Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eltűrnétek ezt a viselkedést egy edzőtől? fórum

Eltűrnétek ezt a viselkedést egy edzőtől? (beszélgetős fórum)


19. Lau_Ra
2021. dec. 18. 19:16

Ha te most eldöntötted, hogy váltotok minek indult ez a fórum?

Vállveregetésért, h igazad van? Részben igazad van, részben nem.


Az edzővel kellett volna megbeszélned a gondodat és úgy tovább. Azt is illet volna elmondani neki, hogy 2 helyre fogtok járni.


Egy 110cm-es akadályt egy jól képzett, tapsztalt ló könnyen vesz. Semmi jelentősége sincs a számára, hogy 50-60cm, vagy 110cm. Magától jól odaér. Nem a lányod fejlődött fel hirtelen, hanem a másik helyen kapott egy jó lovat, míg a csikóval nehezebb dolga akadt.

Több mint 10 évig lovagoltam, versenyeztem gyerekként és csikókat is lovagoltam.


Mondjuk az se lovasnak, se lónak nem jó ha mind a ketten tapsztalatlanok. A ló visszafejlődhet, eltompulhat, mert nem a helyes segítségeket kapja, a lovasnak pedig nehéz dolga lesz. Együttműködés helyett “marakodás” lesz belőle ló és lovas között. Kezdő lovasnak egy jól képzett, tanító ló való.



Ha te úgy látod, hogy ott nem fejlődik, akkor nincs kérdés. Váltsatok.

Drága és rossz kezekben veszélyes sport.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - New(l))
2021. dec. 18. 18:50
Vannak akikkel nem lehet beszélni.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 18. 18:50

Azt hangsúlyozta az óra 1 harmadában, hogy látta mekkorát ugrott.


Igen. Versenyezni szeretne. Ezért néztük meg a másik helyet. Az eddigi helyünkön senki sincs a lányom tudásánál magasabb szinten, nem fejlődnek egy ideje. Vannak akik 10 éve lovagolnak. Mindenki elér egy bizonyos szintet, majd ott megrekednek. Nem hiszem, hogy fejlődésre képtelen az összes fiatal aki oda jár. Nem biztos, hogy a gyerek az, akinek össze kéne szedni magát. Az, hogy maradjunk itt is, a lányom kérése volt, említettem miért.


Még versenyszinten díjugrató fiatal hölgyet is ismerek aki 2 edzővel edz.

16. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 18. 17:06

Az a helyzet, hogy sem tőletek, sem az edzőtől nem egy megsüvegelendő magatartás ez.

Tőletek azért, mert elmentetek máshova, és erről még képet is tettetek fel egy közösségi oldalra.

Nekem sem esne jól, ha egy tanítványom más egyesületnél készülne a tudtom nélkül, majd erről úgy szerzek tudomást, hogy a tanítványom videóját látom ezen az oldalon.

Ugyanakkor egy edző pedig elvileg nem beszélhetne így egy kislánnyal.

Az edző helyében nekem az első dolgom az lett volna megkérdezem hogyan tovább, döntsétek el, hol szeretné a lányod folytatni, majd ha meghozta a döntést és esetleg továbbra is engem választ, legközelebb akkor jöjjetek ismét az általam tartott edzésre.

15. 3922e0e3cc (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 18. 16:33
Egyetértek :)
14. New(l)
2021. dec. 18. 15:02
Egész idáig sosem beszélt csúnyán a lányoddal? Őszintén szólva ennél nekem jóval magasabb volt az ingerküszöböm már gyerekként is. Nem kellene csúnyán beszélnie a tanítványával, de rögtön a tulajhoz fordulni, hát nem tudom...Sokkal korrektebb lett volna először vele beszélni, ha már ennyire súlyosnak ítélted meg a viselkedését.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 18. 14:55

"Kitölti egy normális edző a gyereken a haragját, irigységét?"


Honnét veszed, hogy irigy? Szerinted más dolga sincs, mit a kislányod Face posztjait nézegetni?


'Az új helyen versenyzési lehetőség is van, náluk nincs.'


Mi a kérdésed akkor? Vidd oda, ahol nektek jó.


Az én lányom versenyszerűen lovagolt, és igen néha elhangzott 1-2 nem apácák fülének való mondat. Előfordult, hogy a saját érdekükben, hogy tartsák már erősen azt a lovat, mert baleset lehet belőle.


Anyja vagy, vidd oda, ahol fejlődést tapasztalsz, ahol a vérmérsékleteknek megfelelő a hangnem.

Ha versenyzni szeretne a kislányod, akkor szedje össze megát, mert ez a tudás karcsú még, amit leírtál.

2021. dec. 18. 14:27

A tulajjal közölném, hogy a pénzetekért!! elvárnátok, hogy tisztességes hangon beszéljen veletek az ő alkalmazottja. Másrészt, hogy olyan lovat adjanak alá, amelyik a lányod jelenlegi tudásának, képzettségének megfelelően irányítható, és nem veszélyezteti a lányod egészségét.


De mielőtt végképp otthagyjátok, beszéljetek az új helyen levő főnökökkel is. Milyennek találják a lányod képességeit, felvállalják-e a további tanítását, stb. stb. Nehogy két szét közül a pad alá essetek.

2021. dec. 18. 13:52
idiota, biztos nem vinnem oda tobbet a gyerekem. Mellesleg nem olcso mulatsag, legyenek mar normalisak. Az enyemek is lovagolnam, 5.5 eves es 19
2021. dec. 18. 12:17
Szerintem először az edzővel kellett volna beszélni. Tudomására hozni, hogy nem tetszik a csúnya beszéde, és azzal, hogy a leány máshol is lovagol, az nem jelenti azt, hogy hozzájuk nem akar járni tovább, váltani akartok. Persze, amennyiben továbbra is "kiszúr" a leánnyal, lehet váltani. No, ekkor kell beszélni a tulajdonossal, hogy miért is hagyjátok ott őket.
2021. dec. 18. 12:14
Velem egy rajztanár beszélt ilyen stílusban. Nem győzött bocsánatot kérni, amikor közöltük vele, hogy ennyi volt, váltunk.
8. 37e1ff8723 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 18. 12:12
Miért nem az edzővel beszéltél?
2021. dec. 18. 12:10
Váltsatok, még csak magyarázkodni sem kell.
2021. dec. 18. 12:07
Nem! Biztosan nem tűrném el,de nem is itt a fórumon keresném a válaszokat! Egy Anya magátol is tudja,hogy mit kell tennie gyermekének védelméért!
2021. dec. 18. 12:06
Ez az edző egy nő egyébként.
2021. dec. 18. 12:05

A tulajdonosnak jeleztük, aki annyit tett, hogy majd beszél az edzővel.

Ám a tulajdonos azt mondta ha szerintünk ez rossz ló, akkor még nem ült a lányom rossz lovon. A tulajdonos nem ért a lovagláshoz, ahogy én sem értek hozzá túlzottan, de a lányom igen.

Azt én is láttam, hogy ezen lovon csak az edző lovagolt eddig és tudom is, hogy ez egy fiatal ló.

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 18. 11:57
Mikor bementél és ezt az embert megkérdezed, hogy mégis miért viselkedett így a lányoddal, mit válaszolt?
2. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 18. 11:57
Jeleztétek, hogy ez nem elfogadható számotokra? Tegyétek meg, és váltsatok. Majd megtanul viselkedni.
2021. dec. 18. 11:52

A 13 éves lányom évek óta lovagol. Már ugrat, az edzőjével nagyon alacsony akadályokon gyakorolnak.

Egy barátnő ajánlásával lovagolni kezdtünk járni egy másik helyre is. Ez a másik hely sokkal jobban tetszett nekünk, összetettebbek az edzések, teljesebb a lovarda felszereltsége és nagyobb akadályokat is ugrathatott.

Feltöltött facebookra egy videót ahol ugrat. Az új lovardában készült a felvétel.

A régi helyet sem cseréltük le, mert a lányom szereti a társaságot és lovakat ott. Ma reggel volt az első edzése a régi helyen azután, hogy feltöltötte a videót.

Az edzője egy félig belovagolt csikót (tanulatlan lovat) adott neki. A ló folyton ki akarta vele kerülni az akadályt. Az edző azt hajtogatta, hogy tudni kell lovagolni minden lovat annak aki már 110cm ugrat.


Csúnyákat mondott, mint pl tartsd egyenesen azt a kibebaszott lovat.

Ezek után teljes váltás? Felnőtt viselkedés ez? Kitölti egy normális edző a gyereken a haragját, irigységét?

Biztos félt, hogy teljesen átpártolás lesz a részünkről az új helyre. Az új helyen versenyzési lehetőség is van, náluk nincs.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook