Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elvállalják ezt így a takarítónők? fórum

Elvállalják ezt így a takarítónők? (beszélgetős fórum)


151. Léna123 (válaszként erre: 151. - Birebora)
2022. márc. 19. 20:54
😆
150. birebora (válaszként erre: 141. - C9155193c4)
2022. márc. 19. 20:49

Nem kötöm le az idejét, szivesen csinálja, azt mondja, ketten fele annyi idő alatt végzünk és utána mindketten le tudunk ülni és ketten együtt közös programokat csinálni.


Képzeld ilyen is van, 20+ sok sok év után is ez van.

Sajnál téged, hogy ennyire egyszerű vagy. Ő ilyen:)

2022. márc. 19. 20:47
Megyek is, mert vár rám a hűtőpucolás :D
2022. márc. 19. 20:44
Nyugi :D
147. c9155193c4 (válaszként erre: 144. - PöttyösPanka)
2022. márc. 19. 20:43

Egy férfi nem tud olyan szépen takarítani, mint egy nő, erről tanulmányok is készültek nem is egy. Ha neked megfelel, hogy foltos marad a szekrény, felületesen lett áttörölve a bútor, csináltasd meg a férjeddel. Persze ez személyfüggő.


A takarításról van szó, ezért az egyéb házimunkákat hagyjuk is, mert abban én is egyetértek, hogy segíthetnek nekünk benne.


Vámpírkönyvek olvasása helyett ezt ajánlom neked, mert általánosítol és elvette az eszed a sok horror: nem minden féfi tud takarítani ugyanis.

2022. márc. 19. 20:42
Én férfinak gondoltam több hozzászólása alapjàn, de az utolsó szerint mintha mégis nő lenne.
145. c9155193c4 (válaszként erre: 143. - Timycat)
2022. márc. 19. 20:31

Igazad van, nincs a mai világban olyan, hogy női vagy férfi munka. Ez létezett ezelőtt 50 éve és onnan vissza. De néhányat kizárnék, köztük van a takarítás. Ahol férfi takarított, nem láttam szép eredményt. Részemről a mosogatást is idevenném. Ha a párom mosogat mindig marad folt az edényeken.

Ezt én megcsinálom, de találok neki hozzá illő elfoglaltságot, mert mindig akad, kiváltképp nyáron a kertben, bevásárolni, teregetni stb.

144. PöttyösPanka (válaszként erre: 141. - C9155193c4)
2022. márc. 19. 20:30
Ha te még ilyet nem hallottál, hogy egy férfi is ugyanúgy képes takarítani, mint egy nő, akkor te még valószínűleg a középkorban élsz. Képzel el, hogy a ma élő férfiak -nem a himsoviniszta ősbunkók, hanem az igazi ferfiak- kiveszik a részüket a házimunkából. Nem, nem besegítenek a nőnek, hanem megcsinálják a részüket. Sőt! Kapaszkodj meg! Még a gyereknevelésből is. Pelenkát is cserélnek!!! Amelyiknek van hozzá affinitása, az főz is, és még el is mosogat. Elképesztő, tudom, de hidd el, hogy ez így van.
143. timycat (válaszként erre: 141. - C9155193c4)
2022. márc. 19. 20:20

Az én férjem is simán beszáll a házimunkába, kérni se kell. Tudja hogy nem retinaszkenneres a porszívó, felmosni, főzni, mosogatni imád (pedig van mosogatógépünk), mosás-szárítással akadtak problémái már, de azért megoldja ha kell, konyhát-fürdőt is rendbevágja ha kell. A vasalás nem neki való. Bevásárlást nagyon régóta egyedül végzi, azt is szeret és nem kell kíséret neki. Sosem értettem ha valakik párosával járnak bevásárolni kettejük idejét vesztegetik el rá.

Ezeket akkor is elvégezte, amíg én is bírtam magam.


Kertész hozzánk is járt tavaly, de én is szerettem kertészkedni, elkapirgáltam kint.

Amíg tudtam imádtam füvet nyírni, metszeni, barkácsolni, festeni, autót mosni. Remélem hamarosan majd újra képes leszek ezekre.


Az szerintem már nincs hogy férfi vagy női munka. Amikor egy férfi arra hivatkozik, hogy neki valami derogál, mert az női munka akkor annak üzenem, hogy majd a jóédesanyja megcsinálja.

142. c9155193c4 (válaszként erre: 140. - Bless the child)
2022. márc. 19. 20:11

Ezt már a mosogatógépes fórumnál megbeszéltük. Tegyük fel, gazdag vagy, mint ahogyan állítod. Ha NÉHA takarítanál is, nem szakadna le a körmöd. A másik 2-3 embert hagyd, mert mindenki kommentjét nem olvasom el.

Ne értsd félre, hívhatsz takarítónőt. Sőt megfogadnod sem kell a tanácsaimat, hiszen szabad és felnőtt ember vagy.

A fórumok azért vannak, hogy leírjuka véleményünket: néha napján ha takarítanál, talán tetszene is neked, mert annyira nem szörnyű. Próbáld ki, persze csak ha akarod.

141. c9155193c4 (válaszként erre: 134. - Birebora)
2022. márc. 19. 20:06

Ha teszem azt nem kötnéd le a férjed idejét takarítással, mert te lusta vagy, mert itt lógsz naphosszat, hogy megcsinálja azt helyetted, amely női munka, nem kéne hívni kertészt (főzés, bevásárlás ebben nekem is segít a párom, de hogy takarítás én még ilyet nem hallottam).

Utolsó mondat: 4-8, ezt írtam én.

Én nem kell hívjak senkit, hogy megcsinálják a kertet, mert a párom nekiáll.

140. Bless the child (válaszként erre: 134. - Birebora)
2022. márc. 19. 19:56
Hagyd, ő nem lusta. Mosni is vszínű a patakra jár🤔😂😂
139. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 138. - Timycat)
2022. márc. 19. 18:26

Hozzám is járt egy csaj anno vasalni, mert én is utálom csinálni. Aztán egyszer kiégette a volt férj egyik kedvenc nadrágját, na akkor nem jöhetett többet. Utána én se találtam mást, nagy dünnyögve megcsináltam.

Emlékszem, egy időben mindig a Született feleségekre vasaltam, mert egyedül így volt valamennyire szórakoztató :DD

De kb. 1 éve szinte semmit nem vasalok. Úgy teregetek, hajtogatok, hogy szép simák a ruhák. Nem olyanok persze, mint a vasalt ruha, de egyáltalán nem gyűröttek. Felszabadítottam magam a rabszolga munka alól :D

138. timycat (válaszként erre: 137. - Pengő Gyöngyi)
2022. márc. 19. 18:07
Vasalásért majdnem bármennyit fizetnék. Azt rühellek. De vasalásra nem találni embert. Patyolatba meg csak ezért nem viszem el a cuccainkat hetente. Inkább olyan ruhákat veszek magamnak, meg a gyereknek hogy minél kevesebbet kelljen vasalni vagy minél könnyebb legyen. Férj ruháit viszont muszáj 😕
137. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 128. - Timycat)
2022. márc. 19. 18:01

Ugyanígy :)

Mondjuk míg kicsi volt a gyerek, addig - úgymond - "megengedhettem" magamnak, most más élethelyzetben vagyok, de nem adja fel a leckét egy kényeztető takarítás :DD Engem kifejezetten megnyugtat. Ablakot pucolni is imádok. :)

De néha több adag mosott ruha áll halomban, és várja, hogy elpakoljam őket. Illetve főzni se szeretek. Megcsinálom, de százszor inkább nekiugrok egy takesznak, minthogy süssek-főzzek. Hát evvan. :)

136. birebora (válaszként erre: 124. - L.luiselotte)
2022. márc. 19. 17:56
Maximálisan egyetértek.
135. birebora (válaszként erre: 122. - Bozsu55)
2022. márc. 19. 17:55
Én sem értem.
2022. márc. 19. 17:54

Micsoda? Mi ez a kettős mérce? Férfinak nem szégyen de nőnek igen? Szégyelld magad. Egyedülálló férfi? Akkor csak maga után takarit, nem? De a nőnek 2-3 gyerek, férj, munka, bevásárlás, sütés, főzés mellett szégyen? Álljon oda a férj és segitsen. Nálunk mindenben segit a férjem. Mondjuk nekem még nem volt taki nénim mert megcsináljuk magunk.


De a kerthez ha úgy döntünk bizony hivunk mint ahogy irtam is.


És nagyon tévedsz, nem sznobság. Itt sokan nem napi 4 órát dolgoznak, hanem sokkal többet vagy két-három műszakban.

133. aszparagusz (válaszként erre: 131. - B9e097a9f6)
2022. márc. 19. 17:38

Nem kell ezzel foglalkozni.

Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

Elég szomorú, ha az időnkénti bejárónő, már a luxus kategóriája.

132. Léna123 (válaszként erre: 128. - Timycat)
2022. márc. 19. 17:36
😆 Én viszont utálok, de imádom, ha tisztàk. És igen, egyik fő dolog az ablakpucolás. Ha csak azt megcsinálná valaki, de jó lenne. 🤣🤣
131. b9e097a9f6 (válaszként erre: 123. - C9155193c4)
2022. márc. 19. 17:33

Nem kell hozzá milliomosnak lenni. Van rengeteg munkatársam akik másra szórják a pénzt. Amennyit pazarolnak, abból akár minden nap eljárhatna hozzájuk egy bejárónő. Sok ember képtelen beosztani a pénzét.

Természetesen ez is kétélű dolog, mert más szemével a bejárónő tűnhet pazarlásnak.

130. aszparagusz (válaszként erre: 120. - Forrest2010)
2022. márc. 19. 17:31

Miért vagy ilyen negatív?

Mennyivel könnyebb vagy nehezebb attól, hogy számodra vadidegen ember maga takarít, vagy másra bízza azt?

129. aszparagusz (válaszként erre: 128. - Timycat)
2022. márc. 19. 17:29

Én viszont utálok. Ezért 3 havonta jön valaki, aki megcsinálja a nagytakarítást.

Pedig a férjemmel mindketten nyugdíjasok vagyunk, igaz én még dolgozom mellette fél/negyed állásban, a fiam egyetemista, de valahogy senkinek nem kedvence ez a tevékenység.

Ameddig mindketten dolgoztunk, a fiam is kisebb volt, rendszeresen járt a takarítónő.

128. timycat (válaszként erre: 126. - Léna123)
2022. márc. 19. 17:26

Hozzánk is járt takarítónő, amíg pici volt a gyerek. Inkább a gyerekkel töltöttem az időt, mint redőny- és ablakmosással.


Amúgy szeretek ablakot pucolni, mert ilyen h.lye vagyok.

127. timycat (válaszként erre: 123. - C9155193c4)
2022. márc. 19. 17:23
Ugyanmár, egy takarítónőhöz nem kell "milliomosnak" lenni.
126. Léna123 (válaszként erre: 123. - C9155193c4)
2022. márc. 19. 17:22
Nem hiszem, hogy mindenki milliomos aki takarítónőt fogad. Én magam takarítok, mindig is magam csináltam, és elég rendmániás vagyok. De nemsokára nagyobb lakásba költözünk, és nagyon kacérkodok a gondolattal, hogy bizonyos időközönként a nagytakarításra fogadjak valakit. És nem azért mert milliomos vagyok, se nem azért mert sznob lennék, de dolgozunk mindketten a férjemmel, 2 kisgyermekünk van. A hétköznapok így is elrohannak, és a hétvégét szeretnênk tartalmasabban eltölteni, mint a főzés,mosás,takarítás. Persze ezek a munkàk így sem kikerülhetők, hisz állandóan kell csinálni valamit ha itthon vagyunk van, hogy 3 szor össze kell porszívózni a gyerekek után. De nagy segítség lenne 2 nagytakarítás között, hogy csak szinten kell tartani a rendet, az nyilvàn egy nap kevesebb időt vesz igénybe, így több marad a gyerekekkel bármit csinálni, akiknek még nem a rend fontos, hanem, hogy játszunk, együtt legyünk. És még ha nem is vagyunk milliomosok, költenèk rá. Sztem sokan hasonló okokból fogadnak takarítót, és nem feltetlen azért mert milliomosok.
125. Bless the child (válaszként erre: 123. - C9155193c4)
2022. márc. 19. 17:14
Konkrétan 3 ember írta, hogy van bejárónője. Azért az nem 70-80 %
2022. márc. 19. 17:07

Én azért csak a kerti munkára fogadok embert, mert


l. ketten nagykorú gyerekemmel nem csinálunk olyan rendkivüli rendetlenséget, hogy a szavatokkal éljek, mocskot , amit heti 4-5 napos takaritással nem lehet felszámolni, és az egész napi ülőmeló után nem is esik rosszul egy kis fizikai munka.


2. és ez a komolyabb . nagyon nyomatékos okának kell lenni, hogy én valakit beengedjek a lakásba, kerülgessem vagy pedig a távollétünkben otthagyjam egyedül

123. c9155193c4 (válaszként erre: 122. - Bozsu55)
2022. márc. 19. 17:00
Válaszolok én. Aki megteheti, bízza másra. Így egy ember munkához jut. De a felső tízezer nem a Hoxán ír, itt pedig furcsa módon 70-80% milliomos. Sok itt a fals duma.
122. bozsu55 (válaszként erre: 120. - Forrest2010)
2022. márc. 19. 16:47

...de miért fáj neked Forrest hogy van aki megteheti azt hogy másra bízza a takarítás egy részét?

Már harmadik napja dől belőled a negatív hozzászólás.

Menj sétálni,jót tesz a friss levegő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook