Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endokrinológia - Kinek milyen tapasztalata van vele? fórum

Endokrinológia - Kinek milyen tapasztalata van vele? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. b1266b8c26 (válaszként erre: 14. - .Sziszu.)
2012. febr. 8. 13:48

Gratulálok!!


Hát mondjuk én nem kimondottam teherbe szeretnék esni, hanem inkább, hogy rendeződjön a dolog. Azt se bánom, ha nem pont 28 napra jön meg, csak legalább legyen egy rendszere.

15. b1266b8c26 (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2012. febr. 8. 13:47

Nálunk a laborban 3 jegyű értéket adtak meg. És nekem kb. 350 körül volt. Múltkor pedig 600 fölött.


A progeszteront ő is mondta, hogy kár volt nézni. De nem én kértem. Amúgy valószínű nincs peteérésem, különben nem mesterségesen kellene meghozni. Ennyit már én is megállapítottam.

2012. febr. 8. 13:45

Szia!


Én PCO gyanúval indultam el az endokrinológushoz. Bár a ciklusom rendszeres volt, mégsem akart összejönni a baba... Eleinte nagyon hitetlen voltam, azt gondoltam, ehhez csak egy nőgyógyász érthet, de szerencsére tévedtem, és most 26 hetes kismami vagyok. :)

Szóval csak jó véleményem van, az eredményeim is gyorsan megvoltak, a vérkép alapján már adták is a gyógyszereket.

13. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - B1266b8c26)
2012. febr. 8. 13:41

Bár még nem láttam az eredményeidet, de ha nem felejted el, akkor holnap szívesen rápillantok.

Ezek alapján én az orvosodra csak jót tudok mondani. Gondolom érti a dolgát. Nem jobb ám, ha nem küld tovább és mindenre azt mondja, hogy jó és közben pedig nem úgy van.

Az, hogy valami határértéken belül van, nem igazán mérvadó. Elég széles skálát jelölnek meg és laboronként eltérően (nem is kicsit).

A Tsh-nak 1 körül kell lennie, a prolaktinod pedig, hogy fele a réginek, egyrészt jó irányba halad, de még nem jó, mert ha azt mondom, hogy Neked 32 volt, és most csak 16, akkor sem jó, mert 1 számjegyűnek kell lennie.

A 3. napiból egy dolgot nem fogunk látni, mégpedig a progeszteron hormont, mert az csak a peteérés utáni időszakban mérhető, mivel egyébként nincs.

2012. febr. 8. 13:41
Nekem ezt már másik orvosnál is mondták, hogy lehet ez a probléma. Ez volt múlt héten. Azóta pl. nem eszek édességet. :(( Mondjuk annyira nem is hiányzik. Pedig sokat tudok belőle enni.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - B1266b8c26)
2012. febr. 8. 13:37
Ez nagyon jó. Végre valaki ilyet is nézet!!!! Mások ezért sírva toporzékolnak az orvosnál, amire az a válsz, hogy mi a viharnak lenne erre szükség (?).
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Warnika)
2012. febr. 8. 13:36

Sporsi, ahogy Warnika is írta, az MM-ben nagyon jók a dokik, és a 3 pontos cukor ill. inzulin terhelésnek nem ártana nekimenni.

Én Tűű doktorhoz járok. Bármilyen kérdést feltehetsz, mindenre normálisan válaszol, hogy mi miért van.

9. b1266b8c26 (válaszként erre: 6. - Vigyorex6)
2012. febr. 8. 13:35
Sajnos otthon hagytam őket, de holnap beírom.
8. b1266b8c26 (válaszként erre: 5. - Warnika)
2012. febr. 8. 13:34
Arra most kéne mennem, meg kiírt még kortizolra és D vitamin vizsgálatra is.
2012. febr. 8. 13:33
Hát eléggé elkeserített tegnap a dolog, hogy szinte semmit nem mondott a doki, pedig még ráadásul magánhoz is mentem. Egy másik doki ajánlotta.
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - B1266b8c26)
2012. febr. 8. 13:33
Ha van rá módod, akkor bemásolnád a 3. napi hormonsor eredményeit?
2012. febr. 8. 13:32
hol jártál? nagyon ajánlom a mensmentist. IR-t néztek már? Terheléses cukrot, inzulinnal?
4. Évili84 (válaszként erre: 1. - B1266b8c26)
2012. febr. 8. 13:31
Ahogy előttem is írták, ez doki függő. Nekem pl előfordult olyan, hogy azt mondták, ha nem megfelelő az érték, akkor értesítenek. Igencsak elfelejtettek értesíteni, én meg nem tudtam mi a baj. Aztán mikor visszamentem több hónap után akkor előkerült a lelet, ami igencsak eltért a megfelelőtől. A terhesség alatt is volt problémám, emelni kellett a gyógyszer adagot, alig akartak fogadni, a végén már ordítottam, hogy adjanak időpontot, mert babát várok.
3. b1266b8c26 (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2012. febr. 8. 13:30
Azt megértem. Csak azt hittem, azért mond is valamit. Januárban megcsinálták az összes nemi hormonra + a pajzsmirigyre a ciklus 3. napján a labort. Minden a megadott érték határán belül volt. Mégis azt mondta, hogy nem jók az eredmények. Hogy a pajzsmirigyem magas, maga a nemi hormonjaim pedig valami miatt alul működnek. Még a prolaktin szintemre is húzta a száját, pedig fele annyi volt, mint 2 éve. Úgy, hogy egyáltalán nem értem a dolgot. Mert a másik orvos, aki adta a beutalót, azt mondta, hogy minden rendben van.
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - B1266b8c26)
2012. febr. 8. 13:24

Szia!

Endokrinológus szakorvos függő, hogy milyen tapasztalataid lesznek.

Nálam megtalálták, ami okozta a rendszertelen ciklust, mivel a nőgyógyászok mindig csak a szervi problémákat nézték.

Annyi fix, hogy nem véletlenül küldenek még laborba. Az eredményekkel a kezében tud majd az orvosod elindulni.

2012. febr. 8. 13:17

Sziasztok!


Tegnap voltam endokrinológusnál. Már úgy mentem oda, hogy vittem, pár leletet, amik még januárban készültek. De okosabb nem lettem, hanem plusz laborvizsgálatokat írt elő.


Kb. mennyi idő, amíg sikerül diagnosztizálni a bajt?


Amúgy a bajom röviden rendszertelen ciklus, azutóbbi időben 3 havonta hozzák meg az orvosok gyógyszerrel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook