Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ennyire nem érdekli az embert a másik? fórum

Ennyire nem érdekli az embert a másik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2019. febr. 3. 14:07
Én a facen ha valamelyik ismerősömnek szüli,vagy névnapja mindig hozzá igazítva küldök valami szép képet tortáról,vagy virágról. Ehhez képest,én soha sem kapok,max.csak egy mondat,hogy -boldog szülinapot,vagy névnapot. kb.10-20 ember ha felköszönt. Igaz,csak 79 ismerősöm van,de ha én veszem a fáradságot,hogy külön keresgélek szép képeket,akkor örülnék,ha viszonoznák.De nem :( persze nem olyan nagy gond ez nekem,csak vannak figyelmes,és kevésbé figyelmes emberek. Most már a face-t csak a bekedvencelt oldalaim látogatására használom.Magamról,gyerekről nem osztok meg semmit,úgy sem érdekel mást. Sajnos még mindig sokan(idősek is,tehát nemcsak tinik)a like mennyiségéből vonnak le következtetést egy-egy személyről.:( lehetek én jó ember,segítőkész,normális,de ha profilképemet csak pl,50 ember lájkolja,akkor ebből már hibásan el is ítél egy idegen,holott ő nem látja mennyi ismerősöm van.Kár,hogy az értékrend holmi lájkokra épül..:( nyilván nem kell erre adnia senkinek,és nem kéne,hogy érdekeljen,mert a valóvilágban nem így van.Sőt,vannak olyan ismerőseim,akiket a valóéletben kedvelek,de a facről kiiktattam,mert az ottani 'világa'irritáló.
56. Scherlock (válaszként erre: 17. - Birebora)
2019. febr. 3. 13:47
Sehol se hallottam ilyet.
55. globus (válaszként erre: 51. - Amaunet)
2019. febr. 3. 13:44

Úgy tudom, hogy messengerhez nem kell fb.

Én most karácsonyra kaptam életem első normális telefonját, a korábbi windowsphone volt, ami nem kezeli a messengert, tehát akkor nem is volt.

A mostanin viszont van, pedig telefonról a fb-t még sosem használtam, parancsikonja sincs. Ha már ilyen prímán összevágnak a dolgok, Vibert azonnal száműztem.

De olyan jó néha kikapcsolni és sim kártya nélkül használni a régit, játékra, háborítatlanul... :))

54. Scherlock (válaszként erre: 4. - Globus)
2019. febr. 3. 13:42
Pacsi!!!:)))
53. globus (válaszként erre: 52. - Scherlock)
2019. febr. 3. 13:40

Óóó, van olyan ismerősöm, aki váltig állítja, hogy nem érdekli. De mindennel képben van :)

Emlékszem, regisztrációm előtt azt sem tudtam, eszik-e vagy isszák. Még elmondás után is értetlenkedtem. Pl. miért látnak olyan képeket, ami nem saját, meg mi az a like? :D

52. Scherlock (válaszként erre: 1. - Ancika85)
2019. febr. 3. 13:37

Isten éltessen utólag is nagy szeretettel! ☺


Nekem se írja ki, és azt tapasztaltam, aki szeret, gondol rám. Sokan megköszöntöttek, kibézett jó nap volt.


Nézd, hülyeségnek tartom, hogy elvárjunk dolgokat.


Pl van/volt olyan " azt hittem barátom", aki elvárja, hogy mindent úgy lássak helyesnek, jónak, működőnek, ahogy ő. Sokan nem képesek megérteni dolgokat, meg elfogadni sem.

Így kerek a világ.


Sőt! Fokozzuk, sokan bizonygatják, hogy nincsenek fent a fészen, pedig de.....


Na ilyenkor mi van? :)

51. Amaunet (válaszként erre: 47. - Globus)
2019. febr. 3. 13:33

Ezt tettem én is, mikor a gyermekkori ismerősök idétlen flitteres, meg ájtatos képeket osztottak meg. Azt egyébként sem látják, hogy ki követi őket vagy ki törölte az ismerősei közül.

A fiókot ugyan fenntartom, de csak azért, hogy messengeren elérhessek/elérhessen néhány ember. Olcsóbb, mint az sms.

50. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Ancika85)
2019. febr. 3. 13:33
Vízöntő vagy így nem csodálkozom hogy ezen problémázol :)
49. b8b675ed1e (válaszként erre: 44. - Channa*)
2019. febr. 3. 13:30
Egyetértek veled. Nem értem én sem mire 1000 meg ennél is több ismerős.
48. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Ancika85)
2019. febr. 3. 13:26
1000 ember szokott köszönteni????
47. globus (válaszként erre: 41. - 04424e865e)
2019. febr. 3. 13:24
Szerintem nem az ismerősök számát találják fontosnak, akik túlzásba viszik a közösségi oldalak használatát. Hanem minél több like begyűjtésének, az életben nem kapnak elegendő dicséretet, sikerélményt. Ők azok, akiknek naponta muszáj megmutatniuk a "milyen ruhát vettem fel, mit eszek éppen, hol nyaraltunk, milyen jó buli van, remekül érzem magam" típusú képeket. Nem beszélve a különböző játékok, horoszkópok, mindenféle ezo-izé, rémhírek, lájkvadász, áltudományos oldalak megosztásáról. Most őszintén, érdekelne bárkit ilyesmi a való világban, ha nem közeli családtag? Második-harmadik hasonló közlése után kipenderítenéd. Szerencsére ezt fb-on is meg lehet tenni: leállítani xy követését és többé nem tud bosszantani a hiperaktivitásával.
46. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1. - Ancika85)
2019. febr. 3. 13:16
Ez jó arány, úgyhogy semmi gond. Isten hozott a face világában! Nekem tizennèhány ismerősöm van,sosem voltam híve az -ezer de minek -ismerőskör gyűjtèsnek.Ettől függetlenül èrtem miről írsz, csak èn már ezen túltettem magam.
45. Channa* (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2019. febr. 3. 13:08
Persze, 20 évvel ezelőtt közösen tartották a szülinapjukat és azóta sem találkoztak....
44. Channa* (válaszként erre: 41. - 04424e865e)
2019. febr. 3. 13:07

Nekem összesen 21 ismerősöm van az fb-n. Nem rég valaki azt mondta, hogy kamu profilom van, mert alig van ismerősöm, és töröljenek egy csoportból:DDDDD

Most minek legyen ott ezer ismerősöm, amikor csak 21-el tartom a kapcsolatot?

43. 65c23b64bf (válaszként erre: 1. - Ancika85)
2019. febr. 3. 12:55
Néhány emberrel kölcsönösen fel szoktuk köszönteni egymást. A többi meg nem érdekel.
42. michelle.r (válaszként erre: 34. - Banános Zselé)
2019. febr. 3. 12:10
Arról persze nem szólt a fáma, hogy akivel együtt ülték a gyerekkori szülinapokat, ő felköszöntötte-e ;)
2019. febr. 3. 12:07

Én sosem tartom számon ki az aki felköszöntött és ki az aki nem. Igaz én a születésnapnak sem tulajdonítok nagy jelentőséget, úgy vagyok vele, hogy egy nap a sok közül.

A facebookkal pedig úgy vagyok, elfogadom, hogy a legtöbben arra használják, hogy dicsekedni tudjanak vele, nekik milyen sok ismerősük van. Nem egyszer tapasztaltam már, hogy az a személy, aki néhány nappal előtte bejelölt, az az utcán nem ismert meg, pedig nem 30 éves képpel vagyok a közösségi oldalon. A facebook véleményem szerint a világ legjobb dolga a képmutatásra. Hogy mégis miért használom? Mert haladni kell a korral, a munkatársaimmal, barátaimmal ott tudom tartani leginkább a kapcsolatot, mert most ez a trendi. Olyan, mint az autó. Bár lehet, de nehezen boldogul nélküle az ember. Pedig vezetni sem szeretek annyira, mint a férfiak nagy része.

40. Bless the child (válaszként erre: 17. - Birebora)
2019. febr. 3. 11:53
Én megkaptam, hogy semmit nem tudok semmiről, mert nincs facem.
39. Banános Zselé (válaszként erre: 35. - Ab3619a9cd)
2019. febr. 3. 11:28
akivel tartanám úgy, és a közösségi oladalon is , akkor ez logikus
38. globus (válaszként erre: 28. - Channa*)
2019. febr. 3. 11:28

Egyszer elfelejti, nem baj. De akik rendszeresen teszik, tőled se számítsanak rá, ignoráld őket :)

14 db karácsonyi-húsvéti lapot adtam fel még évekkel ezelőtt. Mindazok ellenére, hogy közülük sokan baxtak válaszolni, jó érzéssel elolvasták és annyi. Fel sem hívnak, sms-t nem küldenek. Idén már csak 5 db-ot írtam a rendesebbjének. Most tényleg, ennyire számít az a 200 Ft, nincs ideje vagy nem érdekeljük őt.

37. Banános Zselé (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2019. febr. 3. 11:27
szívesen
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Banános Zselé)
2019. febr. 3. 11:25
Köszönöm, én is olvastam.
35. ab3619a9cd (válaszként erre: 33. - Banános Zselé)
2019. febr. 3. 11:23
Úristen!!! Neked az összes gyermekkori játszópajtásod ott ugrál a nyakadon szülinapodon? ?? Ne röhögtess!!
34. Banános Zselé (válaszként erre: 2. - 366f4505e9)
2019. febr. 3. 11:17
akit felköszöntött és tartották a szülinapokat, akkor megjegyezte vagy fel van írva
33. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - Ab3619a9cd)
2019. febr. 3. 11:16
de mi nem vagyunk neked gyerekkor barátok
32. Banános Zselé (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2019. febr. 3. 11:15
azt írta hogy régi barátok se írtak, akivel akkor tartották a szülinapokat, ha ott tartják akkor tudniuk kéne hogy van szülinapja
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Ancika85)
2019. febr. 3. 11:12
Te fejből tudod 1000 ember szülinapját, és mindet mindig felköszöntöd anélkül, hogy emlékeztetne a fészbúk? Le a kalappal. Biztos nem volt gondod annak idején a törivel.
2019. febr. 3. 11:05

Köszi mindenkinek, de tényleg nem ezért írtam! Puszi nektek! 😘

Egyébként én is a hozzátartozóimra tudok haragudni! Most sem törte meg a hagyományát a férjem. Elfelejtett megköszönteni ..

29. lapbarna (válaszként erre: 27. - Channa*)
2019. febr. 3. 11:01
Akiket ismerek, azoknak küldök. Feltéve, ha értesít arról, hogy ünnepelnivalója akadt. 🤗
2019. febr. 3. 10:50

Na jó, én simán bevallom, hogy időnként én is kiakadok, ha nem kapok elég köszöntést, de sosem az ismerősökre, a szomszédra, stb., hanem a barátaimra és a családomra.


Én minden számomra fontos embernek tudom a szülinapját, és igyekszem nem elfelejteni, hogy valamilyen formában tudassam, hogy eszembe jutott. Nem, nem ajándék, csak egy hívás, sms vagy bármi, de múlt évben még a tesóm is elfelejtette az enyémet...!

Ez van, majd én is megfeledkezek róluk:DDD

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook