Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. fórum

Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
60. patyoma (válaszként erre: 55. - Geranna7)
2010. aug. 26. 16:54
A te korodban még nagyon könnyen ítélkezik az ember! Élvezd ki, hamar el fog múlni, sajnos...
2010. aug. 26. 16:44

Mostmár tényleg mennem kell.

Még leszek, sziasztok.

58. stokimagdi (válaszként erre: 47. - F8db0709b8)
2010. aug. 26. 16:43

Az én páromat tavasszal egyik napról a másikra tették ki.

Szerencse hogy itt visszavették egy olyan munkahelyre ahol már régebben is dolgozott, de itt sem keresi holtra magát.

57. stokimagdi (válaszként erre: 55. - Geranna7)
2010. aug. 26. 16:40

Még mindig nem értelek.

Amúgy meg sose ment jól. Mióta ideköltöztünk azóta végképp nem.

2010. aug. 26. 16:39

Nekem is mennem kell, de még leszek.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, további szép napot.

2010. aug. 26. 16:38
Csak csupán...gondolni kellene a holnapra ..akkor is amikor még jól megy.
54. stokimagdi (válaszként erre: 52. - F8db0709b8)
2010. aug. 26. 16:36

Oké akkor én kevertem.

A gyermekvédelmi.

Ovoda ingyenes, tankönyv ingyenes, / ugyan van amiért fizetni kell / menza ingyenes. Ebből áll.

És évente kétszer gyerekenként 5.800 ft.

Augusztusban és decemberben.

2010. aug. 26. 16:32
Most mennem kell,de jövök még.További szép napot nektek!:)
52. f8db0709b8 (válaszként erre: 51. - Stokimagdi)
2010. aug. 26. 16:31
De a gyermeknevelési a gyermekvédelmi nem ugyanaz:)
51. stokimagdi (válaszként erre: 49. - F8db0709b8)
2010. aug. 26. 16:28
AZ az. Azt kértem.
50. stokimagdi (válaszként erre: 46. - Patyoma)
2010. aug. 26. 16:28

Ez igy van.

A gépet nem vettük, mert akkor sosem lenne.

Kapta a gyerek ajándékba a sógoromtól, mert kell az iskolához,

49. f8db0709b8 (válaszként erre: 48. - Stokimagdi)
2010. aug. 26. 16:26
Lehet nem a gyermeknevelésit,hanem a gyermekvédelmit kéne megpróbálnod.ingyen tankönyv és étkezés,szerintem próbáld meg.
2010. aug. 26. 16:24

Köszi filcike, ezeket a törvényeket én is megkaptam, amikor a gáz miatt a jegyzőhöz irt a TIGÁZ.

Kaptam egy levelet amiben közölték, hogy mi az amit igénybe vehetek. Ezekhez mérten nem tudom kifizetni a tankönyveket, meg az ovodát szeptemberre. Óriási segitség volt.

No de nem baj. Azért elmesélném a méltatlankodónak, hogy van itt olyan réteg, aki bemegy 6 maszatos gyerekkel, 8 kg fux-al a nyakában, mercivel az önkormányzathoz, és megkap mindent, még azt is ami nem létezik.

Én csak egy fehér bevándorló vagyok, és nem vagyok fajgyülölő sem, mert vannak kissebbségi barátaim is, de a tény, az tény.

47. f8db0709b8 (válaszként erre: 45. - Stokimagdi)
2010. aug. 26. 16:24
Én tegnap adtam be a gyermekvédelmire a papírt,jelezvén párom munkaviszonya szept.30-al megszűnik a suli meg szerdán kezdődik.Nem tudom mit fognak dobni,mert nekünk is kevesebb lesz a jövedelmünk ugye.
46. patyoma (válaszként erre: 44. - A14c035548)
2010. aug. 26. 16:20
Én se értem. A képek alapján nem lehet eldönteni, hogy kinek van szüksége támogatásra és kinek nem. Ilyen alapon mindenki akinek nette van, ne kérjen támogatást, hiszen ez is luxuscikk ma már....
2010. aug. 26. 16:20

A következő hónapban kevesebbet kerestem, és a férjem is beteg volt. Mindamellett csúszik a fizetése, 10-e óta.

És ha jövöhónapban munkahelyünk sem lesz, vagy sokat keresünk, akkor mi van.

Nem ugy kéne hogy a fizetésnek is meg a rezsinek is valamiféle 6, vagy 12 havi átlagát venni. Ugy lenne korrekt nem?

Amúgy meg aki azt gondolja a fotókból hogy jól élek, a nagyfiam dinnyeföldön diákmunkázik a tanszerekért, meg az egyebekért ami iskolakezdésre kell.

Én pedig biztositónál dolgoznék, ha itt a Jászságban menne ez a dolog. De kedves méltatlankodó 28 ezer ft-os fizetéssel nem megyek messzire.

44. a14c035548 (válaszként erre: 30. - Geranna7)
2010. aug. 26. 16:18
Hogyan? Ezekből a képekből te mit szűrsz le?
2010. aug. 26. 16:18
Igen,nem 25%,hanem 30%.
2010. aug. 26. 16:16

Gyermeknevelési támogatás


Ki jogosult gyermeknevelési támogatásra?


Az ellátásra a szülő, nevelőszülő, gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől 8. életévének betöltéséig jár. Amennyiben a legfiatalabb gyermek 2010. április 30-át követően született, a támogatás a legfiatalabb gyermek 2. életévének betöltésétől jár. Megszűnik a jogosultság akkor is, ha a legidősebb gyermek betölti a 18. életévét.


A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy kereső tevékenységet napi 4 órát meg nem haladóan folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.


A gyermeknevelési támogatásra való jogosultságot nem érinti a gyermekek napközbeni ellátást biztosító intézményben történő elhelyezése.



Mikor nem jár gyermeknevelési támogatás?


Nem jár gyermeknevelési támogatás annak a személynek, aki


* olyan gyermek után igényli a gyermeknevelési támogatást, akit a gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló törvény alapján ideiglenes hatállyal elhelyeztek, átmeneti vagy tartós nevelésbe vettek, továbbá 30 napot meghaladóan szociális intézményben helyeztek el

* előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés büntetését tölti

* a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) bekezdés i) pontja szerint rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve


a) a gyermekgondozási segélyt és gyermeknevelési támogatást, az ezek folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá a települési önkormányzat jegyzője által a fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy gondozását, ápolását végző személy kérelmére megállapított ápolási díjat.



Bejelentési kötelezettség


A gyermeknevelési támogatás folyósításának, szüneteltetésének időtartama alatt 15 napon belül, írásban a folyósító szerv részére jelenteni kell:


* ha az ellátásra jogosult a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény (a továbbiakban: Cst.) 27. §. (1) bekezdésének a) pontjában megjelölt rendszeres pénzellátás valamelyikében részesül,

* az ellátásra jogosult előzetes letartóztatásba vételét, illetve szabadságvesztés büntetésének megkezdését,

* az ellátásra jogosult három hónapot meghaladó, egybefüggő külföldi tartózkodásának tényét;

* az ellátásra jogosult nevének, fizetési számlaszámának vagy lakcímének megváltozását,

* a gyermeknek az ellátásra jogosult háztartásából történő kikerülését, továbbá - gyermeknevelési támogatás esetében - ha a háztartásba a 3. életévét, vagy 2010. április 30. után született, 2. életévét még be nem töltött kiskorú kerül,

* ha a gyermeknevelési támogatásra jogosult személy kereső tevékenységet folytat, kivéve, ha az a napi négy órát nem haladja meg, illetve ha a keresőtevékenységet az otthonában folytatja,

* az EGT tagállamban történő munkavállalás vagy önálló vállalkozói tevékenység folytatásának tényét.


Az ellátás folyósítását érintő változások bejelentésének elmulasztása az ebből származó jogalap nélküli kifizetés összegének visszafizetését vonja maga után!

2010. aug. 26. 16:14

Jogosult az a személy, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át, feltéve, hogy a lakásfenntartás elismert havi költsége a háztartás havi összjövedelmének 20 %-át meghaladja.


A lakásfenntartás elismert havi költsége az elismert lakásnagyság és az egy négyzetméterre jutó elismert költség szorzata. Ez egy négyzetméterre vetítve legfeljebb 425 forint lehet.


A normatív lakásfenntartási támogatás esetében elismert lakásnagyság


* ha a háztartásban egy személy lakik: 35 nm

* ha a háztartásban két személy lakik: 45 nm

* ha a háztartásban három személy lakik: 55 nm

* ha a háztartásban négy személy lakik: 65 nm

* ha négy személynél több lakik a háztartásban, a 65 négyzetméter+ minden további személy után 5-5 négyzetméter, de legfeljebb a jogosult által lakott lakás nagysága


A lakásfenntartási támogatás egy hónapra jutó összege:


* a lakásfenntartás elismert havi költségének 30 %-a, ha a jogosult háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50 %-át

* ennél több egy főre jutó havi jövedelem esetén a lakásfenntartás elismert havi költségének és a támogatás mértékének a szorzata, de nem kevesebb, mint 2500 forint


A támogatás összegét 100 forintra kerekítjük.


A lakásfenntartási támogatás megállapítására természetbeni juttatásként kerül sor, a folyósítás a megjelölt szolgáltató részére történik.


A támogatás kiszámítása a következő módon történik:


támogatás = 0,3-[( J-0,5 NYM)/NYM]x 0,15,


ahol a J a jogosult háztartásában egy főre jutó havi jövedelmet, az NYM pedig az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét jelöli.


A támogatást egy évig érvényes.


A lakásfenntartási támogatás ugyanarra a lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Stokimagdi)
2010. aug. 26. 16:08
Nálunk ezt nem így csinálják,bár én télen adtam be,de a fűtésnél sem a tényleges 16-20ezret számolták,hanem átlagot néztek.
39. a14c035548 (válaszként erre: 24. - Patyoma)
2010. aug. 26. 16:07
Ez tény.
38. stokimagdi (válaszként erre: 32. - B2076ec79b)
2010. aug. 26. 16:06
Nem bizony.
37. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - 4ca460d3e8)
2010. aug. 26. 16:06

Tudod Te hányan csinálják meg,hogy együtt élnek valakivel és nem írják be,csak hogy mindent megkapjon?

Egyébként a gyermeknevelésin van egy rublika,oda az egyedülállóság tényét kell beírni és igazolni.

Ha ez megvan,szerintem meg kell kapjad,hacsak nem léped túl a határt.

36. stokimagdi (válaszként erre: 30. - Geranna7)
2010. aug. 26. 16:05

Bocs de mi bajod a fótókkal? Azért mert van 2 gyerekem? Nem értelek.

Nem is gondoltam hogy egész életen át járjon, de nem tartom korrektnek a számlák és a keresetünk figyelembe vételét.

35. a14c035548 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2010. aug. 26. 16:05
Nem tudom, mert pl az egyetemen igen is nézik mennyi a hitel, a rezsi...stb és így ítélik meg a szoctámot. Sőt mivel egyedül a férjem keres és én eltartottnak számítok a 2 gyerekem mellé, legnagyobb meglepődésemre nagycsaládosként kezelnek, mintha én lennék a 3. gyerek és a legmagasabb támogatást kapom!
34. stokimagdi (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2010. aug. 26. 16:02

Ez nem átlag.

Összeadták a 4 db csekket és kész

2010. aug. 26. 16:01
Én külön élek a férjemtől, nem váltunk el, de különélési nyilatkozatunk van, nem számítok egyedülállónak! Hitelt is fizetek, a támogatásról pedig 500 ft-al lecsúsztam!
32. b2076ec79b (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2010. aug. 26. 16:00

Na ez a legnagyobb szemétség az egészben tényleg! A bevételt osszák X fele, de abból elmegy a rezsi, csak a maradékot tudom X fele osztani, mert a rezsi az fix....

Ha ténylegesen nézem a havi pénzt, amiből élünk, az nem egyenlő azzal, amennyit keresünk.

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - Stokimagdi)
2010. aug. 26. 16:00
Hogy az átlagot kiszámolják:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook