Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elveszett iratok hogyan pótolhatóak meghatalmazással? fórum

Elveszett iratok hogyan pótolhatóak meghatalmazással? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 15. 15:48

Azért kérdeztem, mert elvileg már ki kellett volna neki küldeni akkor , hogy mennyi a ledolgozott ideje, és azt egyeztetni, hogy benne van-e minden munkahelye, ahol dolgozott.

Ügyfélkapuja nincs, ahol magának intézhetné a pótlásokkal kapcsolatos teendőket?

2020. jan. 15. 15:47
Meghatalmazással majdnem mindent el lehet intézni.
2020. jan. 15. 15:44
Ha most betegállományban van, akkor minimum a TAJ kártya, a szig. lakcímkártya ott volt vele az orvosnál... keresgéljetek talán annak a ruhának a zsebében, vagy egy kistáskában, amit akkor vitt magával... ha kocsival ment orvoshoz, akkor a kesztyűtartóban, ha taxival, akkor abban maradt...
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 15. 15:36
65 éves, vállalkozóként dolgozott, melyet visszaadott, most külföldön "dolgozik", illetve betegállományban van...
2020. jan. 15. 15:31

' másik kérdésem a nyugdíjaztatását szeretné kérvényezni, és gondolom okmányok hiányában addig nem tud lépni semmit ez ügyben?'


Mennyi idős az édesapád, hogy nyugdíjaztatni szeretné magát?


Ha annyira beteg, hogy nem tud elmenni a KAB-hoz, nincs leszázalékolva?

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Simple)
2020. jan. 15. 15:29

Személyiigazolványt nehézkes más helyett készítettni a fotó miatt.

Ha eltud menni fotót csináltatni, akkor meg a Kormányablakhoz is el tud menni.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 15. 15:29
Értem, köszönöm szépen!!
2020. jan. 15. 15:28

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos nem tudom hogyan veszítette el, kerestük mindenhol, de nem találjuk....

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 15. 15:26

Szia!


A hivatalos az, amikor közjegyző előtt meghatalmaz, hogy minden ügyében eljárhatsz, nyilatkozatot tehetsz.


Ha közjegyzőhöz sem tud elmenni, akkor a szakorvosnak kell igazolást adni, hogy közlekedőképtelen még gépkocsival sem lehet elvinni az okmányirodába. Ennek nagyon nyomós okának kell, hogy legyen, pl. oxigénpalackhoz kötés.

3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 15. 15:25
Szerintem meghatalmazással el lehet intézni helyette, de erről inkább az okmányirodában érdeklődj.
2020. jan. 15. 15:21

1. Ha nem tud személyesen utána járni, hogyan tudta elveszíteni???

2. A rendőrségen kell bejelenteni, felvesznek egy jegyzőkönyvet, aminek birtokában majd az valóban az önkorm.nál tudja pótolni.

3. Ebben az esetben a rendőrség is mint elveszett, (ellopott) igazolványt tartja nyilván, egy esetleges jogtalan felhasználás esetén...

2020. jan. 15. 15:16

Sziasztok!

A következő kérdésemmel fordulok hozzátok. Édesapám elvesztette az összes hivatalos okmányát. Tudom, hogy az összes okiratot személyesen kell az okmányirodába elintézni, de sajnos az egészségi állapota miatt nem tud személyesen megjelenni.

Ilyen esetben mi a teendő?

A másik kérdésem a nyugdíjaztatását szeretné kérvényezni, és gondolom okmányok hiányában addig nem tud lépni semmit ez ügyben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook