Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Engem is kidobhat a volt exem, a saját lakásomból? fórum

Engem is kidobhat a volt exem, a saját lakásomból? (beszélgetős fórum)

1 2
13. Mandula71 (válaszként erre: 11. - Mandula71)
2010. jún. 16. 00:32
Olyan nincs, hogy nincs nyoma. Valami alapján bejegyezték őt. Ha tényleg nincs köze a lakásodhoz, akkor meg feljelentést kell tenni a rendőrségen...
12. Diandra (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2010. jún. 16. 00:31
ez így van. a gyerektartást bele lehet számíttatni, azaz az apuka részéből levonni, ha te fizeted ki őt, vagy eladás után ha osztjátok a pénzt. a földhivatal "csak úgy" nem jegyez be tulajdonjogot, a bejegyző határozat száma fel van tüntetve a tulajdoni lapon utána tudsz nézni mi alapján jegyezték be.
11. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Vica009)
2010. jún. 16. 00:30
Micsoda? Ez így nagyon zavaros. Házasok voltatok, amikor a lakást megvettétek? Mert akkor tök mindegy, hogy kinek a nevére szól a szerződés, mindketten tulajdonosok vagytok, így utólag is bejegezhették őt a tulajdoni lapra. Most akkor ki vette meg a lakást?
10. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Vica009)
2010. jún. 16. 00:27
Én nem akarom védeni se a volt párodat, se a mostani barátnőjét, nem ismerem a részleteket. Mindegy, hogy ki beszélte tele a pasi fejét, ha ő is tulajdonos, akkor jogos. Az sem sokat jelent, hogy te fizettél minden rezsit. Ugyanis ha ügyvédje van, az első, amit erre mondani fognak, hogy ez igaz, de te laktál a lakásban a kislánnyal. Ha kéred a rezsi felét, azzal fognak visszavágni, hogy ők meg használati díjat kérnek, mivel az ő tulajdonrészét is te használtad...Szóval ebbe nem igazán érdemes belemenni. Tényleg ügyvédhez kellene menned, mert ez a per ugyan még elhúzódhat egy darabig, de előbb-utóbb biztos, hogy vagy kifizeted az ő részét és akkor te leszel a kizárólagos tulajdonos, vagy ő fizet ki téged és akkor a pénzből keresel másik lakást (ahol nyilván megint csak te leszel az egyedüli tulajdonos), a harmadik megoldás pedig, hogy közösen értékesítitek a lakást, majd az érte járó pénzt felezitek és mindenki megy a saját útján. Persze ha mondjuk nem fizetett gyerektartást, az még színesítheti a dolgot...
2010. jún. 16. 00:27
ketten ,de ő valahogy okorathamisításssal megszerezte,valahogy!nemtudom,egyszer csak rajt lett az ő nevén a fele rész! ez nekem a mai napig is talány!!pedíg ki se lett nekem fizetve semmí!és mégis rajt van a tulajdoni lapon!!!!!!!!most meg követeli a részét!!és tőlem meg nem vette meg!!!!!!!!!!!ha (meg)megvette,annak nincs nyoma a Földhivatali papírokba!
2010. jún. 16. 00:14
ki a tulajdonos pontosan?
7. vica009 (válaszként erre: 6. - Mandula71)
2010. jún. 16. 00:11
tudom,,mivel ,igazából csak a nőjének nincs lakása,,és őnekie mivel "nagy hatással van van az exemre" jó lenne neki is fedél a feje fölé!
6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Vica009)
2010. jún. 16. 00:03
Akkor ha jól értem, nem a saját lakásod, hanem közös tulajdon az exeddel. Ebben az esetben viszont jogosan kéri a saját részét a házból. Érdemes lenne ügyvédhez fordulnod tanácsért, mert nem lesz könnyű menet.
2010. jún. 15. 23:41
nem akarom!csak az a baj,hogy a mostani nőjének nincs háza,,ezért ,most beperelt minket a bíróságon,8 éve ,h elhagyott minket,a saját ,közös kislányunkkal,akít én nevelek azóta is,és én viselem egyedül a rezsit is.
4. Gema
2010. jún. 15. 23:37
Persze jogilag nincs esélye.:D
3. Gema
2010. jún. 15. 23:36
Ha hagyod, akkor van rá esély -ha olyan a természete-. De szerintem ne hagyd.:)
2. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Vica009)
2010. jún. 15. 23:32
? A saját lakásodból hogyan tudna téged kidobni?
2010. jún. 15. 23:31
remélem valaki tud segíteni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook