Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriosis, gyermektelenség fórum

Endometriosis, gyermektelenség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Endometriosis, gyermektelenség

1 2 3
33. Bri*
2010. jún. 16. 16:16

Én már le sem írom, amiken keresztül mentem. Van egy 13 éves nagyfiam. Utána 4-5 műtét, ilyen-olyan. Endometriózis. Petevezeték-elzáródás. Injekció-kúra, saját magam szurkálása, egy vagon kidobott pénz. 20-30 inszemináció. 2 sikertelen lombik és ami a lényeg: 1 sikeres!!!!!! A kis drágám már 20 hónapos!

Nagyon-nagyon sokszor padlóra kerültem, de mindig újra felálltam és megérte! A nagy fiam azt mondta, hogy "Anya, ha nagyon hiszel valamiben, az teljesülni fog!" És így lett! Azóta csak ez jár az eszemben!

32. Mimi83
2010. jún. 15. 21:30

Kedves Zanetta!


Én is szomorúan írok neked, az én történetemből csak annyit, hogy mi 3 éve küzdünk a babáért. Most estem először teherbe, de vasárnap éjszaka 6 hetesen elvetéltem, tegnap műtéttel fejezték be. Ma délután engedtek ki a kórházból. NEm könnyű az élet, és nem tudom miért akkora bűn, ha az ember babát szeretne...


Viszont van egy ismerősöm, aki szintén sokat küzdött, neki is endometriózisa volt, nagyon súlyos fokú.... viszont! Az ő orvosa gyógyszerek segítségével 27 éves korában végig csinált nála egy teljes klimaxot!!! Fél évre teljesen megszüntették a hormon működéseit. Majd újra indították, és gyakorlatilag mihelyst visszaállt minden, a következő hónapban teherbe esett. Egészséges, okos fia született, aki azóta már lassan 6 éves, de van már egy egészséges tündéri két éves kislánya is, és most várja a 3. babát!

Csak azért írom, mert létezik ilyen is!

Még valami, a petevezetékek nála is dúrván elvoltak záródva, de az orvosa ezt is megoldotta, nem vettek ki belőle semmi!

Sok sikert! Kitartás!

31. Zsanetta (válaszként erre: 30. - Hjutka)
2010. jún. 15. 19:54

Üdvözlöm!!!


Hát nem könnyű az eset és nagyon komoly dolgok történtek ott is.

Szerencse hogy nem lett nagyobb baj,pl kivarják a hasfalára a belét vagy kivágják a bélszakaszt de a legrosszabb hogy esetleg hashártyagyull is kaphatott volna.

oké hogy kaali de attól függ mekkorák a cysták,mert ha nagy akkor azt operálni kell,ugy tudom nagy cystákkal nem kezdenek bele lombikba.

sajnálom,tiszta szívemből,higgye el az én életem is azóta egy gyötrelem.

sajnos egy orvos azt mondta mindkét petefészkem endometrium,gondolkozzak el esetleg a donorpetesejt dolgon.

szeretnék sajátot.

ezért küzdöm is.

kitartást és megkérdezhetem melyik női klinikán csinálták???

bocsánat a kisbetűkért de közben dolgozom,kicsit lusta voltam nagybetűvel kezdeni a mondatokat.:P:P:P

30. hjutka
2010. jún. 15. 16:33

Zsanetta!

Én már 59 éves vagyok, a menyem miatt válaszolok! Ő is ilyen betegségben szenved. Neki a Bajcsyban a nőgyógyász megállapította, de már nem vállalták a műtétet. A Nőgyógy. Klinikán 3-szor műtötték, mind nagy hasműtét volt. Az elsőnél az egyik petefészkét is kivették. A petevezetékeit kifújták. Most az utolsó (négy hete)műtétkor a beleiről is próbálták lefejteni a cisztákat, de két helyen kilyukadt a vékonybele. Hívtak egy proffot a Seb. Klinikáról- még nyitva volt a hasa- azt mondta nem szabad fejtegetni, mert belehal. Most lábadozik a cisztákkal együtt. Majd most megy kontrollra. Neki is azt mondták, hogy a terhesség fogja megszüntetni, a Káli Int.-be utalták. Kb. 3 hete most is folyton vérzik. Nagyon féltem, mi lesz vele? Az utcában, ahol lakom, a fiatalasszony nem engedte magát megműteni, egyből a Káli Int.-be ment, az első beültetés sikerült, a kisfiú most múlt egy éves. Hát nem tudom, de nagyon féltem.

Egy anyós, aki lányaként szereti a menyét!

2010. jún. 15. 13:46
Egy Baba könyörgése: ÉDESANYÁM SZÉPEN KÉRLEK SZIVED ALATT NE ŐLJÉL MEG!!!!
2010. jún. 13. 13:45

Köszönöm mindenkinek de még nagy út vár rám azt hiszem.

És köszönöm azt a rengeteg gólíát amit küldtetek nekem,nagyon jól esik a kedvességetek.

2010. jún. 13. 13:17
Gratulálok az erőhöz ami benned van.Nagyon boldog életet kívánok neked és amit nagyon akarunk az teljesül!!!
2010. jún. 13. 09:50
Becsülöm a kitartásod! Sose add fel és sikerülni fog!!!!
2010. jún. 13. 07:30

Kedves Zsanett!


Nagyon tiszteletreméltó a küzdelmed ..., főleg ebben a mai világban.

Mint eredményes lehetőség ajánlom szíves figyelmedbe - és ez most "nem a reklám helye" - az AVIVA tornát:


"Az AVIVA-MÓDSZER két különböző gyakorlatsorból áll. Az Egyszerű Módszer 18 gyakorlatot tartalmaz, s 30 percet vesz igénybe. Ha valaki idő hiányában nem tud ennyit szánni a mozgásra, elvégezheti a Rövidített Módszert, mely 11 gyakorlatból áll, s időtartama csupán 15 perc. A gyakorlatokat mindkét esetben adott ritmusban, zenére, megállás, pihenő nélkül kell végezni.

A módszer kiválasztott gyakorlatsorát hetente kétszer ajánlott végigtornázni mindaddig, amíg a probléma meg nem szűnik.



Az AVIVA MÓDSZER két kötetben jelent meg, nagy segítségére a nőknek és a férfiaknak. Csodálatos visszajelzések vannak, beszámolnak - ciszta elmúlásról, mióma elmúlásról, havi ciklus rendeződésről. A legcsodálatosabb, hogy babát vár több olyan asszony, aki eddig ezt nem remélhette.


Remélhetőleg az AVIVA MÓDSZER egyre szélesebb körű elterjedése egyre több embernek ad segítséget. Nagy előnye az AVIVA MÓDSZER-nek, hogy a gyakorlatok elvégzése nem igényel semmilyen különösebb létesítményt, szakosztályt, bárhol végezhető - otthon, várakozás illetve utazás közben, stb.

Jó gyakorlást!


Szerző: Tóth Lívia

A szerző a cikk közléséhez hozzájárult.


További információ:

www.avivamodszer.hu

2010. jún. 13. 06:23
sok kitartást, és bármilyen nehéz soha ne add fel. ne gondolj másra,csak a kisbabára akit annyira szeretnél, és ha eljön akkor te leszel a világ legboldogabb embere. veled vagyunk.
2010. jún. 12. 22:05
Nagyon sajnálom ami veled történt. Leírtam az én kálváriámat is, csak még nem jelent meg. Ha lesz időd majd keresd meg dosadora néven irtam! Tarts ki, hidd el az élet kárpótolni fog a sok fájdalomért, és elvesztegetett időért.Mit is kívánhatnék jobban, mint egy mielőbbi terhességet és egy egészséges kisbabát!(Ajánlom a Budai Meddőségi Centrumot, nekem nagyon jó tapasztalataim vannak róluk) Sok sikert és SOHA NE ADD FEL!!
22. makrai.lilla (válaszként erre: 21. - Zsanetta)
2010. jún. 12. 20:11
tehat mas nötöl lenne a petesejt ?
2010. jún. 12. 18:16

hát van olyan ismerös csaj akivel egy cipőben jártunk,kivették végül a petefészkeit egy pici részt hagytak meg neki a hormonok miatt és nem saját petesejttel ugyan (de ez szerintem nem is számit annyira)

de van két szép gyermeke a férjétől.

Szóval míg van endó addig van gyulladási góc is.

20. makrai.lilla (válaszként erre: 19. - Zsanetta)
2010. jún. 12. 18:10
mi ez a donor??
2010. jún. 12. 18:09

Lányok köszönöm minden bátorító szót!!

A történet ott folytatódik hogy kiújult ismét műteni kell,most keresek megfelelő dokit.

Hogy hol jobb csináltatni lombikot ,nem tudom már nem.

Én annyit csalódtam dokikban hogy nem tudom,de nem adom fel.

Én képes lennék odáig is elmenni ha kell az endometriosist megszüntetettem ,kivetetem nagy részét és esetleg petesejt donorral,mert a páromnak is fontos lenne egy gyermek és nekem is hisz attól még az én kicsi babám lenne.

Tudom mik a lehetőségeim de reménykedek.

Sok szomorú történet van ,itt is olvasom soraitokban.

Mégegyszer köszönöm a bíztató szavakat.

2010. jún. 12. 17:47
nagyon sok kitartást kívánok neked, és hogy mielőbb megfoganjon a várva várt babóca!
17. makrai.lilla (válaszként erre: 16. - 4ab67f870d)
2010. jún. 12. 15:00

sajnos a sok rossz amit folyamatosan ätelek,azokbol meritek tudäst vagyis ugy hiszem az ältal´ert meg az ember dolgokat...

pedig hiaba tudom ezeket,masokon tudok segiteni de magamon sajna nem...

16. 4ab67f870d (válaszként erre: 14. - Makrai.lilla)
2010. jún. 12. 14:50

Azért vannak, akik felismerik :-) De örülök, hogy ezt leírtad, én nem mertem, pedig ez az egyetlen kézenfekvő magyarázat. Valamint az, hogy lehet, hogy pontosan a nagy "akarás", azaz a stressz az akadály. Túl sok olyasmiért felelős, amiről az emberek még csak nem is álmodnak... Szóval gratulálok, csupa igaz dolgot írtál.


Zsanetta, ez egyelőre borzalmasnak tűnhet számodra, de ha magadban elkezded a folyamatot, hogy beletörődj, esetleg nem lehet ilyen úton gyermeked, még az is megtörténhet, hogy sikerül... Az élet néha fura, és nem mindig rossz dolgokkal lepi meg az embert, hidd el.

2010. jún. 12. 14:46
Szorítok neked és sok erőt kívánok!!
2010. jún. 12. 13:56

tudod mindennek megvan az oka,semmi nem veletlen.minden embernek megvan a karmaja,lehet neked ez hogy nem lehet gyerek de majd masban mashol megtalalod azt a valamit,en ebbe is hiszek,nekem ezt egyszer elmondtäk de sajnos nem tudom ugyanugy visszadni vagyis leirni.

de minden okkal tortenik es semmki nem veletlen,ha vmi nem jon ossze ennyi ev utan annak ís biztos van vmi magyarazata ,de nem olyan egyszeru h az ember rajojjon es elfogadja.

2010. jún. 12. 13:54
tudom ilyet nem lenne szabad leirni de ha majd nem akarod ennyire ,lehet väratlanul is megtörtenik a csoda,hidd el nem egy ilyet hallottam mär..
2010. jún. 12. 13:53
jaj te szegenyke....
11. Bogus75 (válaszként erre: 1. - Zsanetta)
2010. jún. 12. 13:39

Kedves Zsanetta!


Átérzem amit a cikkedben írtál, mert sajnos én ugyan ezt az utat jártam meg. Endometriosis miatt három hasi műtéten, valamint 4 sikertelen lombikon vagyok túl. Mi a BMC-be jártunk. Nos nekem az a véleményem róla mint az előttem szólónak a Káliról.

Mi most várunk örökbefogadásra. Egy lombik lehetőségünk még van, de gondolokodom rajta mikor és hogyan legyen. Először rendbe kell jönnöm, a lombik programok következtében kialakult problémákat megoldani és ha minden rendben lesz akkor lehet keresünk egy másik kórházat és egy másik dokit. De ez még a jövő zenéje.


Én neked nagyon szorítok, sok erőt, kitartást kívánok, hogy az álmod végre valóra váljon!

2010. jún. 12. 13:29

Döbbenten olvastalak. Embernek ennyi szenvedésen keresztülmennie csak azért, mert nőnek születik? Szívből szorítok neked, hogy sikerüljön a baba, hiszen ő biztosan jó helyre kerülne. Szerencsés gyerek, ahol ennyire vágynak rá.


Tudod, egyetlen dologgal nem értek egyet abból, amit mondtál: attól, ha nem lehet gyermeked, még nő vagy! (Tudom, mit beszélek, 39 éves vagyok, nincs gyermekem, és tavaly eltávolították a méhemet. Sokkal inkább érzem magam nőnek, mint azelőtt a rengeteg problémámmal bármikor - akkor csak áldozatnak, szenvedésre ítélt szerencsétlennek, aki gyűlölte hogy nőnek született -, és ez számos sorstárstól hallottam már.)


Szerintem a párod is egyetértene ezzel. Ő valószínűleg szeret téged gyerekkel vagy anélkül, saját magadért. Ennek tudatában pedig neked kell eldöntened, hol a határ, ameddig elmész, mi "éri meg" és mi az a stressz testileg-lelkileg, ami még belefér. Mindenesetre nem átlagos kitartással rendelkezel, gratulálok hozzá. És a "szent szavak": soha senki ne hagyja rá, ha úgy érzi, hogy baja van; ha kell, vándoroljon orvostól orvosig, míg megtalálja köztük az EMBERT. Hogy a professzor urat idézzem, aki az életemet mentette meg: "a betegnek mindig igaza van".

2010. jún. 12. 13:19
Szio Zsanetta, Kitartas, szurkolunk neked! hiszek benne, hogy fogsz te meg batoritani minket pozitiv peldaval. Udv, Adri
2010. jún. 12. 12:49

Sok erőt és kitartást kívánok a folytatáshoz!

Puszi

2010. jún. 12. 12:35

Az élet nem habostorta, (van aki szerencsés és neki az, de ezek az emberek életképtelenek) viszont mi irányítjuk, mivel a miénk!! És igenis a kezünkbe kell venni az irányítást minden téren, különben elbukunk!


A lehető legjobbakat kívánom neked de a legjobban azt kívánom, h minél előbb összejöjjön a babácska, és arra kérlek, hogy majd légyszi számolj be a fejleményekről!! :)))


Minden jót neked szeretettel, Orsi

2010. jún. 12. 12:17
Anyának születtél -ahogy Te is irtad-, épp ezért sikerülni is fog!!!! Együtt érzek Veled 1 méhenkivüli és 3 vetélés után. Kivánok Nektek minden jót, erőt és kitartást, na és persze egy egészséges kis picirit.
2010. jún. 12. 11:19

Szia! Nem is szabad feladni! Kisfiam egy Csoda, igaz, nem endometriózissal küzdöttem, hanem csak az inzulinnal meg ki tudja mivel... nekünk a BMC-ben segítettek, helyretettek, majd nem egész egy évre rá spontán sikerült a baba. Csodák vannak, ebben biztos vagyok.


Nem szólom le egyik intézményt sem, de a Kaáliról nagyon sok furcsaságot hallottam... Sok lánnyal beszéltem, ismerkedtem meg, akik a BMC-be mentek kétségbeesésükben, már a pénzből is kifogytak... és sikerült a baba. Sokan csak a pénzre hajtanak.

2010. jún. 12. 10:44

Nekem tavaly május 19-én volt műtétem.Utána 3 hónapig szedtem gyógyszert hogy ne legyen menszeszem és "helyre álljanak" a dolgaim.Ez volt szeptemberig.utána két hónapig rendesen megjött de utána nem.Tavaly december óta nem volt vérzésem.Elmentem 2 hete az orvosomhoz.azt mondta a z endo szempontjából jó hogy nem jött meg mert ez annak a jele hogy a szervezetem jól reagált,a műtét sikeres volt és nem ujult ki.Viszont:nem védekezünk és mg nem vagyok terhes.Pedig szeretnénk babát.Elküldött vérvételre hormonvizsgálatra UH-ra és várom a vérvétel eredményét.A UH-on nem találtak semmi rendellenességet.azt mondta a dokim,hogy ha indokolt kell egy kisebb beavatkozás és gyógyszeres kúra hogy teherbe eshessek.De a beavatkozás nem kockázatmentes:(

Ha kell vállalom!Mert mi is nagyon szeretnénk babát!

Tehát átérzem a helyzetedet!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook