Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Enyhe oxigénhiány, beszédkésés tapasztalatok érdekelnének olyanoktól, akik hasonló cipőben járnak fórum

Enyhe oxigénhiány, beszédkésés tapasztalatok érdekelnének olyanoktól, akik hasonló cipőben járnak (beszélgetős fórum)


1 2
18. krautmanno (válaszként erre: 16. - Zsu96)
2013. nov. 13. 22:50
Meg megyei matekversenyt nyer az én "agykárosodottnak" titulált gyerekem.:)
17. krautmanno (válaszként erre: 16. - Zsu96)
2013. nov. 13. 22:48

Nekem meg semmi gondom nem volt a terhességgel.Csak nagy volt a baba hozzám képest.Ja és idegrendszeri sokkhatást is kapott a fiam.Meg szemfenéki bevérzése volt és eltörött a kulcscsontja szülés közben.A végén már úgy nyomták ki belőlem.A kisebbik fiamnál már odafigyeltek.A kislányomnál meg nem volt jó a szívhang,így azonnal szülőszobára küldtek.

Én végülis nem panaszkodhatok,mert azonnal vizsgálták a gyerekeket.A fiamat 2 naposan vihettem hasi és koponya UH-ra.Az azért megnyugtató volt,hogy az agyban nem volt elváltozás.


Büszke is vagyok rá nagyon,mert szorgalmas,igyekszik tanulni.Jól veszi az akadályokat a középiskolába is.

Azért is írtam neked,hogy megnyugtassalak,a kezdeti nehézségek után rendben lesznek a dolgok.

16. Zsu96
2013. nov. 13. 22:36
A terhessègem vègère nekem is magas lett a vèrnyomàsom de senki nem közölte hogy ennek bàrmilyen következmènye lehet....olyan egyszerûen bèlyegzik meg a gyerekeket hogy az felhàborítò!!!! Autista aztàn mègsem sni-s aztàn mègsem beszèdfogyos aztàn mègsem ès a vègèn làss csodàt a 8.-at 4,7-es àtlaggal vègzi😊
15. Zsu96
2013. nov. 13. 22:32
Furcsàk a gyerekek️ ki így-ki ùgy. A lànyomnak nem okoz gondot hogy nem èrti senki bàrkit bàrhol meglàt nyomja a halandzsàt ès baràtkozik mindenkivel, csak azt nem èrti mièrt haggyàk ott mindig😔
14. krautmanno (válaszként erre: 9. - Zsu96)
2013. nov. 13. 22:30

3 évesen kezdett el beszélni a fiam amúgy.De nem tisztán.Az óvodán belül kezdtük el a logopédiát.Nagyon sokat fejlődött.Mire iskolába ment már tökéletesen beszélt.De 3.osztályig még tanítói javaslatra járt.

Annyi "maradt" vissza,hogy néha hadar.De ez legyen a legnagyobb próbléma..)

2013. nov. 13. 22:30

Az enyém is nagyon jól tudja a mondókákat, néha ugyan belehadar...De a mondókák azok nagyon mennek:)

Toxémiás lettem terhesség alatt.. Melyet nagyon későn vettek észre, az utolsó két hónapot kórházban töltöttem, és átlagban 180-200as vérnyomásom volt 12 vérnyomáscsökkentővel... Én nem gondoltam volna, hogy ez később kihathat... De mikor végelkeseredésembe elmentem a központi beszédfejlesztőhöz, ott elmondta a doki, hogy nem lehetetlen, hogy a terhességi mérgezés kihatott a gyerek beszédközpontjába. Úgy képzeljem el, mint egy alma, ami tele van tüskével, és ahhoz, hogy nőni tudjon, minden tüskét ki kell húzni. nem lehetetlen, csak sokat kell gyakorolni. De mindenhol csak az időpontok várakozás...stb... nagyon sok időbe telt, mire érdemben segített nekünk valaki is... Viszont az én képességeimet meghaladta már az, hogy mit tegyek... hiába minden mese, mondóka stb.. Ha másra is szüksége van, amit az anyai szív nemtud megadni, hanem szakember kell.. Azt, hogy SNI-s nem is tudtam sokáig... Senki nem mondta, csak megkaptam a papirt, amit bevittem az oviba, mindenhol mindeki azt mondta, jajj semmi gond nincs, eljár logopédushoz, és kutya baja nem lesz... aztán eljött az ebédbefizetés, és 30%al kevesebbet kellett fizetnem... kérdeztem a nőt, hogy miért kell kevesebbet fizetnem? Erre azt mondja, hát mert SNI-s Esztike, ezért, nem teljes áru... mondom mi az, hogy SNI? nekem senki nem mondott ilyesmit... A zárókon sincsen semmi ilyen rövidítés, vagy utalás... Nah és akkor mondta el, egy szimpla titkárnő, hogy mégis mi folyik itt..

12. krautmanno (válaszként erre: 8. - Zsu96)
2013. nov. 13. 22:27
Az óvodába elég visszahúzodó volt,nem is nyílt meg.Viszont 1.osztályba kapott egy szuper tanító nénit,aki ráadásul fejlesztő pedagógus.Onnantól kezdve szinte "szárnyalt".
11. Zsu96
2013. nov. 13. 22:23
Ha nem lenne internet mèg mi is egy helyben totyognànk hàla a sok szakembernek. Remèlem mi is jò uton haladunk ès 4 èvesen màr beszèl. Bàr most sem nèma halandzsa nyelv van meg rengeteg szòt tud. Ami èrdekes hogy ènekel....tökèletesen tudja az összes mondòkàt. Tibmièrt lettetek Sni-sek?
2013. nov. 13. 22:18
Szia! Igaz az én lányom nem oxigén hiánnyal született, de a toxémiám valószínüleg ráhúzódott a beszédközpontjába, és így SNI-s gyerek lett ( sajátos nevelési igényű). Nekünk is későn derült ki, mert bár nekem elég korán feltűnt, hogy a lányom nagyon nem akar elindulni a beszédfejlődés terén, és volt egy két apróbb problémánk, mégis mindenki azt mondta (orvosok, szülők, védőnő stb), hogy ejráérünkarramég. Most 4 éves, tavaly voltunk beszédközpontban, stb.. Most már mondhatom, hogy egész jól haladunk, de még sok van hátra. Már mondatokban beszél, de még egy kb fél évvel van vissza maradva. Heti 3x jár logopédushoz, óvodán belül... Nagyon megsínylettük mi is azt, hogy az orvosok tojtak ránk..
2013. nov. 13. 22:16
3 èves mùlt oktòberben
2013. nov. 13. 22:15
Hàt èn egyenlôre pont ezèrt vàrok a màsodikkal. A fiad vègül mikor indult be?
2013. nov. 13. 22:14
Mennyi idős a kislányod amúgy?
2013. nov. 13. 22:13

Mi is el voltunk keseredve.Első gyerek,első unoka...

Amikor a második fiammal voltam a szülőszobán,elmeséltem az orvosnak mindent.Oda is figyelt rám/ránk.

2013. nov. 13. 22:11
😄 ha ez a cèlja sikerült alaposan! A "szakemberekrôl" nekem is megvan a vèlemènyem nèha ùgy tûnik mintha csak Okj-s oklevelük lenne....
4. krautmanno (válaszként erre: 3. - Zsu96)
2013. nov. 13. 22:07

Nincs mit.


Mi abban az időben hordtuk koraszülött gondozásra,bár időre született,de 3 napig inkubátorba volt.Ő sem sírt fel és egyből elvitték az inkubátorba a csecsemőosztályra.Mindenféle vizsgálaton átesett.Fél éves volt,amikor az adjunktusnő (aki azt mondta rá szülés után,hogy agykárosodott lett) azt mondta,hogy a korának megfelelően fejlődik.Őt is hordtuk fejlődésneurológiára,tornáztatni kellett.

Ne aggódj,minden rendben lesz.Csak szeretnek ráijeszteni a szülőkre.Lehet lassabban fejlődik,de utoléri a többieket.

2013. nov. 13. 22:02
Nekem nem mondtak semmit!!!!!!!!!! Fèl ève rohangàlok mindenhova így derült ki hogy valòszínûleg itt van a kutya elàsva mert szülèsnèl nem sírt fel csak 2-3 perc mùlva....Tsmt tornàzunk plusz logopèdus ....csak nèha elkeseredem de a vàlaszod picit megnyugtatott️ Köszönöm!!!!!!
2013. nov. 13. 21:49

Az én nagyfiam 15 éve így született.Későn kezdett el beszélni,az óvodába visszafogták.A nagycsoportot kétszer járta.3.osztályos koráig logopédushoz is járt.3 évente nevelési tanácsadóba járunk.

Semmi próblémánk nincs.A 8.osztályt 4,7 átlaggal végezte.Most informatika szakra jár a középiskolába.


Amúgy amikor megszületett az adjunktusnő azt mondta,készüljünk fel ez a gyerek agykárosodott lett.

2013. nov. 13. 21:35
Enyhe oxigèn hiàny, beszèdkèsès, tapasztalatok èrdekelnènek olyanoktòl akik hasonlò cipôben jàrtak ès màr megoldòdott a problèma. köszönöm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook