Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Engedi a KRESZ a vezetés közbeni élő videózást? fórum

Engedi a KRESZ a vezetés közbeni élő videózást? (tudásbázis kérdés)


28. Channa* (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2022. szept. 19. 18:56
Jobb lenne, de sajnos ők is tudnak annyit fizetni, hogy utána garázdálkodjanak az utakon:(
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Babyapocakban)
2022. szept. 19. 18:55

Lehet, de nem vadidegeneket fikázok.


Hogy miért teszed, azt te tudod, fogalmam sincs, hogy mit követett el ellened Réka vagy Norbi vagy bármelyik gyereke, de remélem, hogy a sors majd egyszer visszaadja neked...


Jobb lenne, ha te is inkább magaddal vagy a családoddal foglalkoznál. Biztos vagyok benne, hogy pusztán az irigység munkálkodik benned, amikor a szádra veszed őket...


Ja, dehogy is, te nem vagy irigy, te mindent jól látsz, te játszahatod a megmondót.

Szerinted...

26. babyapocakban (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. szept. 19. 14:33
Saját lelki egészséged területén sepregessél. Az állandó online önfényezés is eléggé "beteges".
25. michelle.r (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. szept. 18. 13:33
Azoknak jobb, ha akkor is csendben vannak, ha nem egyedül ülnek az autóban 😊
24. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. szept. 18. 11:21
Erre is való a visszapillantó tükör. Vagy szerinted aki siket, az nem vezethet? 😊
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2022. szept. 18. 11:16

Elhiszem, hogy így látjátok, de én meg azt látom, hogy mindenkinek elvonja a figyelmét az is, ha nem a kamerát bámulja és nem nyomkod.


Még talán a GPS-es is egy kicsit figyelem elterelő, de azzal legalább nem beszélgetnek, nem bámulják folyamatosan.


A legtöbb ember képtelen egyszerre figyelni több dologra, így igen is elvonja minden ilyen a figyelmüket...


Szerintem;)

22. manó2000 (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2022. szept. 18. 10:04
Manapság mindent el tudok képzelni. Amikor kresszre jártam, volt aki autóval jött az oktatásra. Persze saját maga vezette, nem hozták...
21. michelle.r (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. szept. 18. 09:56

Van olyan barátom - aki a népítélet szerint celeb - rendszeresen liveozik. A telefon a műszerfalon, a telefontartón, az utat nézi. És rendszeresen lebaxxa a nagyérdemű, mert miért nem néz a kamerába 😎.

A legtöbbször állatok mentéséről beszél, hogy éppen hol talált egy félhalott kidobott macskát, kutyát, akkor is csak azzal foglalkoznak, hogy hány kiló, hogy néz ki, blababla. Egyszer, régen beszorult a lemez, nehéz témát váltani.

20. pencil (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2022. szept. 17. 08:13
Kerékpárral ment a kislány.
19. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Perzsacica)
2022. szept. 17. 08:08
16 évesnek még nem lehet jogosítvány autóvezetésre.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Perzsacica)
2022. szept. 17. 07:36
Bizony, van ilyen is. Amiről én hallottam, hogy a gk-val fordult balra, miközben hátulról éppen odaért a szirénázó mentő. Ezek szerint még a visszapillantóba sem nézett bele! Felelőtlenség, az ilyenektől örök életre elvenném a jogsit. Már ha túléli az ilyenfajta baleseteket.
17. Cidanoi (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. szept. 16. 22:31
Evés, ivás, és a maszturbálás :D
16. Channa* (válaszként erre: 14. - Babyapocakban)
2022. szept. 16. 22:19

Pedig nagyon nem tudsz lekattanni Norbiról és Rékáról.

Ez már beteges! Orvoshoz kellene menned.



A témához: A kresz a kézbentartott mobilozást tiltja, így azt gondolom, hogy mindegy, hogy a mobilon beszélget e vagy filmet néz vagy mást csinál. Egyformán elvonja a figyelmét a sofőrnek.


"(2) A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat. "


Én a fülbedugós zenehallgatást is megtiltanám a sofőröknek, és a dohányzást is, valamint biztos van olyan, ami most nem jut eszembe...

15. perzsacica (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. szept. 16. 18:44
Sajnos így történt kb 5-6 évvel ezelőtt, féktávolságon belül hajtott ki az útra a mentő elé, zenét hallgatott, 16 éves volt.
14. babyapocakban (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. szept. 16. 18:29

Példát hoztam, mert személyesen nem ismerek olyat szetencsére, aki ilyet csinál. A celebek rendszeresen liveoznak vezetés közben. Biztos más is van.


Ne betegezzél, az már elcsépelt és szánalmas még tőled is. A témához szóljál, ha már muszáj ide írnod!

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2022. szept. 16. 17:47

Már megint Norbiék?

Nem tudsz leszakadni róluk?

Ez nagyon beteges...

2022. szept. 16. 16:20
Azt nem tudom tiltja e, de volt aki közvetítette a saját balesetét ill. halálát.
11. babyapocakban (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2022. szept. 16. 15:52

Celebékkel kéne példát statuálni. A sztrókos papi Sch. Norbi saját meséje alapján félig elhalt agyban. Mégis vezetett a sztrók után is egy féloldalasan működő testtel és fél működő aggyal.

És ő is mindig élőzik vezetés közben is. Pont tegnap csinálta legutóbb. De úgyse nyúlnak hozzá, mert ő is nyal valahová.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Perzsacica)
2022. szept. 16. 15:44
Ja! És a vezető a füldugó miatt nem hallotta meg, hogy a mentő, stb. megkülönböztető jelzővel ellátott jármű szirénázva kéri a szabad utat...
2022. szept. 16. 13:24
Szerintem a KRESZ 3.§.(1).bek.c.)pontja vastagon ráhúzhazó.
8. perzsacica (válaszként erre: 5. - SsueB)
2022. szept. 16. 13:23

Az sincs megtiltva, hogy fülbe dugott hallgatón zenét hallgasson ,aki közlekedik. Haláleset is történt már emiatt, hogy valaki úgy ment át a zebrán, hogy nem hallotta a füli miatt a szirénázó mentőautót .

Többször látok zebrán átbandukoló gyalogost /elmebeteget? /, hogy közben is nyomkodja a telefonját ahelyett, hogy a lehető leggyorsabban áthaladna.

Állítólag olyan miatt is volt már baleset, hogy sms-t olvasott vagy írt az autóvezető.

2022. szept. 16. 12:41
Aki ilyenen gondolkodik vagy ezt csinálja közben egyszerűen egy igazi felelőtlen vad barom aki elsősorban más életével játszik és a sajátjával. Egytől egyik minden telefonnyomkodás miatt és liveozás miatt elvenném a jogosítványt.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 12:31

Szerintem ezt nem tiltja a kresz.

Amúgy szerintem a navigáció babrálása veszélyesebb.

2022. szept. 16. 12:27

A KRESZ-t nem írják át olyan gyorsan, ahogy a technika fejlődik.

Tiltani nem tiltja.

De mivel elvon(hat)ja a sofőr figyelmét, hogy az élővel foglalkozik, ezáltal veszélyeztetve a saját és mások épségét, biztosan büntetik.

4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 12:27
Vezetés közben az utat nézd, az eszem megáll a sok idióta autóstól,aki mindent csinál vezetés közben csak az útra nem figyel. Még a mentőben is ütném.
3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 12:22

Kizárt ! Elvonja a figyelmét a vezetésről, forgalomról !

Ilyenek jöhetnek velem szembe ??? :(

2022. szept. 16. 12:19
Szerintem erre nem téri ki a KRESZ, de ütném mind, aki ezt csinálja.
2022. szept. 16. 12:08
Ha a sofőr nem fogja a telefont, az valami állványon van, de vezetés közben a telefonba néz és oda beszél liveozva, az szabályos, megengedi a KRESZ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook