24. Crisz
2008. ápr. 16. 15:07
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a hüvelyzuhannyal kapcsolatban! Egy ideje a folyás szinte teljesen megszűnt, helyette viszont más történt..besűrűsödött és savanyú lett. A nődokim először a teszt alapján azt mondta, hogy ez vegyes baktérium (?), aztán a második vizsgálat után pedig azt, hogy a teszt negatív és nincs semmi bajom. Használtam gombára tablettát (többször is) és hüvelyzuhanyt is, de még mindig nem stimmel valami és nem tudom mi van. A doki szerint semmi én viszont értem, tudom, hogy nem ilyennek kell lennie! Mit tegyek?
2008. ápr. 12. 11:58
Én csak intimlemosót használok, de mindennap belülről is "kimosom" magam vele. Nem irrigátorral, csak simán kézzel. Nincs semmi bajom tőle, és akkor érzem magam igazán tisztának, ha belül is megmosakodtam. Nekem az Avonos intimlemosó jött be, évek óta azt használom.
2008. ápr. 11. 09:47
Akkor ha az orvos kifejezetten ajálja.
2008. márc. 31. 17:11
Nem ugyanaz az inteim zuhany es a lemoso. A lemosot napi szinten hasznalom a reggeli zuhanyozaskor. Nekem is folyasom volt es orvos tanacssara kezdtem el hasznalni. Amit a DM-ben lehet kapni, eloszor receptre fel is irta. Es akkor hasznaltam a zuhanyt is irrigalashoz, de azt csak akkor, amikor a doki kimondottan ezt mondta. Akkor ket hetig naponta kellett hasznalnom es utanna visszamenni ellenorzesre. A folyasom es egyeb problemak azota megszuntek, de az intim lemosot tovabbra is hasznalom.Az orvosom nem ellenezte. Egyszer elfogyott es csak sokara tudtam venni. Akkor sima vizzel mosakodtam csak es nem ereztem tisztanak magam. Nem vagyunk egyformak, ezert van akinek jo, van akinek nem jo. Ugyanolyan ez is, mint hogy melyik a jobb a tampon vagy a betet.
2008. márc. 2. 07:20
A napi használata durva azért szerintem....
19. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 18. - Nitchka)
2008. márc. 2. 07:19
Én is azt tapasztalom.Nem mondom hogy nem lehet jó,vagy kellemes érzés a használata,én is szerettem.Aztán szakorvos a mellőzését javasolta és minden rendben azótta.
2008. márc. 2. 03:44
Amiota sem intim mosakodot, sem beontest nem hasznalok, mindenfele nemi panaszom megszunt. A borom tul erzekeny. Barmilyen szer irrital, sot konnyen gombasodom. Amugy szerintem nincs is sok ertelme. Kulso tisztalkodas tiszta vizzel tokeletesen megteszi a magaet.
2008. márc. 1. 18:21
Én nem szoktam de ki fogom próbálni.
2008. márc. 1. 18:17

Sziasztok!

Igen én minden nap haszálom, mert nekem olyan speciális tüssolófejem van, ami zuhanyzásra és erre a célra is haszmálható.

Nagyon elégedet vagyok, meg a párom is : )))

2008. márc. 1. 10:14
Továbbra is azt mondom,hogy nőgyógyászok sokszor ajánlják,használtam is rendszeresen,egyidőben kb kéthetente a hüvelyzuhanyt is.Bőr és nemigyógyászaton egyetlen ember sem ajánlotta belső tisztálkodó használatát,sőt az intim mosakodóét sem rendszeresen.
14. lufi
2008. márc. 1. 09:05
Mióta használom az intim mosakodót és a zuhanyt azóta nincs problémám odalenn. Sok volt a folyásom és az orvos tanácsára kezdtem el használni. Rendet tett odalent, de a zuhanyt nem szabad sűrűn használni.
2008. márc. 1. 03:38
Belul? nem nem nem .. hacsak nem akarsz egy kis BV-t, bakterialis vaginozis a teljes neve azt hiszem...
2008. febr. 29. 16:30
nem
11. o.andi
2008. febr. 14. 15:21

szerintem igen....

én szoktam mindig

2008. jan. 28. 17:44
Szerintem igen is kell belülről is mosakodni, persze csak indokolt esetben. (És ha szükséges az intim zuhany használata, azt akkor is csak hetente egyszer szabad végezni.) Pl ha a párod beléd megy, akkor ami nem jön ki, azt ne hagyjuk már berohadni... :)
2008. jan. 28. 17:10
Szerintem nem kell,mert öntisztítóak vagyunk.Cserébe kívülről alaposabban:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook