Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én lennék igazságtalan édesanyámmal szemben? fórum

Én lennék igazságtalan édesanyámmal szemben? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. nov. 27. 11:44
A kisebb városon a Budapestnél kisebb városokat is értem, ami épp elég nagy tud lenni: Debrecen, Pécs, Szeged, stb. Vagy akár a ténylegesen kisvárosokat is, ha ott is találnál munkát. Ez talán közelebb is áll ahhoz az életmódhoz, amit vidéken megszoktál, azért Budapest elég durva váltás annak, aki nagyon máshoz szokott.
2014. nov. 27. 11:34

Előbb-utóbb a saját életedet kellene élned, ez biztos. Az, hogy pszichiátriai beteg az anyukád, és egyedül lenne - hát, ez tényleg meggondolandó. Úgy értem az ember nem hagy olyan könnyen egyedül egy beteg anyukát, mint egy egészségest. Ha olyan a helyzet, nem is szabad - de te látod, milyen a helyzet. Az biztos, hogy ezt a kérdést megnyugtatóan kell rendezni, és akkor menni, de szerintem is menni. Ha lenne munkád, talán más lenne a véleményem, de így nemigen lesz más választásod, mint elmenni szerencsét próbálni.


Egyébként mint pesti lakos, kérdezem: nem tudnál máshova menni szerencsét próbálni? Kisebb városban (ami sokszor épp elég nagy) szintén van lehetőséged munkát találni. Budapest szerintem nagyjából élhetetlen hely, akinek nem muszáj, ne költözzön oda.


Még egy: esetleg arra nem gondoltatok, hogy kiadjátok a házat, és úgy költöztök el együtt? Mert mondtad, hogy eladni nem valószínű, hogy lehetne. Kiadni nem lehet esetleg jobban? És akkor megválnotok sem kellene tőle azonnal. Mert amíg nem lesz új otthonod, addig ezt fogod annak érezni, nem lehet jó még az otthonérzést is elveszíteni.

2014. nov. 27. 11:30
ha beteg, menjetek együtt.
21. 27b551925e (válaszként erre: 19. - Írisz33)
2014. nov. 27. 11:30

Ezt is akartam kérdezni amúgy, hogy a fősulin/egyetemen kollégista voltál? Mert ha kisebb városban élsz, gondolom ott nincs főiskola, ahhoz kollégistának kellett lenned. Szóval már akkor is külön éltél. Akkor anyukád hogy viselte?

Én is 7 éve totál egyedül költöztem Pestre, egy ismerősöm nem volt, még is túléltem :)

2014. nov. 27. 11:30
Én a helyedben elindulnék, aztán ahogy tudnék haza látogatnék. Én 2 évig nem tudtam elhelyezkedni ott ahol lakom (nem falu, hanem megye székhely)nem engedték hogy más városba menjek próbálkozni. Aztán megelégeltem azt a bánás módot amit azután kaptam hogy nincs munkám. Felkerekedtem és mindegy hogy mit de valamit csinálni akartam. Alig 35km-re egy városban el is tudtam helyezkedni. Azóta családot alapítottam és belátták hogy hülyeség volt amit csináltak. Szerintem Te is nyugodtan indulj el próba cseresznye aztán ha nem jön be még mindig hazaköltözhetsz ha mégis bejönn akkor vidd anyukádat is oda.
19. Írisz33 (válaszként erre: 11. - 27b551925e)
2014. nov. 27. 11:26
Nem bántasz meg, tudom, hogy önzőek, talán féltenek is, mivel testvérem nincs, így egyedül lennék, mint a kisujjam, de zavar ez az úgy bánnak velem, mint 15 évessel hozzáállás. Éltem már külön, akkor is látták, hogy megy...
2014. nov. 27. 11:24

legnehezebb kikerülni a szülők érzelmi zsarolásából.


Én anyámnak nemrég azt mondtam, mert nem adtam be valamire a derekamat, h "bocsánat, de ezt így fogom csinálni, mert így szeretném, felnőtt ember vagyok, szegény nem tudott mást mondani, minthogy oké-

17. Írisz33 (válaszként erre: 14. - B00d33e65c)
2014. nov. 27. 11:24
Természetesen nem a legdrágább albérletbe mennék, és inkább szobát terveznék kivenni. Van megspórolt 120 ezrem, ami szerintem elegendő lenne az elinduláshoz az első 1-2 hónapban, a fizetésem pedig 100 ezer lenne fent kb.
2014. nov. 27. 11:24
Ha családot alapitanál akkor is el kéne egyszer jönnöd, föleg ha nem azon a településen tennéd. beszéld meg Édesanyáddal, ha szeret belátja hogy jobb lesz neked. Mi is épp hasonló helyzetben vagyunk csak mi 10000 km-re költöznénk, természetesen a család nem repes, de megértik mert ha ugy gondoljuk nekünk ott jobb lesz menjünk.
15. Írisz33 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2014. nov. 27. 11:23

Mondhatjuk, hogy beteg, igen. Pszichiátriai betegségben szenved, kétszer visszaesett, mert nem szedte a gyógyszereit, az egyedülléttől meg szerintem ki lenne készülve, így lelkiismeret furdalásom az van, rendesen.

Felhoztam már neki a témát, természetesen fél az egyedülléttől, megszakadna a szíve, mit csinálnék én egyedül stb volt a válasz.

2014. nov. 27. 11:20

El tudnál indulni az életben?Mert ha Pestre mész kell albérlet,kaja sem árt.Vagy csak elindulnál toronyiránt?

És mit mond édesanyád?

13. emi75 (válaszként erre: 1. - Írisz33)
2014. nov. 27. 11:17

Megkérdezném anyukámat, hogy mi a véleménye. És arról is megkérdezném, hogy ha továbbra se találok munkát, akkor hogyan lesz életem, családom. Persze normális hangnemben. És arról is megkérdezném, hogy el tudná-e képzelni, hogy ott maradjon, vagy hogy veled menjen, melyiket inkább.


Személyesen ismerek olyat, ahol Pesttól 250 km-re élő idős szülőpár úgy döntött, ogy eladják mindenüket, és Pest környékére költöznek, mivel mind a négy gyerekük azon a környéken él, dolgozik vagy tanul.


Olyat is ismerek, ahol a szülők 400 km-t költöztek, hogy a gyerekeik és unokáik közelében legyenek.


De nyilván több példa van az ellenkezőjére, ami érthető is, idősebben nem olyan rugalmas az ember.


De az általam ismert családokban is úgy volt, hogy hiába ott a rokonság, ház, kert, maradtak, aztán gondolkodtak, és végül egy idő után úgy érezték, hogy a gyerekek fontosabbak.

2014. nov. 27. 11:16

menjél, ez az élet.


FElnevelnek, Te pedig kimész az életbe, elvégre fiatal vagy, munkát és párt keresel, ...


MENJÉL!!!

2014. nov. 27. 11:03

Nem értem miért ilyen önzők az emberek. Ne haragudj, de a családtagjaid eléggé azok (nem bántani szeretnélek vele). De ha egy szer ott nem jutsz előrébb, ahol vagy, akkor lépni kell. Miért tartanak téged vissza? Miért kell zsarolni? Eskü nem értem. 9 hónap rengeteg idő, ha ennyi idő alatt nem találtál munkát, ezután sem fogsz.

Azt még nem kérdezted meg a családtól, hogy akkor maradsz, de adnak neked fizut minden hónapban? Mert akkor szívesen maradnál :) A nullából nem lehet megélni. És így gondolom anyud "nyakán" élsz, hogy nincs kereseted.

2014. nov. 27. 11:02
Anyukád mit mond?
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Írisz33)
2014. nov. 27. 11:01
Anyukád beteg, ellátásra szorul? "Elvárná", hogy maradj? Gondolom azt szeretné, hogy juss valamire. Melyik anya hagyná, hogy a gyereke lemondjon az "életéről" miatta?
2014. nov. 27. 11:00

Hol az igazságtalanság?



Kérdezd meg, menne-e veled, és induljatok.

7. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Írisz33)
2014. nov. 27. 11:00

Mennék!

Anyukádnak vannak szomszédai, van telefon a világon, bármi van, tudnak téged értesíteni.

Miért lenne az jobb, hogy mind a ketten éhen haltok egy eldugott kis faluban?

Legalább te is dolgozhatnál, pénzt kereshetnél és támogathatod őt is.

Már rég neki kellett volna elzavarnia téged, hogy boldogulj!

6. Írisz33 (válaszként erre: 3. - Feszterkem17)
2014. nov. 27. 11:00
Erre is gondoltam már, de sajnos itt egy nagy ház, egy nagy kerttel, mivel vidék. Nagy valószínűséggel senki sem akarná megvenni, használni. A testvérei gondozhatnák a házat, de ők is már 70 felé vannak, szóval nem fiatalok, így az ő erejük sem véges.
5. 52e9416b15 (válaszként erre: 4. - Feszterkem17)
2014. nov. 27. 10:59
Ja ja:)
4. feszterkem17 (válaszként erre: 2. - 52e9416b15)
2014. nov. 27. 10:58
de egyre :)
2014. nov. 27. 10:58
Vidd magaddal,ha semmi nem köti oda,hm??
2. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - Írisz33)
2014. nov. 27. 10:57
Nem tudod magaddal vinni az édesanyádat?
2014. nov. 27. 10:56
Nos, a helyzet az, 9 hónapja diplomáztam le, és azóta semmi munkalehetőség nem adódott a szakmámon belül, de még azon kívül sem a megyében, vagy a környéken, ahol élek. Szerintem ebből kitaláljátok melyik régióról is lenne szó. Az utóbbi időben egyre jobban érlelődik bennem a dolog, hogy Pestre mennék, ott keresik az ilyen szakembereket, ahogy láttam és ahogy hallottam, de a probléma a család. Csak édesanyámmal élek, édesapám meghalt, szóval ha én mennék, anya egyedül maradna. Tudom, hogy ez rossz, az eszem azt mondja, hogy menjek, mert itt, ahol most élek a büdös életben nem jutok sehová, a szívem meg azt, hogy anyát nem hagyhatom magára. Patthelyzetben vagyok és nem tudom mi legyen, mert januártól szeretnék a fővárosban szerencsét próbálni. A távolabbi rokonság is teljesen ki van a dologtól, hogy anyát magára hagynám, így nem tudom mi legyen. Ti mit tennétek a helyemben? Hogy döntenétek? Teljesen bizonytalan vagyok...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook