Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes az ELLA Banktól tőkehalasztásos hitelt felvenni? fórum

Érdemes az ELLA Banktól tőkehalasztásos hitelt felvenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
21. pemete
2008. okt. 2. 13:57
Most megnéztem az ELLA honlapját, és kiszámoltam, mennyit kéne fizetnünk, ha ott vettünk volna fel hitelt. Tényleg nem 10ezer a különbség, csak 9:)
20. pemete (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 2. 13:49

Azért nyilván a bank is jól jár ugye??? Különben minek adná a hitelt, ha neki ráfizetéses lenne!

Gondolom azon kívül, hogy x évig használja a pénzedet minden költség nélkül, biztos van még valami haszna rajta, azon a hasznon kívül amit a pénzedből csinál.

19. pemete (válaszként erre: 14. - D0860dee94)
2008. okt. 2. 13:47
Nem túlzás, tényleg annyi volt az eltérés!!!
18. pemete
2008. okt. 2. 13:46

Persze nyilván tök jó, hogy a futamidő végére még pénzed is lesz a bankban, csakhogy a legtöbb ember nem engedheti azt meg magának, hogy ennek érdekében havonta több 10ezer forinttal többet fizessen be. Sajnos az ember manapság már annak is örül, ha lakást tud venni, és azt fizetgeti, nem pedig az albérletben dobálja ki a pénzt az ablakon. Hiába számolon én azt, hogy majd milyen jó lesz 20-25 év múlva, mire felnő a gyerek, ha addig nincs miből felnevelnem, mert kifizetem a kajáravalót lakáshitelnek. Szóval ez az ELLA azoknak a fiataloknak való, akik minimum 200-250 ezret keresnek fejenként, és nem okoz gondot havi szinten 80-100ezer forint kifizetése még akkor sem, ha gyermekük születik és a nő gyedre megy, aminek ugye a legmagasabb összege 80ezer forint.

Szóval ez a "kedvező" hitel is csak azoknak van, akik jól állnak anyagilag. Ez az én meglátásom, és lehet hogy tudsz ellenérveket felhozni, de ha belegondolsz, akkor azért láthatod, hgoy van abban valami amit mondok:)

2008. okt. 2. 13:46

Igen, jól fogalmaztál szokatlan, majdnem hihetetlen.

Ezért is indítottam ezt a kérdést, mert ezek szerint vannak tapasztaltabbak nálam.

Szerencsére áll előttem még szűk 1 hónap a bankválasztásra.

Ez az egyik lehetőség és megpróbálom a legtöbb infót gyűjteni.

Igen lesz, lenne a plusznak helye :-)

16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - A900f63755)
2008. okt. 2. 13:42

Bizalmatlan? Kivel, mivel szemben? Pontosan tudni fogod, hogy a pénzed és éppen milyen hozamot produkált.


Ne érts félre, nekem tök mindegy, hogy milyen hitelt veszel fel, de megnéztem az adatlapodat, úgy látom lesz a pénznek helye 20 év múlva :)).

Én biztosan inkább most vállalnék nagyobb terhet, amig fiatal vagyok, mint húsz év múlva, amikor az ember már inkáb lazítani szeretne. De a gyerekek egyetemre akarnak menni, lakásra lesz szükségük, házasodni fognak.


Ezt neked kell eldöntened, hogy inkább plusz 6-8 milliót fizetsz vissza, vagy vállalsz egy kicsivel nagyobb terhet most.


Az egyik megoldás, hogy te nyersz többet az ügyleten, a másik pedig, hogy a hitelt folyosító bank. Te döntesz.


Megértem a félelmedet, szokatlan a konstrukció, ahol az ügyfél jár jól és nem a bank :)

15. d0860dee94 (válaszként erre: 14. - D0860dee94)
2008. okt. 2. 13:38
ha szar az ingatlan, akkor persze lehenek 10ezres eltérések a havi törlesztőben, mert amit lehet refinanszíroztatnak, a többi "saját tőke".
14. d0860dee94 (válaszként erre: 9. - Pemete)
2008. okt. 2. 13:36

a 10 túlzás, különben nem lenne piacképes!


nem?!


ha jobban megnézed 1M 20évre bármely banknál max. ténylegesen 1000 Ft-nyi eltérés van és most annuitásról beszélünk és az üf. fizet tőke,kamat, kezköltség.

2008. okt. 2. 13:33
A törlesztő részletet tekintve igen, amit mernénk vállalni, de a beugró költségek azért okoznak egy kis gondolkodni valót.Meg szép a történet, hogy nekünk kamatozik a tulajdonképpeni hitel csak valószínűleg én eléggeé pesszimista vagy inkább bizalmatlan vagyok. :-)
12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - A900f63755)
2008. okt. 2. 13:27
Az 1. hozzászólásodban azt írtad, kedvezőnek tűnik. Mégse? :)
2008. okt. 2. 13:24

Én ahogy számoltam a nekünk tett ajánlatot, úgy a kezdeti nagyobb teher címszó kb. 3szorosát jelenti más banki ajánlathoz képest.És azért egy lakásvásárlásnál pl. van épp elég költség így is.

De valóban nem rossz, ha 20 év helyett, akár 13 év után elmondhatom, hogy letelt a hitel.

Azt látom, hogy megosztottak a vélemények nagyon, nem csak nekem okoz gondolkodnivalót a dolog.

10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - Pemete)
2008. okt. 2. 13:09

Ebben neked igazad van. De amennyivel többet fizetsz, az megy a tőkszámládra, és neked termeli a hozamot, míg más esetekben a bank zsebét tömöd. Az ELLA lakáshitel esetében a végén mosolyogsz, nem a futamidő közben.


Szerintem az sem mindegy, hogy a felvett 10 millióra az ember 17 milliót fizet-e vissza, vagy a futamidő végén még talán egy-két millió marad is a számláján miután a teljes hitelt visszafizeti.


A tőkeszámlás hitelről tudni kell,hogy minél hosszabb a futamidő, annál jobb lesz a hozam, ezért javasolnak általában 20 évet.


Egy 20 éves futamidő végére általában felnő egy-két gyerek a családban, nem mindegy, hogy van-e pénz az egyetemre, elköltözésre, esküvőre, stb.


Hosszú távon nincs ennél jobb ebben a pillanatban. De a kezdetén valószínűleg nagyobb terhet ró az adósra, ez igaz. De gondolj bele, ha egyszer el akarod adni az ingatlant, már prognosztizálsz magadnak jó néhány millió veszteséget, mert a vevőt nem érdekli, hogy te mennyit fizettél ki a banknak.

9. pemete (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 2. 12:49
Persze, ez mind oké, hogy jók a számlavezetésben, de ingatlanhitelben az egyik legkedvezőtlenebb bank. Egyrészt nagyon durva feltételeket támaszt, másrészt meg nagyon magasak a kamatok. 5 millió forintnál a különbség az ELLA és egy másik bank között közel 10ezer fornit volt a havi törlesztésben, és ráadásul ugyanabban a devizanemben. És azért 10ezer forint ide, vagy oda nem mindegy.
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 2. 12:43
Egyébként is a legmagasabb kamatot adja, 5,5%. Az AXA csoport tagja. Nagyon sokan tartanak tőle, hogy egy "sufnituning" bank, mert nincs minden sarkon egy fiókja. Ez egy diszkontbank, azért tud ilyen kedvezményeket adni az ügyfeleknek, mert nem kell egy sereg alkalmazottat eltartania, és számtalan csilivili fiókirodát üzemeltetnie.
2008. okt. 2. 12:38

Az ELLA az egyetlen bank Magyarországon, amelyik 100% garanciát vállal a nála tartott pénzért. 500.000 ft feletti összeg esetén a folyószámlán tartott pénzre 8% kamatot ad. Nincs számlavezetési díj, nincs átutalási költség, 1024 bites biztonsági rendszere van. A legkulturáltabb Ibank szolgáltatása van.


Ami a hitelt illeti, önmagában nem a legkedvezőbb, de ha a folyószámládat is ott vezeted, az átmeneti likviditási gondjaidat lényegesen kedvezőbben tudod megoldani mint más bank hitelkeretével.


Bárkitól is veszel fel hitelt mindenképpen kombihitelt vegyél fel, különben legalább 60-70%-kal többet fizetsz vissza.

2008. okt. 2. 10:51

Igen hallottunk most a számla kedvezményeiről ( nincs számlakezelési ktsg., bárhol vehetünk ki pénzt min. összegért, nincs kártyadíj stb. ), de nekünk arra nincs szükségünk, legalábbis a jelen helyzetben.

Köszönöm az eddigi és a majdani válaszokat is!

2008. okt. 2. 10:43
Nekem náluk van számlám, semmi gond velük. A hozamuk jó,de hitellel kapcsolatban nem tudom milyenek a feltételeik.
2008. okt. 2. 10:36
Az ELLÁTÓL alapban nem érdemes semmit felvenni.
2008. okt. 2. 10:33
Szerintem alapból nem érdemes az ELLA banktól hitelt felvenni. Nézz szét a hitelpiacon, és meglátod , mennyi sokkal jobb ajánlatot fogsz találni:)
2008. okt. 2. 10:32
Most kaptam ajánlatot tőlük, ami kedvezőnek tűnik, de nem ismerem magát a bankot.Ha valakinek van tapasztalata jó vagy rossz egyaránt, kérem ossza meg velem!
2008. okt. 2. 10:31
Érdemes az ELLA Banktól tőkehalasztásos hitelt felvenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook