Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Engeded tv-t nézni a babádat? Az én 9 hósom a DUCK TV-t (babáknak szóló csatorna) imádja. Ha megengedem neki, le sem veszi róla a szemét. fórum

Engeded tv-t nézni a babádat? Az én 9 hósom a DUCK TV-t (babáknak szóló csatorna) imádja. Ha megengedem neki, le sem veszi róla a szemét. (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. trapiti (válaszként erre: 27. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:53

Babáknak egy perc sem kell tévéből, nemhogy fél óra...

Egyébként nem kell tiltani a gyereket... rengeteg sokkal élvezetesebb, értelmesebb elfoglaltságunk van, eszébe sem jut a tévé. Szívesebben veszi ha jtászunk, vagy mesélünk, mintha leültetném a tévé elé. Szerintem ez így van rendjén. Remélem mire 11 lesz, akkor is szívesebben vesz majd elő egy könyvet minthogy a tévét bambulja.

28. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:50

... el vagy tévedve, az, ha gyerek nem néz tv-t, nem számítógépezik, az nem tiltás! :)

Nevelésnek hívják! Én sem nézek hülye műsorokat, sőt inkább semmilyent. Nagyon sokat beszélgettünk a gyerekekkel annak idején, kisiskolás korukban, hogy nem büntetés, hogy bár volt számítógép (hiszen nekem munkaeszköz), de nem ülünk oda, csak ha munka van, mert arra való. A gyermek szabad ideje pedig arra való, hogy barátkozzon, játsszon, focizzon, beszélgessen, ismerkedjen. Aztán amikor felsősök voltak, együtt kerestük ki adott feladathoz az információkat a neten... nem naponta, hanem időnként, amikor nagyon kellett. Amúgy inkább könyveket, lexikonokat használtunk. Tudom, hogy könnyebb a netről letölteni egy kidolgozott érettségi tételt, de egész más

úgy érettségizni, felelni, hogy a saját gondolataim, a saját érzéseim vannak benn a mondandómban.

Értékeket,mintákat mutatunk... persze, több-kevesebb sikerrel. :))

27. Mosoly30 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. febr. 21. 13:43

Valóban nagy különbség van. De ők már nem is 15-30 percet néznek tévét. De egy babának szerintem ennyi bőven elég.


Lehet, hogy furának tartod, én nem. Mindig tudom mivel játszanak és mit néznek a tévében hisz be megyek hozzájuk beszélgetek velük. És bízom bennük mert tudom, hogy őszinték.


Az olyan gyereke viszont akik mindentől tiltva vannak nem biztos, hogy őszinték lesznek.

26. 9536810fa1 (válaszként erre: 24. - Muraja)
2012. febr. 21. 13:42
... az én fiam 17 éves, kb. 1 éve köszönte meg, hogy nem engedtem neki a számítógépes játékokat, barátai vannak, sportol, olvas, szépen kommunikál gyerekekkel, felnőttekkel egyaránt... és remekül kezeli a számítógépet, ugyanis, amikor ideje volt, megtanulta, hogy mire való, és hogyan használatos. :) ... iiiigen, mondjuk számítógépes játékokat soha nem fog írni, így milliomos, milliárdos valószínűleg nem lesz. :))
25. 9536810fa1 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. febr. 21. 13:39

.. nagyon ritkán értek Veled egyet, de most íme a kivételes pillanat! ;)

... persze, ahol a szülők VV-t néznek, ott nem csoda, ha a gyereknél is természetes a tv és a számítógép. :)


Nem tartom jónak egyiket sem, és finom voltam...

24. Muraja (válaszként erre: 21. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:33

Dehogy vagy gonosz ez igy kell hisz fejlödesben szandekosan lemarasztatni a gyerekeket ma bun !

Fiamnak mar 13 eves korban komoly programokot alitott elö a 80 evek vegen.

Ma a kislanya 6 eves es szuli napjara kapott ipadot es egyedul kezeli mivelt mar regen elsajatitotta az olvasast. 4 eves kortol nonstopp kerdeszte a betuknek a jelentöseget . Tehat nagyon jol teszed sajnalom a sok gyereket kiknek ez nincs megadva aert mert a szulök kökorszakik.

Paromnak az unokaja itt jart majdnem egyidös az enyemal szegeny nagyon rosszul ereszte magat , azt mondta nekem anya nem engedi meg hogy a szamito gephez nyuljak.

23. trapiti (válaszként erre: 21. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:29
11 évesen nekem is megengesdték a tévénézést, bizonyos műsorokat bizonyos időtartamban, a nappaliban ahol a szüleim is láthatták hogy mit nézek. De elképzelhetetlen volt hogy üljek a szobámban a saját tévé előtt. Ez egészen biztosan nem jó így.
22. trapiti (válaszként erre: 21. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:27

Azért egy 11éves, egy 4 éves és egy 9 hónapos között elég nagy különbség van.


Gonosz nem vagy gondolom, de elég furcsa, hogy 11-13 éves gyerekek azt nézzenek a saját tévéjükön és számítógépükön amit csak akarnak...

21. Mosoly30 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. febr. 21. 13:21

Igen én megengedem a tv és a számítógépet is a gyerekeimnek 11 és 13 évesek. Sőt mindegyiknek van saját. Tudom szerintetek maga vagyok a gonosz!


Egyébként ők nem igazán nézték a tv baba korukban nem kötötte le őket.

20. trapiti (válaszként erre: 19. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:16
Sokan tévéztetik. Ettől még nem jó. Lehet hogy Te is engedted, mégis jobb tévé nélkül nevelni a gyereket, főleg ha 9 hónaposról van szó.
19. Mosoly30 (válaszként erre: 18. - Szemmelver)
2012. febr. 21. 13:09

Na jó ezt most hagyjuk abba! Mindjárt az jön ki, hogy az nem is törődik a gyerekével.

Attól még van a gyereknek anya mert napi negyed vagy fél órát engedi, hogy nézze a tévét.

18. szemmelver (válaszként erre: 16. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:02

szervi baja biztos nem..max a szeme...de semmi esetre sem jó neki

anya kell a babának nem tv

17. trapiti (válaszként erre: 16. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 12:57
Szomorú... egyébként nemcsak magánvélemény, nagyon sok hozzáértő szerint is ártalmas.
16. Mosoly30 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. febr. 21. 12:56
Neked ez a véleményed nekem más. Nem hiszem, hogy valami baja lenne attól egy gyereknek (0-3 év), hogy napi 15-30 percet nézi a tévét.
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Szemmelver)
2012. febr. 21. 12:49
Sajnos manapság elterjedt nézet, hogy egy kicsi nem árt. Pedig árt. Csak nem annyit mint a sok. A legjobb lenne, ha a gyerekek egyáltalán nem néznének tévét, és igazából a dvd-ről nézett mese sem jó. Óvodás gyereket már nehéz teljesen távoltartani, mert a legtönn kortársa mást sem csinál otthon mint tévézik, beviszik az óvodába is. Nálunk heti 1, max 2 napon néz bele, de maximum egy-egy rövid mesét. A gyereknek egyéb elfoglaltságot kell keresni, a tévé elé ültetni könnyű, de sokat árt vele a szülő.
2012. febr. 21. 12:46

ez borzasztó,hogy már babakorban tévéztetitek a gyereketek!!

mi lesz majd később?

persze ez a legegyszerűbb!

nem kell vele foglalkozni addig sem

utána meg jön a számítógép...

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 12:44
Napi 15-30 perc egy kisgyereknek is elég sok, nemhogy egy babának!!!!
12. Mosoly30 (válaszként erre: 1. - 33dff29ef7)
2012. febr. 21. 12:42
Napi 15-30 perc még ok.
2012. febr. 21. 12:38
Nagyon elítélem!!!!!
2012. febr. 21. 12:36
Baba korában egyáltalán nem tévézett, semmi szüksége rá egy kisbabának! 2-3 éves kora után bizonyos meséket (egy-egy epizódot) megnézhet, de csak dvd-ről. Most 4.5 éves, hét közben egyáltalán nincs tévézés (de annyi jobb dolog van ennél, hogy nem is kéri, eszébe sem jut), hétvégén egy-egy mese szintén dvd-ről. Minél kevesebbet nézi, annál jobb, semmi jó nem származik a tévénézésből.
9. Wididóri (válaszként erre: 1. - 33dff29ef7)
2012. febr. 21. 11:02

Szia!

Az én kislányom 11 hónapos lesz. Mi sem tévéztetjük, de nálunk a Jim Jam csatorna van, néha belenéz, ő is szereti. Szerintem nincs ezzel baj, de ha nagyon belemerül, például egy reklámba, akkor kikapcsoljuk inkább a tévét. Pont csütörtökön volt nálunk a védőnő és kérdezte, hogy ugye nem néz tévét a kislányunk? Mondom, á, nem. :)

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 33dff29ef7)
2012. febr. 21. 10:56
.... hát én tuti nem engedném, de én már túlkoros és ókori vagyok! :))))
7. michelle.r (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2012. febr. 21. 10:54

ne mondd, az én lányom 5 éves koráig odavolt értük :). Tele van a ház különféle disznókkal - rózsaszín malacpersely, disznómamusz, egy halom rózsaszín plüss disznó. Most már lekattant róluk, de még pár hete is mondta, hogy a kedvenc állata :)


A fiam meg a Lapka malacot nézi a tévében, ha néha odaengedjük.


Mi ez a disznóimádat?

2012. febr. 21. 10:48
az én lányom a disznós rajzfilmeket szereti:)) engedem, de nem köti le igazán a tévé, csak ha már fáradt viszont aludni még nem hajlandó
2012. febr. 21. 10:44
Az én fiamat csak a Hupikék tőrpikék érdekelték,de végül is nem nézte csak hallgatta,ha valami érdekes volt benne belenézett.nincs ezzel baj ha közben jászik is.
2012. febr. 21. 10:21
Semmi gond ezzel szerintem, ha szereti, az enyémet nem köti le, de ha lekötné, akkor engedném
2012. febr. 21. 10:17
Az én kisfiam azt mondja rá "nem nó"Igaz ő már 3 éves!!
2012. febr. 21. 10:09

Az az érdekes, hogy más csatornát nem is néz, csak a Duck tv-t.

Félreértés ne essék, nem tévéztetem a babóm, csak néha bekapcsolom, mert imádja. Napi egyszer.

2012. febr. 21. 10:08
Engeded tv-t nézni a babádat? Az én 9 hósom a DUCK TV-t (babáknak szóló csatorna) imádja. Ha megengedem neki, le sem veszi róla a szemét.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook